Czy Bedrock i Java mogą grać razem?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Bedrock i Java mogą grać razem?

W przeszłości pewnie zastanawiałeś się „czy bedrock i java mogą grać razem?” lub już to zrobiłeś. Być może zastanawiałeś się, dlaczego ta lub inna farma nie działa na Xboksie. Jaka jest różnica między Minecraft: Java Edition a Minecraft na twoim komputerze? Dlaczego nie mogę grać w trybie cross-play z moim znajomym? Wszystko to można podsumować jednym zdaniem: Minecraft ma dwie różne edycje!

Minecraft to jedna gra w dwóch wersjach: Java i Bedrock. Od samego początku gracze nie mogli oficjalnie grać między sobą z obu wersji, tj. z Javy na Bedrock. Tylko konto, które zakupiło Javę, mogło grać w Bedrock. Ale czy możesz teraz grać znajomym z Bedrock jako gracz Java? W tym artykule powiem ci, co jest możliwe, a czego nie.

Czy Bedrock i Java mogą grać razem?

Dobrą wiadomością jest to, że od 7 czerwca 2022 r. obie edycje gry Minecraft zostały połączone, a gracze mogą teraz grać międzyplatformowo, ponieważ użytkownicy mają obie gry w ramach jednego zakupu.

Java, oryginalna wersja Minecrafta, była kiedyś dostępna wyłącznie na komputery PC, ale teraz wszystkie zostały połączone. Jednak według Minecrafta obie pozostają odrębnymi grami z charakterystycznymi cechami blog pozt ogłoszenie połączenia.

Jednak dla właścicieli gier, którzy otrzymali je przed tym nowym rozwojem, możliwość gry międzyplatformowej ich nie wyklucza. Gracze z wersją Bedrock lub Java otrzymają wersję, której obecnie nie mają ZA DARMO!

Nie ma więc potrzeby używania emulatora gry lub środowiska programistycznego, znajdowania kodu źródłowego gry i silnika oraz korzystania ze współdzielonej biblioteki lub interfejsów API, jak niektóre przed tym rozwojem.

Jak mogę uzyskać inną wersję gry Minecraft, której nie mam?

Według Minecrafta ci, którzy kupili Minecrafta przed 7 czerwca, mogą automatycznie ubiegać się o ten, którego obecnie nie mają. Nie musisz nic robić. Pojawi się inna gra, której nie mają, i będą mogli grać międzyplatformowo tyle, ile chcą.

Jak grać w Bedrocka na PC

Ci, którzy mają Minecraft Bedrock i chcą grać na PC, mogą pobrać i zainstalować najnowszą wersję Minecraft Launcher, z której można z powodzeniem uruchamiać Minecrafta i grać w Bedrock. Jednak aby odnieść sukces, potrzebujesz komputera z systemem Windows 10/11.

  • Więc zacznij od pobieranie i instalowanie program uruchamiający Minecraft dla Windows 10/11.
  • Następnie zaloguj się do programu uruchamiającego za pomocą konta Microsoft i możesz grać w Bedrock ze swojego komputera.

Jak wspomniałem wcześniej, Java jest oryginalną edycją zbudowaną na komputery PC. Ale jest to również łatwiejsze dla tych, którzy chcą sprawić, by Bedrock działał na swoich komputerach z odrobiną oficjalnego obejścia, jak widać!

Minecraft Java i Bedrock – wszystko, co musisz wiedzieć

Rzeczywiście, istnieją dwie, a raczej cztery różne wersje Minecrafta: wersje Java, Bedrock, Education i China. W dalszej części tego artykułu skupimy się na pierwszych dwóch, ale tutaj jest krótki opis tych różnych wydań naszej ulubionej gry.

Minecraft: edycja Java

Minecraft: Java Edition lub wersja Java to pierwsza wydana wersja gry Minecraft. Początkowo nazywali się „Cave Game”, a następnie „Minecraft”, zmienili nazwę w 2017 roku po stworzeniu wersji Bedrock.

🔥 Zalecana:  Czy Panelpolls jest legalny czy oszustwo? Moja szczera recenzja!

Jest dostępny tylko w systemach Microsoft Windows, macOS i Linux i wymaga nieco wyższej wydajności niż inne wersje. Będąc wersją oryginalną, jest bardziej powszechna w Internecie.

Jego system dla wielu graczy jest oparty na serwerach hostowanych przez hosty niezwiązane z Mojang Studios ani Realms. Oferuje również dużą elastyczność techniczną dla zaawansowanych graczy dzięki dodaniu pakietów danych i dostępności kodu, co pozwala na tworzenie modów.

Minecraft: Edycja Bedrock

Minecraft (Bedrock Edition), wersja Bedrock lub po prostu Minecraft, to także jedna z najczęściej kupowanych i odtwarzanych wersji gry Minecraft. Jest dostępny na Windows 10 i 11, iOS, iPadOS, Android, Fire OS, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4 i Amazon Fire TV. Jest prawie identyczny z Javą, ale mniej odpowiedni dla bardziej technicznych graczy. Jego system multiplayer kładzie nacisk na swobodną grę online ze znajomymi. Ale ma również serwery online, płatny system dla wielu graczy o nazwie Realms Plus obsługiwany przez Mojang oraz system serwerów.

Minecraft: edycja edukacyjna

Minecraft: Education Edition lub wersja edukacyjna to wersja gry Minecraft wywodząca się z wersji Bedrock. Jest jednak zoptymalizowany do użytku w klasie i oparty na systemie subskrypcji dla szkoły, klasy lub obozu, który z niego korzysta.

Zawiera wiele elementów edukacyjnych, zwłaszcza w zakresie kodu i chemii.

Działa w systemach Windows 10 i 11, macOS, Chrome OS i iPadOS. To wydanie nie otrzymało jednak Caves & Cliffs: Part 2.

Minecraft Chiny

Minecraft China to wersja gry Minecraft dostępna tylko w Chinach. Jest bezpłatna, ale mniej wszechstronna niż pozostałe trzy wersje powyżej i wysoce moderowana przez rząd.

Stare wersje

Istnieją trzy starsze wersje gry Minecraft, które nie otrzymują już aktualizacji. Oni są:

  • Legacy Console Edition lub Version Console. Jest to dostępne tylko dzisiaj na PlayStation 3, Ps Vita, Wii U i Xbox 360; Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One zostały przeniesione do wersji Bedrock.
  • Wersja Pi lub wersja Pi na Raspberry Pi i niektórych systemach Linux.
  • New Nintendo 3DS Edition na New Nintendo 3DS, 3DS XL i 2DS XL.

Ponadto wersja Bedrock nie jest już aktualizowana w aplikacjach Samsung Galaxy (teraz korzysta z wersji Android), Apple TV, Windows Phone, Gear VR, Windows 10 mobile (teraz korzysta z wersji Windows 10) i Fire Phone (teraz korzysta z wersji Fire OS) .

Przeczytaj także: Czy Xbox One może grać z Xbox 360 Online?

Jakie są różnice między wersjami Java i Bedrock?

Jak wspomniano powyżej, ten artykuł skupi się tylko na wersjach Java i Bedrock. Te dwie wersje mają kilka drobnych różnic, które mogą zmienić działanie gry w wielu aspektach. Muszę też przypomnieć, że nie ma najlepszych ani konkurencji między tymi dwiema wersjami, które podążały dwiema różnymi ścieżkami rozwoju.

Tryb wieloosobowy

Na początek skupimy się na trybie wieloosobowym. W Javie multiplayer wykorzystuje serwer lub słabo rozwinięty system LAN. Te serwery wymagają hosta. Może to być lokalnie, co może obniżyć wydajność, lub online, co wiąże się z usługami hostingowymi, za które często się płaci.

🔥 Zalecana:  Trendy w sztucznej inteligencji — podsumowanie roku 2023 — w stronę sztucznej inteligencji

Z kolei tryb wieloosobowy Bedrock jest w większości darmowy. Ułatwia to grę z lepszą wydajnością. Jednak ta usługa pozwala na grę tylko wtedy, gdy podłączony jest gracz hostujący grę. Niemniej jednak domeny i usługi serwerowe są obecne, mniej rozwinięte niż ich odpowiedniki w Javie.

Czerwony kamień

Redstone wersji Java i Bedrock jest zasadniczo podobny, ale ma dwie główne różnice: tłoki i prawie łączność.

Najpierw są tłoki. Z tego powodu The Bedrock Version jest słusznie często krytykowana. Rzeczywiście, tłoki mogą rozciągać się tylko w określonych precyzyjnych taktach gry, zniekształcając dużą część systemów kontrolujących czas trwania. Powoduje to również brak mechaniki One-Tick Pulse lepkich tłoków.

Następnie skupmy się na quasi-łączności. Ten błąd wersji Java łączy redstone między blokami. Nie występuje w Bedrock, ale niekoniecznie jest plusem. Gdy już wiesz, jak sobie z tym poradzić, dostępnych jest wiele nowych możliwości. Potwierdzono, że ten błąd nie zostanie naprawiony w wersji Java ani dodany do wersji Bedrock.

Polecenia

Polecenia Java Version i Bedrock bardzo się od siebie różnią. Po pierwsze, składnia poleceń takich jak , lub może się różnić.

Następnie wersja Bedrock nie ma ani poleceń związanych z drużynami, ani opcji modyfikacji Nazwany znacznik binarny (NBT) elementów gry.

Wreszcie wersja Bedrock ma również ekskluzywne polecenia bardzo przydatne do mapowania, takie jak , , a nawet

Walka

Mechanika walki w wersji Bedrock odpowiada tej z wersji Java przed pierwszą aktualizacją walki, tj. bez czasu odnowienia broni.

Jednak moby Bedrock, takie jak Wither, Ghasts i Raiders, są znacznie potężniejsze niż ich kuzyni w wersji Java, co sprawia, że ​​przetrwanie jest nieco trudniejsze pomimo niedociągnięć bojowych.

Oczekiwano, że wersja Bedrock w pełni dogoni wersję Java w tym obszarze w Combat Update 2, która zostanie wydana jednocześnie w obu wersjach. Jednak nieoficjalny dodatek nadrabia teraz to opóźnienie.

Ekran hardcore i debugowania

Te dwie funkcje są dostępne wyłącznie w wersji Java. Jednak oba są dostępne za pośrednictwem dodatku w wersji Bedrock.

Hardcore to poziom trudności z jedną śmiercią. Jednak ekran debugowania zawiera wiele informacji o trwającej grze.

Uruchomienie, skórki i osiągnięcia

Wersja Bedrock jest uruchamiana bezpośrednio przez aplikację, podczas gdy wersja Java korzysta z Minecraft Launcher. Launcher pozwala wybrać aktualizację gry, podczas gdy wersja Bedrock wymusza na tych graczach najnowszą wersję. Wynika to z niemożności korzystania z programu uruchamiającego na wielu platformach.

Skórki wersji Java są tworzone i ładowane ręcznie online lub za pomocą programu uruchamiającego. Na przykład w wersji Bedrock gracz może stworzyć taką postać w grze za pośrednictwem kreatora postaci.

Wersja Java ma również większy sukces niż wersja Bedrock. Jednak największą różnicą jest to, że osiągnięcia Java są rejestrowane globalnie. Dlatego oba mają swoje zalety i wady.

🔥 Zalecana:  Czy warto mieć inteligentny ogród?

Zdolność do modyfikacji

Wersję Java można modelować na trzy sposoby. Po pierwsze, pakiety zasobów zmieniają tekstury, modele i dźwięki gry bez zmiany mechaniki.

Następnie pakiety danych zmieniają sposób działania gry, dodając bloki, biomy, struktury itp. Podobnie jak pakiety zasobów, są one oficjalnie wspierane przez Mojang Studios.

Wreszcie ostatnim sposobem jest użycie pakietów modów lub pakietów modyfikacji. Polegają one na modyfikacji kodu źródłowego gry i według firmy Microsoft można je usunąć, jeśli uzna się, że grozi to uszkodzeniem gry. Muszą być instalowane i stosowane za pośrednictwem aplikacji zewnętrznych.

Z drugiej strony wersja Bedrock nie ma tych modów, gra jest częściowo rozwijana przez Xbox Gaming Studios, co jest bardziej rygorystyczne w tej kwestii. Aby to zrekompensować, opracowywana jest bardziej zaawansowana wersja pakietów danych. Pliki te, zwane dodatkami, są pobierane z .mcaddon bezpośrednio do gry.

Dodatki to połączenie pakietów zasobów Bedrock i pakietów zachowań.

Zmieniają one funkcjonowanie niektórych elementów gry, obiektów i bytów. Są one indywidualnie do pobrania jako .mcpack.

Wersje deweloperskie

Wreszcie system aktualizacji jest inny. W wersji Java aktualizacja obejmuje trzy etapy rozwoju, z których niektóre można pominąć. Po pierwsze, Migawki przygotowują aktualizacje i dodają nowe rzeczy.

Następnie wersje wstępne poprawiają aktualizację. Wreszcie, Zwolnij kandydatów sprawdź, czy aktualizacja jest gotowa do wydania. Gracz może w dowolnym momencie wybrać wersję, w którą gra.

W wersji Bedrock gracz może grać tylko w jedną wersję, najnowszą. Gracze RA na Windows 10, Xbox One lub Android muszą dołączyć do programu beta poprzez swoje wsparcie, aby zagrać w wersję beta.

Migawka jest publikowana co tydzień, mniej więcej w każdą środę, a wersja beta w każdy czwartek.

Przeczytaj także: Jak połączyć się z 2b2t w Minecrafcie

Wniosek

Tam masz z grubsza różnice między dwiema głównymi wersjami Minecrafta. Teraz, który jest najlepszy? Odpowiedź jest prosta: wszystko zależy od gracza. Widzieliśmy powyżej, że każda wersja ma swoje zalety i wady.

Powinienem również zaznaczyć, że wersja Bedrock działa około 3,5 razy lepiej niż starsza wersja Java. Zaawansowani gracze z potężnymi komputerami będą preferować wersję Java, a bardziej rekreacyjni gracze będą preferować wersję Bedrock. Więc wybór należy do Ciebie!

Nie zapominaj, że możesz teraz grać w Minecraft jako właściciel Bedrock z właścicielem Java, ponieważ wszyscy użytkownicy mają obie wersje. Ponadto niektóre programy uruchamiające mogą pomóc w łatwym graniu, na przykład w Bedrock na komputerze.