Częstotliwość odświeżania vs. Czas reakcji: co jest ważniejsze? [60, 75, 120, 144, 240Hz vs. 1, 2, 3, 4,5ms]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Częstotliwość odświeżania vs. Czas reakcji: co jest ważniejsze? [60, 75, 120, 144, 240Hz vs. 1, 2, 3, 4,5ms]

Jedną z pierwszych rzeczy, na które natkniesz się, gdy zaczniesz szukać wysokiej jakości monitora do gier, jest potrzeba posiadania takiego z dobrą częstotliwością odświeżania i czasem reakcji. Zobaczysz argumenty, które porównują częstotliwość odświeżania z czasem reakcji, i zastanawiasz się, co jest najważniejsze lub któremu powinieneś poświęcić więcej uwagi w poszukiwaniu najwyższej jakości monitora do gier.

Udostępnię jak najwięcej informacji na temat tych dwóch specyfikacji i pomogę ci zdecydować, który monitor do gier powinieneś dać szansę.

Jaka jest częstotliwość odświeżania w monitorach do gier?

Częstotliwość odświeżania w grach odnosi się do tego, ile razy na sekundę monitor odświeża obraz. Częstotliwość odświeżania jest mierzona w hercach (Hz). Mogliśmy używać częstotliwości odświeżania i liczby klatek na sekundę zamiennie, ale nie, liczba klatek na sekundę odnosi się do informacji wysyłanych do monitora, podczas gdy częstotliwość odświeżania jest w rzeczywistości wbudowana w monitor do gier.

Jeśli więc grasz w grę, powiedzmy w 60 klatkach na sekundę (liczba klatek na sekundę), jaką znajdujemy na praktycznie wszystkich konsolach do gier i grach wideo, będziesz potrzebować monitora do gier, który będzie w stanie odświeżać tyle razy. Dlatego w przypadku większości gier 60 kl./s monitory do gier o częstotliwości odświeżania 60 Hz i wyższej są idealnymi opcjami. Jeśli Twoja gra wysyła informacje z szybkością około 75 lub 120 kl./s, korzystanie z monitora do gier, który odświeża się w wolniejszym tempie, z pewnością spowoduje opóźnienia w grach.

Im wyższy Hz w twojej grze, tym ostrzejsze będą ruchome obrazy w grze. Dzieje się tak dlatego, że większość rozmyć jest spowodowana ruchomymi obrazami, które są wolniejsze niż tempo, w jakim ludzki mózg przetwarza poszczególne klatki. Dlatego w dużej mierze uważa się, że im wyższa częstotliwość odświeżania monitora do gier, tym mniejsze obciążenie dla oczu i mniejsze ryzyko zmęczenia.

Szukasz dobrego monitora 4K do gier na konsole? Zobacz nasze najlepsze.

Czy częstotliwość odświeżania ma znaczenie dla gier?

Tak, im wyższa częstotliwość odświeżania, tym lepiej. Gdy częstotliwość odświeżania jest na tym samym poziomie klatek na sekundę lub na poziomie wyższym niż liczba klatek na sekundę na komputerze do gier lub konsoli, z pewnością zauważysz niezwykłą różnicę w ogólnej jakości rozgrywki.

🔥 Zalecana:  Kompleksowy przewodnik po budowaniu wielojęzycznej maszyny neuronowej… – W stronę sztucznej inteligencji

Jaka jest dobra częstotliwość odświeżania w grach?

Częstotliwość odświeżania 240 Hz jest najwyższą, jaką mamy, podczas gdy częstotliwość odświeżania 60 Hz jest najmniejsza w grach. Najlepsza częstotliwość odświeżania dla zwykłych graczy to 120 Hz, podczas gdy zawodowi gracze powinni strzelać do 240 Hz. Szybkość, z jaką odświeżane są klatki, może zadecydować o wygranej lub przegranej w konkurencyjnych grach, więc absolutnie najlepsza częstotliwość odświeżania powinna być tym, czego używasz.

Czy częstotliwość odświeżania 60 Hz jest dobra do gier?

Dla większości zwykłych graczy na konsolach częstotliwość odświeżania 60 Hz jest OK. Ale dla profesjonalnych sportowców e-sportowych lub każdego, kto planuje rozpocząć rywalizację, 60 Hz to absolutnie zły pomysł.

Czy częstotliwość odświeżania 75 Hz jest dobra do gier?

Odświeżanie 75 Hz to dobra opcja dla większości graczy konsolowych i zwykłych graczy PC. Jeśli jednak chcesz kontynuować karierę w e-sporcie i konkurencyjnych grach, może się okazać, że monitor do gier z częstotliwością odświeżania 75 Hz może być ograniczeniem.

Częstotliwość odświeżania monitora 60 czy 75 Hz?

Monitor 75 Hz jest oczywiście lepszy niż monitor do gier z 60 Hz. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, powinieneś wiedzieć, że inwestowanie w monitor do gier, który ma 75 Hz i więcej dla większości konsol do gier oraz 144 Hz i więcej dla większości komputerów do gier, z pewnością zapewni ci znacznie lepszą wydajność.

Czy częstotliwość odświeżania ma znaczenie w telewizorze LED?

Tak, ponieważ większość telewizorów ma częstotliwość odświeżania od 60 Hz do 120 Hz, warto rozważyć telewizor pod kątem swoich potrzeb jako gracza. Możesz wybrać telewizor 4K, ponieważ większość z nich ma częstotliwość odświeżania około 120 Hz, dzięki czemu gra pozostaje tak płynna, jak to tylko możliwe.

Co powoduje rozrywanie ekranu?

Rozrywanie ekranu jest spowodowane niezgodnością liczby klatek na sekundę (fps) i częstotliwości odświeżania (Hz). Kiedy więc karta graficzna komputera do gier wysyła więcej klatek na sekundę, niż monitor może odświeżać na sekundę, monitor nie jest w stanie obsłużyć nowego obciążenia, więc na ekranie będą wyświetlane razem połówki klatek, które będą wyświetlane jako podział między dwiema częściami ekranu, przy czym żadna z tych ramek nie jest prawidłowo wyrównana.
Przeczytaj także: co to jest smużenie na monitorze i jak możesz to przetestować i naprawić?

🔥 Zalecana:  Co to jest blog? Czym różni się blog od strony internetowej? Kompleksowa (zaktualizowana) definicja bloga na rok 2023 i najlepsze praktyki blogowania

Jaki jest czas reakcji w monitorach do gier?

Czas reakcji to czas, jaki zajmuje monitorowi przejście z jednego odcienia koloru na inny. Zwykle jest mierzony w milisekundach (ms). Generalnie im krótszy czas reakcji, tym lepiej. W przypadku gier wszystko, co ma 5 ms i mniej, jest dobrym czasem reakcji.
Dla profesjonalnych graczy, którzy używają komputerów PC lub konsol do gier do turniejów w e-sporcie, czas reakcji 1 ms jest najlepszą i najpopularniejszą opcją. Kiedy czas reakcji jest bardzo krótki, szanse na rozmycie obrazu lub smużenie są bliskie zeru.

Czy czas reakcji monitora jest ważny dla gier?

Tak, czas reakcji monitora jest bardzo ważny w grach. Dla większości rywalizujących graczy liczy się każda milisekunda, a różnica między wygraną a przegraną meczu może polegać na czasie reakcji. Ale jeśli jedynym wrogiem, przeciwko któremu grasz, jest twój komputer, czas reakcji nie powinien stanowić problemu.

Czy czas reakcji 4 ms jest dobry w grach?

Tak, czas reakcji 4 ms to idealna opcja, gdy szukasz monitora do gier do profesjonalnych lub zwykłych gier wideo. Nie powinieneś godzić się na czas reakcji dłuższy niż 5 ms, jeśli chcesz kontynuować karierę w e-sporcie, podczas gdy czas reakcji 10 ms powinien być najwyższy, na jaki się zdecydujesz, jeśli lubisz zwykłe gry.
Chcesz zmienić częstotliwość odświeżania w systemie Windows 10? Oto przewodnik.

Czy czas reakcji 5 ms jest dobry w grach?

Tak, czas reakcji 5 ms jest całkowicie odpowiedni do gier. Niezależnie od tego, czy grasz w profesjonalne gry, w których konkurencja jest silna, czy też w zwykłe gry, w których głównym wrogiem jest komputer, czas reakcji 5 ms jest po prostu idealny. Ogólnie rzecz biorąc, im niższy, tym lepszy, to zasada, jeśli chodzi o czasy reakcji w monitorach do gier.

🔥 Zalecana:  Jaki rodzaj materaca jest najlepszy na ból pleców?

Czy czas reakcji 6 ms jest dobry w grach?

Cóż, czas reakcji 6 ms powinien wystarczyć większości zwykłych graczy. Ale czas reakcji 6 ms nie jest odpowiedni dla każdego, kto interesuje się lub rozwija karierę w profesjonalnych grach.

Czy czas reakcji 7 ms jest dobry w grach?

Dla większości okazjonalnych graczy czas reakcji 7 ms jest wystarczający do grania. W rzeczywistości powinieneś być bezpieczny, dopóki nie uruchomisz niczego powyżej czasu reakcji 10 ms. Jednak dla profesjonalnych graczy wideo, którzy lubią rywalizację w grach, czas reakcji 7 ms nie jest najlepszy. Powinieneś dążyć do wszystkiego, co ma czas reakcji 5 ms i mniej.

Częstotliwość odświeżania vs. Czas reakcji, który jest ważniejszy?

Szczerze mówiąc, oba są bardzo ważne, jeśli chodzi o gry. Ale jeśli miałbym poświęcić jeden z tych dwóch dla mojej konsoli do gier, myślę, że wybiorę 60 Hz lub 75 Hz podczas fotografowania z czasem reakcji 10 ms i niższym. Ale gdybym grał w gry na PC lub gry profesjonalne, będę walczył o minimalną częstotliwość odświeżania 140 Hz z czasem reakcji od 5 do 1 ms.

Jaka jest dobra częstotliwość odświeżania na telewizorze 4K? Oto, czego powinieneś szukać.