Co to jest Ghosting na monitorze? Jak przetestować, naprawić i się go pozbyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest Ghosting na monitorze? Jak przetestować, naprawić i się go pozbyć

Niezależnie od tego, czy szukasz monitora do gier, czy monitora do pracy, zjawy to coś, z czym prawdopodobnie spotkałeś się kilka razy, zwłaszcza czytając recenzje klientów.

Czym więc jest smużenie na monitorze? Jak to naprawić i trwale się go pozbyć? Skąd możesz wiedzieć, czy twój monitor do pracy lub do gier jest duchem? A jak testujesz na obecność duchów? Na te pytania odpowiemy bardzo szczegółowo w tym artykule. Zacznijmy więc od pierwszego, czym jest zjawa na monitorze?

Doświadczasz krwawienia z podświetlenia? Oto przyczyny i poprawki.

Co to jest zjawa na monitorze / ekranie?

Upraszczając, smużenie na monitorze to artefakt obrazu, który pozostawia się na śladzie poruszających się obiektów. Te smugi pikseli iw tym przypadku „duchów” z łatwością odnajdziesz w dynamicznych scenach i grach fps. Kiedy na monitorze pojawia się smużenie, można zauważyć odbarwienie niektórych obszarów wyświetlacza. Jest to popularnie znane jako wypalanie ekranu, obraz ducha, wypalanie obrazu i wypalanie ekranu. Więc wiedząc, czym jest duch, porozmawiajmy o tym, co go powoduje.

Co powoduje smużenie monitora?

Główną przyczyną zjawy jest niezdolność wyświetlacza do poruszania się w tym samym tempie co obrazy. Więc jeśli masz komputer, który ma niższą częstotliwość odświeżania niż najmniej zalecana 65 Hz lub jeśli monitor do gier ma dość wysoki czas reakcji, wynoszący około 10 ms i więcej, możesz mieć problemy z efektem smużenia monitora, ponieważ gry prawdopodobnie spróbuj odtworzyć będzie poruszał się w szybszym tempie.

Inną przyczyną zjawy monitora może być krwawienie podświetlenia, ale znajdziesz to głównie na ekranach LCD. Zakup droższego lub nowszego modelu monitora do gier z pewnością rozwiąże ten problem.

Jeśli korzystasz z wyświetlacza LCD, problem z odbiciami na monitorze może być spowodowany statycznym lub wypalonym obrazem. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu wyłączenie monitora i pozostawienie go na jakiś czas rozwiąże ten problem.

🔥 Zalecana:  Jak rozwinąć swoją listę e-mailową 3 razy szybciej dzięki strategicznym treściom

Wiedz, że jeśli jest coś, co powoduje, że fizyczne piksele nie aktualizują się tak szybko, jak obraz, wystąpi efekt zjawy na monitorze. Może to być nawet spowodowane przez panel monitora, jak widzieliście w poprzednim akapicie.

Jak przeprowadzić test monitora czasu reakcji i efektu zjawy?

Jeśli nie używasz monitora głównie do grania, ustalenie, czy masz problem z duchami, będzie trudniejsze w porównaniu z użytkownikami, którzy regularnie grają lub angażują się w czynności związane z dużym ruchem obrazu na monitorze. Kliknij tutaj, aby przeprowadzić a test monitora smużenia I badanie czasu reakcji.

Jak zredukować smużenie na monitorze?

Aby zredukować smużenie na monitorze, sprawdź, czy czas reakcji nie przekracza znacznie 10 ms. Czas reakcji monitora do gier to 5 ms i mniej.

Przykład zjawy monitora

Jeśli zastanawiasz się, jak to jest zdusić ekran, znalazłem przykład zjawy monitora, który powinien ci powiedzieć, jak uciążliwe może to być.

Widmowe obrazy na monitorze

Szukasz zjawy na monitorach? Oto niektóre z najbardziej oczywistych obrazów smużenie monitora komputera widzieliśmy.

Jak naprawić smużenie monitora?

Gdy na monitorze pojawiają się duchy, istnieje kilka rozwiązań. Jeśli pamiętasz, wspomnieliśmy, że jedną z pierwszych przyczyn jest niezgodna częstotliwość odświeżania i czas reakcji, więc pierwszym krokiem w kierunku naprawienia tego problemu będzie upewnienie się, że używasz prawidłowej częstotliwości odświeżania, a Twój monitor ma zgodny czas reakcji.

1. Sprawdź częstotliwość odświeżania i czas odpowiedzi

Twój monitor do gier nie powinien działać z częstotliwością odświeżania niższą niż 60 Hz. Napisałem ten przewodnik krok po kroku, który pomoże ci sprawdzić i zmienić częstotliwość odświeżania. Jeśli specyfikacja twojego monitora wskazuje, że obsługujesz wyższą częstotliwość odświeżania, zmiana na wyższą częstotliwość odświeżania prawdopodobnie rozwiązałaby Twój problem.

Powinieneś również sprawdzić, czy czas odpowiedzi nie przekracza znacznie 10 ms. Czas reakcji monitora do gier to 5 ms i mniej. Tak więc posiadanie czegoś znacznie wyższego w dobie stale rozwijających się komputerów i konsol do gier może powodować zjawy na monitorze.

🔥 Zalecana:  Cyberbezpieczeństwo w zdrowiu w 2023 roku: jaka jest przyszłość?

Jeśli wszystko się zgadza i nadal masz problem z efektem smużenia monitora, powinieneś włączyć overdrive w ustawieniach monitora.

2. Włącz nadbieg

Innym sposobem naprawienia zjawy ekranu jest włączenie overdrive, otwórz plik Wyświetlanie na ekranie menu >> szukaj Zajeździć Lub AMA Lub Bez śladu Lub Czas odpowiedzi>> Włączać jeśli jeszcze tego nie zrobiono >> jeśli jest włączone, sprawdź opcję, na którą została ustawiona i baw się opcjamijednocześnie monitorując, czy to robi różnicę.

3. Sprawdź konfigurację monitora

Stwierdzono, że ustawienia takie jak ULMB (Ultra Low Motion Blur) powodują efekt zjawy. Więc wyłącz tę opcję, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.

Powinieneś także wyłączyć Nvidia G-Sync lub AMD FreeSync, ponieważ niektórzy użytkownicy stwierdzili, że powoduje to powstawanie duchów na monitorze. Jeśli jest już wyłączona, spróbuj ją włączyć, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

W większości przypadków, próbując uzyskać najlepsze ustawienia dla naszych urządzeń, mogliśmy nieumyślnie zepsuć niektóre rzeczy. Poświęć więc trochę czasu na przejrzenie ustawień lub przejrzenie instrukcji obsługi w trybie online lub w wersji drukowanej, aby upewnić się, że używasz prawidłowych ustawień. Jeśli nie masz pewności, co jest nie tak, możesz przywrócić ustawienia domyślne i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

4. Sprawdź kartę graficzną

Jeśli sterownik karty graficznej jest przestarzały, może to być przyczyną zjawy. Jeśli tak nie jest, należy pobrać najnowszą wersję, ale jeśli tak, należy sprawdzić dziennik zmian w informacjach o aktualizacji sterownika, aby sprawdzić, czy występują w nim problemy, takie jak zjawy.

5. Ile lat ma monitor?

Aby usunąć zjawy na monitorze, należy wziąć pod uwagę wiek ekranu. Jeśli używasz starszego monitora, prawdopodobnie używasz wyświetlacza do czegoś, do czego nie został zaprojektowany, zwłaszcza do wymagań nowszych gier komputerowych i konsolowych. Dlatego zalecanym rozwiązaniem, jeśli Twój monitor jest starszy, będzie zainwestowanie w nowy monitor do gier.

🔥 Zalecana:  Jak napisać list motywacyjny za pomocą ChatGPT: podpowiedzi + przykłady

Postaraj się uzyskać monitor o częstotliwości odświeżania co najmniej 75 Hz do gier na konsole i 144 Hz do gier na PC. Postaraj się również o monitor, który ma maksymalny czas reakcji 5 ms, im niższy, tym lepiej. Nie kupuj panelu VA, gdy szukasz nowego monitora, ponieważ mają najwolniejszy czas reakcji, kup panel IPS lub TN.

To jest nasz artykuł na temat tego, co powoduje zjawy na monitorze oraz jak testować i naprawiać zjawy na monitorze. Ten przewodnik okazał się odpowiedni dla użytkowników monitorów do gier ASUS, Samsung, MSI, Dell i wielu innych marek. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

Monitor z funkcją anti-ghostingu

Jeśli szukasz monitora z funkcją anti-ghosting, który redukuje efekt smużenia monitora do zera, oto Alienware 25 AW2521HF, nasz polecany produkt. Jest to dość drogie w porównaniu z innymi monitorami, ale jest to przepustka w naszych książkach, jeśli chodzi o pozbycie się zjawy na ekranie monitora.

Szukasz niedrogiego zakrzywionego monitora 4K do gier? Oto najlepsze poniżej 500 USD.

Ostatnia aktualizacja 06.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.