Czy 4 GB pamięci RAM wystarczy dla MacBooka Air/Pro? Zobacz to przed jakimkolwiek zakupem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy 4 GB pamięci RAM wystarczy dla MacBooka Air/Pro? Zobacz to przed jakimkolwiek zakupem

Jeśli pytasz, czy MacBook Air lub Pro z 4 GB pamięci RAM wystarczy na następne 4-5 lat [Future-Proof]. Cóż, trudno powiedzieć i zależy to od tego, do czego go używasz.

MacBook Air to świetny komputer, ale ma ograniczenia w zakresie aktualizacji systemu, ale w przypadku MacBooka Pro zawsze możesz dokonać aktualizacji.

Dlatego nazywa się Air, jesteś zamknięty, bez aktualizacji ani niczego, a także do lekkiego użytku. Jeśli więc zastanawiasz się, czy 4 GB wystarczy dla MacBooka Air lub Pro, oto nasze przemyślenia.

W tym przewodniku dowiesz się czy 4 GB RAM wystarczy dla MacBooka Model Air lub Pro do użytku podstawowego lub zasilania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac (użyj tego skrótu)

Czy 4 GB pamięci RAM wystarczy dla MacBooka Air?

Odpowiedź nie brzmi dokładnie tak lub nie, ponieważ wszystko zależy od tego, do czego będziesz używać komputera.

Jeśli jesteś lekki użytkownik i po prostu regularnie przeglądaj, oglądaj filmy, przesyłaj strumieniowo, wysyłaj e-maile i inne podstawowe rzeczy, wtedy TAK, MacBook Air z 4 GB pamięci RAM wystarczy.

Ale nie będziesz mógł dokonać aktualizacji komputer w przyszłości. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie komputery MacBook Air są zablokowanya to, co kupujesz, to dostajesz.

Więc jeśli nic nie zrobisz energochłonny zadań, a wiesz, że nie będziesz tego robić w przyszłości, wtedy 4 GB będzie dla ciebie wystarczające.

Od 2022 r. większość oprogramowania zajmuje teraz część zasobów pamięci RAM i pozostanie niewiele miejsca na alokację. Oprogramowanie jest teraz głodne pamięci RAM, a przy każdej aktualizacji prawdopodobnie będzie potrzebować więcej.

Wystarczy 4 GB RAMale przy użyciu 8 GB pamięci RAM Macbook Air komputer jest lepszy i będzie działał dłużej podczas korzystania z energochłonnych aplikacji o dobrej wydajności.

Zdobądź MacBooka Air za 194 USD

Czy 4 GB pamięci RAM wystarczy dla MacBooka Pro?

Zdecydowanie, ale nie jest zalecany do energochłonnego użytku, cóż, zawsze możesz dokonać aktualizacji. Omawiając MacBooka Air, 4 GB to świetny wybór, jeśli robisz podstawowe rzeczy na komputerze.

🔥 Zalecana:  Czy blogi z wiadomościami, aktualizacjami i ogłoszeniami są szkodliwe dla SEO?

Jeśli planujesz kupić MacBooka Pro z 4 GB pamięci RAM, tak, polecamy. 4 GB pamięci RAM w zupełności wystarczy.

A jeśli czujesz, że potrzebujesz więcej pamięci RAM na komputerze, zawsze możesz ją rozbudować i dodać do 8-16 GB pamięci RAM.

Jeśli używasz komputera do bardziej intensywnych zadań, takich jak edycja wideo/zdjęć, renderowanie i granie, nie zalecamy kupowania modelu 4 GB.

Ma to na celu przyspieszenie i płynność przepływu pracy, jeśli używasz 4 GB pamięci RAM, musisz otwierać jedno oprogramowanie na raz, aby nie przeciążało pamięci RAM.

4 GB pamięci RAM wystarczy przeciętnemu użytkownikowi komputera, nawet jeśli korzystasz z modelu MacBook Air lub Pro. To zależy od tego, do czego używasz MacBooka.

Na co wystarczy 4 GB:

  • Korzystanie z aplikacji biurowych, takich jak MS Office.
  • Przeglądanie Internetu przy mniejszej liczbie kart.
  • Sieć społecznościowa
  • Oglądanie filmów i odtwarzanie muzyki.
  • Granie w lekkie gry, takie jak Zuma.
  • Niektóre aplikacje zasilające na MacBooku Pro

Na co 4 GB to za mało:

  • Energochłonne gry, np [Call Of Duty, Grand Thefts Auto].
  • Edycja i renderowanie wideo/zdjęć.
  • Intensywne przeglądanie sieci z ponad 10 otwartymi kartami.
  • Jednoczesne otwieranie ponad 10 aplikacji.

Czy 4 GB pamięci RAM wystarczy na przyszłe 4-5 lat?

Tak, jeśli używasz komputera tylko do podstawowych rzeczy, możesz używać komputera z 4 GB pamięci RAM przez 4-5 lat.

Upewnij się, że nie instaluj wszelkie energochłonne aplikacje, które pobierają dużo zasobów, takie jak renderowanie, edycja filmów i zdjęć, granie itp.

Jeśli unikniesz takich rzeczy i po prostu użyjesz komputera MacBook do podstawowych zastosowań, będziesz mógł dłużej korzystać z urządzenia bez problemu po swojej stronie.

Niektórzy dłużej korzystają z modelu MacBook Air/Pro niż 4 latai mówią, że jest świetny, o ile wykonujesz tylko podstawowe czynności, takie jak przeglądanie, odtwarzanie muzyki, wideo, e-maili, lekkie granie [if you’re a fan]przesyłanie strumieniowe.

Będziesz w porządku, jeśli to tylko podstawowe, ale musisz uważać z nową aktualizacją, aplikacja może być bardziej głodna niż poprzednia wersja.

Ale jeśli jesteś więcej niż podstawowe, to 4GB MacBook Air/Pro nie wystarczy na 4-5 lat. Aby zabezpieczyć się na przyszłość, potrzebujesz MacBooka z 8 GB pamięci RAM.

🔥 Zalecana:  Twitter nie działa? 12 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak przywrócić ustawienia fabryczne komputera Mac za pomocą narzędzia macOS

4 GB i 8 GB, które polecasz

Jeśli chcesz korzystać z komputera codziennie dzień miesiąca z mnóstwem pracy do wykonania, a także chcesz, aby był to dowód na przyszłość przez co najmniej 4 lata, to my polecić zakup MacBooka Air/Pro z 8 GB RAM

Jeśli nie jesteś użytkownikiem na co dzień i robisz tylko podstawowe rzeczy na komputerze, takie jak przeglądanie, 4 GB powinno ci wystarczyć i wystarczyć na co najmniej 5 lat [use with care].

Wniosek

Zdobywanie 4 GB RAM Apple MacBook Air/Pro jest dobry, ale musisz zwrócić uwagę na to, do czego chcesz używać komputera.

Jeśli chcesz po prostu przeglądać i wykonywać inne podstawowe czynności, MacBook 4 GB to najlepszy wybór.

Ale jeśli kupujesz MacBooka Air/Pro, ponieważ chcesz wykonywać ciężkie zadania na komputerze, takie jak edycja wideo, kodowanie, granie lub renderowanie obrazów 3D, będziesz potrzebować więcej pamięci RAM, aby uprościć przepływ pracy.

Pamiętaj, że możesz użyć MacBooka Air/Pro 4 GB do wykonywania ciężkich zadań, ale z czasem będziesz potrzebować więcej, ponieważ te aplikacje będą zużywać więcej pamięci RAM.

Więcej aplikacji wymagało więcej pamięci RAM do bezproblemowego działania, im mocniejszych aplikacji używasz, tym bardziej WIĘCEJ RAMU będziesz potrzebował.

Tak więc 4 GB nie wystarczy, jeśli zamierzasz przeciążać komputer energochłonnymi aplikacjami.

Ale jeśli to tylko proste rzeczy, takie jak przeglądanie, filmy, muzyka i inne niezbędne rzeczy, tak, 4 GB wystarczyłoby dla MacBooka Air, a model Pro może nawet zająć więcej aplikacji o dużej mocy, ale będziesz musiał to zminimalizować.

Jeśli nie masz teraz budżetu, aby kupić MacBooka Air/Pro z 8 GB pamięci RAM, wpadnij w szał z 4 GB, nie przeciążaj go aplikacjami. A przez następne 4-5 lat możesz uaktualnić do MacBooka Air/Pro z 8-16 GB.

Często Zadawane Pytania

Czy 4 GB RAM jest dobre dla Maca?

Tak, MacBook z 4 GB pamięci RAM jest dobry, jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem i nie używasz go do pracy. Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem z mniej podstawowymi rzeczami, powinieneś rozważyć zakup 8 GB, aby przyspieszyć działanie, a także przyszłe aktualizacje. Pomaga to używać urządzenia przez ponad 4 lata, jeśli wiesz, co zamierzasz zrobić z komputerem MacBook.

🔥 Zalecana:  Czy świadczenia z tytułu niezdolności do pracy i śmierci z CPP podlegają opodatkowaniu?

Ile GB pamięci RAM potrzebuję do MacBooka Air?

Możesz zdecydować się na użycie MacBooka Air 4 GB, jeśli jesteś tylko podstawowym użytkownikiem, nie napotkasz żadnych problemów, o ile używasz urządzenia prawidłowo. Jest dobry do wszystkich podstawowych prac, które możesz wykonywać, takich jak przeglądanie, e-maile, filmy, muzyka, pisanie na klawiaturze itp. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, zalecamy zakup 8 GB pamięci RAM, az czasem będziesz chciał ją rozbudować.

Czy 4 GB wystarczy dla MacBooka Air/Pro?

Tak, 4 GB jest wystarczające dla MacBooka Pro/Air, dlatego Apple wyprodukował komputer w pierwszej kolejności. 4 GB pamięci RAM nie jest dla wszystkich, ale tak, jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem, 4 GB wystarczy, aby wykonać podstawowe czynności, 8 GB jest lepsze, a 16 GB sprawi, że będziesz bardzo szczęśliwy. Ale zależy to od rodzaju programu uruchomionego na MacBooku.

Na co wystarczy 4 GB RAM?

Bądźmy realistami, wszystko zależy od programu uruchomionego na urządzeniu, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, który po prostu pisze e-maile, korzysta z przeglądarek, korzysta z pakietu Microsoft Office, gra w gry z małymi zasobami, ogląda filmy i odtwarza muzykę, . 4 GB jest wystarczająco dobre i powinieneś napotkać jakiekolwiek problemy podczas korzystania z niego lub mniej korzystać z energochłonnej aplikacji.

Czy 8 GB RAM jest lepsze niż 4 GB RAM?

Zdecydowanie tak, 8 GB jest o wiele lepsze niż komputer z 4 GB pamięci RAM, dlatego jest to 8 na pierwszym miejscu, podwójne 4. 8 GB pamięci RAM poprawiło ogólną szybkość i wydajność komputera.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie