Co to jest tryb sieci globalnej?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest tryb sieci globalnej?

Jaka jest różnica między trybem sieci globalnej, LTE i CDMA? Czym dokładnie jest sieć globalna? Dlaczego moja sieć działa lepiej w jednym trybie niż w drugim? A jaki tryb wybrać?

Powyższe pytania są często zadawane przez użytkowników usług telefonicznych i internetowych. Ale bez owijania w bawełnę, globalny tryb sieciowy jest tym, na co wygląda. Jest to dowolna komunikacja sieciowa, która jest w stanie objąć zasięgiem cały glob. Jest to tryb sieciowy, który szuka sygnału GSM tam, gdzie dostępne są umowy roamingowe. Z drugiej strony tryb LTE to sieć 4G, podczas gdy tryb CDMA to połączenie danych 3G.

W tym artykule wyjaśniono więcej o tym, czym jest tryb sieci globalnej i jak działa, a także o tym, jak skonfigurować telefon komórkowy w różnych sytuacjach sieciowych, a także o innych powiązanych kwestiach.

Co to jest tryb sieci globalnej?

Jest to tryb sieciowy w telefonie komórkowym, który wykorzystuje sieć komunikacyjną obejmującą cały świat. Global oznacza, że ​​Twój telefon będzie szukał GSM/sygnałów tam, gdzie mają umowy roamingowe, gdy nie ma sygnału LTE.

Co to jest tryb sieciowy? Spojrzenie na różne opcje i sposób ich działania

Tryb sieciowy wpływa na szybkość, z jaką możesz uzyskać dostęp do Internetu (przeglądanie lub pobieranie) z urządzenia.

Wyjaśniają różne cechy sygnałów bezprzewodowych i są podobne do modulacji częstotliwości AM i FM w stacjach radiowych. Tryb może opisywać częstotliwość roboczą, zasięg i szybkość transmisji danych. Niektóre z nich obejmują:

Pierwsza generacja (1G)

Sieć 1G pojawiła się po raz pierwszy w latach 70. Jest to pierwsza generacja sieci komórkowych, ale dedykowana wyłącznie do połączeń głosowych w oparciu o tzw. technologię „analogową”. Inaczej jest w przypadku kolejnych generacji telefonii komórkowej (2G, 3G, 4G, 5G), które wykorzystują technologię „cyfrową”.

Jednak 1G ma wiele wad – słaba jakość usług komunikacji mobilnej, niebezpieczna (nieszyfrowane połączenia) i droga. Pod koniec lat 80. w wielu krajach sieć 1G zaczęła ustępować miejsca sieci 2G. Teraz jest przestarzały.

Druga generacja (GSM lub 2G)

Druga generacja sieci komórkowych, 2G, oparta jest na GSM. Sygnały radiowe 2G są cyfrowe. Osiąga się to, gdy wielu użytkowników może korzystać z jednej sieci/kanału poprzez multipleksowanie. W erze 2G telefony komórkowe mogą korzystać z danych i głosu. Niektóre cechy 2G obejmują:

 • Sygnały cyfrowe
 • Szybkość transmisji danych do 64 kb/s
 • Usługi takie jak SMS i MMS
 • Szerokość pasma około 30 do 200 kHz
🔥 Zalecana:  40 000 $ rocznie to ile kosztuje godzina? I czy 40 000 $ to dobra pensja?

Trzecia generacja (3G lub WCDMA)

3G to standard uniwersalnego systemu telekomunikacji mobilnej (UMTS) oparty na technologii WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access) dla podstawowej infrastruktury sieciowej.

Łączy niektóre części sieci 2G z nowymi technologiami i protokołami w celu szybszego dostarczania danych. Dzięki przełączaniu pakietów prędkość może sięgać nawet 13 Mb/s. Dzięki szerokości pasma od 15 do 20 MHz działa w zakresie 2100 MHz. Inne funkcje obejmują:

 • Szybkość transmisji danych do 2 Mb/s
 • Wysyłaj/odbieraj duże e-maile.
 • Duże łącze szerokopasmowe i pojemności.
 • Większa przepustowość

Czwarta generacja (4G lub LTE)

Istotną różnicą między sieciami 3G i 4G jest szybkość transmisji danych i zastosowana technologia. Wiodące technologie, które umożliwiają 4G, to Multiple Input Multiple Output (MIMO) i Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM). Kluczowym standardem jest tutaj WiMAX i LTE.

Chociaż 4G jest postrzegane jako z góry określony standard połączenia sieciowego, 4G LTE jest drogą do osiągnięcia tego z góry określonego standardu. Niektóre funkcje 4G LTE to:

 • Wysoka prędkość do 20Mbps.
 • Wysoka pojemność i niski koszt w przeliczeniu na bit.
 • Skalowalna sieć komórkowa na całym świecie.
 • AD hoc i sieć z wieloma zabezpieczeniami.

Piąta generacja (5G)

Chociaż 5G wciąż się rozwija, niektóre telefony komórkowe przyjęły tę technologię. Działa na rzadko używanych pasmach radiowych od 30 do 300GHz. Testy wykazały, że może pokonywać odległości do 500 metrów od wieży. Jedną z wyróżniających się cech 5G jest niskie opóźnienie, które wynosi około 1 do 10 sekund i jest od 60 do 120 razy szybsze niż średnie opóźnienie 4G.

5G to przełomowa generacja, której celem jest zaoferowanie użytkownikom bardzo szybkich prędkości mobilnych przekraczających 10 GB/s!

 • Prędkości pobierania przekraczające 10 Gb/s
 • Bardzo niskie opóźnienie
 • Zwiększona dostępność i przepustowość sieci
 • Szybszy niż Wi-Fi

Z którego trybu sieci mam korzystać? Globalny, LTE/CDMA czy LTE/GSM/UMTS?

Idealnie powinieneś użyć Global. Tryb sieci globalnej jest zwykle najlepszym ustawieniem dla większości lokalizacji. Powinieneś go zmieniać tylko wtedy, gdy masz problemy z siecią. Na przykład powinieneś wybrać LTE/CDMA lub LTE/GSM/UMTS tylko wtedy, gdy masz problemy z usługą, Twoja lokalizacja obsługuje różne rodzaje sieci MTB i potrzebujesz tylko LTE/CDMA.

🔥 Zalecana:  Jak rozpocząć biznes dropshippingowy z domu (6 prostych kroków)

GSM/UMTS, CDMA/CDMA200 i LTE to standardy mobilne stworzone do pracy w różnych sieciach. GSM/CDMA został użyty do przejścia na sieć 2G, UMTS i CDMA2000 służą do przejścia na 3G, podczas gdy LTE przenosi CDMA/CDMA2000 i GSM na 4G

Jak sprawdzić, jaki mam tryb sieciowy?

 1. Przejdź do menu telefonu i dotknij Ustawienia
 2. Stuknij w Znajomości, potem szuka Więcej Sieć.
 3. Szukam mobilny sieć i dotknij go.
 4. Powinieneś zobaczyć Sieć tryb, gdzie możesz zmienić sieć na preferowaną.

Nie wszystkie telefony komórkowe mają ten sam interfejs użytkownika, więc miejsce, w którym znajdziesz tryb sieciowy w telefonie, może różnić się od innych telefonów komórkowych.

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G?

Tryb sieci globalnej a LTE – porównanie

Z definicji tryb sieci globalnej obejmuje cały świat, podczas gdy LTE to standard telefonii komórkowej, który definiuje czwartą generację komunikacji mobilnej dla sieci CDMA i GSM.

Łączenie się z sieciami GSM w trybie sieci globalnej jest łatwiejsze, zwłaszcza poza regionem lub lokalizacją. Tymczasem, jeśli nie ma infrastruktury LTE, nie można połączyć się z siecią.

Tryb sieci globalnej można znaleźć prawie wszędzie, podczas gdy LTE jest prawie nie spotykany w krajach słabo rozwiniętych

Co oznacza odświeżanie danych SIM?

„Odświeżanie danych SIM” zwykle oznacza, że ​​karta SIM otrzymuje aktualizację, a telefon odczytuje zaktualizowane dane z karty SIM do pamięci.

Może to również oznaczać, że karta SIM lub czytnik kart SIM jest uszkodzony. Możesz to sprawdzić, wypróbowując inną kartę SIM w telefonie. Możesz rozwiązać ten problem przez:

 1. Ponowne uruchamianie telefonu
 2. Jeśli to nie działa, ponownie wyłącz telefon, wyjmij kartę SIM, włóż ją z powrotem i włącz.
 3. Jeśli nic się nie zmieni, zanieś telefon do warsztatu.

Jak zmienić CDMA na GSM na Androidzie

 • Przesuń palcem w dół i dotknij ikony Ustawienia w menu telefonu
 • W Ustawieniach stuknij w Sieć mobilna Lub Sieć i Internet w przypadku
 • Stuknij w Tryb sieciowy >> mobilny Sieć
 • Zmień tryb 3G (CDMA) na 2G (GSM).
🔥 Zalecana:  Czy Disney Plus jest dostępny na Comcast?

Jaki jest najlepszy model sieci dla Verizon?

5G LTE to prawdopodobnie najlepszy tryb sieciowy do użycia. Ale nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli chcesz zaawansowanej technologii, najlepszym wyborem jest Verizon 5G ze względu na przepustowość o wysokiej częstotliwości, większą prędkość transmisji danych i małe opóźnienia. Jednak zakładając, że znajdujesz się w miejscu bez infrastruktury 5G, powinieneś przełączyć się na dostępną sieć, aby uzyskać stabilny sygnał.

Czy Verizon korzysta z technologii CDMA lub GSM?

Verizon korzysta z technologii CDMA, która jest największym operatorem w USA. Chociaż technologia CDMA zajmuje tylko mniej niż 20% rynku technologii mobilnych. Z technologii GSM korzystają natomiast AT&T i T-Mobile.

Który tryb sieci jest najlepszy?

Każdy powiedziałby, że 5G ze względu na korzyści, takie jak niskie opóźnienia, bardzo duża prędkość i nie tylko. Ale 4G/LTE (Long Term Evolution) pozostaje najlepszym trybem sieciowym. Dzieje się tak, ponieważ jest stabilny, a infrastruktura jest łatwo dostępna w większości miejsc. Tak więc, dopóki infrastruktura 5G nie zostanie zbudowana w większości lokalizacji, 4G pozostaje najlepsze.

Czy tryb sieci globalnej to 5G?

Sieć globalna to nie 5G, ale 5G jest częścią trybu sieci globalnej. Tryb sieci globalnej z łatwością łączy się z siecią GSM gdziekolwiek jesteś, podczas gdy 5G to nowa technologia, a infrastruktura wciąż się rozwija.