Co to jest wejście Google Pinyin? Czy to jest bezpieczne?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest wejście Google Pinyin? Czy to jest bezpieczne?

Jak wiesz, skrypty pisane w niektórych językach nie są oparte na alfabecie „ABCDE”, a ponieważ większość klawiatur jest zbudowana w stylu alfabetycznym, musiał istnieć łatwiejszy sposób pisania w tych językach dla innych użytkowników, takich jak chiński , stąd wejście Google Pinyin.

Metoda wprowadzania obejmowała również wprowadzanie metody liczenia uderzeń. Został wycofany przez Google w marcu 2019 r., Ale nadal jest dostępny https://dl.google.com/pinyin/v2/GooglePinyinInstaller.exe. Ten artykuł zawiera zestawienie jego funkcji, czym jest wejście Google Pinyin i jak korzystać z Google Pinyin.

Co to jest wejście Google Pinyin?

Google Pinyin Input to metoda wprowadzania danych opracowana przez Google China w 2007 roku. Została zbudowana jako rozszerzenie klawiatury Google, które umożliwiło pisanie chińskich znaków, ułatwiając komunikację w tym języku.

Czy wejście Google Pinyin jest bezpieczne?

Tak, wejście Google Pinyin jest bezpieczne w użyciu, oprócz mechanizmów prywatności i przechwytywania danych. Jest wysoce zaawansowany i widzi tylko dane, których użyłbyś do przesłania wyszukiwania Google w aplikacji lub wszelkie dane wejściowe do usług firmy, które w innym przypadku może zobaczyć na innych klawiaturach.

Jak korzystać z danych wejściowych Google Pinyin na urządzeniach z Androidem

Wejście Google Pinyin jest dostępne na urządzeniach takich jak Android, iOS, Windows i Mac. Aby korzystać z klawiatury Pinyin na urządzeniu z Androidem, wykonaj następujące kroki. Po pierwsze, oczywiście potrzebujesz do tego połączenia z Internetem:

 • Przesuń palcem od góry w dół, aby otworzyć Szybki panel na ekranie głównym. Następnie otwórz swój Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu, reprezentowana przez ikonę koła zębatego.
 • w Ustawienia przewiń w dół do Języki i wprowadzanie.
 • Kliknij Języki, i kliknij znak +, aby dodać język.
 • W polu wyszukiwania wpisz „chiński”, a po wyświetleniu wyników wybierz pierwszą opcję, chiński uproszczony.
 • Wybierz pierwszą opcję, czyli pobierz, i to wszystko. Następnie klawiatura Pinyin jest skonfigurowana i gotowa do użycia.
 • Za każdym razem, gdy chcesz pisać po chińsku, spójrz na dolną część półki na klawiaturę, aby zobaczyć ikonę kuli ziemskiej. Zostaną wyświetlone wybrane języki i możesz wybrać preferowany język (chiński pinyin).
  Kiedy wpiszesz angielski homonim (słowa, które brzmią podobnie) określonego chińskiego słowa, odpowiednie chińskie znaki pojawią się w polu sugestii do wyboru, więc dobrze byłoby, gdybyś rozumiał kilka podstawowych chińskich znaków. Chińskie znaki pojawiają się w kolejności, w jakiej są używane.
🔥 Zalecana:  Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Jak uzyskać i używać Google Pinyin w systemie Windows

 • Przejdź do ustawień komputera, otwórz Czas i języka następnie kliknij Region i język.
 • Wybierz chiński (uproszczony, tradycyjny, Hongkong SAR) w Języki.
 • Wybierać Opcje i kliknij na Klawiatury. Pod Klawiatury, wybierać Microsoft Pinyin.
 • otwarty Opcje i idź do Klucze, następnie wybierz Klawisze skrótu.
 • Włącz przełącznik wejścia pod wejściem chińskiego uproszczonego/tradycyjnego.

Google Pinyin Input (IME) ciągle prosi o pozwolenie na konto Google? – Oto sugerowana poprawka

Jeśli Google Pinyin Input wielokrotnie prosi o pozwolenie na Twoje konto Google, możesz otworzyć aplikację Google Playstore, wpisać Google Pinyin Input w pasku wyszukiwania i odinstalować ją.

Przeczytaj także: Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym i do czego służy?

Jak usunąć Google Pinyin?

Aby usunąć Google Pinyin Input na urządzeniu z Androidem, przejdź do aplikacji Google Playstore, wpisz Google Pinyin Input w pasku wyszukiwania i odinstaluj ją.

W przypadku komputera PC z systemem operacyjnym Windows 7 lub 8: Przejdź do swojego Panel sterowania szukając go w Menu startowe lub wpisując go w pasku wyszukiwania. W Panel sterowania, otwarty programy i sprawdź listę tych zainstalowanych na twoim komputerze. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Google Pinyin Input, a następnie kliknij odinstaluj.

W przypadku systemu operacyjnego Windows 10: naciśnij przycisk Okna i wpisz „Dodaj lub usuń programy”. W wynikach pojawi się ustawienie systemowe do odinstalowywania programów. Kliknij go, aby otworzyć i przewiń w dół do karty wyszukiwania. Następnie wyszukaj Google Pinyin Input i kliknij go, aby otworzyć opcję odinstalowania.

Czy klawiatura Google jest prywatna?

Tak, klawiatura Google ściśle przestrzega Polityki prywatności Google. Utrzymując granicę zaufania między platformą Android a Gboard, Gboard nie może uzyskać dostępu do poufnych treści osobistych. Więc tak, klawiatura Google jest prywatna.

Czy Google śledzi Gboard?

Gboard uzyskuje dostęp tylko do wyszukiwań, które wykonujesz, wpisując ikonę G, ponieważ technicznie potrzebuje tekstów w wyszukiwaniu, aby przeprowadzić wspomniane wyszukiwanie. To jedyne informacje, które Google wysyła do Gboard. Notatki dotyczące polityki prywatności Google stwierdzają również: „Gboard zapamięta wpisywane słowa, aby pomóc Ci w pisowni lub przewidzieć wyszukiwania, które mogą Cię zainteresować”.