Co zrobić, jeśli Internet Spectrum spada, przerywa lub znika prawie co godzinę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co zrobić, jeśli Internet Spectrum spada, przerywa lub znika prawie co godzinę

Jeśli Twój Internet Spectrum wciąż spada i dzieje się to prawie co godzinę lub nawet w krótszym czasie, mogą istnieć różne wyjaśnienia, aw niektórych przypadkach przyczyny problemu. Może to być spowodowane problemami sprzętowymi z routerem lub urządzeniami lub może to być spowodowane problemami z oprogramowaniem na dowolnym urządzeniu. W kilku przypadkach przyczyna może nawet leżeć po ich zakończeniu, dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, aby zobaczyć możliwe przyczyny i podzielić się wskazówkami, jak sobie z tym poradzić, jeśli Twój Internet Spectrum ciągle się przerywa lub gaśnie.

Dlaczego Internet Spectrum spada co godzinę

Jest tak wiele możliwych przyczyn, dla których Internet Spectrum spada co godzinę, a my postaramy się w jak największym stopniu udostępnić niektóre z nich w tym artykule.

 1. Jednym z najbardziej oczywistych powodów, dla których Internet Spectrum nie działa, jest sytuacja, w której router wysyła błędy. Ten problem jest najczęściej spowodowany gdzieś w połączeniu rozdzielacza. Naprawienie tego często pozostawia się technikom Spectrum, ponieważ musieliby wymienić okablowanie od słupa do domu, aw niektórych przypadkach nawet wymienić modem, ponieważ może to być problem z wapnem.
 2. Innym powodem, dla którego Internet Spectrum ciągle się wyłącza, może być problem z linią lub węzłem zasilającym.
 3. W niektórych przypadkach Twój Internet Spectrum ciągle się wyłącza, ponieważ sąsiedzi wyrzucają Cię z własnego połączenia Wi-Fi. Jeśli dzielisz tę samą częstotliwość Wi-Fi z kilkoma różnymi sąsiadami, prawdopodobnie będziesz musiał bardzo często radzić sobie z odcięciem Internetu.
 4. Coś tak prostego, jak zły hotspot Wi-Fi, słaba siła hotspotu, przeciążona sieć internetowa i, jak wspomnieliśmy wcześniej, wadliwy kabel biegnący przez twoje połączenia może sprawić, że Twój Internet Spectrum będzie dalej wychodził.
 5. Możesz także sprawdzić, czy router jest aktualny. Jeśli router lub oprogramowanie sprzętowe routera jest nieaktualne, a Internet Spectrum spada co godzinę, może to być przyczyną problemu.
 6. Być może będziesz musiał sprawdzić swoje stawki ping, ponieważ mogą one powodować spadki internetu co godzinę. W takich przypadkach ping reprezentuje prędkość przesyłania danych między komputerem a serwerem. Jeśli zauważysz, że częstotliwość ping jest wysoka, często jest to przypadek wolnego Ethernetu, co może powodować spadki w Twoim Internecie.
 7. Inną możliwą przyczyną przerw w dostępie do Internetu co godzinę jest brud na komputerze, więc sprawdź, czy spadek internetu jest ogólny, czy też występuje na jednym urządzeniu. Jeśli jest to tylko na twoim urządzeniu, zatkanie brudem może powodować przegrzanie urządzenia, więc system ciągle się resetuje.
 8. W przypadku użytkowników Spectrum firma wspomniała, że ​​urządzenia muszą być codziennie ponownie uruchamiane, więc wyobrażamy sobie, że ich systemy wymagają ciągłych aktualizacji, stąd potrzeba rozruchu, aby można było zastosować zmiany. Jeśli od jakiegoś czasu nie uruchamiałeś ponownie urządzenia, może to być przyczyną spadków Internetu.
 9. Jeśli jest to co godzinę, Twój komputer może nie radzić sobie dobrze z odnawianiem adresów IP, stąd ciągłe spadki internetu.
 10. Jeśli dokonałeś ostatniej aktualizacji systemu Windows lub aktualizacji oprogramowania układowego routera przed nagłymi spadkami, być może po drodze coś popsułeś.

Przeczytaj także: Ethernet nie ma prawidłowej konfiguracji IP? – Poprawki robocze dla systemu Microsoft Windows 10

Internet widma wciąż się wyłącza? Poprawki robocze

Teraz, gdy widzieliśmy niektóre przyczyny, zbadajmy możliwe rozwiązania, jeśli zauważysz, że Twój Internet Spectrum ciągle się wyłącza.

 • Jak wspomnieliśmy w przypadku modemów i routerów Spectrum, firma wydaje się zalecać regularne ponowne uruchamianie urządzenia i właśnie to doradzimy. Jeśli problem z Internetem spada, co kilka minut lub godzin, jest taki sam na wszystkich urządzeniach, możesz ponownie uruchomić urządzenie Spectrum i sprawdzić, czy to działa. Jeśli dzieje się to tylko na jednym urządzeniu, może być konieczne ponowne uruchomienie danego urządzenia i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem.
 • Jeśli nadal występuje ten problem, możesz sprawdzić, czy router jest aktualny lub czy oprogramowanie sprzętowe jest aktualne. Starsze routery są normą w wielu gospodarstwach domowych, a ludzie nadal korzystają z routerów Wi-Fi, które mają dziesięć lat lub więcej. Porozmawiaj z zespołem obsługi klienta i sprawdź, czy jest coś, co mogą zrobić. Jeśli oprogramowanie układowe jest przestarzałe, router może mieć trudności lub nawet nie być w stanie wykryć nowych komunikatów rozgłaszania WI-FI, co oznacza, że ​​nie będzie w stanie nadążyć za szybkością ruchu danych, której wymaga większość usług , co może powodować przerwy w dostępie do Internetu co godzinę.
🔥 Zalecana:  Program partnerski Wayfair: czy to najlepsza opcja promocji artykułów gospodarstwa domowego?

Przeczytaj także: Rozwiązany: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego

 • Sprawdzanie i zmiana kabli internetowych może być również opcją, chociaż będzie to domena technika wysyłanego przez Spectrum. Chociaż może nie być widocznych uszkodzeń kabla, przewód przenoszący sygnał Wi-Fi może mieć pewne uszkodzenia i jest to na tyle poważne, że powoduje problem „Internet Spectrum ciągle się wyłącza”.
 • Następną opcją do rozważenia będzie zarówno siła sygnału, jak i liczba podłączonych urządzeń oraz wymagania każdego urządzenia. Na starszych urządzeniach, gdy wszystkie urządzenia pobierają jednocześnie dość dużo zasobów, może wystąpić spadek w Internecie, zwłaszcza gdy nie odpowiada to szybkości. Jeśli masz więcej niż cztery urządzenia podłączone do swojego planu subskrypcji, mogą wystąpić opóźnienia, ponieważ wiele sieci ma 4 jako maksymalną liczbę urządzeń podłączonych jednocześnie w przypadku szybkiego, przerywanego Wi-Fi.

Przeczytaj także: Najlepsze adaptery Wi-Fi do gier

 • Zakłócenia bezprzewodowe mogą być wyjaśnieniem, kiedy Internet Spectrum ciągle się wyłącza. Aby rozwiązać ten problem, może być konieczne podłączenie komputera do Internetu za pomocą kabla i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem na poziomie urządzenia.
 • W przypadku, gdy wyjaśnieniem dla Internetu Spectrum jest to, że twoi sąsiedzi wyrzucają cię z Wi-Fi, zmiana częstotliwości może być dobrym rozwiązaniem. The BEZPŁATNA aplikacja analizatora Wi-Fi na Androida to świetny sposób, aby się tego dowiedzieć. Jeśli odkryjesz, że tak jest, może być konieczna zmiana ustawień kanału bezprzewodowego z automatycznego na ręcznie wprowadzoną liczbę, co powinno rozwiązać problem.
 • Jeśli Internet Spectrum spada co godzinę po dokonaniu pewnych aktualizacji lub zmian w ustawieniach routera, komputera lub oprogramowania układowego, może być konieczne wycofanie wprowadzonych zmian, ponieważ coś mogło się zepsuć podczas pracuje nad zmianami.

Jak wyrzucić urządzenia z Wi-Fi w Spectrum

Usunięcie urządzeń podłączonych do routera to dobry pomysł, jeśli zauważysz, że Wi-Fi Spectrum ciągle spada.

 1. 1. Za pomocą tego zaloguj się do portalu zarządzania urządzeniami Wi-Fi Spectrum Community połączyć.
 2. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło w odpowiednim polu.
 3. Wybierz swoją lokalizację z rozwijanego menu i kliknij Zaloguj się.
 4. Po pomyślnym zalogowaniu możesz przeglądać wszystkie urządzenia połączone z kontem Spectrum i zarządzać nimi.

5. Odszukaj nazwę urządzenia i kliknij Usunąć aby uruchomić dowolne urządzenie.

6. Wybierz Potwierdzać

Jak wyłączyć dostęp do Internetu w nocy w Spectrum

 1. Wprowadź adres internetowy 192.168.1.1 w przeglądarce internetowej, aby przejść do strony administracyjnej routera.
 2. Zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła z tyłu routera lub użyj domyślnej nazwy użytkownika i hasła jako „Admin”, jeśli nie możesz ich znaleźć.
 3. Szukać Zaawansowany >> Łączność i kliknij ikonę koła zębatego pod 2,4 GHz.
 4. Zmień sieć bezprzewodową 2,4 GHz na „WYŁĄCZONY” poniżej ustawień podstawowych.
 5. Kliknij Stosować i postępuj zgodnie z procesem dla 5 GHz
 6. Aby włączyć Wi-Fi po przebudzeniu, wykonaj tę samą procedurę. Następnie zmień „WYŁĄCZONY” Do “Włączać
🔥 Zalecana:  Jak utworzyć kanał YouTube dla osobistego lub marki

Porady

 • Te kroki działają w przypadku routerów Spectrum Wave 2, takich jak routery RAC2V1S Sagemcom i RAC2V1A Arris.
 • W przypadku routerów Spectrum Netgear użyj adresu internetowego http://www.routerlogin.net/ podpisać i rozpocząć proces.
 • Jeśli nie możesz znaleźć nazwy routera, wykonaj powyższe czynności, przechodząc do ustawień sieci bezprzewodowej, aby wyłączyć router.

Jak sprawdzić urządzenia podłączone do Wi-Fi w Spectrum

Zarządzanie urządzeniami podłączonymi do routera jest konieczne, gdy zauważysz, że prędkość Wi-Fi Spectrum spada. Zmniejszenie liczby urządzeń może rozwiązać problem.

 1. Aby sprawdzić urządzenia podłączone do Twojej sieci Wi-Fi Spectrum, zaloguj się przez Strona internetowa lub pobierz „Mój Widmo” ze Sklepu Google Play i zaloguj się.
 • Wyszukaj „Usługi” na dole aplikacji mobilnej i dotknij jej.
 • Szukać “Urządzenia”.
 • W sekcji Urządzenia zobaczysz trzy opcje, jedną z nich jest „Połączony”. Tutaj możesz zobaczyć liczbę urządzeń podłączonych do Twojej sieci Wi-Fi.

Wskazówka

Jeśli po raz pierwszy przechodzisz do sekcji aplikacji, musisz kliknąć „Zarządzać Urządzenia”, zanim będzie można wybrać urządzenie.

Jak zapobiec przekroczeniu limitu czasu aplikacji Spectrum

Przekroczenie limitu czasu aplikacji Spectrum wynika głównie z funkcji oszczędzania przepustowości.

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji Spectrum
 2. Poszukaj Ustawienia i dotknij go.
 3. Stuknij w Sieć i poszukaj Oszczędzanie przepustowości.
 4. Wyłącz Oszczędzanie przepustowości.

Czy można mieć 2 konta internetowe w jednym domu na Spectrum

Usługi internetowe Spectrum dopuszczają tylko jedno aktywne konto dla każdego adresu domowego. Chociaż możesz aktywować drugą linię usługi internetowej w ramach pierwszego konta. Problem polega na tym, że druga linia będzie pod kontem rodzica i nie można podzielić rachunków.

Istnieje jednak inna opcja; otwórz nowe konto u innego dostawcy usług internetowych, jeśli chcesz mieć nowe konto na swoje nazwisko i ten sam adres.

Jak zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne routera Spectrum

Jeśli zauważysz, że Wi-Fi Spectrum ciągle spada, aktualizacja oprogramowania układowego jest również doskonałym sposobem na rozwiązanie tego problemu.

 1. Użyj kabla Ethernet, aby podłączyć router do komputera. Podłącz jeden koniec kabla Ethernet do routera, a drugi do komputera, aby nawiązać połączenie.
 2. Jeśli masz router Netgear, przejdź do Centrum pobierania Netgear stronie internetowej i wprowadź prawidłowy numer modelu routera. Numer modelu i wersję oprogramowania sprzętowego routera można znaleźć pod nazwą routera.

Wskazówka: Możesz też odwiedzić to połączyć aby pobrać uniwersalne oprogramowanie układowe wydane w tym roku lub sprawdzić aktualizację dla swojego modelu.

 • Kliknij opcję Pobieranie i wybierz wersję oprogramowania układowego.
 • Po wybraniu kliknij pobierz.
 • Pobrany plik jest prawdopodobnie w formacie zip, więc musisz go rozpakować.
 • Po rozpakowaniu oprogramowania układowego wprowadź adres internetowy routerlogin.net w Twojej przeglądarce.
 • Zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających (nazwa użytkownika i hasło)
 • Kliknij “Zaawansowany” Lub “Ustawienia”, w zależności od typu lub modelu routera. Następnie kliknij „Administracja.
 • Wybierz “Oprogramowanie układowe Aktualizacja” Lub “routera Aktualizacja” w zależności od typu lub modelu routera.
 • Kliknij na “Wybierać Plik” Lub “Przeglądać” opcja.
 • Wybierz aktualizację pliku oprogramowania układowego, która może znajdować się w folderze „.Img” Lub “.czek” format pliku.
 • Na koniec kliknij „Aktualizacja” opcja. Aktualizacja oprogramowania układowego powinna się rozpocząć, a następnie router powinien się zrestartować. Aktualizacja zwykle nie trwa długo. Upewnij się, że nie wyłączasz routera i nie przeglądasz Internetu.
🔥 Zalecana:  7 decyzji, które mogą zadecydować o wdrożeniu Blockchain lub je przerwać

Jak zresetować skrzynkę internetową Spectrum

 1. Odłącz skrzynkę internetową od źródła zasilania i wyjmij baterię, jeśli jest.
 2. Odłącz przewód zasilający
 3. Pozwól routerowi Spectrum ostygnąć przez co najmniej minutę i włóż baterie.
 4. Podłącz ponownie do źródła zasilania i odczekaj około dwóch minut przed ponownym uruchomieniem modemu.
 5. Gdy lampka na routerze stanie się stabilna, oznacza to, że urządzenia bezprzewodowe podłączone do routera są gotowe do połączenia z Internetem.

Jak zmienić DNS na routerze Spectrum

 1. Otwórz przeglądarkę i wprowadź adres IP routera Spectrum
 2. Przejdź do strony administratora Spectrum i kliknij zakładkę „Usługi”.
 3. W sekcji „Sprzęt” kliknij „Router”.
 4. Przewiń w dół i kliknij „Ustawienia zaawansowane”.
 5. Kliknij „Serwer DNS”.
 6. Wybierz „Zarządzaj DNS”.
 7. Wprowadź wybrany serwer DNS w polach podstawowy lub pomocniczy serwer DNS.
 8. Kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić zmianę.

Wskazówka: Możesz zresetować go do ustawień domyślnych, wybierając „Użyj Spectrum DNS”.

Jak zmienić adres IP na routerze Spectrum

Istnieje kilka sposobów zmiany adresu IP routera Spectrum:

1. Wyłącz urządzenie

W większości przypadków pierwszą rzeczą, którą robią właściciele routerów, jest ponowne uruchomienie modemu w celu zmiany adresu IP. Jednak większość usługodawców internetowych nie nada ci nowego adresu IP przez proste ponowne uruchomienie. Zamiast tego sugeruję wyłączenie routera na 10-12 godzin, co powinno dać wystarczająco dużo czasu na przypisanie routerowi nowego adresu IP.

2. Podłącz router do komputera

Bezpośrednie podłączenie komputera do modemu za pomocą kabla powinno dać inny adres MAC i adres IP. Jeśli już to zrobiłeś, spróbuj zmienić urządzenie, które łączysz z modemem.

3. Uzyskaj statyczny adres IP

Użytkownicy mogą używać statycznych adresów IP w Spectrum. Zwykle dostawcy usług internetowych nadają dynamiczny adres IP, który zmienia się po ponownym uruchomieniu routera. Jednak nowy dynamiczny adres IP nie daje tak potrzebnego efektu, jeśli Wi-Fi Spectrum wciąż spada.

Pamiętaj, że statyczne adresy IP nie zmieniają się nawet po ponownym uruchomieniu systemu i znacząco wpływają na szybkość routera bardziej niż dynamiczne adresy IP.

4. Skorzystaj z usługi VPN

Innym sposobem tymczasowej zmiany adresu IP jest użycie sieci VPN, która zmienia lokalizację i adres IP. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów zmiany adresu IP, jeśli potrzebujesz tylko na krótki czas.

Ile czasu zajmuje ponowne włączenie Wi-Fi po dokonaniu płatności w Spectrum

Po pomyślnym dokonaniu płatności zwrot usługi Wi-Fi zajmuje zwykle około 1 do 2 godzin. Uruchom ponownie router, jeśli nadal masz problemy z połączeniem lub jeśli Wi-Fi Spectrum nadal spada z szybkością po przywróceniu usługi.

W przypadku większości problemów z Internetem Spectrum zalecamy skontaktowanie się z firmą obsługa klienta i wyślą technika, żeby zobaczył z pierwszej ręki, na czym polega problem. Jeśli wypróbowałeś niektóre z nich, które są na twoim poziomie umiejętności, a twój Internet Spectrum wciąż spada, z pewnością zaoszczędzisz czas i zasoby, prosząc o wysłanie ci profesjonalisty.