Co to jest Evergreen Content: jak tworzyć trwałe treściPrzewodnik Bloggera po trwałych treściach, które napędzają ruch organiczny (i przetrwają próbę czasu)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest Evergreen Content: jak tworzyć trwałe treściPrzewodnik Bloggera po trwałych treściach, które napędzają ruch organiczny (i przetrwają próbę czasu)

Polub to lub nie, wiecznie zielona zawartość musi znajdować się w twoim arsenale wydawniczym, jeśli masz nadzieję założyć blog, który może zapewnić stały napływ czytelników przez dłuższy czas.

Tworząc ruch na swoim blogu, możesz pomyśleć, że najlepiej będzie skupić się na postach, które przyniosą ruch . Treści, które wskakują na modę, które przedstawiają Twoje zdanie na temat ostatnich zmian w niszy Twojego bloga, a nawet artykuły, które przedstawiają istotne wiadomości z Twojej branży.

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​te posty nie przyniosą trwałego ruchu w czasie.

W miarę rozwoju bloga większość ruchu będzie pochodzić z postów, które napisałeś miesiące, a nawet lata temu. To jest: zawartość bloga, która pozostaje aktualna przez długi czas.

Zamierzamy zagłębić się w to, czym jest evergreen content (a czym nie jest). Następnie przyjrzymy się, jak najlepiej tworzyć ponadczasowe treści, które przetrwają próbę czasu.

Co to jest Evergreen Content: Przewodnik Bloggera po tworzeniu trwałych treści

 1. Czym jest Evergreen Content (a czym nie jest)
 2. Dlaczego każdy blog potrzebuje wiecznie zielonych treści
 3. Sześć wskazówek dotyczących tworzenia trwałych, wiecznie zielonych treści
 4. Siedem typów wiecznie zielonych pomysłów na treści do eksperymentowania
 5. Właściwy miks treści

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).

A teraz wejdźmy do środka.

1. Czym jest Evergreen Content (a czym nie jest)

Evergreen content to treść, która pozostaje aktualna długo po opublikowaniu. oznacza, że ​​kwitnie przez cały rok, rok po roku, jak wiecznie zielone drzewo.

Zawartość Evergreen obejmuje takie rzeczy jak:

 • Posty instruktażowe (o ile metoda lub narzędzie nie staną się szybko przestarzałe)
 • Listy wskazówek lub pomysłów na długotrwałe tematy
 • Recenzje produktów (jeśli produkt nie ulegnie szybkiej zmianie)

Notatka: Treści Evergreen często wymagają od czasu do czasu aktualizacji, szczególnie jeśli jesteś w szybko rozwijającej się niszy. Na przykład możesz co roku szybko odświeżać post, aby upewnić się, że wszystkie informacje są nadal aktualne, a linki w Twoim poście działają.

Aktualne (nie zawsze aktualne) treści obejmują takie rzeczy jak:

 • Artykuły z wiadomościami o niedawnym rozwoju lub zmianie w branży
 • Posty o wydaniu nowego produktu, niezależnie od tego, czy jest to Twój własny produkt, czy ktoś inny
 • Artykuły skupiające się na aktualnym trendzie, programie telewizyjnym lub czymkolwiek innym, co prawdopodobnie wkrótce się skończy
 • Artykuły sezonowe, takie jak pomysły na prezenty walentynkowe lub bożonarodzeniowe (chociaż można je postrzegać jako półzimozielone, ponieważ mogą przyciągać ruch przez kilka tygodni w roku)

W dalszej części tego przewodnika omówimy kilka konkretnych przykładów wiecznie zielonych treści (i pomysłów na inspirację), ale najpierw przyjrzyjmy się, jak ważna jest wieczna treść.

2. Dlaczego każdy blog potrzebuje wiecznie zielonych treści

Treści Evergreen są niezwykle cenne, nawet jeśli prowadzisz bloga, który zwykle zawiera najświeższe wiadomości lub pojawiające się trendy w Twojej branży. Jeśli zajmujesz się tworzeniem treści – bez względu na to, jak zarabiasz na swoim blogu, przynajmniej część swojego czasu należy przeznaczyć na tworzenie trwałych elementów, które mają na celu przyciągnięcie stałego napływu czytelników do Twojej witryny.

Treści Evergreen zapewniają wiele korzyści, takich jak:

 • Stały ruch z długim ogonem, który rośnie w czasie: post, który napisałeś dwa lata temu, może dzisiaj generować większy ruch niż wtedy, gdy go publikowałeś (najlepiej tak będzie), ponieważ coraz więcej blogerów łączy się z Twoim postem z ich własnych witryn — a ty oczywiście pracujesz nad promowaniem swoich postów na blogu , siebie też.
 • Lepszy autorytet domeny (i wyższe pozycje w wyszukiwarkach): Im więcej masz nieaktualnych treści, tym więcej linków może przyciągnąć Twoja witryna. To sprawia, że ​​Twoja witryna bardziej godny zaufania w oczach głównych wyszukiwarek, takich jak Google. Aktualizacja treści w miarę upływu czasu może również pomóc jej w uzyskaniu wyższej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.
 • Treść, która działa dla Ciebie przez wiele lat: Jeśli zamierzasz spędzić kilka godzin na tworzeniu świetnego posta na blogu, chcesz, aby ten post przynosił potencjalnych klientów i/lub przychody partnerów w dłuższej perspektywie.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na Etsy 2023: przewodnik po pieniądzach z domu

Niektóre nisze blogowe są szczególnie odpowiednie dla wiecznie zielonych treści. Tematy takie jak odchudzanie, odżywianie, rodzicielstwo, zarządzanie pieniędzmi, samodoskonalenie i porady zawodowe to tematy, które będą popularne przez dziesięciolecia.

I chociaż poszczególne taktyki mogą się nieco zmienić pod względem tego, co działa najlepiej w danym momencie, podstawowe strategie w tych obszarach pozostaną takie same — tworząc te doskonałe wiecznie zielone nisze.

3. Sześć wskazówek dotyczących tworzenia trwałych, wiecznie zielonych treści

Teraz przejdziemy przez mój osobisty proces tworzenia treści, które przetrwają próbę czasu. Aby pisać świetne wieczne treści, musisz:

1. Przeprowadź badanie słów kluczowych

Siła wiecznie zielonych treści polega na ich zdolności do stałego zajmowania pozycji w rankingach w wyszukiwarkach. Aby z tego skorzystać, musisz przeprowadzić badanie słów kluczowych. Wybierz odpowiednie słowo kluczowe, na które chcesz kierować swój artykuł — takie, którego szuka wystarczająca liczba osób (ale nie takie, które jest tak popularne, że nigdy nie będziesz w stanie go sklasyfikować, biorąc pod uwagę, gdzie znajduje się autorytet domeny Twojej witryny).

Skorzystaj z Mojego bezpłatnego narzędzia do badania słów kluczowych

Wypróbuj moje Narzędzie propozycji słów kluczowych oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki popartych badaniami pomysłów na słowa kluczowe i tematy do napisania na swoim blogu już dziś.


2. Zoptymalizuj swój post pod kątem docelowego słowa kluczowego

Twój evergreen post powinien być zoptymalizowany pod kątem docelowego słowa kluczowego. Nie ma sensu szukać idealnego słowa kluczowego, jeśli nie użyjesz go na przykład w tytule. Upewnij się, że używasz słowa kluczowego w kluczowych obszarach, takich jak tytuł SEO, adres URL i metaopis.

3. Twórz obszerne treści

Warto zainwestować dodatkowy czas w pisanie wiecznie aktualnych treści. Chcesz, aby był jak najbardziej kompletny. Nie musi to oznaczać, że powinien być bardzo długi — niektóre tematy można doskonale opisać w 1000 słów — ale powinien sprawiać wrażenie kompletnego i wyczerpującego.

4. Pisz dla swojej grupy docelowej

Zawsze miej na uwadze grupę docelową, tworząc wieczną treść. Pomyśl o swoim idealnym kliencie lub kliencie i dostosuj swój post do ich potrzeb. Używaj języka, który im odpowiada – na przykład, jeśli masz początkujących odbiorców, nie używaj żargonu wewnętrznego.

5. Promuj swoje wiecznie zielone posty

Nie możesz po prostu napisać świetnego postu i liczyć na ruch. Zamiast tego musisz być proaktywny w zakresie marketingu. Na przykład możesz pisać posty gościnne i linkować do swojego posta, udostępniać go w mediach społecznościowych lub dołączać cytaty ekspertów (którzy mogą następnie tweetować o Twoim poście). Sprawdź te pomysły, jak zwiększyć ruch, aby uzyskać o wiele więcej opcji.

6. Regularnie aktualizuj swoją zawartość Evergreen

Nawet wiecznie aktualne treści wymagają od czasu do czasu aktualizacji. Najlepiej byłoby, gdybyś co najmniej raz w roku wracał do każdego kluczowego elementu evergreen. Może się okazać, że Twój post zawiera niedziałające linki, nieaktualne statystyki lub literówki, które musisz poprawić. Prawdopodobnie będziesz również chciał dodać linki do nowszych postów oraz wszelkich produktów lub usług, które utworzyłeś od czasu napisania posta.

4. Siedem typów wiecznie zielonych pomysłów na treści do eksperymentowania

Istnieje wiele różnych szablonów postów na blogach, których możesz użyć do tworzenia ponadczasowych treści.

Jeśli jednak szukasz pomysłów na ponadczasowe treści, oto kilka świetnych typów ponadczasowych treści do eksperymentowania na swoim blogu — oraz przykłady z prawdziwego świata (odnoszące sukcesy), z których można się uczyć.

🔥 Zalecana:  10 miejsc do sprzedaży kart baseballowych online i offline

1. Przewodnik dla początkujących

Przewodnik dla początkujących to świetny rodzaj ponadczasowych treści, ponieważ prawdopodobnie przyciągnie czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z Twoją niszą. Mogą oni następnie stać się stałymi czytelnikami (i klientami).

Aby stworzyć dobry przewodnik dla początkujących, musisz:

 • Myśl jak początkujący: Co było mylące, kiedy byłeś nowy w swojej niszy? Jakich terminów lub akronimów nie znałeś? Upewnij się, że wyjaśniasz rzeczy tak jasno, jak to możliwe w swoich treściach
 • Nie wchodź w zbyt wiele szczegółów: wyjaśnij, co początkujący powinni wiedzieć, aby zacząć, ale nie podawaj im zbyt wielu informacji naraz – zamiast tego umieść wiele linków do innych postów, filmów lub zasobów w Twojej witrynie (a także do wysokiej jakości zewnętrznych zasobów), aby mogli kontynuować naukę we własnym tempie

Przykład: Jak zrobić stronę internetową w 3 prostych krokach: bezpłatny samouczek dla początkujących

2. Ostateczny przewodnik

Ostateczny przewodnik to bardziej dogłębna treść, zwykle skierowana do osób, które mają pewne doświadczenie w Twojej niszy. Ma na celu dostarczenie pełnego, kompleksowego zestawu instrukcji, jak coś osiągnąć.

Aby stworzyć dobry, ostateczny przewodnik, będziesz chciał:

 • Podziel swój przewodnik na jasne sekcje: Jeśli twój post jest bardzo długi, możesz nawet podzielić je na wiele stron na Twojej stronie
 • Dołącz podsumowanie na początku, z linkami do każdej sekcji: Możesz również rozważyć dołączenie infografiki lub innego wizualnego podsumowania utworu
 • Zadbaj o zbadanie każdego ważnego szczegółu (przewiduj pytania i odpowiadaj na nie): jeśli przechodzisz przez złożony samouczek (np jak przeprowadzić migrację z WordPress.com do WordPress.org), opłaca się, jeśli Twój ostateczny przewodnik będzie bardzo wszechstronny, przewidując i odpowiadając na kluczowe pytania, które będą mieć Twoi czytelnicy podczas przeglądania Twoich treści

Przykład: 10 kroków do założenia dodatkowej firmy: infografika i poradnik

3. X Najlepsze narzędzia

Lista najlepszych narzędzi do określonego zadania to świetny wiecznie aktualny post. Może wymagać trochę więcej aktualizacji niż inne rodzaje postów, ale z czasem możesz łatwo zmieniać narzędzia lub dodawać nowe.

Aby stworzyć dobry post z „najlepszymi narzędziami”, będziesz chciał:

 • Wyjaśnij zalety i wady każdego narzędzia: Czytelnicy chcą Twojej szczerej opinii i jasnego pojęcia, które narzędzie będzie najlepiej odpowiadać ich konkretnym potrzebom
 • Korzystaj z linków afiliacyjnych: Ten typ postu może z czasem przynieść duże dochody stowarzyszone, więc wykorzystaj je jak najlepiej, upewniając się, że korzystasz z linków partnerskich tam, gdzie to możliwe

Przykład: 9 najlepszych narzędzi do tworzenia witryn dla blogerów i właścicieli firm (łatwych w użyciu) w tym roku

4. X Najlepsze książki

Podobnie jak post X Best Tools, lista najlepszych książek odnoszących się do określonego tematu w Twojej niszy (lub nawet całej niszy) może stać się doskonałym źródłem ruchu i dochodów stowarzyszonych.

Aby utworzyć dobry post z „najlepszymi książkami”, musisz:

 • Powiadom autora każdej książki (jeśli jest obecny w Internecie): mogą być zachwyceni, mogąc podzielić się Twoim postem ze swoimi odbiorcami – dzięki temu uzyskasz użyteczny początkowy wzrost ruchu i uwagi
 • Podsumuj to, co kochasz w książce: Nie tylko wymieniaj książki, wyjaśnij kluczowy punkt każdej książki lub korzyści płynące z jej przeczytania

Przykład: 85 najlepszych książek biznesowych dla przedsiębiorców, twórców i profesjonalistów do przeczytania w tym roku

5. Lista kontrolna

Listy kontrolne cieszą się ogromną popularnością. Są to treści, do których czytelnicy mogą wielokrotnie wracać, co czyni je doskonałym sposobem na pielęgnowanie potencjalnych klientów i przekształcanie ich w klientów.

Aby stworzyć dobrą listę kontrolną, będziesz chciał:

 • Wybierz odpowiedni temat: wybierz coś, co ma wiele kroków, które można łatwo wymienić i które czytelnicy będą chcieli powtarzać w kółko, na przykład „edytowanie posta na blogu” lub „planowanie świąt Bożego Narodzenia”
 • Rozważ przekształcenie listy kontrolnej w grafikę: Celem tej taktyki jest to, aby można ją było łatwo udostępniać w mediach społecznościowych, a nawet umieszczać w postach na blogach innych osób (w ten sposób łącząc się z Twoimi)
🔥 Zalecana:  Jaki nowy biznes w USA może przynieść duże zyski

Nawiasem mówiąc, jeśli masz problemy z planowaniem treści, możesz pobrać mój bezpłatny pakiet planowania blogów i poprawić sytuację już dziś.

Przykład: Lista kontrolna Slidebeana „Co powinno znaleźć się na Twojej prezentacji?” zawarte w 18 podstawach prezentacji: jak zaprezentować pomysł inwestorom (i wczesnym klientom)

6. Studium przypadku

Studium przypadku pozwala pokazać wyniki, które osiągnąłeś dla klienta lub które ktoś osiągnął dzięki Twojemu produktowi. Możesz nawet zrobić studium przypadku dotyczące czegoś, co sam osiągnąłeś, jako post „Jak ja…”.

Aby stworzyć dobre studium przypadku, będziesz chciał:

 • Uwzględnij figury: O ile wzrósł ruch? Jaki był ROI klienta? Czytelnicy będą zachwyceni twardymi liczbami, zwłaszcza jeśli dotyczą one pieniędzy
 • Podaj szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób klient (lub ty) osiągnął wyniki: Możesz również zaproponować czytelnikowi kilka prostych kroków, które pomogą mu rozpocząć pracę z czymś podobnym

Przykład: Moje własne raporty o dochodach z bloga

7. Najważniejsze wskazówki

Post z najlepszymi wskazówkami na kluczowy temat może stanowić solidną porcję wiecznie aktualnych treści. Pomyśl o tematach, które będą popularne przez lata. Możesz na przykład napisać listę wskazówek, jak „radzić sobie z napadami złości u malucha” lub „pisać nagłówki e-maili, które przykują uwagę”.

Aby utworzyć dobry post z najlepszymi wskazówkami, musisz:

 • Sformatuj swój post w jasny sposób: upewnij się, że każda wskazówka ma własną sekcję i (zwłaszcza jeśli masz wiele wskazówek) rozważ umieszczenie prostego podsumowania na górze z linkiem do każdej wskazówki
 • Wyjdź poza podstawy: Łatwo jest zaoferować proste, wypróbowane i prawdziwe wskazówki w poście z listą – i chociaż są one cenne, jeszcze lepiej, jeśli możesz pójść dalej i podać bardziej niezwykłe lub bardziej zaawansowane wskazówki

Przykład: Jak napisać nagłówek, który przykuwa uwagę (26 wskazówek dotyczących pisania nagłówków na blogu)

Potrzebujesz chwytliwych pomysłów na tytuły blogów?

Wypróbuj moje narzędzie do generowania tytułów blogów oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki pomysłów na nagłówki przyjazne dla SEO, dzięki którym Twoje posty na blogu będą się wyróżniać już dziś.


5. Właściwy miks treści

Większość blogów będzie (i powinna) zawierać zdrową mieszankę ponadczasowych treści i aktualnych treści. To powiedziawszy, ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę dla bloga.

Na przykład, jeśli udostępniasz codzienne treści, aby czytelnicy byli na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w Twojej niszy, większość Twoich treści będzie na czasie – ale nadal będziesz potrzebować kilku wiecznie aktualnych elementów, które pomogą Ci zbudować długoterminowy ruch i dywersyfikować z dala od potrzeby publikowania każdego dnia.

Czy masz już jakieś evergreeny na swoim blogu?

W tym tygodniu przejrzyj swoje istniejące posty, aby zobaczyć, czy możesz zaktualizować i ulepszyć jeden, aby był jeszcze lepszym kawałkiem trwałej treści.

Po kolejnej aktualizacji możesz nawet zauważyć niezły wzrost ruchu 😊

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blogowaniem (lub jeśli uruchamiasz nową witrynę), koniecznie zapoznaj się z moim przewodnikiem, jak szybko zacząć działać.

Chcesz rozpocząć swój blog (właściwy sposób)?

Sprawdź mój najlepszy przewodnik Jak założyć bloga (z boku).