Często zadawane pytania: czy adres fizyczny poprawia SEO i EAT?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Często zadawane pytania: czy adres fizyczny poprawia SEO i EAT?

Podczas obliczania rankingów wyszukiwania brane są pod uwagę tysiące szczegółów, z których wiele to elementy Twojego „profilu” na poziomie witryny, które Google przechowuje na temat Ciebie i Twojej firmy.

Jeśli Twoje pozycje w rankingach są niższe niż chcesz, warto wiedzieć, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją obecność w Internecie. Niektóre z nich są oczywiste i powszechnie znane, a inne to mniej omawiane strategie.

Twój adres fizyczny, numer telefonu i EAT należą do tej drugiej kategorii. Większość ludzi tak naprawdę nie rozmawia o wpływie telefonu i adresu na firmę, ale widziałem z pierwszej ręki, jak ważne mogą być te rzeczy. Są elementem zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych rankingów, które wpływają na zaufanie, jakim ludzie i wyszukiwarki pokładają Twoją witrynę, wzmacniają Twoją pozycję jako prawdziwego biznesu i pomagają lokalnemu SEO. Wyszukiwarki też odsyłać do tych informacji z sygnałami (takimi jak cytaty / wykazy lokalne) z innych witryn, co daje im większą pewność, że Twoja firma faktycznie znajduje się pod tym adresem.

Skupiam się na szczegółach z poziomu gruntu, które mogą mieć znaczenie dla niektórych właścicieli firm – jeśli potrafisz je prawidłowo wykorzystać.

Co to jest JEDZENIE?

EAT, często stylizowane na EAT, to niedawny nacisk Google w ciągu ostatnich kilku lat na identyfikowanie, kategoryzowanie i ocenianie witryn, firm i ludzi na podstawie ich wiarygodności.

To znaczy Fachowość, autorytatywność i wiarygodność.

Technicznie rzecz biorąc, EAT jest częścią publicznego komunikatora Google od 2018 roku, ale tak naprawdę istnieje nieformalnie od znacznie dłuższego czasu.

Prawie odkąd istnieje Internet, ludzie publikują strony internetowe z różnymi poziomami informacji na ich temat. Od osób przeglądających te witryny zależy, ile powinny one mieć.

Kim jest ta osoba, która mi to mówi i czy mam wierzyć w to, co ma do powiedzenia?

Niestety, im większy staje się Internet i im bardziej złożone staje się ogólne rozumienie tematu, tym trudniej jest odróżnić fakty od fikcji. Zjawisko to jest jeszcze gorsze teraz, gdy istnieją AI języka naturalnego, takie jak GPT-4, powodujące problemy poprzez pisanie bardzo autorytatywnie brzmiących, ale całkowicie niepoprawnych treści.

EAT to formalnie sposób, w jaki Google używa swojego algorytmu do sprawdzania różnych znaków, które ma witryna internetowa, i określania, na ile jest ona godna zaufania. Zagłębię się w to nieco głębiej, ale zastanów się, czego możesz szukać:

 • Czy jest nazwisko i zdjęcie autora?
 • Czy rozpoznajesz osobę piszącą treść?
 • Czy autor lub marka mają reputację, którą wystawiają na szali?
 • Czy mają wyróżnienia związane z tematem i jakie doświadczenie ma pisarz w tym temacie?
 • Jak długo ta witryna jest aktywna i jak długo działają?
 • Czy istnieje konsensus w tej sprawie i czy ten artykuł mówi coś zupełnie innego niż większość innych wiodących ekspertów?

Postrzeganie danej osoby może być szalenie błędne (w ten sposób rozprzestrzeniają się dezinformacje), ale gdy spojrzy się na szerszy obraz w całym Internecie, firmie takiej jak Google łatwiej jest ustanowić bardziej szczegółowe zasady określające, co stanowi wiarygodność, wydestylować ją w dół do określonych sygnałów i szukaj tych sygnałów.

Co to jest NAP?

NAP jest Imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Używam skrótu „NAP” w tym poście, mimo że chodzi głównie o adres, ponieważ to wszystko jest częścią tego samego sygnału. Google nie robi dużego rozróżnienia między firmą, która publikuje swój adres, a firmą, która publikuje swój numer telefonu z adresem, a jeśli tak, to jest to tak niewielki sygnał, że jest przyćmiony przez praktycznie wszystko inne.

🔥 Zalecana:  Dyrektor generalny Pearson mówi, że rozważają podręczniki NFT – ale czy to wszystko gadanie?

Pytanie brzmi, czy uwzględnienie NAP w witrynie jest częścią EAT, ogólnie częścią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, czy też nie.

Czy NAP jest częścią EAT?

To pytanie jest bardziej skomplikowane, niż możesz sobie wyobrazić.

 • NAP jest namacalnym czynnikiem. Albo istnieje w całości, istnieje częściowo, albo nie istnieje, i jest albo dokładna, albo niedokładna. Ważną częścią jest to, że jest to konkretna informacja, której roboty indeksujące Google mogą szukać i mogą ustawić flagę dla Twojego profilu witryny, niezależnie od tego, czy go masz. Jest to jeden z setek różnych namacalnych wskaźników, które Google może mierzyć na temat witryny.
 • Z drugiej strony EAT nie jest. Nie masz „wyniku EAT” ani nic takiego, a Google nie ma żadnego publicznego sposobu mierzenia ani zgłaszania oceny EAT Twojej witryny lub Twojej firmy. Zamiast tego sprowadza się to głównie do osobistego wrażenia na temat witryny.

Skąd to wiemy?

Google nam mówi.

Co mówi algorytm Google?

Czy wiesz, że algorytm Google jest w dużej mierze publiczny? To po prostu nie jest publiczne w sposób, w jaki myślisz. Widzisz, jedną z największych sztuczek, jakie kiedykolwiek zastosował Google, jest przekonanie opinii publicznej, że ich algorytm to oprogramowanie, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja lub po prostu złożona sieć arkuszy kalkulacyjnych i danych. Chociaż zdecydowanie obejmuje to wszystko, jest też znaczący element ludzki.

Algorytm Google jest częściowo zasilany przez legion niezależnych wyszukiwarek pracujących jako „oceniciele wyszukiwania” i oceniający. Przez lata starali się utrzymać to w tajemnicy, ale im więcej osób jest zaangażowanych w coś takiego, tym większe są szanse na złamanie NDA. Od plotek do potwierdzeń, dokumentacja wyciekła do Google, publicznie mówiąc: „Dzisiaj możesz”. znajdź Wskazówki Google dla oceniających tutaj.

Wytyczne Google Search Quality Evaluator Guidelines to liczący 176 stron dokument, który wciąż się powiększa, zawierający wszystkie wytyczne dla tych pracowników kontraktowych, dotyczące oceniania witryny pod kątem praktycznie każdej osi, na której zależy Google. To fascynująca lektura i każdy marketer może się z niej wiele nauczyć, ale dzisiaj interesuje nas kilka konkretnych sekcji.

W ramach EEAT (wewnętrznie dodają „Doświadczenie” do definicji EAT), Google ma do powiedzenia:

Wszystko to pokazuje, jak Google szkoli swoich kontrahentów, aby uznawali autorytet i wiarygodność witryny. Żaden z nich nie wspomina jednak konkretnie o NAP, a przekonasz się, że większość wytycznych tego nie robi. Można jednak znaleźć konkretne fragmenty, takie jak ten:

W dalszej części znajduje się czynnik określający witrynę o niskim zaufaniu lub niskim autorytecie. Innymi słowy, strona internetowa, która utrudnia skontaktowanie się z nimi w razie problemu, ma większe prawdopodobieństwo niższego rankingu EAT z oceniającymi wyszukiwanie, które stanowią dużą część ich ogólnych rankingów.

Jaka jest tradycyjna rada dla marketerów?

Żadne z tego, co napisałem powyżej, nie stanowi jasnej odpowiedzi. Jednak można się tego spodziewać po wszystkim, co jest obecnie skoncentrowane na Google.

oni są bardzo złożoną maszyną i najprawdopodobniej jest czarną skrzynką nawet dla większości inżynierów Google. Wątpię, czy jest więcej niż kilkadziesiąt lub kilkaset osób, które w pełni rozumieją, jak algorytm Google działa wewnętrznie.

W porządku. Nie musisz rozumieć, jak działa aerodynamika lotu ani jak działa oprogramowanie komputera kontrolera lotu pod maską, aby latać samolotem. Trzeba tylko wiedzieć, jak go obsługiwać.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na zakupach online i osobiście

NAP jest skutecznie częścią EAT dla niektórych rodzajów stron internetowych. Każda firma z fizyczną lokalizacją może skorzystać z NAP.

Firma bez lokalizacji firmy może nadal opublikować NAP dla swojej siedziby (tak jak ja mógłbym opublikować swoją), ale jest mniej prawdopodobne, że będzie to istotne. Nie prowadzę działalności obszarowej i współpracuję z klientami w formie cyfrowej na całym świecie, więc adres fizyczny nie jest tak ważny dla mojej firmy.

Z drugiej strony punkt sprzedaży detalicznej, gabinet lekarski, restauracja lub lokalna firma miałyby większą potrzebę popisywania się swoim adresem na miejscu, więc adres jest bardziej wartościowy. Ponadto wyszukiwarki mogą źle klasyfikować tę witrynę, jeśli nie zawiera ona numeru telefonu lub adresu. Twój numer kierunkowy w numerze telefonu i adres fizyczny to dwie ważne wskazówki dotyczące tego, gdzie znajduje się Twoja firma i gdzie powinieneś klasyfikować się w lokalnych wyszukiwaniach.

Czy EAT jest czynnikiem rankingowym?

Tak, ale nie bezpośrednio.

Ponownie, nie ma jednej rangi „EAT” ani przypisania numerycznego, które można do tego przypisać. Jest to jednak wrażenie oparte na wielu różnych czynnikach, które są bardziej kodowalne. Jako takie, samo EAT nie jest czynnikiem rankingowym, ale rzeczy, które wchodzą w skład EAT, są.

Kiedy rozważasz element „zaufania” w EAT, zadaj sobie pytanie. Czy ufasz bardziej małej firmie, która ma opublikowany adres, niż takiej, która nie ma opublikowanego adresu? W większości przypadków Twoja odpowiedź brzmiałaby „Tak”.

Z tego, co widziałem i doświadczyłem, podawanie adresu firmy w witrynie jest pomocne i stanowi niewielki czynnik rankingowy dla niektórych firm. Daje użytkownikom i wyszukiwarkom pewność, że Twoja firma istnieje i że wiedzą, jak Cię znaleźć w Twojej lokalizacji.

ty pytasz. Adres fizyczny jest sygnałem rankingowym, którego muszę przegapić, ponieważ nie mam zamiaru umieszczać mojego adresu domowego na mojej stronie internetowej. Pracuję zdalnie, podobnie jak wszyscy moi pracownicy, i nie mam sklepu. Nie spotykam się tam z klientami i nie chcę tego w żadnych katalogach biznesowych.

Co powinieneś zrobić z NAP?

Jeśli go masz, a upublicznienie go nie zaszkodzi, opublikuj go.

Oto sprawa NAP: o ile jest to prawdziwy adres Twojej firmy i numer telefonu, umieszczenie go w widocznym miejscu nie zaszkodzi. NAP nie będzie złą rzeczą nawet dla firm działających wyłącznie online, usług internetowych i innych rodzajów firm. To mały sygnał zaufania dla niektórych firm i większy sygnał zaufania dla innych.

Mimo to dotyczy to tylko lokalnych firm, które polegają na osobach odwiedzających ich adres. Jeśli nie masz biznesowego NAP (na przykład, jeśli prowadzisz firmę poza biurem domowym lub jeśli adres Twojej firmy to skrytka pocztowa lub jej odpowiednik), opublikowanie go nie przyniesie korzyści.

Jeśli jest to twój adres domowy, może to nawet stanowić zobowiązanie. Twój dom może pojawiać się wraz z nazwą Twojej firmy w Mapach Google i Google Local, a możesz pozyskać odwiedzających od osób, które znalazły Cię online. Opublikowanie skrytki pocztowej może mieć odwrotny skutek, tak jak Google rozbijając się o te od dłuższego czasu w wizytówkach Google Moja Firma.

Jak jeszcze możesz poprawić EAT?

Na EAT wpływa wiele drobnych szczegółów, które razem składają się na większe zaufanie, autorytet i wiedzę fachową niż twoi konkurenci.

🔥 Zalecana:  Wypróbowałem segmentację semantyczną i oto, czego się nauczyłem — w stronę sztucznej inteligencji

Oto tylko kilka sposobów na ulepszenie EAT swojej witryny poza dodaniem NAP, jeśli jest to istotne.

 • Cytuj swoje źródła. Google lubi, gdy autorytatywne źródła cytują inne wiarygodne źródła, i warto wiedzieć, kiedy informacje, których używasz do wyciągania wniosków, pochodzą z informacji własnych, badań zewnętrznych, niepowiązanych przypuszczeń, tablic teorii spiskowych, przypadkowych komentarzy na blogu lub innych .
 • Trzymaj się tego, co znasz. Jeśli blog hydraulika nagle rozgałęzia się na temat gotowania, ludzie będą sceptyczni. Bardzo trudno jest być witryną o ogólnym zainteresowaniu, a wszystkie odnoszące sukcesy są albo ogromnymi, stuletnimi publikacjami, albo są bardziej skoncentrowane na świadczeniu usług publikacji, jak Medium.
 • Postaw swoje imię i reputację na szali. Treść publikowana przez administratora witryny jest z natury mniej godna zaufania niż treść publikowana przez prawdziwą osobę. Ponadto pomaga to budować markę osobistą, która pomoże Ci, jeśli zdecydujesz się publikować posty gościnne w innej witrynie lub później zbudować inny biznes.
 • Twórz strony „O nas” i „Kontakt”. Im więcej i lepszych informacji tam masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że ludzie ci zaufają. Czy zaufałbyś firmie, z którą nie mogłeś się skontaktować? Prawdopodobnie nie. Użytkownicy czują to samo, a Google wie to o użytkownikach i jest to częścią ich algorytmu. Inne przykłady obejmują warunki korzystania z usługi, politykę prywatności i inne standardowe strony, których można się spodziewać w witrynie internetowej.
 • Bądź gotów przyznać się do błędów i zmienić treść. Być może poczyniłeś błędne prognozy lub założenia. Edytuj i potwierdzaj je w swoich treściach oraz aktualizuj je, ale nie próbuj zaśmiecać ich pamięcią. Komentarze mogą być świetnym sposobem na wyjaśnienie nieaktualnej lub nieprawidłowej treści. Użytkownicy mogą informować Cię o tych informacjach, a odpowiadanie tym użytkownikom i aktualizowanie treści może być bardzo pomocne.
 • Rozwijaj swoją markę i utrzymuj obecność na innych stronach internetowych. Co innego powiedzieć, że jesteś ekspertem w swojej witrynie, a co innego mieć tysiące różnych witryn, które potwierdzają, że jesteś ekspertem. Podcasty, seminaria internetowe, posty gościnne, cytaty i współpraca to doskonałe sygnały potwierdzające Twój autorytet i reputację zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

EAT nie jest czymś, co można zbudować w jeden dzień. Jest to część zarządzania reputacją, SEO, rozwoju biznesu i marketingu cyfrowego. Pamiętaj, rozwijaj go z czasem i nie stresuj się tym. Będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, jeśli jesteś autentyczny i zapewniasz prawdziwą wiedzę.

Jeśli chodzi o adres fizyczny, podaj go, jeśli jest to opłacalne, ale jeśli nie znajdujesz się w sytuacji, w której list od klienta lub ktoś, kto pojawi się na wyciągnięcie ręki, nie byłby korzystny, nie umieszczaj go na swojej stronie internetowej. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaszkodzi ci, jeśli go nie masz. Jeśli masz fizyczne biuro lub siedzibę główną, podanie adresu i numeru telefonu może zwiększyć zaufanie zarówno użytkowników, jak i wyszukiwarek do Twojej firmy, co jest obecnie czynnikiem rankingowym.

To ty decydujesz, czy jest to coś, co jest dla ciebie ważne. Istnieje wiele sposobów przekazywania wiedzy, autorytetu i zaufania, a to tylko jeden z nich.