Co to jest czas pracy w telefonii komórkowej? [Android and iPhone]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest czas pracy w telefonii komórkowej? [Android and iPhone]

W dzisiejszych czasach większość rzeczy, które robisz, jest łatwo dostępna w telefonie. Prawie każdy wszędzie jest na swoim telefonie za każdym razem. A gdybyś miał sprawdzić, ile godzin faktycznie spędzasz codziennie na telefonie, mógłbyś się zdziwić.

Ten artykuł zawiera podstawowe informacje o czasie pracy w urządzeniach mobilnych — czym jest, do czego służy i jak go używać. Omówiono również kilka sposobów ograniczenia korzystania z telefonu i zwiększenia produktywności.

Co to jest czas pracy w telefonii komórkowej? Jakie jest jego zastosowanie?

Uptime w telefonii komórkowej to całkowity czas działania telefonu komórkowego. Zwykle jest mierzony w godzinach od ostatniego włączenia lub ponownego uruchomienia telefonu. Na przykład, jeśli ponownie uruchomisz telefon lub włączysz go o 8 rano, czas działania telefonu zostanie zresetowany i rozpocznie się odliczanie od 8 rano. Więc jeśli miałbyś sprawdzić czas działania o 20:00, byłoby to 12 godzin.

Uptime w telefonie komórkowym może służyć do monitorowania czasu korzystania z telefonu, aby wiedzieć, kiedy ponownie uruchomić lub wyłączyć telefon. Rejestrowanie czasu działania telefonu może również zapewnić ci trofeum w konkursach dostępności.

Czas działania urządzenia będzie niski, jeśli będzie często uruchamiany ponownie i odwrotnie. Wierzcie lub nie, ale niektóre telefony nie zostały ponownie uruchomione od czasu ich skonfigurowania. Niektórzy uważają, że im dłuższy czas pracy urządzenia, tym lepiej. Chociaż nie jest to ani prawdziwe, ani nieprawdziwe, można śmiało powiedzieć, że każde urządzenie potrzebuje odpoczynku – podobnie jak ludzie.

Ponowne uruchomienie urządzenia umożliwia jego odświeżenie. Może również rozwiązać wiele problemów, od prostych do złożonych. Dla większości ludzi pierwszym rozwiązaniem, które należy wypróbować w przypadku problemu z dowolnym urządzeniem, jest wyłączenie go i ponowne włączenie. Dzieje się tak, ponieważ wiadomo, że jest to najszybsza poprawka na wielu urządzeniach. Dlatego zdecydowanie zaleca się częste ponowne uruchamianie telefonu lub, jeszcze lepiej, pozostawienie go na chwilę wyłączonego.

Jak obliczany jest czas działania telefonu?

Czas pracy w telefonii komórkowej mierzony jest w godzinach od ostatniego restartu lub włączenia. Pomyśl o czasie pracy jako o liczniku, który zaczyna odliczać natychmiast po ponownym uruchomieniu telefonu lub włączeniu go po wyłączeniu. Kontynuuje liczenie tak długo, jak telefon działa, dopóki nie zostanie wyłączony lub ponownie uruchomiony – następnie resetuje się i zaczyna odliczanie od nowa.

Co oznacza 99,9 procent czasu sprawności?

Czas działania przez 99,9% to odsetek całkowitej dostępności lub funkcjonalności usługi lub urządzenia. Na przykład, jeśli urządzenie lub usługa odnotuje 99,9% czasu sprawności w ciągu 365 dni, oznacza to, że nie działa tylko przez 8 godzin, 45 minut i 36 sekund, a przez resztę czasu działa. Podobnie, jeśli rejestruje 100% czasu pracy, oznacza to, że działa przez 365 dni bez przestojów.

🔥 Zalecana:  Jak zakodować aplikację społecznościową

W przypadku liczenia miesięcznego, 99,9% uptime w telefonii komórkowej oznacza, że ​​ma on 43 minuty i 12 sekund przestoju w tym okresie – tygodniowo, 10 minut i 5 sekund, i codziennie, 1 minutę i 26 sekund.

Co to jest maksymalny czas sprawności?

Maksymalny czas pracy w urządzeniach mobilnych to maksymalny czas działania urządzenia bez ponownego uruchamiania — może to być również najwyższy czas działania urządzenia. Maksymalny czas działania większości telefonów z systemem Android wynosi dwa lata. Istnieją jednak zapisy dotyczące telefonów z Androidem działających non-stop przez około 3-5 lat.

Technologia nigdy nie przestaje się ulepszać, więc spodziewamy się, że liczba ta będzie rosła. Chociaż, jeśli nie zamierzasz zdobyć za to nagrody ani trofeum – zdecydowanie zalecamy ponowne uruchomienie telefonu przynajmniej raz w tygodniu, aby uzyskać lepszą funkcjonalność i długowieczność.

Jak zatrzymać czas pracy w telefonie komórkowym

Aby zatrzymać lub zresetować czas działania w telefonie komórkowym, po prostu uruchom ponownie telefon. Możesz go wyłączyć, odczekać co najmniej minutę i włączyć ponownie. Możesz także pozostawić go wyłączony na trochę dłużej przed ponownym włączeniem. Spowoduje to zresetowanie licznika czasu pracy, wyczyszczenie poprzedniego zapisu i rozpoczęcie odliczania od nowa do następnego wyłączenia zasilania.

Przeczytaj także: Co to jest synchronizacja w telefonie komórkowym i do czego służy?

Jak sprawdzić czas użytkowania telefonu z systemem Android

Aby sprawdzić czas pracy lub czas użytkowania telefonu w systemie Android, przejdź do Ustawienia >> Informacje o telefonie >> Status i przewiń w dół lub użyj aplikacji innych firm, takich jak DroidUptime, czas użytkowania, czas jakości i użycie aplikacji. Alternatywnie możesz przejść do Ustawienia >> Bateria. Kliknij ikonę menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu i wybierz Zużycie baterii. Następnie ponownie dotknij ikony menu i wybierz Pokaż pełne wykorzystanie urządzenia.

Możesz sprawdzić czas korzystania z urządzenia na Androidzie, przechodząc do Ustawienia >> Cyfrowe dobre samopoczucie i kontrola rodzicielska >> Pulpit nawigacyjny. Czas pod Czas ekranowy to zarejestrowany czas korzystania z ekranu w danym okresie. Tutaj możesz również zobaczyć, z jakich aplikacji korzystasz i ile czasu na nich spędziłeś.

Funkcja Cyfrowego dobrego samopoczucia w telefonach z systemem Android może służyć do śledzenia czasu korzystania z telefonu, ustawiania liczników aplikacji, trybu snu i trybu skupienia. Może być również używany jako funkcja kontroli rodzicielskiej do monitorowania korzystania z telefonu przez dziecko.

🔥 Zalecana:  Co to jest Snapchat Premium? [All The Premium Features]

Aby śledzić czas użytkowania telefonu na Androidzie;

 1. Iść do Ustawienia >> Cyfrowe dobre samopoczucie i kontrola rodzicielska
 2. Kliknij ikonę menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu i wybierz Zarządzaj swoimi danymi
 3. Włącz Codzienne użytkowanie urządzenia
 4. Dzięki temu telefon będzie mógł śledzić odblokowania urządzeń, korzystanie z aplikacji i powiadomienia

Aby ustawić liczniki czasu aplikacji na Androida;

 1. Iść do Ustawienia >> Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska >> Pulpit nawigacyjny >> Pokaż wszystkie aplikacje
 2. Wybierz aplikację, dla której chcesz ustawić minutnik
 3. Kliknij znajdującą się obok ikonę klepsydry i wybierz przedział czasowy codziennego korzystania z aplikacji
 4. Kliknij OK skończyć

Aby ustawić tryb snu na Androidzie;

 1. Iść do Ustawienia >> Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska >> Tryb przed snem
 2. Tutaj możesz włączyć Na podstawie harmonogramu aby ustawić czas snu i budzenia lub Podczas ładowania przed snem aby telefon przechodził w tryb snu, gdy podłączasz go przed pójściem spać
 3. Możesz też kliknąć Dostosuj wybrać, jeśli chcesz Nie przeszkadzać Lub Skala szarości włączony podczas snu

Aby ustawić tryb ostrości na Androidzie;

 1. Iść do Ustawienia >> Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska >> Tryb ostrości >> Pokaż wszystkie aplikacje
 2. Wybierz rozpraszające uwagę aplikacje, które chcesz zatrzymać w trybie skupienia
 3. Możesz też kliknąć Ustal harmonogram wybrać, kiedy tryb ostrości ma się włączać i wyłączać automatycznie – możesz wybrać godzinę i dzień w ciągu tygodnia lub wielokrotnie w różne dni
 4. W trybie skupienia możesz zrobić sobie przerwę na chwilę, aby skorzystać z rozpraszających uwagę aplikacji

Aby korzystać z funkcji Digital Wellbeing do kontroli rodzicielskiej, należy pobrać plik Google Family Link aplikacja z Sklep Google Play i skonfiguruj ją na swoim telefonie i telefonie dziecka.

Przeczytaj także: Co to jest tryb kieszonkowy w telefonach komórkowych z systemem Android?

Jak sprawdzić czas ekranu na iPhonie

Aby sprawdzić czas korzystania z urządzenia na iPhonie, przejdź do Ustawienia >> Czas przed ekranem. Możesz kliknąć Włącz Czas przed ekranem jeśli jeszcze go nie włączyłeś. Następnie wybierz albo To jest mój iPhone, Lub To jest iPhone mojego dziecka.

Po skonfigurowaniu powinieneś zobaczyć podsumowanie swojego czasu na ekranie – kliknij Zobacz całą aktywność , aby zobaczyć bardziej szczegółowy raport zawierający średnią liczbę odbiorów i powiadomień. Możesz przełączać się między Tydzień I Dzień zakładki – przewiń trochę w dół, a także możesz użyć strzałek w lewo i w prawo wyświetlanych u góry, aby wybrać poprzednie tygodnie lub dni.

🔥 Zalecana:  Jak założyć bloga za darmo i zarabiać pieniądze (rozwiązany)

Alternatywnie możesz przejść do Ustawienia >> Bateriaprzewiń w dół i kliknij Pokaż aktywność obok Zużycie baterii według aplikacji. Możesz także przełączać się między Ostatnie 24 godziny I Ostatnie 10 dni zakładki.

Możesz użyć funkcji czasu przed ekranem, aby śledzić użycie telefonu i ustawić limity aplikacji, limity komunikacji i przestoje. Możesz także ustawić hasło czasowe przed ekranem, aby zabezpieczyć swoje ustawienia — jest to zazwyczaj funkcja kontroli rodzicielskiej.

Aby śledzić korzystanie z telefonu na iPhonie, możesz dodać do ekranu widżet czasu przed ekranem;

 1. Naciśnij i przytrzymaj wolne miejsce na ekranie głównym i kliknij ikonę plusa w prawym górnym rogu
 2. Przewiń w dół, aby znaleźć Czas ekranowy aplikację i wybierz ją
 3. Wybierz rozmiar widżetu i kliknij Dodaj widżet

Aby ustawić limity aplikacji na iPhonie;

 1. Iść do Ustawienia >> Czas przed ekranem >> Limity aplikacji > Dodaj limit
 2. Kliknij kategorię i wybierz aplikacje, które chcesz ograniczyć
 3. Kliknij Następny aby kontynuować i wybierz, jak długo chcesz korzystać z aplikacji każdego dnia
 4. Możesz też kliknąć Dostosuj dni wybrać różne ramy czasowe dla różnych dni
 5. Kliknij Dodać skończyć

Aby ustawić limity komunikacji na iPhonie;

 1. Iść do Ustawienia >> Czas przed ekranem >> Limity komunikacji
 2. Tutaj możesz dostosować dozwoloną komunikację dla czasu korzystania z urządzenia i czasu przestoju

Aby ustawić harmonogram przestojów;

 1. Iść do Ustawienia >> Czas przed ekranem >> Przestój
 2. Włącz Zaplanowany aby odsłonić ustawienia
 3. Za pomocą ustawień możesz ustawić okres przestoju damy każdego dnia lub ustawić różne okresy dla różnych dni

Aby ustawić hasło czasu przed ekranem, po prostu przejdź do Ustawienia > Czas przed ekranem > Użyj kodu czasu przed ekranemwybierz hasło i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.

Wniosek

Jeśli mamy być szczerzy, większość z nas jest winna spędzania zbyt dużej ilości czasu na telefonach. Uptime w telefonii komórkowej może pomóc to kontrolować. Możesz skonfigurować telefon tak, aby ograniczał czas, który na nim spędzasz, a także zaplanować jego ponowne uruchomienie po spędzeniu na nim określonej ilości czasu.