Co to jest czas odbicia na myszy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest czas odbicia na myszy?

Jeśli jesteś profesjonalnym lub wyczynowym graczem, musiałeś już wiedzieć, jak ważne jest uzyskanie wysokiego kliknięcia na sekundę (CPS) myszy do gier i jak przyczynia się do tego jej czas odbicia. Jeśli nie, to może nie jesteś jeszcze naprawdę „profesjonalny”, przynajmniej do czasu, gdy skończysz czytać ten artykuł.

Więc jaki jest czas odbicia na myszy? Dobrze, odnosi się do szybkości, z jaką mysz może kliknąć ponownie po pierwszym kliknięciu. Im krótszy czas odbicia, tym szybciej możesz klikać i tym wyższy CPS będziesz w stanie osiągnąć.

Niski czas odbicia umożliwia rejestrację wielu kliknięć jednym kliknięciem myszy. Jest to ważne w przypadku technik klikania, takich jak klikanie przeciąganiem, klikanie drgające i klikanie motylkowe. Jednak opanowanie klikania metodą przeciągania i innych technik za pomocą myszy o krótkim czasie odbicia jest bardziej skomplikowane. Nie martw się. Jesteś w dobrych rękach. Po pierwsze, czym jest czas odbicia?

Co to jest czas odbicia?

Czas odbicia to maksymalny interwał [calculated in microseconds (ms)] pomiędzy kliknięciami w klawisz. Oznacza to, że na przykład w przypadku myszy odnosi się do szybkości, z jaką mysz może kliknąć ponownie po pierwszym kliknięciu. To takie proste!

W przetwarzaniu sygnału czas odbicia to czas określony przez twórcę systemu, w którym sygnał musi być obecny, aby został rozpoznany i mógł być dalej przetwarzany przez system. Czasy odbicia zapobiegają błędnemu rozpoznaniu krótkich zakłóceń jako sygnału.

Jaki jest dobry czas odbicia, aby celować w klikanie przeciąganiem?

Dobry czas odbicia dla klikania przeciąganiem wynosi około 1 ms lub mniej. Należy jednak pamiętać, że czas odbicia myszy zwykle trwa tylko od kilku mikrosekund do milisekund; czas jest zwykle krótszy niż 3 ms.

Czas odbicia można zmierzyć za pomocą licznika odbicia, który rozpoczyna się, gdy pojawia się sygnał po raz pierwszy i jest zwiększany w regularnych odstępach czasu, dopóki sygnał jest obecny.

Jak działa przeciąganie?

Przeciąganie kliknięcia polega na przeciąganiu palcem po myszy z pewną siłą, aby uzyskać więcej kliknięć w wyniku tarcia generowanego między palcem a przyciskiem myszy.

Wprowadzając trochę fizyki…

Gdy poruszasz palcami po myszy i dotykasz przycisku, powoduje to kolejne tarcie. Dlatego tarcie spowoduje ciągłe naciskanie przycisku myszy, powodując szybsze odbicie. Jeśli wykonasz zadanie poprawnie, możesz wykonać nawet 32 ​​kliknięcia w ciągu sekundy, co jest szalone.

Jeśli jesteś profesjonalnym lub wyczynowym graczem i lubisz grać w Minecrafta, gorąco polecam nauczenie się tej praktyki. Możesz go użyć do szybszych metod mostowania, budynków, innych konstrukcji lub wymiany bloków w określonych grach.

🔥 Zalecana:  Czy Bingo King jest legalne czy oszustwo? (Moja pełna recenzja!)

Ale lepiej kup mysz z funkcją przeciągania i klikania. Ale jest to możliwe w przypadku prawie każdej myszy, nawet jeśli wynik może się różnić.

Jak wykonać dowolne kliknięcie myszką?

Umieść palec wskazujący (na lewym przycisku) i środkowy (na prawym przycisku) na przyciskach myszy i trzymaj je pod kątem około 60 stopni. Następnie naciskaj przyciski lekko, ale szybkimi, następującymi po sobie ruchami do przodu. Za każdym razem, gdy twój palec skacze, powinien kliknąć.

Przeciąganie kliknięć dla nowicjuszy wymaga dużo praktyki. Pokażę ci więc, jak ćwiczyć klikanie z przeciąganiem, najpierw bez myszy, a potem za pomocą myszy.

Bez myszy

 1. Znajdź płaską wolną przestrzeń na biurku
 2. Umieść środkowy lub wskazujący palec na biurku, tworząc kąt około 60 stopni.
 3. Wciśnij palec w biurko z niewielką siłą
 4. Popchnij lekko do przodu, upewniając się, że palec jest lekko zgięty, ale powinien pozostać w tym samym miejscu na stole
 5. Jeśli się ślizga, zwiększ kąt palca lub zwiększ siłę, z jaką naciskasz na stół. Możesz także oczyścić pot z palca.
 6. Następnie zwiększ siłę poziomą podczas pchania. Twój palec powinien zginać się coraz bardziej, aż w końcu pojawi się duże napięcie i podskoczy w krótkich odstępach czasu.
 7. Jeśli nie udaje ci się tego osiągnąć, spróbuj użyć innego palca lub oczyść powierzchnię i dłonie. Wypróbuj też inną powierzchnię – szkło zwykle sprawdza się całkiem nieźle. Jeśli się udało, to gratulacje!

Porady

 • Poćwicz trochę więcej na stole. Postaraj się, aby twój palec podskakiwał szybko, jeden po drugim w krótkich odstępach czasu.
 • Sprawdź, ile kliknięć robisz na sekundę Tutaj. Pokaże dokładnie, ile kliknięć możesz wykonać.

Z myszką

Zrób to samo, co opisano powyżej, na przycisku myszy za pomocą palca wskazującego (na lewym przycisku) i środkowego (na prawym). Za każdym razem, gdy twój palec skacze, powinien kliknąć. Jeśli nie, spróbuj nacisnąć mocniej lub lżej. Każda mysz jest inna, więc musisz znaleźć odpowiedni kąt.

Staraj się też często czyścić przycisk myszy. Niewielka ilość tłuszczu lub potu może zwiększyć przyczepność, ale zbyt duża, działa jak lubrykant powodujący ślizganie się palców. Bez tarcia nie dojdzie do nagromadzenia się i napięcia w palcu, a palec nie będzie skakał, a zatem nie będzie klikał.

Niektóre myszy są bardzo trudne do kliknięcia, prawdopodobnie prawie niemożliwe. Myszy z dużym napięciem w przycisku myszy są bardzo trudne, ponieważ trzeba wcisnąć tak mocno, że mysz będzie się ślizgać na wszystkie strony. Ale chociaż niektóre myszy są lepsze do przeciągania niż inne, uważam, że można przeciągać prawie wszystkie myszy.

🔥 Zalecana:  Co to jest infrastruktura hiperkonwergentna? | Ewolucja i korzyści

Jak przeciągnąć kliknij na Model O

Najpierw ustaw czas odbicia na WŁ. i zresetuj interwał podwójnego kliknięcia do 1 w oprogramowaniu Roccat. Aby móc klikać metodą przeciągania, spróbuj nałożyć taśmy elektryczne na przyciski myszy.

Aby przeciągnąć i kliknąć, umieść palce idealnie na powierzchni myszy, tak jak podczas używania myszy.

Przesuń palce myszy do przodu. Następnie przeciągnij w górę, zatrzymaj i powtórz w krótkich odstępach czasu. Pełne płynne przeciąganie zostanie osiągnięte automatycznie. Upewnij się, że podczas przeciągania myszy słychać zgrzytanie lub klikanie. Możesz również poczuć lekkie wibracje.

Czy możesz przeciągnąć kliknięcie dowolną myszą?

Nie wszystkie myszy są przeznaczone do przeciągania, nawet jeśli są to myszy do gier. Ponadto, jeśli przeciągniesz i klikniesz zwykłą myszą, przestaną działać za kilka miesięcy. Będziesz potrzebować wyspecjalizowanych myszy do przeciągania i klikania.

Dobra mysz typu „przeciągnij i kliknij” powinna zapewniać zarówno tarcie potrzebne do działania mechanicznego, jak i mieć wystarczająco wytrzymałe przełączniki, aby wytrzymać ubijanie i rejestrować kliknięcia bez czkawki.

Wszystko inne, co następuje później, to tylko wisienka na torcie, czy to wyczucie dłoni, układ przycisków, czy ogólny projekt.

Często Zadawane Pytania

Jaki jest najlepszy czas odbicia dla kliknięcia motyla?

Najlepszy czas odbicia dla kliknięcia motyla to 4. Obniżenie czasu odbicia zwiększy liczbę kliknięć uzyskiwanych na sekundę. Rekord świata pod względem największej liczby kliknięć należący do Dylana Allreda wynosi około 1051 kliknięć w ciągu 10 sekund, co zostało osiągnięte dzięki technice kliknięcia motylem.

Czy przeciąganie psuje twoją mysz?

Przeciąganie i klikanie może uszkodzić przełączniki myszy i skrócić jej oczekiwaną żywotność. Ponadto przeciąganie kliknięcia nie jest dobre dla twojej ręki, jeśli wykonujesz tę czynność wielokrotnie bez przerwy.

Ciągłe klikanie może prowadzić do zapalenia stawów, ponieważ powoduje tarcie w stawach palców. Długotrwałe klikanie przeciągania może również powodować tunel nadgarstka. Powoduje osłabienie, drętwienie i mrowienie dłoni z powodu ściśniętego nerwu pośrodkowego.

Jaki jest czas na odrzucenie przełączników mechanicznych?

Nie ma z góry określonego czasu na odbicie mechanicznego przełącznika, ponieważ wszystkie przełączniki są różne. Jednak 20 ms to dobry czas na początek. Ale można go dostosować w zależności od typu przełącznika.

Jak pomostować z Bogiem przy niskim CPS

Jeśli twoja mysz nie może kliknąć dwukrotnie lub przeciągnąć, nie będziesz w stanie zrobić wiele pomostów. Możesz być w stanie jitter-click od 2 do 4 bloków. Ale aby móc pomostować między Bogiem, upewnij się, że możesz uzyskać co najmniej osiem kliknięć na sekundę, chociaż niektórzy wspominali, że robią to przy sześciu lub nawet zaledwie 4 CPS.

🔥 Zalecana:  Segmentacja obiektów podwodnych za pomocą MonkAI – w kierunku sztucznej inteligencji

Jak kliknąć dwukrotnie w Minecraft

Jeśli twoja mysz nie może kliknąć dwukrotnie lub przeciągnąć, nie będziesz w stanie zrobić wiele pomostów. Możesz być w stanie jitter-click od 2 do 4 bloków. Ale aby móc pomostować między Bogiem, upewnij się, że możesz uzyskać co najmniej osiem kliknięć na sekundę, chociaż niektórzy wspominali, że robią to przy sześciu lub nawet zaledwie 4 CPS.

Jak kliknąć dwukrotnie w Minecraft

 1. Przejdź do swojego Panelu sterowania
 2. Kliknij dwukrotnie ikonę myszy
 3. Znajdź Właściwości myszy i kliknij kartę Przyciski.
 4. Dostosuj suwak Szybkość podwójnego kliknięcia, a następnie kliknij OK. Teraz możesz dwukrotnie kliknąć Minecraft

Przeczytaj także: Top 7 tanich myszy do gier z przyciskami bocznymi

Dlaczego muszę dwukrotnie klikać wszystko w systemie Windows 10

Możliwe, że ustawienie szybkości dwukrotnego kliknięcia myszą jest zbyt niskie. Może to spowodować podwójne kliknięcie, gdy klikniesz w dwóch różnych momentach.

 1. Aby rozwiązać problem, naciśnij klawisz Windows
 2. Wpisz Mysz lub Ustawienia myszy i naciśnij Enter.
 3. W następnym oknie kliknij łącze Dodatkowe opcje myszy.
 4. Kliknij opcje przycisków we właściwościach myszy
 5. Następnie poszukaj suwaka w przyciskach, dostosuj suwak podwójnego kliknięcia z powrotem i kliknij OK.

Końcowe przemyślenia

Ustawienie niskiego czasu odbicia i przeciąganie kliknięć to strategia używana przez kreatorów gier do wygrywania gier takich jak Minecraft, Roblox itp. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w takich grach, musisz opanować przeciąganie kliknięć. Pomaga zarejestrować niesamowitą liczbę kliknięć w porównaniu ze zwykłą myszą.

Jednak nie wszystkie myszy obsługują kliknięcia przeciągania. Możesz potrzebować myszy z wytrzymałymi przełącznikami i matowym wykończeniem dla lepszego chwytu.