Co to jest tryb SRGB na monitorach?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest tryb SRGB na monitorach?

Jeśli jesteś graczem lub twórcą treści, istnieje duża szansa, że ​​słyszałeś o trybie SRGB na monitorach. W końcu uważa się, że wdrożenie tego trybu może albo poprawić dokładność kolorów treści na monitorze, albo sprawić, że będą wyglądać źle.

W rezultacie, mówiąc o monitorach, nie sposób nie wspomnieć o trybie SRGB. Większość ludzi uważa dobry tryb sRGB za kluczową cechę monitorów.

Co jeszcze oferuje tryb SRGB na monitorach? Tego dowiemy się, przeglądając najważniejsze informacje dotyczące trybu SRGB na monitorach.

Co to jest tryb SRGB w opcji programisty?

Zwykle opcja programisty to unikalna funkcja, która pozwala skonfigurować zachowanie systemu telefonu. Ta funkcja pomaga profilować i debugować wydajność aplikacji.

Pozwala przetestować niektóre funkcje i uzyskać dostęp do części telefonu, które zwykle są zablokowane. Na przykład włączenie trybu SRGB w tej opcji zapewnia bardziej realistyczne kolory.

Nie dostaniesz przesyconych, które prawdopodobnie można uzyskać w zwykłym trybie SRGB.

Co to jest tryb SRGB na monitorach?

Tryb SRGB to najbardziej rozpowszechniony zestaw określonych kolorów lub przestrzeni kolorów w dzisiejszym cyfrowym świecie. Oznacza standardowy czerwony zielony niebieski.

Microsoft i HP opracowały go w 1996 roku, aby ustanowić standard dla kolorów elektronicznych. Do dziś najczęściej używaną przestrzenią barw jest SRGB.

Prawie każdy telewizor i monitor ma specyfikacje związane z włączeniem SRGB. Ponadto istnieją specyfikacje SRGB w przeglądarkach internetowych, konsolach, grach komputerowych i większości produktów Windows.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty elektroniczne potwierdzają swoją skuteczność, twierdząc, że pokrywają pewien procent przestrzeni kolorów sRGB. Wskazuje, ile przestrzeni kolorów sRGB mogą wytworzyć.

Co oznacza RGB w grach?

RGB oznacza „czerwony, zielony i niebieski”. Model kolorów RGB odtwarza wiele kolorów, dostrajając i mieszając różne intensywności światła czerwonego, zielonego i niebieskiego.

Jest używany głównie w grach do tworzenia kolorowych efektów na akcesoriach do gier. Większość graczy używa tego modelu kolorów, aby przekształcić swoje gadżety do gier w coś, co pasuje do ich unikalnego stylu i preferencji.

Jak skalibrować monitor Acer

Wykonaj poniższe czynności, aby skalibrować monitor Acer.

 • KROK 1: Idź do swojego “Ustawienia wyświetlania
 • KROK 2: Przewiń do miejsca, w którym masz „Zaawansowane ustawienia wyświetlania” i kliknij na nią
 • KROK 3: Dostosuj ustawienia do zalecanej rozdzielczości
 • KROK 4: Wybierać “Kalibracja kolorów” i wybierz „Następny
 • KROK 5: Użyj szarego kwadratu na ekranie, aby ustawić „Regulacja gammy” do odpowiednich ustawień
 • KROK 6: Dostosuj jasność i kontrast
 • KROK 7: Wybierz właściwy balans kolorów
 • KROK 8: Kliknij “Skończyć
🔥 Zalecana:  Co zrobić, jeśli przegapisz spłatę pożyczki

Jak zobaczyć tryb SRGB w Acer Predator

Aby zobaczyć tryb SRGB na monitorze Acer Predator, po prostu przejdź do części informacji o profilu wyświetlacza narzędzia w pakiecie DisplayCAL.

Jaka jest różnica między trybem liniowym a trybem SRGB?

Podstawowa różnica między trybem liniowym a SRGB polega na tym, że tryb liniowy nie obejmuje korekcji gamma, podczas gdy tryb sRGB zapewnia korekcję gamma.

Obrazy liniowe zwykle powodują, że wyświetlacz konsekwentnie zwiększa jasność każdego piksela. Jednak widoczne wyniki na wyświetlaczu zwykle szybko zmieniają kolor z ciemnego na jasny.

Z drugiej strony korekcja Gamma dostosowuje jasność obrazu, dzięki czemu uzyskujesz lepszą równowagę między czernią a bielą. Weźmy na przykład gry; obrazy, które wyglądają doskonale w grach, są zwykle wykonywane w SRBG ze względu na jego korekcję gamma.

Tymczasem obrazy, które są operacjami matematycznymi, takimi jak mapy normalnych, są liniowe.

Jak ustawić temperaturę barwową monitora na 6500k°

 • KROK 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz „Ustawienia wyświetlania
 • KROK 2: Kliknij na “Wyświetl właściwości adaptera” opcja. Pojawi się dialog
 • KROK 3: W wyskakującym oknie dialogowym wybierz opcję „Zarządzanie koloremzakładka ”.
 • KROK 4: Wybierz “Temperatura barwowa” i ustaw temperaturę barwową monitora na 6500k°
 • KROK 5: Kliknij pole z napisem „Użyj moich ustawień dla tego urządzenia
 • KROK 6: Kliknij na “Dodać” przycisk

Jak sprawić, by kolory CSGO były bardziej żywe

Możesz wykonać tę procedurę, aby kolory CSGO wyglądały na bardziej żywe. Pamiętaj, że aby móc to zrobić, musisz używać karty graficznej NVIDIA.

 • KROK 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie
 • KROK 2: Wybierać “Panel sterowania Nvidii” z opcji
 • KROK 3: Iść do “Dostosuj kolor pulpitu” ustawienia
 • KROK 4: Zwiększyć “Cyfrowa wibracja” do 100%
 • KROK 5: Poprawić “Ustawienia gammy” do 1,20
 • KROK 6: Zamknij okno i otwórz „Doświadczenie GeForce’a
 • KROK 7: Na “Doświadczenie GeForce’a”, kliknij ikonę Ustawienia, a następnie kliknij przycisk „Włącz funkcje eksperymentalne” Opcja
 • KROK 8: Otwórz swoje CSGO, a następnie naciśnij Alt+Z
 • KROK 9: Iść do “Filtr gier” i wybierz „Profil 1
 • KROK 10: Wybierz filtr, aby wprowadzone zmiany mogły odzwierciedlać
🔥 Zalecana:  Czy zoptymalizowane ładowanie baterii jest dobre?

Najlepsze ustawienia kolorów dla monitora do gier

Najlepsze ustawienie kolorów zalecane dla monitora do gier to temperatura barwowa 6500K. Użycie tej wartości daje neutralny obraz, podobny do światła dziennego.

Najlepsza przestrzeń kolorów dla grafiki internetowej

Najlepszą przestrzenią kolorów dla grafiki internetowej jest przestrzeń kolorów SRGB. Jest to domyślny standard wyświetlania obrazów w sieci.

Najlepsze ustawienia kolorów dla ViewSonic

Poniżej znajdują się zalecane ustawienia kolorów do odtwarzania ViewSonic.

 • Regulacja koloru: Kolor użytkownika (R: 100, G: 97, B: 98)

Gama kolorów NTSC a Adobe RGB

Gama kolorów NTSC i Adobe RGB są bardzo podobne, ponieważ obie są przestrzeniami kolorów. Co więcej, gamy kolorów obu przestrzeni kolorów są bardzo identyczne.

Zakres kolorów w NTSC jest prawie taki sam jak w Adobe RGB. Jednakże, podczas gdy zakres kolorów w standardzie NTSC jest zbliżony do kolorów Adobe RGB, wartości R i B NTSC nieznacznie się różnią.

Z drugiej strony Adobe RGB to standardowa gama kolorów używana w profesjonalnych środowiskach obrazowania kolorowego. Jest używany w fotografii internetowej oraz w przemyśle drukarskim i wydawniczym.

Tymczasem gama kolorów NTSC jest używana głównie w miejscach produkcji wideo.

Czytaj także: Częstotliwość odświeżania Vs. Czas reakcji: co jest ważniejsze?

SRGB kontra AdobeRGB

Istotna różnica między przestrzenią kolorów Adobe i sRGB polega na tym, że Adobe RGB ma szerszą gamę. Chociaż SRGB i Adobe RGB obejmują wiele kolorów w swojej przestrzeni kolorów, sRGB ma węższą przestrzeń kolorów.

Adobe RGB ma o 35% szerszą gamę kolorów niż sRGB. Jego bardziej ekspansywna przestrzeń kolorów pozwala na renderowanie bardziej nasyconych kolorów, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac poligraficznych.

Ogólnie rzecz biorąc, kolor Adobe RGB odnosi się do kolorów wytwarzanych i używanych w technologii lub oprogramowaniu. Tymczasem SRGB to zbiór standardów kolorów ustanowionych przez firmy Microsoft i HP.

🔥 Zalecana:  Co to jest AI Copywriting? Jak to działa i najlepsze praktykiJak korzystać z AI Copywriting na swoim blogu (+ 6 najlepszych narzędzi do pisania AI) w 2023 r.

Czy 72% NTSC jest dobre do edycji zdjęć?

Tak to jest. Jeśli chcesz używać monitora do edycji zdjęć, powinien on charakteryzować się szeroką gamą kolorów i doskonałą kalibracją.
W oparciu o wspólny standard przestrzeni kolorów, który przewiduje, że gama NTSC – 72% NTSC [1] = 99% sRGB [2], 72% NTSC wystarczy. W końcu wyświetlacz z 72% NTS może wyświetlać żywe i realistyczne kolory.

Wniosek

Jeśli twój monitor ma gamę kolorów SRGB około ~125%, nie musisz ustawiać trybu SRGB na monitorze. Gama kolorów z tego zakresu nie spowoduje wyświetlenia przesyconych kolorów.

Będziesz jednak potrzebował trybu SRGB na swoim monitorze, jeśli ma on gamę kolorów SRGB ~135%, ponieważ będzie zbyt duże przesycenie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć tryb SRGB na monitorach.