Co to jest tryb awaryjny na Androidzie? [Enable and Disable]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest tryb awaryjny na Androidzie? [Enable and Disable]

Pozwól, że powiem ci, co kocham w telefonach z Androidem: można je łatwo dostosować. Ale o ile można je dostosować, mogą również łatwo ulec awarii. Na przykład aplikacje rzadko są podatne na błędy, ale gdy są podsłuchiwane, może to spowodować ich nieprawidłowe działanie.

Musi istnieć sposób na naprawienie tych błędów oprogramowania bez zabrania telefonu do technika. W tym miejscu pojawia się TRYB BEZPIECZNY. W tym artykule omówimy, czym jest tryb awaryjny w systemie Android i jak go używać do rozwiązywania drobnych błędów oprogramowania w telefonie z Androidem.

Co to jest tryb awaryjny na Androidzie?

Tryb awaryjny to tryb odzyskiwania telefonu z Androidem, podobny do trybu awaryjnego komputera. To jest jak tryb diagnostyczny, za pomocą którego można naprawić drobne problemy z oprogramowaniem wpływające na działanie telefonu z Androidem. Gdy tryb awaryjny jest włączony, większość aplikacji na telefonie z Androidem jest wyłączona, z wyjątkiem aplikacji potrzebnych do uruchomienia telefonu.

Co jakiś czas telefony się zawieszają. W innych przypadkach niektóre aplikacje ulegają awarii. Próby zainstalowania lub odinstalowania aplikacji innych firm mogą okazać się daremne z powodu problemów z oprogramowaniem. Przejście do trybu awaryjnego pomaga je naprawić, odinstalowując wszelkie źle działające aplikacje lub instalując aplikacje innych firm, które chcesz mieć.

Pamiętaj jednak, że tryb awaryjny nie usunie żadnej aplikacji ani pliku z telefonu. Tryb awaryjny pomaga znaleźć i rozwiązać każdy problem, który wpływa na działanie dowolnej aplikacji lub ustawienia. Ponadto, ponieważ działają tylko niezbędne aplikacje, żadna aplikacja nie ulegnie awarii, gdy włączony jest tryb awaryjny, a bateria telefonu zostanie zachowana.

Jak włączyć tryb awaryjny na telefonach z Androidem

Aby włączyć tryb awaryjny w telefonie, wykonaj następujące czynności:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby WYŁĄCZYĆ telefon
 • Po wyłączeniu telefonu ponownie przytrzymaj przycisk zasilania, aby włączyć telefon
 • Gdy telefon wyświetli swoje logo, naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności lub „w dół” (w zależności od producenta telefonu)
 • Po kilku sekundach telefon powinien wejść w tryb awaryjny lub zobaczysz ekran, na którym możesz wybrać tryb awaryjny (tak jak w przypadku mojego telefonu Huawei), w którym to przypadku możesz teraz opuścić wspomniany przycisk
🔥 Zalecana:  10 obowiązkowych hacków, które Uber zjada dla kierowców i klientów

Przeczytaj także: Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie

Jak wyjść z trybu awaryjnego na telefonach z Androidem

Aby wyjść z trybu awaryjnego na telefonach z Androidem:

 • Całkowicie WYŁĄCZ telefon, a następnie ponownie przytrzymaj przycisk zasilania, aby włączyć telefon
 • Gdy telefon wyświetli logo, zwolnij przycisk zasilania
 • Twój telefon powinien automatycznie zrestartować się z powrotem do trybu normalnego, ale jeśli tak się nie stanie, możesz wykonać następny krok.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności lub „w dół” przycisk , aż telefon się włączy

Przeczytaj także: Dlaczego nie otrzymuję powiadomień Snapchata na Androida

Dlaczego mój telefon utknął w trybie awaryjnym?

Wchodzenie i wychodzenie z trybu awaryjnego powinno być całkiem proste. Ale czasami telefon prawdopodobnie utknął w trybie awaryjnym, ponieważ:

 1. Zwiększenie głośności lub zwiększenie głośnościw dół przycisk jest zablokowany, więc telefon wciąż uruchamia się ponownie w trybie awaryjnym
 2. Problemy systemowe podczas włączania trybu awaryjnego
 3. Aplikacja zainstalowana na telefonie działa nieprawidłowo

Aby wyprowadzić telefon z Androidem z trybu awaryjnego, wypróbuj jedną z dwóch poniższych sztuczek:

 • Uruchom ponownie urządzenie. Przytrzymaj przycisk zasilania, aż zostanie wyświetlone menu. Wybierz restart z listy i obserwuj, jak telefon uruchamia się ponownie w normalnym trybie.
 • Jeśli żaden przycisk nie reaguje, wymuś ponowne uruchomienie telefonu. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania na 20 sekund. Jeśli problem nie jest związany z oprogramowaniem telefonu, powinien on zostać uruchomiony ponownie w normalnym trybie

Przeczytaj także: Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów na Androida

Jak otwierać aplikacje w trybie awaryjnym Androida

Aby otworzyć aplikacje w Tryb bezpieczeństwa, wykonaj czynności opisane powyżej, aby przełączyć telefon z Androidem w tryb awaryjny. W trybie awaryjnym możesz dotknąć aplikacji, aby ją otworzyć.

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji na stronie menu po przełączeniu telefonu w tryb awaryjny, wpisz nazwę aplikacji w pasku wyszukiwania u góry strony menu. Po zlokalizowaniu aplikacji uruchom ją, aby zacząć z niej korzystać. Możesz wyjść z trybu awaryjnego w dowolnym momencie.

🔥 Zalecana:  Co to jest numer rozliczeniowy w Kanadzie i gdzie go znaleźć?

Przeczytaj także: Telefon z Androidem nie pobiera zdjęć w wiadomościach tekstowych? Najlepsze poprawki