Co to jest karta Steam? – I do czego służy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest karta Steam? – I do czego służy

Szukasz świetnego prezentu dla przyjaciela lub członka rodziny? Otrzymałeś kartę Steam i zastanawiasz się, co ona robi? A może po prostu ciekawi Cię, czym jest karta Steam?

Tak czy inaczej, odpowiemy na pytanie: „Co to jest karta Steam?” i podając kilka bardziej pomocnych informacji o kartach Steam, którymi interesuje się większość ludzi.

Zadaj więcej pytań w komentarzach lub daj nam znać, w jaki sposób ten artykuł Ci pomógł.

Co to jest karta Steam?

Karta Steam to karta podarunkowa, której można użyć do korzystania z usług online na platformie Steam. Istnieją dwa rodzaje kart Steam – cyfrowe i fizyczne. Fizyczną kartę Steam można aktywować na Steam, używając kodu na karcie, aby dodać wartość karty Steam do swojego cyfrowego portfela Steam. Cyfrowa karta Steam zostanie aktywowana, gdy odbiorca zaakceptuje prezent. Wartość karty Steam zostanie następnie dodana do salda cyfrowego portfela Steam odbiorcy.

Fizyczna karta Steam ma nominały 20 $, 30 $, 50 $ i 100 $, a cyfrowa karta Steam ma nominały 5 $, 10 $, 25 $, 50 $ i 100 $. Pieniądze uzyskane z karty Steam można wykorzystać do zakupu przedmiotów w grze, gier, zawartości do pobrania, oprogramowania, sprzętu itp. Fizyczną kartę Steam można kupić w sklepach, w których sprzedawane są karty podarunkowe, a cyfrową kartę Steam można kupić online na Steamie.

Jeśli próbujesz dodać trochę pieniędzy do swojego cyfrowego portfela Steam, nie zawsze musisz kupować cyfrową kartę Steam, ponieważ zamiast tego możesz po prostu zrobić to bezpośrednio.

Karta Steam to fajny prezent – ​​głównie dla graczy.

Czy karta Steam może być używana do połączenia z Internetem?

Nie, karta Steam nie może być używana do płacenia za połączenie internetowe. Można go wykorzystać tylko jako kredyt Steam do kupowania usług i przedmiotów na Steam, takich jak przedmioty w grach, gry, zawartość do pobrania, oprogramowanie, sprzęt itp. Nie można go używać nigdzie indziej. Żaden operator sieci nie obciążyłby Twojej karty portfela Steam.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych języków programowania dla sztucznej inteligencji – w stronę sztucznej inteligencji

Możesz wymienić kartę Steam z kimś, aby uzyskać dostęp do połączenia internetowego lub połączyć się z najbliższą siecią Wi-Fi, aby uzyskać połączenie internetowe. Jeśli zostaniesz poproszony o zapłacenie komuś kartą portfela Steam, prawdopodobnie zostałeś oszukany.

Przeczytaj także: Czy Kinguin jest legalny i godny zaufania?

Czy karty Steam mogą być używane do rozmów telefonicznych?

Nie, karta Steam nie może być używana do płacenia za połączenia telefoniczne. Można go wykorzystać tylko jako kredyt Steam do kupowania usług i przedmiotów na Steam, takich jak przedmioty w grach, gry, zawartość do pobrania, oprogramowanie, sprzęt itp. Nie można go używać nigdzie indziej. Żaden operator sieci nie obciążyłby Twojej karty portfela Steam za połączenia. Możesz wymienić kartę Steam ze znajomymi lub rodziną, aby uzyskać dostęp do karty przedpłaconej. Jeśli zostaniesz poproszony o zapłacenie komuś kartą portfela Steam, prawdopodobnie zostałeś oszukany.

Czy potrzebujesz karty Steam do PayPal?

Nie, nie potrzebujesz karty Steam do PayPala. PayPal nie poprosi Cię o zakup karty Steam w celu otrzymania płatności na Twoje konto. Jeśli ktoś prosi Cię o zakup karty Steam, aby otrzymać płatność w systemie PayPal, prawdopodobnie jest to oszustwo. Firma PayPal nie poprosi również użytkownika o dokonanie płatności na rzecz osoby trzeciej za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu przetwarzającego płatności.

Jedyną rzeczą, która łączy kartę Steam i PayPal, jest to, że możesz używać PayPal do płacenia za usługi i przedmioty na Steam, dodając PayPal jako metodę płatności.

Przeczytaj także: Pobieranie Steam ciągle się zatrzymuje? Poprawki robocze

Jak kupić karty Steam

Możesz kupić karty Steam w większości sklepów detalicznych – online lub osobiście. Po prostu sprawdź sklepy, które sprzedają karty podarunkowe i wybierz żądany nominał.

Możesz kupić cyfrową kartę Steam bezpośrednio na Steam, wykonując poniższe czynności:

 1. Idź do Witryna Steama i zaloguj się na swoje konto
 2. Kliknij ‘Sklep’ a następnie wybierz „Teraz dostępne na Steamie‘ pod ‘Karty podarunkowe‘ po lewej stronie ekranu
 3. Tutaj zobaczysz opcję wysłania karty podarunkowej przez Steam, wykorzystania fizycznej karty Steam lub znalezienia fizycznej karty Steam w Twojej okolicy
 4. Aby kupić cyfrową kartę Steam, kliknij opcję, a następnie wybierz żądaną kwotę karty podarunkowej i wybierz znajomego, któremu chcesz wysłać kartę
 5. Upewnij się, że osoba, do której wysyłasz kartkę, znajduje się na Twojej liście znajomych
 6. Steam da ci wtedy możliwość wysłania notatki wraz z kartą, zanim poprosi cię o metodę płatności
 7. Będziesz wtedy musiał zaakceptować umowę abonencką Steam, otrzymasz również ostatnią szansę na zmianę lub anulowanie zamówienia
 8. Po potwierdzeniu otrzymasz wiadomość e-mail od Steam, aby potwierdzić udaną transakcję, a odbiorca otrzyma kartę
🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych aplikacji premiowych za rejestrację (lista Ultimate 2023!)

Przeczytaj także: Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 – poprawki robocze

Jak korzystać z karty podarunkowej Steam

Możesz użyć karty upominkowej Steam, aby kupić gry, oprogramowanie, sprzęt, zawartość do pobrania lub cokolwiek, co możesz kupić na Steam. Możesz również podarować go komuś innemu lub wymienić na inną opcję. Aby kupować rzeczy na Steam za pomocą karty podarunkowej Steam, musisz ją najpierw zrealizować lub aktywować, wykonując następujące czynności:

 1. Idź do Witryna Steama i zaloguj się na swoje konto
 2. Wybierz nazwę swojego konta w prawym górnym rogu i kliknij „Szczegóły Konta‘ z listy rozwijanej
 3. Pod ‘Historia sklepu i zakupów‘, Kliknij ‘Dodaj fundusze do swojego portfela Steam
 4. Wybierać ‘Zrealizuj kod portfela Steam‘ po prawej stronie ekranu
 5. Wpisz kod karty Steam w odpowiednim miejscu, a następnie wpisz swój adres
 6. Po wykonaniu tej czynności na ekranie pojawi się komunikat o powodzeniu

Wniosek

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla gracza, karta Steam powinna znajdować się na szczycie Twojej listy. Im więcej pieniędzy na karcie, tym bardziej jest ona użyteczna dla odbiorcy, więc jeśli chcesz rozpieszczać określonego gracza, powinieneś to rozważyć.