Czy 75 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5 i Xbox Series X?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy 75 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5 i Xbox Series X?

Jeśli chodzi o wybór monitorów do gier, czas reakcji i częstotliwości odświeżania to dwa czynniki, które musimy wziąć pod uwagę, ponieważ prawie zawsze były to czynniki, które ostatecznie określają, jak dobrze będą działać nasze monitory do gier komputerowych, w jakie gry możemy grać , aw niektórych przypadkach nawet, jak długo może działać konkretna gra. Stworzyliśmy tę listę niektórych popularnych pytań dotyczących częstotliwości odświeżania 75 Hz i omawiamy odpowiedzi oraz wskazówki, jak sobie z tym poradzić.

Czy 75 Hz jest dobre do gier?

Tak, 75 Hz całkiem dobrze sprawdza się w grach, a większość zwykłych graczy nie powinna mieć problemów z graniem w gry z monitorem do gier o częstotliwości odświeżania 75 Hz. Jeśli grasz w gry, które mają około 100 klatek na sekundę, w wielu przypadkach powinieneś być w stanie uciec z monitorem do gier 75 Hz. Ale jeśli próbujesz swoich sił w budżetowej kompilacji i nie planujesz aktualizacji swojej konfiguracji w najbliższym czasie, jeśli planujesz ograniczyć swoje gry głównie do konsoli i do gatunków takich jak RTS i MOBA, które są znane z jest wolniejszy lub jeśli nie masz problemu ze świetnymi pikselami w stosunku do wydajności, monitor 75 Hz jest dobry do gier.

W niektórych przypadkach uzyskanie czegoś, co jest wyższe niż 75 Hz, może być oczywiste, ale weź pod uwagę swój procesor i kartę graficzną. Jeśli mają one trudności z nadążaniem nawet za monitorem 60 Hz, może to być zły pomysł, aby nawet uaktualnić monitor do 75 Hz. Najlepiej więc sprawdzić, czy aktualizacja, którą musisz wykonać, dotyczy procesora lub karty graficznej, czy też samego monitora do gier.

Z drugiej strony monitor 75 Hz może nie być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli planujesz zakup nowego monitora ze względów przyszłościowych. Jednym z powodów, dla których monitor 75 Hz nie byłby najlepszy, zwłaszcza gdy masz mocny komputer, jest to, że nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać konkurencyjnych gier FPS, ponieważ wiele z tych gier działa z szybkością 100 klatek na sekundę i wyższą. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że w konkurencyjnych grach częstotliwość 75 Hz będzie zdecydowanie za niska dla kogoś, kto planuje nadążyć za szybkością gry.

Czy 75 Hz jest dobre do gier? To całkowicie zależy od czynników, takich jak twój procesor i karta graficzna, jakiego rodzaju jesteś graczem i dana gra. Twój monitor 75 Hz może być nawet za duży. Dla zwykłego gracza konsolowego monitor 75 Hz może być po prostu idealny, podczas gdy bardziej konkurencyjni i zaawansowani gracze, którzy grają w strzelanki twitchowe, uznają monitor 75 Hz za niekorzystny.

Czy 75 Hz jest lepsze niż 60 Hz?

Tak, ale różnica jest tylko minimalna i nie byłaby wystarczającym powodem do zmiany. W świecie gier częstotliwość odświeżania 60 Hz jest postrzegana jako „w sam raz”, podczas gdy częstotliwość odświeżania 75 Hz jest „preferowana” i tak jest w tym przypadku. Jeśli masz napięty budżet lub jesteś zwykłym graczem i chcesz czegoś do podstawowej gry, 75 Hz może być w porządku. Ale jeśli już grasz na monitorze 60 Hz, a twój procesor i karta graficzna są wystarczająco dobre do monitora o wyższej częstotliwości odświeżania, to będziesz przygotowany na przyszłość, jeśli otrzymasz monitor o częstotliwości wyższej niż 75 Hz.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić, zmienić, zwiększyć i ustawić częstotliwość odświeżania monitora w systemie Windows 10

Czy 75 Hz jest dobre do gier na PS4?

Tak, 75 Hz to więcej niż wystarcza do gier na PS4 i naprawdę nie byłoby złym wyborem. Wyjście na konsoli PS4 jest ograniczone do około 60 klatek na sekundę, więc wszystko, od monitorów 60 Hz wzwyż, będzie działać idealnie. Powinienem również dodać, że ponieważ wyjście na konsoli PS4 jest ograniczone do 60 fps dla większości gier, nawet jeśli monitor ma wyższą częstotliwość odświeżania, dodatki nie będą używane. Więc jeśli masz teraz monitor 60 Hz, naprawdę może nie być potrzeby dokonywania aktualizacji w oparciu o samą częstotliwość odświeżania, ale jeśli planujesz uaktualnić swoją konfigurację do gier w najbliższej przyszłości i szukasz monitor, monitor 75 Hz jest idealny do gier na PS4.

🔥 Zalecana:  Czy możesz nosić AirPods pod prysznicem? [Airpods 1,2 & Pro]

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 2 ms jest dobry w grach

Czy 75 Hz jest dobre dla Fortnite?

Dla zwykłego gracza powinieneś być w stanie bezproblemowo grać w Fortnite, ponieważ minimalna liczba klatek na sekundę dla Fortnite wynosi około 60 klatek na sekundę, a na niektórych automatach do gier nawet 120 klatek na sekundę. Jeśli więc planujesz od czasu do czasu grać w Fortnite na konsoli takiej jak Xbox Series X, PS5 i PS4, na pewno uda ci się uciec z częstotliwością odświeżania 75 Hz. Ale jeśli grasz w Fortnite na komputerze do gier i lubisz rywalizować w grach, lepiej może ci się przydać monitor o częstotliwości odświeżania 120 Hz i wyższej.

Czy 75 Hz jest dobre dla Warzone?

Tak, 75 Hz jest dobre dla Warzone, podobnie jak w przypadku wielu gier FPS. Z reguły, jeśli liczba klatek na sekundę w grze i automatach do gier jest niższa niż 60 klatek na sekundę, to 75 Hz jest w porządku. Jeśli jesteś bardziej konkurencyjny i faktycznie grasz na komputerze do gier z wyższą jakością procesora i karty graficznej, a w niektórych przypadkach gra osiąga nawet 100 klatek na sekundę, może być konieczne uaktualnienie do czegoś o częstotliwości 100 Hz i wyższej.

Przeczytaj też: PUBG Lite jest niedostępne w Twoim regionie — poprawki i obejścia

Czy 75 Hz jest dobre dla Call of Duty?

Jeśli jesteś zwykłym graczem konsolowym z konsolą PS4, 75 Hz jest w sam raz dla Call of Duty. Ale jeśli grasz na PS5, Xbox Series X i PC lub lubisz konkurencyjne gry, 75 Hz może być dla Ciebie za niskie i być może będziesz musiał dokonać aktualizacji, ponieważ te konsole i maszyny mogą mieć Call of Duty nawet 120 fps.

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 1 ms jest dobry w grach?

Czy 75 Hz jest dobre do gier na PS5?

Nie, monitor komputerowy 75 Hz nie jest wystarczająco dobry na PS5. Konsola do gier PS5 została taktowana z częstotliwością 120 kl./s i rozdzielczością 4K, a aby w pełni wykorzystać te możliwości, potrzebujesz monitora zgodnego z tymi specyfikacjami. Niedawno napisaliśmy artykuł na temat niektórych najtańszych monitorów 120 Hz, które są kompatybilne z grami na PS5, i Acera Predatora XB273K to jedna z najlepszych opcji budżetowych do gier na PS5.

Oto niektóre gry, które są teraz dostępne zarówno w 120 kl./s, jak i 4K na PS5: Borderlands 3, Call of Duty: Black Ops Cold War, Destiny 2, Devil May Cry 5 Special Edition, Dirt 5, Fortnite, Monster Boy and the Cursed Kingdom, Nioh, Nioh 2, Rainbow Six Siege, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 i WRC 9.

Jedna rzecz pozostaje niezmienna we wszystkich tych grach; występy są stosunkowo płynniejsze niż na 30 lub nawet 60 klatkach na sekundę, opóźnienia wejściowe są jeszcze mniejsze, a szczegóły, które widzimy na obrazach i innych animacjach, zapewniają jeszcze bardziej wciągającą rozgrywkę.

Czy 75 Hz jest dobre do gier na konsolach?

Jeśli grasz na konsoli do gier PS4, 75 Hz jest w porządku, ponieważ wyjście na tej konsoli wynosi 60 klatek na sekundę. PS5 i Xbox Series X mają znacznie wyższą liczbę klatek na sekundę, a PS5 ma taktowanie 120 klatek na sekundę, rozdzielczość 4k, stąd zapotrzebowanie na coś znacznie wyższego niż monitor 75 Hz. Czy 75 Hz jest dobre do gier na konsolach? Na konsoli do gier PS4 jest wystarczająco dobra, podczas gdy jest słaba na konsoli do gier PS5 lub Xbox Series X.

🔥 Zalecana:  20 sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie

Przeczytaj także: Najlepszy tani zakrzywiony monitor 4K do gier poniżej 500 USD

Co oznacza Hz dla monitorów?

Hz oznacza „herc”. Jest to jednostka miary częstotliwości odświeżania wyświetlacza.

Aby wyjaśnić dalej, częstotliwość odświeżania wyświetlacza to szybkość na sekundę, z jaką odświeża on obrazy na ekranie. Ponieważ częstotliwość odświeżania określa, jak często wyświetlany obraz może się zmieniać, im wyższa częstotliwość odświeżania, tym szybciej obrazy mogą być aktualizowane co sekundę.

Dlatego wyświetlacz 60 Hz może wyświetlać nową klatkę do 60 razy na sekundę. Wyświetlacz 90 Hz będzie mógł odświeżać ekran 90 razy na sekundę.

Jak zapewne się domyślacie, wyświetlacz 120 Hz będzie w stanie odświeżać 120 razy na sekundę.

Czy wyższy czy niższy Hz jest lepszy do gier?

Ponieważ monitory o wyższych częstotliwościach odświeżania mogą wyświetlać płynniejszy ruch, monitory o wyższej częstotliwości odświeżania są lepsze do gier. Gdy grasz w gry na monitorach o wyższej częstotliwości odświeżania, będziesz cieszyć się płynniejszą ogólną rozgrywką i bardziej wciągającymi wrażeniami.

Co więcej, gdy grasz w szybkie gry na monitorach o wysokiej częstotliwości odświeżania, będziesz w stanie uzyskać krótszy czas reakcji. To często umożliwia szybszą reakcję w niektórych sytuacjach.

Co robi VSync w PUBG?

Zanim udzielimy odpowiedzi na pytanie, co VSync robi w PUBG, najpierw zrozummy, czym jest VSync.

VSync to skrót od „synchronizacji pionowej”. Jak sama nazwa wskazuje częściowo, VSync synchronizuje liczbę klatek na sekundę gry z częstotliwością odświeżania monitora.

Pomaga zapobiegać rozrywaniu ekranu, które ma miejsce, gdy liczba klatek na sekundę nie jest zsynchronizowana z częstotliwością odświeżania monitora.

Chociaż ta funkcja pomoże poprawić wrażenia z gry w zwykłych grach, nie nadaje się do gier konkurencyjnych, takich jak PUBG. Ponadto, ponieważ Vsync również zwiększa opóźnienie wejściowe o niewielki margines, ma tendencję do spowalniania danych wejściowych podczas grania w PUBG.

Ogólnie rzecz biorąc, VSync pomaga poprawić wrażenia wizualne w PUBG, ale zwiększa również opóźnienie wejściowe.

Jak stwierdzić, czy Twój monitor ma częstotliwość 75 Hz

Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić, czy częstotliwość odświeżania monitora wynosi 75 Hz.

 • KROK 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie
 • KROK 2: Wybierać “Wyświetlacz ustawienia” z wyskakującego menu
 • KROK 3: Przewiń do dołu „Wyświetlacz” i kliknij „Zaawansowany wyświetlacz ustawienia
 • KROK 4: Następny ekran wyświetli informacje o wyświetlaczu, w tym częstotliwość odświeżania. To pokaże ci, czy twój monitor ma częstotliwość 75 Hz.

Jak zwiększyć Hz na monitorze

Postępuj zgodnie z poniższą procedurą, aby zwiększyć częstotliwość odświeżania monitora (Hz).

 • KROK 1: Idź do swojego “Ustawienia
 • KROK 2: Kliknij “System
 • KROK 3: Kliknij “Wyświetlacz
 • KROK 4: Kliknij “Zaawansowane ustawienia wyświetlania
 • KROK 5: Kliknij “Wyświetl właściwości adaptera
 • KROK 6: Wybierz “Monitor patka
 • KROK 7: Wybierz żądaną stawkę w sekcji „Monitor Ustawienia
 • KROK 8: Kliknij “Stosować
 • KROK 9: Kliknij na “OK” przycisk

Jak przetaktować monitor do 75 Hz

Poniżej znajduje się szczegółowy przewodnik, z którego możesz skorzystać, jeśli chcesz przetaktować monitor do 75 Hz.

 • KROK 1: Pobierz narzędzie Custom Resolution Utility (CRU). Można go pobrać z Forum MonitorTest.
 • KROK 2: Rozpakuj plik po pobraniu i zapisz go w miejscu, w którym możesz go szybko zlokalizować.
 • KROK 3: Otwórz główną aplikację CRU i uruchom ją jako administrator
 • KROK 4: Iść do “szczegółowe uchwały” i kliknij „Dodać
 • KROK 5: Wprowadź rozdzielczość ekranu i docelową częstotliwość odświeżania jako 75 Hz.
 • KROK 6: Kliknij “OK
 • KROK 7: Kliknij “Dobra”, aby wyjść z głównego interfejsu
 • KROK 8: Wróć do miejsca, w którym zapisałeś rozpakowany folder CRU i otwórz go.
 • KROK 9: Kliknij “restart64.exe” i uruchom go jako administrator, klikając przycisk „Uruchom jako administrator” opcja.
 • KROK 10: Twój ekran zacznie migotać i zgaśnie. Jeśli proces się powiedzie, ekran zacznie ponownie działać po kilku sekundach.
 • KROK 11: Teraz musisz zastosować przetaktowaną częstotliwość odświeżania. Aby to zrobić, kliknij „Początek”.
 • KROK 12: Wybierać “Wyświetlacz Ustawienia
 • KROK 13: Kliknij “Zaawansowane ustawienia wyświetlania
 • KROK 14: Kliknij “Wyświetl właściwości adaptera
 • KROK 15: Zobaczysz nowe okno. Kliknij na “Monitor” w oknie.
 • KROK 16: Wprowadź 75 Hz jako częstotliwość odświeżania w polu „Częstotliwość odświeżania ekranu” upuścić.
 • KROK 17: Kliknij “Stosować
🔥 Zalecana:  Jak stwierdzić, czy facet cię lubi w 2023 r

Czy monitor 75 Hz może pracować z prędkością 144 klatek na sekundę?

Monitor 75 Hz może tylko częściowo uruchomić 144 kl./s. Ponieważ monitor 75 Hz może aktywnie uruchomić tylko 75 klatek na sekundę w ciągu jednej sekundy, nie można uzyskać stałego 144 klatek na sekundę na monitorze 75 Hz.

Czy 75 Hz jest dobre dla Xbox One?

75 Hz jest wystarczająco dobre dla Xbox One. Monitory z częstotliwością odświeżania 75 Hz zwykle mają akceptowalną jakość wideo, która jest wystarczająca dla zwykłych graczy.

Ile klatek na sekundę może wyświetlić monitor 75 Hz?

Monitor 75 Hz będzie w stanie wyświetlić 75 klatek na sekundę. Jednak w zależności od gier, w które grasz, liczba klatek na sekundę generowanych przez monitor może się różnić od czasu do czasu.

Różnica między 75 Hz a 144 Hz

Znacząca różnica między 75 Hz a 144 Hz polega na tym, że monitor 144 Hz może odświeżyć ekran 144 razy na sekundę. Tymczasem monitor 75 Hz może odświeżyć ekran tylko 75 razy na sekundę.

W rezultacie wyświetlacze 144 Hz charakteryzują się mniejszym rozmyciem ruchu, dzięki czemu Twoje gry wyglądają płynniej niż podczas grania na monitorze 75 Hz.

Ostatnia aktualizacja 04.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.