Co to jest wskaźnik odpytywania myszy? [How to Test and Change It]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest wskaźnik odpytywania myszy? [How to Test and Change It]

Przed zakupem myszy do gier musisz wiedzieć, jaka jest szybkość odpytywania myszy i DPI, ponieważ są to dwie najważniejsze cechy dobrej myszy do gier. Mysz do gier to czasem różnica między dobrą a świetną sesją grania. Dodatkowy czas, który poświęcisz na poznanie współczynników odpytywania, pomoże Ci optymalnie wykorzystać konfigurację.

Czym jest współczynnik odpytywania myszy? Jak testujesz, aby poznać współczynnik odpytywania myszy? Jak zmienić częstotliwość odpytywania myszy? A jaki jest najlepszy współczynnik odpytywania myszy w grach FPS, takich jak Fortnite i COD? W tym artykule omówimy to wszystko i wiele więcej.

Co to jest wskaźnik odpytywania myszy? I co to naprawdę oznacza dla Ciebie?

Współczynnik odpytywania myszy określa, jak często mysz przekazuje komputerowi swoją pozycję. Jednostką pomiaru częstotliwości odpytywania jest herc (Hz). Im wyższy współczynnik odpytywania, tym częściej mysz zgłasza komputerowi swoją pozycję w ciągu sekundy. Jeśli więc mysz ma częstotliwość odpytywania 500 Hz, oznacza to, że zgłasza swoją pozycję do komputera 500 razy na sekundę. Oznacza to, że mysz 1000 Hz zgłasza swoją pozycję do komputera 1000 razy na sekundę lub co 4 milisekundy.

Szybkości odpytywania myszy nie należy mylić z jej DPI lub kropkami na cal. DPI to jednostka miary używana do oceny czułości myszy. Gdy DPI jest wyższe, kursor na ekranie monitora ma tendencję do przesuwania się dalej, podczas gdy szybkość odpytywania odnosi się do szybkości poruszania się kursora lub szybkości reakcji komputera na ruch kursora.

Częstotliwość głosowania Czas oczekiwania
125 Hz 8 milisekund
250 Hz 4 milisekundy
500 Hz 2 milisekundy
1000 Hz 1 milisekunda

Co to jest częstotliwość odpytywania klawiatury?

Częstotliwość odpytywania dla klawiatur to czas potrzebny klawiaturze do zarejestrowania naciśnięcia klawisza na komputerze.

Każda klawiatura i mysz do gier dostępna obecnie na rynku ma standardową częstotliwość odpytywania 1000 Hz, co odpowiada czasowi reakcji jednej milisekundy. Oznacza to, że pojawienie się polecenia zajmuje milisekundę od momentu naciśnięcia klawiszy i wskazanie przez mysz, gdzie się znajduje na podkładce pod mysz.

DPI a szybkość odpytywania

Podczas gdy liczba punktów na cal (DPI) jest miarą czułości myszy, szybkość odpytywania myszy określa, jak często mysz zgłasza komputerowi swoją pozycję. Na przykład, jeśli mysz ma częstotliwość odpytywania 125 Hz, zgłasza swoją pozycję do komputera 125 razy na sekundę lub co 8 ms. Częstotliwość 500 Hz oznacza, że ​​mysz zgłasza swoją pozycję do komputera co dwie milisekundy.

Jednak im wyższa wartość DPI myszy, tym bardziej przesuwa się kursor ekranowy podczas sterowania myszą. Myszy z wysokimi ustawieniami DPI wykrywają małe ruchy i reagują na nie. Im wyższy DPI, tym lepiej.

Tymczasem wyższe ustawienia DPI pozwalają myszy odbierać sygnały i reagować na niewielkie ruchy, co pozwala celować dokładniej.

500 vs 1000 Hz: czy wyższa częstotliwość odpytywania myszy jest lepsza?

Wyższa częstotliwość odpytywania myszy jest ogólnie uważana za lepszą, ale potrzeba znacznie więcej, jeśli chcesz zobaczyć różnicę między częstotliwością odpytywania 500 Hz a częstotliwością odpytywania 1000 Hz. Musisz wziąć pod uwagę czynniki, takie jak to, czego oczekujesz od myszy do gier, jakie masz doświadczenie i poziom umiejętności, aw niektórych przypadkach, jaki jest czas reakcji monitora do gier.

Jeśli używasz przeciętnego monitora do gier, trudno byłoby odróżnić częstotliwość raportowania 500 Hz od 1000 Hz. To tylko szacunek 1 ms, co oznacza, że ​​​​jest całkiem znikomy. Możemy więc podsumować wszystko w ten sposób: częstotliwość odpytywania 1000 Hz jest szybsza, a częstotliwość odpytywania 500 Hz jest płynniejsza.

Jeśli użyjesz wyższej częstotliwości sondowania, użyjesz więcej zasobów procesora. Gdy nie ma wystarczających zasobów procesora, wyższa częstotliwość odpytywania – w tym przypadku częstotliwość odpytywania 1000 Hz – może stać się niestabilna, w takim przypadku trzeba będzie powrócić do niższej i prawie równie efektywnej odpytywania 500 Hz wskaźnik.

🔥 Zalecana:  Strona internetowa a blog: jaka jest różnica? 8 rzeczy, które musisz wiedzieć (i wybrać, co jest dla Ciebie odpowiednie) w 2023 r

Mysz 250 Hz vs 500 Hz

Jeśli musisz wybrać mysz 250 lub 500 Hz, zawsze powinieneś wybrać mysz o wyższej częstotliwości, czyli w tym przypadku 500 Hz.

Chociaż często słyszy się, że różnica między myszami 250 Hz i 500 Hz jest niewielka, zaleca się stosowanie maksymalnej możliwej częstotliwości odpytywania w grach konkurencyjnych. Ponadto w grach wideo, w których czas odpowiedzi ma kluczowe znaczenie, niezbędny jest wysoki współczynnik odpytywania danych.

Jednak mysz o wyższej częstotliwości odpytywania zwiększy obciążenie procesora. Dlatego częstotliwość odpytywania nie powinna być nadmiernie wysoka na komputerach z procesorem i/lub kartą graficzną o niskiej wydajności. Zawsze jednak możesz dostosować ustawienie częstotliwości odpytywania, jeśli uważasz, że jest ona zbyt wysoka i może wpływać na wydajność komputera.

Jak wykonać test szybkości odpytywania myszy [Best USB Mouse Polling Rate Checker Online]

Aby sprawdzić, jaki jest współczynnik odpytywania myszy do gier, skorzystaj z tego narzędzia online firmy Benq. W narzędziu klikniesz stronę i będziesz musiał poruszyć myszką. Powinieneś wtedy mieć całkiem dobre oszacowanie, jaka jest średnia częstotliwość odpytywania dla twojej myszy. Narzędzie firmy Benq pozostaje jednym z najlepszych, jeśli potrzebujesz bezpłatnego internetowego narzędzia do sprawdzania szybkości odpytywania myszy USB.

Jak zmienić częstotliwość odpytywania myszy

 1. Pierwszy Odłącz mysz z komputera.
 2. Aby zmienić częstotliwość odpytywania myszy na 125 Hz, Przytrzymaj przyciski 4+5i wtedy Podłącz mysz z powrotem do portu USB. Gdy kółka się zapalą, częstotliwość odpytywania będzie teraz wynosić 125 Hz.
 3. Aby zmienić częstotliwość odpytywania myszy na 500 Hz, Przytrzymaj przycisk 5 I Podłącz mysz do komputera. Szybkość osiągnie 500 Hz, gdy tylko kółko się zaświeci.
 4. Aby zmienić częstotliwość odpytywania myszy na 1000 Hz, Przytrzymaj przycisk 4Następnie Podłącz mysz do portu USB. Gdy tylko kółko się zaświeci, częstotliwość odpytywania wyniesie teraz 1000 Hz.

Notatka:

Te zmiany nie zostaną zastosowane, jeśli Twoja mysz do gier nie obsługuje częstotliwości raportowania, której próbujesz użyć. Więc jeśli najwyższa częstotliwość odpytywania dla twojej myszy wynosi 500 Hz, nie będziesz w stanie uaktualnić do 1000 Hz, ale będziesz w stanie obniżyć częstotliwość odpytywania do, powiedzmy, 125 Hz.

Zauważyłem również, że nie wszystkie marki myszy do gier można regulować, oto niektóre z najlepszych myszy do gier z obsługą regulacji DPI i szybkości odpytywania.

[125Hz vs. 500Hz vs. 1000Hz] Dostosuj Razer Polling Rate w systemie Windows 10 za pomocą Razer Synapse 2 lub 3

Razer pozostaje jedną z niewielu marek myszy do gier online, które oferują funkcję Ultrapolling od razu po wyjęciu z pudełka. Ta funkcja umożliwia dostosowanie częstotliwości odpytywania do własnych preferencji. Mysz Razer obsługuje częstotliwość odpytywania od 125 Hz do maksymalnie 1000 Hz.

Aby zmienić częstotliwość odpytywania za pomocą Razer Synapse:

 1. Pobierz Razer Synapse 2 lub 3
 2. otwarty aplikację >> kliknij Mysz patka
 3. Kliknij na Wydajność patka
 4. Korektę współczynnika odpytywania znajdziesz na stronie Prawa strona wyświetlacza
 5. Otwórz listę rozwijaną aby wyświetlić listę stawek wyborczych do wyboru
 6. Wybierz preferowaną częstotliwość odpytywaniamiędzy 125 Hz, 500 Hz i 1000 Hz

Najlepszy współczynnik odpytywania dla FPS [Fortnite, Destiny 2, COD]

1000 Hz to najlepszy współczynnik odpytywania dla gier FPS, takich jak Fortnite, Call of Duty, Destiny 2, CO:GO i wielu innych. Praktyczna zasada pozostaje taka, że ​​jeśli chcesz uzyskać lepszą kontrolę przy niższej responsywności, 500 Hz jest świetne, ale jeśli chcesz uzyskać niższą doskonałą kontrolę przy większej responsywności, częstotliwość odpytywania myszy 1000 Hz jest najlepszym rozwiązaniem.

Mysz do gier a zwykła mysz

Różnice między zwykłą myszą a myszą do gier polegają na tym, że mysz do gier ma lepszą czułość, wyższą częstotliwość odpytywania i lepsze DPI w porównaniu ze zwykłą myszą. Mysz do gier ma również znacznie więcej przycisków, co oznacza lepsze możliwości dostosowania, podczas gdy zwykła mysz nie. Mysz do gier jest również bardziej ergonomiczna i przeznaczona do długich sesji, podczas gdy zwykła mysz nie ma wszystkich tych funkcji. Ogólnie rzecz biorąc, przeciętna mysz do gier jest bardziej wytrzymała i działa dłużej niż zwykła mysz.

🔥 Zalecana:  Krzywa tokenów rządzenia jest zbudowana wokół ogromnej kultury przekupstwa

Przeczytaj też: HyperX Pulsefire Surge — cena, specyfikacja i recenzja oprogramowania.

Rodzaje myszy do gier

Istnieją cztery główne typy myszy do gier.

 1. Mysz z trackballem
 2. mysz laserowa
 3. Mysz optyczna
 4. Bezprzewodowa mysz optyczna

Jak zmienić DPI myszy w systemie Windows 11

 1. Najpierw kliknij przycisk Start.
 2. Teraz wpisz Ustawienia i kliknij ikonę Ustawienia. Łatwym sposobem uzyskania dostępu do ustawień systemu Windows 11 jest użycie skrótu (klawisz Windows + 1).
 3. Kliknij “Bluetooth i urządzenia” w oknie Ustawienia i wybierz „Mysz
 4. Teraz dostosuj suwak obok „Szybkość wskaźnika myszy” zgodnie z Twoimi preferencjami

Możesz też iść do Dodatkowe ustawienia myszy >> Opcje wskaźnikaNastępnie Dostosuj szybkość wskaźnika.

Trzy najlepsze programy do przetaktowywania myszy USB, które powinieneś wypróbować

Niektóre z najlepszych programów do przetaktowywania myszy USB do zmiany ustawień DPI myszy obejmują EBGA Precision X, MSI Afterburner i Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU). To oprogramowanie działa dla każdej myszy i jest bezpłatne.

EVGA Precyzja X to doskonałe darmowe oprogramowanie dla graczy z maksymalnie 10 niestandardowymi profilami użytkowników. Ponadto umożliwia łatwe przetaktowywanie procesorów Intel.

MSI Afterburner to także darmowe oprogramowanie, za pomocą którego można podkręcać procesory graficzne i procesory. Ponadto dzięki MSI Afterburner możesz kontrolować prędkość wentylatora komputera i nie tylko.

The Intel XTU, z drugiej strony, to program do podkręcania procesora Windows firmy Intel. Pozwala przeprowadzać testy warunków skrajnych, monitorować i podkręcać komputer.

Jak podkręcić mysz

Aby przetaktować mysz, odłącz ją od komputera. Następnie przytrzymaj klawisze 4 i 5 na klawiaturze. Na koniec ponownie podłącz mysz do portu, a częstotliwość odpytywania zmieni się na 125 Hz.

Powtórz proces, przytrzymując klawisz 5, aby zmienić częstotliwość odpytywania na 500 Hz. Gdy powtórzysz ten proces za pomocą klawisza 4, częstotliwość odpytywania zmieni się na 1000 Hz.

Alternatywnie, większość sterowników myszy umożliwia zwiększenie częstotliwości odpytywania w kilku krokach. Obejrzyj samouczek, aby przetaktować mysz za pomocą tej procedury:

https://youtu.be/gM-picJMY5I

Najlepszy współczynnik odpytywania dla gier

Najlepsza częstotliwość odpytywania myszy do gier to zawsze najwyższa częstotliwość lub szybkość odpytywania, jaką może uzyskać mysz, czyli 1000 herców w przypadku większości myszy.

1000 Hz odpowiada czasowi odpowiedzi 1 ms. Jednak obecnie na rynku można znaleźć znacznie wyższe częstotliwości sięgające nawet 8000 Hz w myszach gamingowych.

Najlepszy wskaźnik ankiet dla Overwatch

Zalecam używanie myszy o szybkości odpytywania 1000 Hz. Wyższa częstotliwość odpytywania oznacza, że ​​mysz będzie raportować swoje dokładne położenie w czasie rzeczywistym. Jeśli częstotliwość odpytywania jest niższa, może być konieczne zwiększenie lub przetaktowanie myszy. Niektóre oprogramowanie myszy umożliwia zmianę ustawienia szybkości odpytywania. W ustawieniach zobaczysz 125 Hz jako minimum, a następnie 250 Hz, 500 Hz, 1000 Hz, aż do 8000 Hz, w zależności od pojemności myszy.

Jak zmienić DPI myszy Logitech

Poszukaj przycisku DPI myszy, który zwykle znajduje się z boku, u dołu lub u góry myszy. Następnie przesuń lub naciśnij przełącznik lub przycisk, aby zmienić jego czułość lub DPI. Mały ekran lub monitor komputera pokaże lub poinformuje o zmianie DPI.

Jak zmienić DPI w myszy Cyberpower

DPI myszy do gier CyberpowerPC można zmienić za pomocą przycisku DPI. Myszy CyberpowerPC często są wyposażone w przycisk, który umożliwia zmianę DPI. DPI można regulować w zakresie od 400 do 8000 DPI. Niektóre mają nawet czujnik optyczny o maksymalnej rozdzielczości 12 400 DPI.

Czy mysz do gier jest tego warta?

Dobra mysz do gier jest droższa niż zwykła mysz do gier i jest warta każdej zainwestowanej w nią złotówki. Praktyczną zasadą jest wiedzieć, do czego chcesz używać myszy. Jeśli spędzasz więcej czasu grając na komputerze i rzadko używasz konsoli do grania, kup uniwersalną mysz do gier.

🔥 Zalecana:  Kupno a leasing nowego samochodu: jaka opcja jest lepsza?

Którą mysz do gier powinienem kupić?

Jeśli jesteś wśród tych, którzy zadają sobie pytanie „którą mysz do gier powinienem kupić”, w tym artykule pokazano kilka rzeczy, których należy szukać w przypadku myszy do gier. Powinien mieć częstotliwość odpytywania co najmniej 500 Hz i powinien mieć co najmniej 400 DPI, aby uzyskać najlepszą czułość. Biorąc pod uwagę te dwa ważne czynniki, zalecamy zakup myszy do gier Bezprzewodowa mysz do gier Razer Basilisk Ultimate HyperSpeed. Możesz łatwo zaprogramować mysz do gier, przełączać się między różnymi poziomami DPI i współczynnikami odpytywania. Jest najlepszy do gier FPS, jest bezprzewodowy i jest dostarczany z oprogramowaniem, które sprawia, że ​​konfiguracja jest dziecinnie prosta.

Jaki jest dobry współczynnik odpytywania dla gier?

1000 Hz to najlepsza częstotliwość odpytywania w grach. W każdym przypadku zawsze wybieraj najwyższą częstotliwość odpytywania obsługiwaną przez model myszy. Na szczęście minęły czasy, gdy wysokie szybkości sygnału obniżały liczbę klatek na sekundę. Tylko profesjonalni gracze zauważą różnicę między 1000 Hz a 500 Hz. Ale nadal, ze względu na FPS, wielu przysięga na 500 Hz zamiast 1000 Hz.

Czy częstotliwość odpytywania wpływa na czułość?

Wyższe DPI z większym prawdopodobieństwem zwiększy czułość myszy dzięki większej liczbie zliczeń na cal. Ale szybkość odpytywania pomaga tylko zmniejszyć opóźnienie między komputerem a myszą. Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na reakcję myszy, możesz zauważyć różnicę. Należy jednak pamiętać, że większość monitorów odświeża się tylko z częstotliwością 60 Hz lub w najlepszym przypadku 144 Hz. Jednak o wiele bardziej prawdopodobne jest, że zauważysz problemy z wydajnością związane z jakością czujnika myszy niż z szybkością odpytywania.

Czy frekwencja wyborcza ma znaczenie?

Tak, współczynnik odpytywania określa, jak szybko komputer reaguje na polecenia wydawane za pomocą myszy. Im wyższy współczynnik odpytywania, tym mniejsze opóźnienie (opóźnienie) między ruchem myszy a pojawieniem się ruchu na monitorze. Musisz jednak wiedzieć, że wyższa szybkość zużywa więcej zasobów procesora.

Czy wyższy wskaźnik głosowania jest lepszy?

Logika podpowiada, że ​​wyższy wskaźnik odpytywania jest lepszy. Jednak wyższa częstotliwość odpytywania powoduje również większe obciążenie systemu (w szczególności procesora).
Tak więc, w zależności od konfiguracji, ustawienie i pozostawienie myszy na najwyższym możliwym współczynniku odpytywania może nie być wskazane.
W tym samym duchu, jeśli współczynnik odpytywania jest zbyt niski, mysz może gubić wiele klatek w grze, co skutkuje niską dokładnością.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-03 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.