Co zrobić, jeśli zostaniesz zablokowany na swoim iPhonie (iPhone jest wyłączony)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co zrobić, jeśli zostaniesz zablokowany na swoim iPhonie (iPhone jest wyłączony)

W sytuacji, w której się znajdujesz zablokowany na iPhonie, wszystko, co musisz zrobić znajdują się w tym przewodniku.

To może być bardzo frustrujące, gdy z jakiegoś powodu zostaniesz zablokowany na swoim urządzeniu.

Jest to powszechne w przypadku Apple iPhone blokującego ludzi z ich urządzenia, gdy oni wpisałeś błędną passcode kilka razy na swoim urządzeniu. Identyfikator twarzy może również działać.

Z tego artykułu dowiesz się, co robić jeśli zostaniesz zablokowany na swoim iPhonie. Będziesz mógł ponownie ustawić nowe hasło dla swojego iPhone’a.

PRZECZYTAJ TEŻ: Poczta głosowa nie działa na iPhonie? Zobacz, dlaczego i jak to naprawić

Kiedy zostaniesz zablokowany z iPhone’a

Istnieje kilka pomocnych wskazówek, co zrobić, gdy dowiesz się, że Twój iPhone Cię zablokował.

Chociaż, jeśli musisz wypróbować około sześciu nieudanych haseł iPhone’a, aby odblokować urządzenie, możesz zobaczyć komunikat wyskakujący z informacją, że iPhone jest wyłączony, spróbuj ponownie za 1 minutę.

Jeśli nie policzysz i po raz siódmy spróbujesz wprowadzić nieprawidłowe hasło, zostaniesz zablokowany na około pięć 5 minut dłużej.

Im bardziej się starasz, tym bardziej niecierpliwisz się do dziewiątego razu, czas oczekiwania wydłuża się do 1 godziny.

Maksymalnie jest to, gdy spróbujesz błędnego hasła do 10. raz, a iPhone automatycznie zablokuje cię, wyświetlając komunikat „iPhone jest wyłączony – Połącz się z iTunes” Lub “iPhone jest wyłączony – Połącz z komputerem„.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zresetować hasło iPhone’a

Co zrobić, jeśli Twój iPhone Cię zablokuje

  • Po pierwsze, musisz mieć pewność, że zostałeś zablokowany na iPhonie.
  • Wyczyść / wymaż iPhone’a – Wyczyszczenie iPhone’a wiąże się z usunięciem danych telefonu (jak przywrócenie ustawień fabrycznych). Najlepiej użyj trybu odzyskiwania.
  • Skonfiguruj iPhone’a jako nowe urządzenie lub Przywróć – Po wybraniu dowolnej opcji nadal będziesz mógł skonfigurować iPhone’a jako nowe urządzenie z kopii zapasowej iCloud lub przywrócić z kopii zapasowej iCloud.
  • Zrób rezerwy na wypadek następnego razu – Będziesz musiał zawsze tworzyć kopie zapasowe wszystkiego na swoim iPhonie, aby łatwo je odzyskać, gdy padniesz ofiarą takiej sytuacji.
🔥 Zalecana:  Czym jest zemsta Robo? – Spam Numer telefonu Zemsta

Zapomniałeś hasła i zostałeś zablokowany na iPhonie

Jednym z możliwych powodów, dla których zostałeś zablokowany na swoim iPhonie, może być to, że zapomniałeś hasła, a najlepszym krokiem jest przełącz iPhone’a w tryb odzyskiwania tak, abyś mógł go ponownie skonfigurować.

Obecnie tryb odzyskiwania iPhone’a okazał się bardzo pomocny jeśli chodzi o kwestie dot Użytkownik iPhone’a zostaje zablokowany na swoim iPhonie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak usunąć wiele kontaktów z iPhone’a (4 sposoby, aby to zrobić)

Jak korzystać z trybu odzyskiwania, aby wrócić do swojego iPhone’a

Mając możliwość korzystania Tryb odzyskiwania, aby rozwiązać problem zablokowania iPhone’amusisz ostrożnie wykonać poniższe kroki, zaczynając od podłączenie urządzenia do komputera.

Krok 1: Podłącz iPhone’a do komputera

Jeśli chodzi o tryb odzyskiwania iPhone’a, musisz uzyskać plik Prochowiec Lub PC i podłącz do niego iPhone’a za pomocą działającego Kabel USB.

Ponownie, musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję Finder na Macu Lub iTunes na komputerze.

Krok 2: Wyłącz iPhone’a

Jeśli masz pewność, że kabel jest zgodny z komputerem Mac/PC i telefonem iPhone, połącz się z telefonem.

Wyłącz iPhone’a, stosując poniższe techniki w zależności od modelu iPhone’a.

  • Dla użytkowników iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a Xlub modele drugiej i trzeciej generacji. Musisz Naciskać I trzymać obie strony moc przycisk i Ściszanie aż pojawi się komunikat Wyłącz. Przeciągnij suwak aby wyłączyć iPhone’a.
  • Ale jeśli używasz iPhone’a 7, iPhone’a 7 Plus lub iPhone’a 6spo prostu Naciskać I trzymać Strona Moc aż pojawi się suwak Wyłącz.

Krok 3: Przełącz iPhone’a w tryb odzyskiwania

W tym kroku dowiesz się, którego przycisku użyć do dalszych kroków poniżej.

  • Dla użytkowników iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a Xlub modele drugiej i trzeciej generacji. Wystarczy kontynuować proces, naciskając bok moc przycisk.
  • Podczas gdy dla iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus użytkownicy, po prostu naciśnij bok ściszanie przycisk, aby kontynuować. Jeśli używasz Apple iPhone’a SE I iPhone’a 6s kontynuować, naciskając Dom przycisk.
🔥 Zalecana:  Co to jest certyfikat GED w Kanadzie?

Nacisnij i przytrzymaj przyciski podczas podłączania telefonu iPhone do komputera za pomocą kabla.

Nie puszczaj pośladkan aż do twojego iPhone’a przechodzi w tryb odzyskiwania ekran.

Krok 4: Przywróć iPhone’a za pomocą Findera lub iTunes

Otwórz iTunes na komputerze z systemem Windows lub Finder na komputerze Mac, zależy to od komputera używanego do tego procesu odzyskiwania.

Krok 5: Wybierz Przywróć

Gdy iPhone wyświetli się w Finderze lub iTunes, wybierz Przywróć, gdy pojawi się opcja, a następnie dotknij Przywróć i zaktualizuj.

Natychmiast uruchomi się komputer pobieranie oprogramowania na iPhone’a proces przywracania.

Pobieranie zajmie trochę czasu, ale podczas tego procesu iPhone przestanie wyświetlać ekran trybu odzyskiwania, nie panikuj. Cierpliwie czeka na zakończenie procesu przywracania.

Krok 6: Odłącz iPhone’a od komputera

To ostatni krok polegający na odłączeniu iPhone’a od podłączonego komputera, a następnie ponownym skonfigurowaniu iPhone’a.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wyczyścić historię przeglądania na iPhonie

Jak skonfigurować iPhone’a jako nowe urządzenie za pomocą kopii zapasowej iCloud

Możesz skonfigurować iPhone’a jako nowe urządzenie za pomocą poprzedniej kopii zapasowej na iCloud. Ostrożnie wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować iPhone’a jako nowe urządzenie z kopii zapasowej iCloud.

Włącz iPhone’a > Aplikacje i dane > Przywróć z kopii zapasowej iCloud > Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID > Stuknij w Wybierz kopię zapasową.

Tak długo, jak wcześniej wykonałeś kopię zapasową danych iPhone’a za pośrednictwem iCloud, będziesz mógł wybierać spośród dostępnych kopii zapasowych.

Jak przywrócić iPhone’a z kopii zapasowej iCloud

Aby wykonać proces przywracania z kopii zapasowej iCloud na iPhonie, musisz wykonać procedury szybkiego kroku tutaj.

Na iPhonie > Wybierz Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz najnowszą wersję systemu iOS. Po zakończeniu pobierania > Przejdź do Ustawienia > Ikona profilu > iCloud > Zarządzaj pamięcią masową > Kopie zapasowe > Wybierz Kopia zapasowa z dostępnych kopii zapasowych.

🔥 Zalecana:  Azuki wprowadza poziomy rzadkości dla bluz z kapturem z żetonami fizycznymi

Wniosek

Co zrobić, gdy zostaniesz zablokowany na swoim iPhonie, zostało podzielone na procesy krok po kroku w tym przewodniku.

Chociaż w scenariuszu, w którym Twój iPhone nie wyświetlał trybu odzyskiwania, zaleca się dalszą pomoc ze strony wsparcia Apple.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak dodać konto e-mail do aplikacji iPhone Mail (automatycznie i ręcznie)

Często Zadawane Pytania

Co mogę zrobić, gdy zablokuję dostęp do mojego iPhone’a?

Musisz zresetować iPhone’a za pomocą trybu odzyskiwania. Jest to łatwe i szybkie do wykonania po wykonaniu kroków dotyczących korzystania z trybu odzyskiwania iPhone’a.

Jak skonfigurować automatyczną kopię zapasową na moim iPhonie?

Aby skonfigurować automatyczną kopię zapasową na iPhonie, musisz przejść do Ustawień, Stuknij ikonę Profil, Wybierz model iPhone’a z listy dostępnych urządzeń powiązanych z Twoim Apple ID, a następnie stuknij Kopia zapasowa iCloud, aby włączyć zielony suwak.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie