Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5, Xbox One i laptopach?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5, Xbox One i laptopach?

Każdy telewizor lub monitor ma częstotliwość odświeżania. Jest to szybkość, z jaką ekran odświeża się co sekundę. Takie ekrany mogą ponownie wyświetlać informacje o źródle około 60 razy na sekundę.

Ta wysoka częstotliwość odświeżania jest zaletą, ponieważ możesz cieszyć się nie tylko krystalicznie czystymi obrazami, ale ogólnie płynniejszą jakością gier wideo na ekranie.

Czy 60 Hz jest dobre do gier?

Tak, 60 Hz jest więcej niż wystarczające dla zwykłych graczy i gier, które nie wymagają tak wielu ruchomych obrazów. Jedną z zalet 60 Hz w porównaniu z innymi ekranami o częstotliwości odświeżania jest to, że kosztują mniej, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla graczy z ograniczonym budżetem. Nie wymaga również zakupu dodatkowych ramek ani sprzętu.

Każdy krok w górę częstotliwości odświeżania gwarantuje lepszą jakość wideo i lepszą wydajność, ale ze wzrostem ceny. Jeśli jednak masz ograniczony budżet i nie planujesz w najbliższym czasie modernizacji sprzętu (liczba klatek na sekundę), 60hz w zupełności wystarczy do gier. Czasami nawet aktualizacja może nie mieć większego znaczenia.

Czytaj także: Częstotliwość odświeżania Vs. Czas reakcji: co jest ważniejsze?

Czy 1080p 60 Hz jest dobre do gier?

Tak, rozdzielczość 1080p 60 Hz jest po prostu świetna do większości zwykłych gier i większości zwykłych gier. Większość gier na PS4, PS5 i Xbox One jest zbudowana z myślą o tej częstotliwości odświeżania i rozdzielczości. Jeśli jednak masz budżet powyżej częstotliwości odświeżania 60 Hz, na pewno poczujesz i zobaczysz różnicę.

1080p 60 Hz to również optymalna rozdzielczość, która kontroluje konsumpcję treści, a jednocześnie zapewnia płynną i przyjemną rozgrywkę.

Czy 4k 60hz jest dobre do gier?

Czy 4K 60 Hz jest dobre do gier? Tak! Nadaje się nawet do gier online dla wielu graczy, ponieważ może nadrobić rozczarowujące połączenie internetowe, zapewniając niesamowite wrażenia z gry. Jedynym powodem, dla którego powinieneś to zaktualizować, jest to, że twoja gra obsługuje więcej niż 144 FPS (klatek na sekundę).

🔥 Zalecana:  25 najlepszych konkurentów HubSpot (według kategorii)

Oznacza to, że ekran telewizora wyświetla obraz z częstotliwością odświeżania 60 klatek na sekundę, w rozdzielczości 3840X2160. Jeśli oglądasz coś w tej rozdzielczości, liczba pikseli i być może proporcje ekranu są już znacznie powyżej średniej.

Przeczytaj także: Najlepsze monitory do gier na PS4 poniżej 200 USD [Quality 75Hz Options]

Czy 60 Hz jest dobre dla Warzone?

Nie, nie możesz cieszyć się Warzone na ekranach z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Ekscytacja, jaką gracze czerpią z konkurencyjnych strzelanek, takich jak Warzone, zależy od czynnika „dobrego samopoczucia”. Oznacza to, że gracze muszą czuć akcję, nawet jeśli grają w zaciszu własnego domu. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, zalecana jest wyższa częstotliwość odświeżania, powiedzmy ~144 Hz.

Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS5?

Tak, PS5 może grać przy minimalnej częstotliwości odświeżania 4K 60 Hz i zalecanej rozdzielczości 1080p 120 Hz. Podczas gdy granie na PS5 na ekranie 60 Hz nie zepsułoby twoich wrażeń z gry, po prostu lepiej jest grać w rozdzielczości 1080p 120 Hz, ponieważ obrazy będą ostrzejsze, a gra szybsza. A jeśli uważasz, że to nie ma znaczenia, rozdzielczość może być powodem przegranej lub wygranej gry.

Przeczytaj także: Czy 75 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5 i Xbox Series X

Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4?

Tak, powiedzmy, że PS4 zostało stworzone dla ekranu 60 Hz. Jakość obrazu, wydajność konsoli i ogólne wrażenia będą na optymalnym poziomie przy 60 Hz. Czy powinieneś zaktualizować ekran z 60 Hz na PS4? Nie będzie to konieczne, ponieważ nawet jeśli to zrobisz, jakość obrazu może niewiele się zmienić. Pamiętaj, że projekt PS4 jest ograniczony do 60 Hz.

🔥 Zalecana:  Skanuj posty na LinkedIn, aby analizować emocje, nastroje i trendy… – W stronę sztucznej inteligencji

Czy 60 Hz jest dobre do gier na urządzeniach mobilnych?

Tak, w rzeczywistości, w przypadku grania na smartfonie, nie zaleca się używania częstotliwości odświeżania ekranu wyższej niż 60 Hz. Większość iPhone’ów z najwyższej półki zaprojektowano z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Jest to w sam raz dla każdej gry mobilnej, chyba że jesteś profesjonalnym graczem, który chce porównać wrażenia z gry przy użyciu różnych częstotliwości odświeżania. Każda częstotliwość wyższa niż 60 Hz z pewnością zapewni płynniejszą jakość obrazu, ale szybciej rozładuje baterię.

Przeczytaj także: Najtańsze monitory 120 Hz do gier PS5 i Xbox Series X

Czy 60 Hz jest dobre do grania na Xbox One?

Tak, częstotliwość odświeżania ekranu 60 Hz jest wystarczająca do grania na Xbox One. Xbox One nie ma gier 3D, nie ma też gier powyżej 60 klatek na sekundę, w które można na nim grać. Czy zatem należy się martwić o jakąkolwiek aktualizację? NIE!

Czy 60 Hz jest dobre do laptopa do gier?

Tak, ekran 60 Hz wystarczy do każdej gry na laptopie. Uzyskanie wyższej częstotliwości odświeżania niż 60 Hz jest konieczne tylko podczas grania w wysoce konkurencyjne gry z większą liczbą klatek na sekundę.

Jeśli twój komputer obsługuje 60 klatek na sekundę, nie ma sensu zmieniać ekranu na wyższą częstotliwość odświeżania. Z drugiej strony, jeśli Twój komputer obsługuje więcej niż 60 klatek na sekundę, zmiana ekranu może mieć wpływ na jakość wideo, ale nie jest tego warta.

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 1 ms jest dobry w grach?