Czy AOC to dobra marka monitorów?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy AOC to dobra marka monitorów?

AOC (Admiral Overseas Corporation) jest wiodącym dostawcą technologii wyświetlania wysokiej rozdzielczości do monitorów, telewizorów i wyświetlaczy wielofunkcyjnych. To firma założona w 1967 roku i posiada dziesięć fabryk na całym świecie.

Dzięki wysokiej jakości swoich produktów produkuje również ekrany z zaawansowaną technologią dla takich marek jak Dell czy Lenovo.

Konkurują jednak z takimi markami jak Acer, Samsung, ASUS i inne, które są bardziej ugruntowane w branży sprzętu komputerowego. To skłania wiele osób do pytania: czy AOC to dobra marka monitorów. Dlatego w tym artykule przyjrzę się temu pytaniu, przedstawiając najlepsze monitory AOC.

Przeczytaj także: Recenzja AOC CU32V3

Czy AOC to dobra marka monitorów?

AOC to jedna z najbardziej niezawodnych marek monitorów. Jest wspierany przez ponad 50 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji. Inwestycja w monitory AOC to inwestycja w wielką globalną wartość. AOC oferuje najnowszą technologię wyświetlaczy cyfrowych charakteryzującą się najnowocześniejszą wydajnością i innowacyjnym stylem.

Marka produkuje monitory wykorzystując trzy główne technologie paneli. Panel IPS (In-Plane Switching) oferuje najlepszą jakość obrazu i doskonałą ostrość kolorów. Jego czas reakcji jest dłuższy, choć coraz więcej monitorów IPS uwzględnia w swoich specyfikacjach krótsze czasy reakcji.

Ich panele VA (Vertical Alignment) zapewniają najlepsze wyniki w zakresie jasności i kontrastu. Jego czas reakcji jest niższy niż IPS, ale wyższy niż TN. Ich panel TN (Twisted Nematic) to tańsza technologia z krótszym czasem reakcji. Jednak oferuje niższą ogólną jakość obrazu.

Kto produkuje monitory AOC?

AOC jest spółką zależną TPV Technology. Jest to marka monitorów firmy TPV Technology. Firma zatrudnia 26 000 pracowników i posiada wiele fabryk na całym świecie. Założona w USA firma ma obecnie siedzibę na Tajwanie.

🔥 Zalecana:  Czy dropshipping nadal się opłaca w 2023 roku? Ostateczna odpowiedź

Jej produkty zdobyły uznanie na całym świecie dzięki swojej jakości i wydajności, w tym otrzymały nagrody od PCSTATS.com, PC World i CRN. Dzięki intensywnym badaniom rynku i otwartemu dialogowi z klientami opracowują wspaniałe produkty, które rozszerzają sposoby wykorzystania ekranów HD, tworząc nowe kategorie dla bogatszych wrażeń multimedialnych.

Czy AOC to dobra marka monitorów do gier?

Tak, AOC to jedna z najlepszych marek monitorów do gier. Często zajmuje najlepsze miejsce za Acerem, jeśli chcesz mieć dobry monitor do gier. Monitory do gier charakteryzują się wysoką jakością obrazu i krótkimi czasami reakcji.

W 2019 roku osiągnęli najwyższą pozycję wśród marek monitorów do gier na światowym rynku.

Monitory do gier, takie jak AOC 24G2 lub jego wariant wyposażony w złącze USB, 24G2U, zapewniają fantastyczną wydajność we wszystkich dziedzinach, a jednocześnie są znacznie tańsze niż ich bezpośredni konkurenci.

Marka oferuje nawet pełną gamę dla każdej serii monitorów, więc ma warianty biurowe, graficzne i do gier, aby zaspokoić potrzeby wszystkich. Oczywiście nie wszystkie są idealne, ale stosunek jakości do ceny i doskonała jakość to cechy, które znajdziesz we wszystkich tych produktach.

Najlepszy monitor do gier AOC

Oto jedne z najlepszych monitorów do gier na rynku wyprodukowanych przez firmę AOC.

AOC G2490VX 24-calowy bezramkowy monitor do gier

The AOC G2490VX to bezramkowy monitor do gier o wyjątkowej jakości ekranu. Jest to jeden z nowo zmodernizowanych monitorów do gier z serii AOC G90 i oferuje zaawansowanym graczom wrażenia z gry bez smużenia, zacinania się lub rozrywania obrazu w formacie FHD.

Monitor zawiera panel VA o szybszej częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasie reakcji 1,0 ms (MPRT). Ponadto imponująca i wciągająca trójstronna konstrukcja bezramkowa zapewnia wygodną instalację na wielu monitorach, a technologia FreeSync Premium zapewnia płynny obraz bez rozrywania obrazu.

🔥 Zalecana:  Czy możesz zarabiać na życie z DoorDash? – Oto, co mówi matematyka

Zintegrowany głośnik z HDMI i DisplayPort to inne wygodne funkcje „wartości dodanej”. Ale jest też technologia Flicker-Free. Ponadto funkcja Blue Light chroni wzrok użytkownika.

AOC 24G2E 23,8-calowy monitor do gier Full HD IPS

The AOC 24G2E to 23,8-calowy monitor do gier IPS 1080p 144 Hz z technologią AMD FreeSync i MPRT 1 ms. Ma w pełni ergonomiczny kształt i jest dostępny w przystępnej cenie.

Dla graczy dysponujących ograniczonym budżetem jest to idealny monitor do gier. Oprócz wersji 23,8-calowej jest również dostępny w wariantach 24- i 27-calowych.

Konstrukcja gamingowego monitora AOC 24G2U z panelem IPS jest imponująca, biorąc pod uwagę jego cenę. Menu ekranowe monitora jest uporządkowane i zawiera narzędzia, których możesz potrzebować. Jednak nawigacja za pomocą przycisków znajdujących się pod dolnymi ramkami nie jest idealna, ponieważ przyzwyczailiśmy się do joysticków.

Przeczytaj także: Czy Scepter to dobra marka monitorów?

Najlepszy przenośny monitor AOC

Monitory przenośne to ekrany, które można szybko i łatwo podłączyć do laptopa lub komputera PC za pomocą kabla USB w celu rozszerzenia środowiska pracy. A oto, moim zdaniem, najlepsze przenośne monitory AOC.

AOC e1659Fwu Ultra cienki przenośny monitor o przekątnej 15,6 cala

The AOC E1659FWU przenośny wyświetlacz to zasilany przez port USB ultrasmukły monitor. Wszystko odbywa się za pomocą jednego kabla USB.

Ten przenośny monitor może być kompatybilny ze starszymi laptopami, ale jest dość ciężki, a jego obraz jest mniej piękny niż nowsze ekrany.

Ma 15,6-calowy ekran typu TN i jest kompatybilny z USB 3.0. Monitor ma grubość 23 milimetrów i wagę 2,4 funta. Możesz automatycznie obracać, aby używać ekranu w trybie poziomym lub pionowym.

Jest to przenośny wyświetlacz do prezentacji biznesowych lub użytku w podróży i jest zgodny z większością systemów operacyjnych.

🔥 Zalecana:  NASSCOM rozpoczyna trzecią edycję NASTech

AOC I1659FWUX 15,6-calowy przenośny monitor zasilany przez USB

To kolejny przenośny 15,6-calowy ekran Full HD, który można podłączyć przez USB! Ten monitor to naprawdę wysokiej jakości narzędzie pracy złożone z panelu IPS o czasie reakcji 5 ms. Co więcej, panel IPS gwarantuje oszałamiające odwzorowanie kolorów.

Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli o przekątnej 15,6 cala zapewnia jakość Full HD, która idealnie nadaje się do wszystkich zastosowań. Dodatkowo standard USB 3.0 zapewnia szybkie ładowanie i transfer danych. Ten mobilny ekran podłączony do USB 3.0 (I1659FWUX) zużywa maksymalnie 8 W podczas pracy i tylko 0,5 W w trybie czuwania.

Najlepsze ustawienia dla AOC G2460PF

Sugeruję ustawienie tej kalibracji, aby uzyskać najlepsze wyniki. Ustaw jasność na 37, kontrast na 43, Gamma na 1, a dla użytkownika Color Temp, czerwony powinien mieć wartość 57, zielony 48, a niebieski 44.