Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym i do czego służy? (iPhone’y i Samsungi)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym i do czego służy? (iPhone’y i Samsungi)

Nie jesteś pierwszym, który pyta: „Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym?”. Dlatego postaramy się, aby było to bardzo łatwe do zrozumienia. Synchronizacja oznacza synchronizację. Wszystko zależy od tego, jak telefon aktualizuje różne działania w telefonie na koncie e-mail.

Więc nawet jeśli utracisz te informacje podczas ich zapisywania na urządzeniu mobilnym, możesz zalogować się na swoje konto e-mail na dowolnym innym urządzeniu i odzyskać je wszystkie. Zastanowimy się, czym jest synchronizacja na iPhone’ach i telefonach Samsung i jak świetnie pomaga w tworzeniu kopii zapasowych danych na wielu platformach.

Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym i do czego służy?

Synchronizacja w telefonie komórkowym udostępnia dane z telefonu komórkowego na wielu platformach i urządzeniach. Często ma to na celu ograniczenie konieczności przenoszenia plików i danych za każdym razem, gdy są potrzebne na innych urządzeniach, i jest używane głównie w celu zapobiegania utracie danych, ponieważ ich kopie zapasowe są często tworzone na innej platformie lub w innej pamięci masowej.

Twoje kontakty, kalendarz, wydarzenia, zdjęcia, dane przechowywane na dysku, poczta, inne usługi Google i zakładki Chrome są aktualizowane na koncie e-mail poprzez synchronizację.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany w którejkolwiek z tych rzeczy, telefon automatycznie je aktualizuje. Umożliwia to synchronizacja w telefonie komórkowym.

Ponadto, gdy zgubisz telefon i dostaniesz nowy, nie musisz się martwić, że straciłeś wszystko, co było na starym telefonie. Zamiast tego musisz zalogować się na swoim smartfonie przy użyciu tego samego identyfikatora e-mail na poprzednim telefonie, a wszystkie stare rzeczy są z powrotem na nowym smartfonie. Bułka z masłem!

Synchronizacja w telefonie komórkowym, niezależnie od używanego telefonu, gwarantuje, że masz wszystkie swoje dane na różnych platformach, co zapewnia łatwość użytkowania i brak utraty danych.

🔥 Zalecana:  Ponad 15 najlepszych usług rozwoju Facebooka w 2023 r

Synchronizuj w telefonie komórkowym dla telefonów Samsung

Twoje dane są zapisywane w chmurze. Większość użytkowników telefonów z Androidem posiadających konto Google ma swoje dane zapisywane na serwerach Google. Ale jeśli masz telefon Samsung, możesz także zsynchronizować swoje dane z Samsung Cloud. Wszystkie urządzenia zalogowane do tego samego konta Samsung będą przechowywać Twoje dane.

Pamiętaj, że usługa Samsung Cloud nie jest dostępna na telefony i tablety Verizon.

Aby zsynchronizować swoje dane z Samsung Cloud, jeśli masz konto Samsung, możesz wykonać poniższe czynności:

  • otwarty Ustawienia i stuknij swoje imię u góry ekranu, a następnie stuknij Chmura Samsunga
  • Stuknij w Więcej możliwości, czyli trzy pionowe kropki, a następnie stuknij Ustawienia
  • Następnie dotknij Ustawienia synchronizacji i automatycznego tworzenia kopii zapasowycha następnie stuknij w Synchronizacja patka
  • Zobaczysz listę aplikacji w telefonie. Jeśli nie chcesz synchronizować wszystkich, możesz dotknąć przełącznika obok wybranych, takich jak Kontakty, Kalendarz itd., aby je zsynchronizować automatycznie. (Przesuń przełącznik od lewej do prawej, aby go włączyć).

Twoje konto w chmurze będzie bezpieczne, jeśli włączysz automatyczną kopię zapasową. Możesz także zsynchronizować swoje dane ręcznie (stuknij Synchronizacja Teraz po wykonaniu powyższych kroków). Pamiętaj, że możesz synchronizować tylko przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych.

Synchronizuj w telefonie komórkowym na iPhone’a

Jeśli jesteś zalogowany przy użyciu swojego Apple ID, możesz używać iCloud do automatycznego aktualizowania zdjęć, plików, kalendarzy i innych rzeczy na wszystkich urządzeniach Apple.

Więc zamiast zapisywać na serwerze Google lub Samsung Cloud, na iPhonie zapisujesz na iCloud. Jeśli usługa iCloud jest włączona dla aplikacji lub funkcji telefonu, informacje o tej aplikacji są przechowywane w chmurze, a nie lokalnie na urządzeniu. W ten sposób możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca, w którym jesteś zalogowany przy użyciu swojego Apple ID.

🔥 Zalecana:  Nie możesz utworzyć konta na Instagramie? Oto jak to naprawić

Ale jeśli iCloud nie jest włączony dla niektórych aplikacji, informacje o nich będą przechowywane lokalnie, a gdy stracisz to urządzenie, najprawdopodobniej utracisz wszystkie lokalnie przechowywane informacje.

Pamiętaj też, że informacje przechowywane na iCloud pozostają tam, ale po wyłączeniu iCloud dla Kontaktów nie będziesz mieć dostępu do przechowywanych tam Kontaktów i nie będą one również wyświetlane na Twoim telefonie.

Aby włączyć synchronizację, przejdź do Ustawienia na iPhonie stuknij [your name], lub stuknij Zaloguj się do swojego [device] aby wprowadzić swój identyfikator Apple ID i hasło. Następnie dotknij iClouda następnie włącz aplikacje i funkcje, które chcesz zsynchronizować.

Co to jest synchronizacja na koncie Google?

Synchronizacja konta Google to usługa, która tworzy kopię zapasową zmian wprowadzonych na jednym urządzeniu, na którym jesteś zalogowany na swoje konto Gmail. Oznacza to również, że wszystkie Twoje dane są przechowywane na wszystkich urządzeniach, na których jesteś zalogowany na swoje konto Gmail. Wszystkie usługi i produkty Google udostępniające to konto Gmail są automatycznie aktualizowane o wszelkie wprowadzone przez Ciebie zmiany.

Na przykład zakładki, historia i hasła są zapisywane na wszystkich urządzeniach w Chrome. Zostaniesz też automatycznie zalogowany do Gmaila, YouTube i innych usług Google i pozostaniesz zalogowany.

Co to jest aplikacja do synchronizacji?

Aplikacja do synchronizacji to aplikacja mobilna, która umożliwia synchronizację danych z jej serwerami, niezależnie od tego, czy korzystasz z telefonów z systemem Android, czy Apple. Możesz wybrać, co chcesz zapisać, pobrać je w dowolnym momencie, edytować za pomocą aplikacji innych firm, udostępnić je w trybie offline, a nawet udostępnić innym.

Przeczytaj także: Co to jest klonowanie telefonu?

Czy synchronizacja powinna być włączona czy wyłączona na Androidzie?

To w dużej mierze zależy od tego, czego chcesz. Pamiętaj jednak, że jeśli synchronizacja jest WYŁĄCZONA, kopie zapasowe danych nie zostaną zapisane w chmurach. Automatyczna synchronizacja może zużywać dużo danych i baterii w telefonie z Androidem, ale korzyści przewyższają koszty.

🔥 Zalecana:  Jak korzystać z VPN na Androidzie [Best Free and Paid VPN Apps]

Jeśli łatwo o czymś zapominasz, najlepiej włączyć automatyczną synchronizację zamiast czekać na ręczną synchronizację danych.

Co się stanie, jeśli automatyczna synchronizacja jest wyłączona?

Kopie zapasowe Twoich danych nie zostaną zapisane w chmurach na Androidzie. Tak więc, jeśli zgubisz telefon, utraciłeś wszystkie dane na nim. Ponadto zmiany wprowadzone w hasłach, historii, kontaktach itd. nie zostaną zaktualizowane.

Na iPhonie wyłączenie usługi iCloud dla dowolnej aplikacji oznacza, że ​​dalsze dane tej aplikacji nie będą aktualizowane w usłudze iCloud; nie będziesz też mieć dostępu do danych w telefonie, z wyjątkiem wizyty na stronie iCloud.com.

Czy synchronizacja jest bezpieczna? Co z Google Sync?

Jest świetny do czegoś, co oszczędza energię i czas na ręczne przesyłanie danych. Ale czy to bezpieczne? Tak to jest. Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu Twoje dane są bezpieczne.

Synchronizacja Google jest również bezpieczna. Gmail korzysta z szyfrowania SSL, które chroni Twoje dane nawet w sieci publicznej i wyświetla imponujące alerty bezpieczeństwa.