Czy Adblock Plus jest bezpieczny? Recenzja

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Adblock Plus jest bezpieczny? Recenzja

Wszyscy wiemy, jak frustrujące może być przewijanie strony internetowej, wyskakujące okienko przerywa przewijanie lub próbujesz kliknąć łącze przekierowujące do nieznanej witryny. W większości przypadków Twoja przeglądarka internetowa ma wbudowane narzędzie do blokowania reklam, które zmniejsza te wyskakujące okienka i sprawia, że ​​korzystanie z Internetu jest płynniejsze, ale jest ono ograniczone, dlatego włączono blokowanie reklam innej firmy.

Czy Adblock Plus jest bezpieczny?

Adblock Plus to bezpłatne rozszerzenie przeglądarki typu open source, które blokuje reklamy, wyskakujące okienka i strony typu pop-under za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu. Możesz zainstalować go jako rozszerzenie internetowe w Google Chrome, Safari, Firefox i Internet Explorer.

Adblock Plus jest bezpieczny w użyciu i wolny od złośliwego oprogramowania. Instalowanie Adblock Plus z niezweryfikowanych źródeł może narazić Cię na ryzyko zainstalowania złośliwego oprogramowania na komputerze. Zainstalowanie go z rynku rozszerzeń przeglądarki internetowej lub witryny Adblock Plus gwarantuje Twoje bezpieczeństwo.

Adblock Plus działa poprzez odczytywanie określonych danych wysyłanych do Ciebie przez stronę internetową w celu odfiltrowania reklam, ale nie ma dostępu do Twoich prywatnych danych, więc Adblock Plus jest całkowicie bezpieczny w użyciu.

Jak zainstalować Adblock Plus na swoim komputerze?

Możesz zainstalować Adblock Plus, pobierając rozszerzenia bezpośrednio z ich strony internetowej Tutajlub możesz pobrać go z przeglądarki.
Aby zainstalować Adblock Plus w rozszerzeniu Chrome:

  • W przeglądarce Chrome kliknij przycisk Rozszerzenia przycisk, który jest ikoną przypominającą układankę tuż pod kartą w przeglądarce.
  • W wyświetlonym menu kliknij ikonę koła zębatego u dołu listy, która mówi Zarządzaj rozszerzeniami.
  • W menu, które zostanie otwarte, kliknij przycisk z trzema liniami po lewej stronie, aby otworzyć menu. Następnie kliknij Otwórz Chrome Web Store na dole paska menu.
  • Po otwarciu sklepu internetowego Chrome wyszukaj Adblock Plus w polu wyszukiwania Rozszerzenia.
  • Zainstaluj rozszerzenie i wybierz preferowane ustawienia w aplikacji.
🔥 Zalecana:  Czy Snapchat powiadamia, gdy kogoś zablokujesz? (Odpowiedziano)

Recenzja Adblock Plus – i najważniejsze funkcje

Adblock Plus zawiera wiele funkcji, uproszczonych nawet dla zwykłych, przypadkowych użytkowników Internetu.

Adblock Plus oferuje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem przed podejrzanymi witrynami i blokowanie reklam, pokazując liczbę reklam, które zablokowałeś, umieściłeś na czarnej i białej liście.

Oferuje również opcje Akceptowalnych reklam, funkcję, która umożliwia wyświetlanie nieinwazyjnych reklam zamiast irytujących, nieistotnych wyskakujących okienek, ponieważ większość witryn wykorzystuje reklamy do uzyskiwania przychodów. Zestaw firmowych wytycznych kontroluje, które reklamy wchodzą w zakres Dopuszczalnych reklam; możesz jednak wyłączyć tę funkcję w ustawieniach rozszerzenia.

Adblock Plus uniemożliwia również firmom śledzenie Twojej aktywności online i historii przeglądania, oferując większą anonimowość podczas korzystania z Internetu.

Wyłącza również przyciski mediów społecznościowych na stronach internetowych. Przyciski na stronach internetowych służą do udostępniania działań w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook itp. Platformy te wykorzystują informacje do tworzenia profili na podstawie aktywności i nawyków przeglądania. Możesz włączyć te ustawienia w Ogólny menu w ustawieniach Adblock Plus. Jak dotąd jest to najbardziej niezawodny bloker reklam na rynku.

Czy Adblock Plus kradnie dane?

Chociaż Adblock Plus może odczytywać twoje dane, ponieważ tego potrzebuje do działania, bardziej prawdopodobne jest, że zabezpieczy twoje dane niż je ujawni. Tak więc, chociaż Adblock Plus ma do niego dostęp, nie ukradnie twoich danych. Jako oprogramowanie, które istnieje od dłuższego czasu, każde naruszenie danych spowodowałoby, że użytkownicy byliby wobec niego nieufni.

Jak bezpieczne są programy blokujące reklamy?

Ponieważ programy blokujące reklamy uniemożliwiają wczytywanie niektórych funkcji stron, mogą uniemożliwić komputerowi pobieranie złośliwego oprogramowania lub zapobiegać wyświetlaniu na ekranie stron z linkami służącymi do wyłudzania informacji. Adblockery są generalnie bezpieczne w użyciu; upewnij się, że otrzymujesz je z wiarygodnego źródła.

🔥 Zalecana:  Jakie jest znaczenie emotikonów Snapchata?

Przeczytaj także: Czym jest Driver Support One? Do czego służy i czy jest to uzasadnione?

5 świetnych blokerów reklam, których możesz użyć, jeśli nie lubisz Adblock Plus – i dlaczego je kochamy

Jeśli szukasz alternatywy dla Adblock Plus, istnieją bezpieczniejsze alternatywy, które mogą odpowiadać lub spełniać te same standardy, które ma Adblock. Rzućmy okiem na niektóre z ich funkcji.

Ostateczny bloker reklam

To rozszerzenie jest najnowszym blokerem reklam na rynku. Bezpłatne oprogramowanie typu open source zapewnia większe bezpieczeństwo, a nawet może zapobiegać ładowaniu reklam YouTube. Tak jak zwykły program do blokowania reklam, ale z dodatkowymi funkcjami.

Stoi Fair Adblocker

Ten bloker reklam jest skuteczny przeciwko wszystkim reklamom, w tym blokowaniu reklam hurtowych, chociaż trzeba go ustawić ręcznie. Ponadto ma opcję białej listy, która pozwala wybrać reklamy, które uważasz za zdrowe. Minusem jest to, że choć jest świetny, ogranicza się tylko do przeglądarek Chrome.

Całkowity blok reklam

Total Adblock pozwala odfiltrować reklamy z dużych agencji, w tym wyskakujące okienka i automatycznie odtwarzane reklamy. Może również blokować reklamy YouTube i reklamy w innych witrynach do strumieniowego przesyłania wideo, takich jak Crunchyroll i Tubi. Jedynym minusem jest to, że ten program do blokowania reklam nie jest darmowy, chociaż ma wstępną zniżkę dla początkujących użytkowników.

Blokada reklam

Ten program do blokowania reklam jest dostępny jako oprogramowanie na urządzenia z systemami Windows, iOS i Android, poza tym, że jest wtyczką. Posiada szeroką gamę funkcji dla zwykłych użytkowników i zaawansowane funkcje dla osób z wiedzą. Ponadto usuwa wszystkie rodzaje reklam, w tym reklamy YouTube i reklamy na innych platformach streamingowych. Musisz jednak zarejestrować się w wersji Premium, aby móc korzystać ze wszystkich jej funkcji.

Bloker popu

To rozszerzenie do blokowania reklam zostało wymienione jako jeden z najlepszych blokerów wyskakujących reklam na rynku. Jest dostępny na różnych platformach, takich jak Chrome i Firefox, i ma opcje białej listy. Jednak nie blokuje reklam w filmach i ma ograniczone funkcje.

🔥 Zalecana:  Nagłówki i podtytuły: jak ich używać w postach na blogu

Oto kilka powodów, dla których prawdopodobnie nie chcesz blokować reklam podczas przeglądania internetu

Chociaż niektóre reklamy mogą być natrętne, irytujące lub nieistotne, generalnie blokując reklamy, blokujesz również zdrowe reklamy. Reklamy to jeden ze sposobów generowania przychodów przez witryny, co może być jednym z powodów, dla których jedna z Twoich ulubionych witryn lub blogów utrzymuje się do dziś. Ponadto, jeśli nie akceptujesz plików cookie, niektóre filtrowane reklamy nie będą dopasowane do Ciebie; będą zupełnie nieistotne.