Co to jest systemowy interfejs użytkownika? I dlaczego nie odpowiada?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest systemowy interfejs użytkownika? I dlaczego nie odpowiada?

Częstym komunikatem o błędzie na smartfonach z systemem Android jest „systemowy interfejs użytkownika nie odpowiada” lub niestety systemowy interfejs użytkownika został zatrzymany”a dla niektórych pojawia się jako „com.android.systemUI został zatrzymany”.

Chociaż ta niewielka różnica zależy od producenta smartfona, wszystkie oznaczają to samo: występuje problem z interfejsem użytkownika systemu. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, niektóre funkcje wyświetlacza smartfona nie będą działać tak, jak powinny.

Czym jednak jest systemowy interfejs użytkownika? Dlaczego otrzymuję ten komunikat o błędzie? I jak mogę naprawić problem braku odpowiedzi interfejsu użytkownika systemu? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Co to jest systemowy interfejs użytkownika?

Akronim UI oznacza interfejs użytkownika. Najprościej rzecz ujmując, systemowy interfejs użytkownika odpowiada za każdy wyświetlacz na smartfonie, który nie jest częścią zainstalowanej aplikacji. Dzięki systemowemu interfejsowi użytkownika możesz włączać i kontrolować różne opcje dostosowywania wyświetlacza w telefonie z systemem Android. Możemy stwierdzić, że wszystko, co widzisz na telefonie, co nie jest aplikacją, jest powiązane z interfejsem użytkownika systemu.

Na przykład wszyscy uwielbiamy dostosowywać nasze telefony i całkowicie zmieniać motywy, tapety i być może czcionki. Możesz to wszystko zrobić dzięki systemowemu interfejsowi telefonu. z „interfejs użytkownika systemu nie odpowiada” komunikat o błędzie, nie będzie można ustawić motywu telefonu, tapety, jasności ekranu, regulacji głośności itd.

Twój telefon nietypowo opóźnia się nawet przy prostych kontrolach. W skrajnych przypadkach telefon zawiesza się na kilka minut, a przycisk zasilania nawet nie reaguje, dopóki nie zostanie odblokowany. Zgodzisz się, że może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli nie wiesz, dlaczego tak się dzieje.

To prowadzi nas do następnego pytania: dlaczego interfejs użytkownika systemu nie odpowiada?

🔥 Zalecana:  Czy hakerzy mogą zobaczyć Cię przez aparat w telefonie?

Przyczyny niedziałającego interfejsu użytkownika systemu

Chociaż przyczyny mogą się różnić w zależności od telefonu, systemowy interfejs użytkownika, który nie odpowiada, może wynikać z co najmniej jednego z następujących powodów:

Potrzeba aktualizacji systemu operacyjnego

Użytkownicy Androida muszą pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego, ponieważ programiści mogą zauważyć potrzebę ulepszenia funkcji lub błędu, który należy naprawić. Chociaż jest to dobra rzecz, czasami aktualizacje mogą nie być pobierane lub instalowane tak, jak powinny. W przypadku uszkodzonego systemu operacyjnego najprawdopodobniej pojawi się komunikat o błędzie „Systemowy interfejs użytkownika nie odpowiada”.

Flashowanie i infekcja oprogramowania układowego

Flashowanie nowej pamięci ROM lub instalowanie zainfekowanego oprogramowania układowego może również zmienić działanie interfejsu użytkownika systemu. Ponieważ wpływa to na oprogramowanie telefonu, wpłynie to na systemowy interfejs użytkownika.

Wirusy

Tak jak właściciele smartfonów są zobowiązani do regularnego aktualizowania systemu operacyjnego po pojawieniu się aktualizacji systemu operacyjnego, twórcy aplikacji również wymagają od użytkowników pobierania i instalowania aktualizacji aplikacji od czasu do czasu. Jeśli aplikacja jest instalowana z nieznanych źródeł, może zawierać ukrytego wirusa. Jeśli zostanie pobrany z tych źródeł i/lub nie zostanie poprawnie zainstalowany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że systemowy interfejs użytkownika telefonu przestanie działać.

Problemy z przechowywaniem

Niewystarczająca pamięć wewnętrzna i mniejsza pamięć RAM mogą również powodować ten komunikat o błędzie.

Problemy z pamięcią

Uszkodzona lub wadliwa karta SD jest ostatecznym winowajcą

Jak więc rozwiązać ten problem?

Przeczytaj także: Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie

Poprawki dotyczące niedziałającego interfejsu użytkownika systemu

Kiedy otrzymasz „interfejs użytkownika systemu nie odpowiada” wiadomość na telefonie, jedyne, co możesz zrobić, to nacisnąć OK. Spowoduje to wyczyszczenie komunikatu i umożliwi dalsze działanie telefonu. Ale po chwili komunikat pojawi się ponownie i będziesz musiał naciskać OK kartę za każdym razem, gdy tak się stanie.

🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku w 2023 r

Chociaż prawie niemożliwe jest natychmiastowe wskazanie, który z kilku wymienionych powodów jest odpowiedzialny za komunikat o błędzie, który otrzymujesz na telefonie, najważniejszą rzeczą jest usunięcie komunikatu z ekranu raz na zawsze.

Może nie być konieczne wykonywanie każdego z tych kroków przed znalezieniem rozwiązania problemu z brakiem odpowiedzi interfejsu użytkownika systemu. Jeśli jednak po wypróbowaniu jednej metody problem nadal występuje, wypróbuj następną.

Uruchom ponownie smartfon

Większość użytkowników, którzy pokonali to wyzwanie, wspomniała, jak proste ponowne uruchomienie urządzenia wyczyściło „interfejs użytkownika systemu nie odpowiada” komunikat o błędzie dla nich. Więc następnym razem, gdy otrzymasz powiadomienie o błędzie, naciśnij OK anulować. Następnie WYŁĄCZ telefon i odczekaj kilka sekund przed ponowne włączenie. To powinno zresetować podstawowe operacje telefonu.

Przeczytaj także: Telefon z Androidem nie pobiera zdjęć w wiadomościach tekstowych? Najlepsze poprawki

Odinstaluj podejrzane aplikacje, w tym Google App Updates

Pomyśl o aplikacjach, które ostatnio instalowałeś poza oficjalnym sklepem z aplikacjami. Po zidentyfikowaniu odinstaluj je natychmiast. Ponadto, ponieważ niektórzy użytkownicy zaczęli doświadczać tego po ostatniej aktualizacji Sklepu Google Play, możesz odinstalować aktualizacje. Aby odinstalować aktualizacje Google,

Iść do Ustawienia >> Aplikacje/Aplikacje & Powiadomienia >> Wszystko Aplikacje >> Google Grać sklep >> Menu >> odinstalować aktualizacje >> OK. Uruchom ponownie telefon, aby zakończyć ustawienia

Przeskanuj telefon w poszukiwaniu wirusów

Za pomocą dobrego programu antywirusowego przeskanuj swój telefon w poszukiwaniu wirusów i natychmiast go usuń. Odwiedzać Sklep Google Play niezawodnej aplikacji antywirusowej, jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego na telefonie. Dodatkowo, jeśli czujesz lub myślisz, że twoja karta SD mogła zostać zainfekowana, wyjmij ją natychmiast. Wykonanie tego było bardzo skuteczne w usuwaniu błędu dla niektórych użytkowników.

Przeczytaj także: Sklep Google Play ciągle się zatrzymuje lub ulega awarii? Najlepsze poprawki

🔥 Zalecana:  Uczenie maszynowe (ML) a sztuczna inteligencja (AI) — kluczowe… — w kierunku sztucznej inteligencji

Zresetuj preferencje aplikacji

Aby zresetować preferencje aplikacji, przejdź do Ustawienia a następnie kliknij Aplikacje. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu strony Zresetuj preferencje aplikacji z listy rozwijanej. Kliknij Resetowanie aby zakończyć proces.

Wyczyść pamięć podręczną

Każda aplikacja w telefonie ma partycję zwaną pamięcią podręczną, w której przechowywane są pozostałe pliki ze wszystkich przeglądanych stron lub działań, w których udostępniasz. Wyczyszczenie tej pamięci podręcznej może usunąć błąd z urządzenia. Aby wyczyścić pamięć podręczną Przejdź do Ustawienia >> Aplikacje >> Wszystko Aplikacje. W tym momencie ręcznie wybierz każdą aplikację i wyczyść jej pamięć podręczną

Zrób reset do ustawień fabrycznych

Chociaż ten krok może być wymagany tylko w skrajnych przypadkach, gdy inne metody nie usunęły pomyślnie tego błędu, przywrócenie ustawień fabrycznych przywróci istniejące ustawienia telefonu do trybu domyślnego. Chociaż gwarantowana jest zawsze dostawa, ta metoda powinna być tylko ostatecznością. Jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nie zatrzyma „Niestety, systemowy interfejs użytkownika został zatrzymany”, być może trzeba będzie poprosić profesjonalistę o obejrzenie telefonu.

Przeczytaj także: Co oznacza Aktywne blokowanie wiadomości w systemie Android