Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest blog? Czym różni się blog od strony internetowej? Kompleksowa (zaktualizowana) definicja bloga na rok 2023 i najlepsze praktyki blogowania
Nie marnując więcej czasu, przejdźmy od razu.
Co to jest blog?
Blog to regularnie aktualizowana witryna internetowa, na której często publikowane są nowe treści, zwykle pisane w stylu nieformalnym lub konwersacyjnym — często w celu przyciągnięcia czytelników i osiągnięcia pewnego rodzaju celu blogowania, czy to budowania społeczności, czy rozwijania firmy.
Jest jeden ważny punkt definicja bloga tutaj, na co chciałbym zwrócić uwagę — za chwilę dowiemy się, dlaczego jest to tak ważne.
Najprawdopodobniej codziennie czytasz blogi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Właściwie jesteś teraz w trakcie. Główne strony internetowe, takie jak Forbes, BuzzFeed i CNN, również są blogami.
Chociaż jestem pewien, że słyszałeś o tym terminie wcześniej, czy naprawdę wiesz jaka jest różnica między blogiem a stroną internetową?
O ile nie założyłeś już bloga lub nie wykonywałeś innego rodzaju pracy związanej z Internetem, możesz nie zdawać sobie sprawy, że istnieje prawdziwa różnica między blogiem a witryną internetową.
Wszystkie blogi są stronami internetowymi, ale nie wszystkie strony internetowe są blogami.
Co to jest blog? Czym różni się blog od strony internetowej (definicja bloga) w 2023 r
- Co to jest blog?
- Krótka historia blogowania
- Czym różni się blog od strony internetowej?
- Czy lepiej mieć bloga czy stronę internetową?
- Kluczowe strony, które powinien mieć każdy blog i strona internetowa
- Dlaczego każda strona internetowa powinna mieć bloga
Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i przechowywać wszystkie moje szczegółowe treści bezpłatnie dla czytelników (takich jak Ty).
Teraz chcę przezwyciężyć pewne zamieszanie i naprawdę ustalić, czym jest blog i czym różni się od tworzenia strony internetowej. Prawda definicja bloga szukasz 🙂
Ale najpierw, jeśli jeszcze nie uruchomiłeś swojego bloga, otwórz mój ostateczny przewodnik na temat zakładania bloga i dodaj go do zakładek, aby wrócić (wkrótce) po omówieniu niektórych dzisiejszych podstaw blogowania.
Gotowy do założenia bloga już dziś?
Sprawdź mój najlepszy przewodnik Jak założyć bloga (z boku).
Przyjrzyjmy się teraz krótkiej historii tego, jak blogowanie się zaczęło i gdzie jest dzisiaj.
Krótka historia blogowania
Blogowanie istnieje od 1993 roku — to już ponad dwie i pół dekady.
Podczas gdy toczy się dyskusja na temat tego, kto był pierwszym blogerem, jeden człowiek przedstawia przekonujące argumenty.
W 1993 Rob Palmer rozpoczął pracę dla firmy w Londynie, gdzie napisał kwartalną publikację dla firmy i umieścił ją na swojej stronie internetowej. Biorąc pod uwagę WWW przechodził na oprogramowanie typu open source, firma zdecydowała się kontynuować tę kwartalną publikację jako bezpłatne czasopismo online — lub to, co jest obecnie znane jako blog.
Kiedy Palmer prowadził blog dla tej wczesnej firmy internetowej, niecały rok później, 19-letni Justin Hall narodził się z osobistym blogowaniem. Jego blog tak naprawdę składał się tylko z wywodów i linków, ale ludzie (i firmy) szybko dostrzegli potencjał tej nowej platformy udostępniania.
Chociaż terminy „dziennik online” i „dzienniki online” z pewnością mogą być pełne kęsów, w 1997 r. Jorna Bargeraamerykański bloger, ukuł termin „weblog”, który szybko został skrócony do „blog”.
Twórcy stron internetowych szybko zauważyli, że ludzie zaczynają interesować się blogowaniem — i wymyślili rozwiązanie.
W 1998, Otwórz pamiętnik urodził się. Platforma ta zapewniła ludziom miejsce do dzielenia się swoimi przemyśleniami i pomysłami, jednocześnie umożliwiając innym komentowanie. Wkrótce pojawiło się więcej platform blogowych, takich jak LiveJournal, Blogger, Tumblr i Xanga.
W 2003 roku blogowanie zmieniło się na zawsze, kiedy dwoje studentów stworzyło WordPress, system zarządzania treścią (CRM), który obecnie obsługuje dwie trzecie Internetu.
W 2007 r. wraz z pojawieniem się Twittera pojawiło się mikroblogowanie, a idealna długość posta na blogu wynosiła wówczas około 300-400 słów.
W 2016 roku WordPress otworzył rozszerzenie domeny .blog, wzmacniając popularność blogowania w znaczący sposób.
A więc jesteśmy w 2023 roku z ok 70 milionów nowych postów publikowane co miesiąc na WordPress. I chociaż przeciętny bloger spędza około trzech i pół godziny na pisaniu posta zawierającego 1500 słów, jego czytelnicy podobno spędzają tylko około 37 sekund na jego czytaniu.
Choć pozornie smutna statystyka, z pewnością blogerzy mogą zwiększyć ten 37-sekundowy czas czytania.
Ale nie to jest tematem dzisiejszego tematu…
Czym różni się blog od strony internetowej?
Główna różnica między blogiem a stroną internetową polega na tym, że blog jest aktywny (dynamicznie zmienia się wraz z publikowaniem nowych treści), a strona internetowa jest bardziej statyczna bez regularnych aktualizacji.
Jak już omówiliśmy, wszystkie blogi są z definicji witrynami internetowymi, ale nie wszystkie witryny są blogami.
Jedną z głównych różnic jest to, że witryna internetowa składa się głównie ze stron — takich jak strona główna, strona usług i strona kontaktowa. Strona internetowa może być nawet pojedynczą stroną.
Z drugiej strony blog składa się zarówno ze stron, jak i postów (których jest zwykle więcej niż stron).
Każdy post jest odrębnym artykułem, najczęściej umieszczanym na stronie bloga większej witryny.
Mówiąc prościej, blog jest zaprojektowany zgodnie z zasadą regularnego publikowania nowych rodzajów treści, a typowe układy blogów odzwierciedlają ten cel — podczas gdy strony internetowe są bardziej statyczne i zwykle nie zmieniają się regularnie.
W przypadku strony internetowej są one zazwyczaj budowane, publikowane i mniej więcej po prostu tam siedzą. O ile firma nie musi aktualizować witryny w celu dodania nowych usług lub zmiany adresu, te statyczne witryny, które nie są tak istotne dla prowadzenia znacznej liczby działalności, pozostają względnie takie same przez długi czas.
Blogi to bardzo płynne usługi internetowe (co oznacza, że musisz wybrać jeden z najlepszych planów hostingowych, aby umieścić swojego bloga online). Blogi są regularnie aktualizowane i zmieniane za pomocą nowych i odpowiednich treści.
Kiedy publikujesz nowy post na blogu, ten najnowszy artykuł często pojawia się w odwrotnej kolejności chronologicznej, tak jak tutaj na moim blogu:
W ten sposób Twoi czytelnicy otrzymają najnowsze treści jako pierwsze.
To powiedziawszy, istnieje wiele sposobów na uporządkowanie swojego bloga, aby poprowadzić odbiorców w kierunku tego, co chcesz, aby przeczytali.
Czy lepiej mieć bloga czy stronę internetową?
Jestem trochę stronniczy, jeśli chodzi o blogowanie. Uważam, że blogowanie jest lepsze niż posiadanie statycznej strony internetowej — w pewnych sytuacjach. Ponadto, jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje blogowanie w porównaniu z prowadzeniem statycznej strony internetowej, koszty są zasadniczo takie same.
Jednak tak naprawdę sprowadza się to do celów biznesowych, które masz i jakie będą Twoje priorytety w przypadku Twojej cyfrowej własności.
Pamiętasz, jak powiedziałem, że strony internetowe składają się głównie ze stron?
Witryna, która ma tylko strony, zwykle służy do przekazywania bardzo szczegółowych (ograniczonych) informacji. Obejmuje to takie rzeczy jak:
- Twoje godziny pracy, adres lub menu
- Portfolio prac freelancera
- Twoje fizyczne (lub cyfrowe) produkty, które są na sprzedaż
- Oferowane przez Ciebie usługi i przykładowe projekty
Nawet w przypadku witryn jednostronicowych, które są bardziej ukierunkowane na marketing, ta jedna strona powinna również mieć bardzo konkretny cel.
Często są to tak zwane strony „wyciskania”, które oferują coś (na przykład bezpłatne pobranie) w zamian za adres e-mail odwiedzającego — aby później sprzedawać mu powiązany produkt lub usługę.
Jakie są Twoje cele biznesowe?
Aby ustalić, czy blog lub witryna internetowa jest dla Ciebie lepsza, zacznij od ustalenia, jakie są Twoje cele blogowania.
- Czy próbujesz zbierać adresy e-mail, aby budować swoją społeczność online? Strona internetowa z blogiem będzie mocnym połączeniem.
- Czy masz małą lokalną restaurację, której celem jest informowanie ludzi o Twoim menu i godzinach? Strona internetowa z kilkoma stronami powinna wystarczyć.
Jeśli masz dużo informacji do przekazania, najlepszym rozwiązaniem jest blog.
Blogowanie to świetny sposób nie tylko na interakcję z istniejącą społecznością, ale także na przyciągnięcie nowych potencjalnych klientów do Twojej witryny (i fizycznej lokalizacji).
Jaka jest różnica między postami a stronami?
To kolejne częste pytanie, które zwykle otrzymuję, gdy ktoś mnie pyta… co to jest blog?
I to pytanie jest naturalne, ponieważ posty na blogach i strony internetowe mogą wyglądać bardzo podobnie.
Istnieje jednak kilka różnic między postami na blogu a stronami Twojej witryny.
- Można dodać do kanału RSS
- Są aktywne i regularnie aktualizowane
- Mieć kilka nagłówków i podtytułów
- Są archiwizowane według miesiąca i roku
- Zorganizowane na podstawie tagów i kategorii
- Bardziej prawdopodobne, że zostaną udostępnione w mediach społecznościowych
- Zachęcaj do rozmowy poprzez komentarze
- Uzyskaj autora i datę opublikowania w poście
- Są generalnie sformatowane tak samo na podstawie szablonu Twojej witryny
- Możesz mieć nieograniczoną liczbę postów
- Zawierają informacje, które nie zmieniają się często
- Nie są przywiązani do konkretnych dat
- Nie są (zwykle) pisane z zamiarem udostępniania ich w mediach społecznościowych
- Nie dołączaj komentarzy
- Hierarchiczna z natury (można dodawać podstrony)
- Każda strona jest często sformatowana nieco inaczej
- Nie dołączaj kanału RSS
- Nie mają autora ani daty publikacji
- Liczba stron powinna być stosunkowo ograniczona
Pisząc post na blogu dla swojej witryny, będziesz miał bardziej dogłębny proces, który zaczyna się od stworzenia konspektu posta na blogu, opracowania strategii nagłówka bloga, który przyciągnie czytelników i określenia łuku narracyjnego treści, zanim jeszcze odłożyć jakąkolwiek zawartość. Strony są trochę inne.
Potrzebujesz chwytliwych pomysłów na tytuły blogów?
Wypróbuj moje narzędzie do generowania tytułów blogów oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki pomysłów na nagłówki przyjazne dla SEO, dzięki którym Twoje posty na blogu będą się wyróżniać już dziś.
Porozmawiajmy teraz o kluczowych stronach, które powinien mieć blog i witryna — niezależnie od Twoich celów.
Kluczowe strony, które powinien mieć każdy blog i strona internetowa
Nawet jeśli „tylko blogujesz”, nadal istnieje kilka podstawowych stron, które powinieneś umieścić w swojej witrynie.
1. O stronie
Strona O mnie informuje odwiedzających o tym, o czym lub o kim jest Twoja witryna.
Każda firma posiadająca stronę internetową — lub blog — powinna zawierać stronę z informacjami (tak jak moja). Dzięki temu Twoi odbiorcy nie tylko dowiedzą się więcej o Tobie i Twojej marce, ale także podejmą decyzję, czy będziecie do siebie pasować.
Jako firma możesz użyć swojej strony informacyjnej, aby zaprezentować swoją misję i wizję.
Jeśli jesteś blogerem, możesz skorzystać ze strony „O mnie”, aby połączyć się ze swoimi profilami w mediach społecznościowych, zachęcić ludzi do obserwowania Cię, opowiedzieć swoją osobistą historię i zaproponować popularne treści.
2. Strona kontaktowa
Strona kontaktowa może być tak prosta, jak wtyczka formularza kontaktowego, taka jak Gravity Forms lub WP Forms, gdzie ludzie mogą kontaktować się z Tobą w sprawie możliwości biznesowych lub po prostu się przywitać.
Lub Twoja strona kontaktowa może służyć do sprzedaży twoich produktów lub usług (tak jak ja).
Jako firma jest to świetne miejsce na podanie adresu, adresu e-mail i numeru telefonu.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czy prowadzisz bloga, powinieneś ułatwić ludziom skontaktowanie się z Tobą.
3. Strona Polityka prywatności
Musisz także poinformować odwiedzających Twoją witrynę, że gromadzisz ich dane (nawet jeśli dane te są zbierane anonimowo za pomocą narzędzia takiego jak Google Analytics).
Jeśli zbierasz adresy e-mail lub przeprowadzasz analizy w swojej witrynie, musisz upewnić się, że masz stronę z polityką prywatności, która to wszystko wyjaśnia.
4. Warunki korzystania z usługi
Ta strona jest niezbędna, jeśli sprzedajesz produkty, usługi lub promujesz oferty partnerskie na swojej stronie internetowej.
Należy to traktować jako dokument prawny. Strona z Warunkami korzystania z usługi pomaga ograniczyć Twoją odpowiedzialność w przypadku niewłaściwego wykorzystania usług lub informacji z Twojej witryny.
Oto cztery główne strony, które powinna zawierać każda witryna internetowa, bez względu na wszystko.
I oczywiście oprócz tych kluczowych stron — jestem wielkim zwolennikiem blogowania przez wszystkich.
Dlaczego każda strona internetowa powinna mieć bloga
Jeśli Twoja witryna jest zbudowana na WordPress (lub nawet innym z najlepszych narzędzi do tworzenia witryn), masz możliwość dodania bloga do swojej witryny — i powinieneś!
Dlatego: Blogowanie daje Twojej witrynie większą szansę na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających.
Zróbmy prostą matematykę, aby zilustrować, dlaczego posiadanie większej liczby osób w Twojej witrynie to wygrana…
Możesz zachęcić więcej osób do odwiedzenia Twojej witryny, jeśli zwiększysz ruch za pomocą taktyk, takich jak optymalizacja wyszukiwarek i blogowanie.
1. Ichodzi o ruch i optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO)
Kiedy po raz pierwszy zakładasz bloga lub uruchamiasz swoją witrynę internetową, ludzie nie tylko magicznie gromadzą się, aby przeczytać wszystkie Twoje niesamowite treści.
Jedną z największych rzeczy, na których rozłączają się nowi blogerzy i właściciele witryn, jest sposób, w jaki można uzyskać ruch na ich witrynach.
Kiedy zaczynasz, przyciąganie ruchu do swojego bloga może wydawać się naprawdę przytłaczającym zadaniem. Ale uwierz mi, to nie jest takie trudne, jak się wydaje.
Omówiłem już 32 sposoby przyciągania ruchu do Twojego bloga (w oparciu o moje doświadczenie w rozwijaniu tego bloga do ponad 400 000 czytelników miesięcznie).
Można więc śmiało powiedzieć, że wiem co nieco o rozwijaniu bloga. I to nie są tylko „wskazówki”, o których czytałeś w głównych publikacjach…
Wszystko kiepsko.
Chociaż te szybkie „wskazówki” mogą zapewnić ci pewien wzrost na początek (lub usunięcie znajomego przez kuzyna na Facebooku), nie są to długoterminowe, zrównoważone strategie.
Twoja strategia SEO (Search Engine Optimization) jest tym, co będzie przynosić Ci większy ruch z miesiąca na miesiąc. Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie znakomitej strategii SEO jest posiadanie bloga, który regularnie publikuje wysokiej jakości treści dla wyszukiwarek, które mogą indeksować i udostępniać ich użytkownikom.
Jeśli jesteś nowy w blogowaniu, SEO może brzmieć jak mistyczna rzecz, o której wiedzą tylko mistrzowie Jedi.
Chociaż jest trochę krzywej uczenia się, mogę ci obiecać, że każdy może nauczyć się SEO. W rzeczywistości robienie tego jest kluczowe dla stworzenia inteligentnej strategii blogowania, która przetrwa próbę czasu.
Jedną z najlepszych wskazówek, jaką mogę ci tutaj dać, bez wchodzenia w szczegóły strategii SEO na blogu, jest skupienie się na badaniu słów kluczowych i zamiar użytkownika.
Skorzystaj z Mojego bezpłatnego narzędzia do badania słów kluczowych
Wypróbuj moje Narzędzie propozycji słów kluczowych oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki popartych badaniami pomysłów na słowa kluczowe i tematy do napisania na swoim blogu już dziś.
Pomyśl o tym przez chwilę…
Założę się, że wpisałeś w Google coś takiego jak lub
To nie przypadek, że trafiłeś na tę stronę. Jesteś tutaj, ponieważ przeprowadziłem badania słów kluczowych, skupiłem się na intencjach użytkowników, aby stworzyć wyczerpującą odpowiedź na te dwa główne pytania, a następnie ciężko pracowałem, aby wprowadzić strategie SEO mojego bloga.
Mówiąc najprościej, intencje użytkownika oznaczają, że posty, które piszesz, mają na celu odpowiedzieć na pytanie lub rozwiązać problem, który ma użytkownik.
Nie możesz już po prostu napisać posta na blogu, który zawiera garść treści wypełniających z ciągiem słów kluczowych na końcu.
Ludzie niczego się z tego nie uczą, a główne wyszukiwarki, takie jak Google, wiedzą, że próbujesz oszukać system, więc nie pokażą tych treści swoim użytkownikom.
2. Korzyści z blogowania
Uwielbiam blogować i zbudowałem wokół niego cały biznes.
Blogowanie ma jednak wiele zalet, wykraczających poza zwykłe rozpowszechnianie pomysłów w świecie.
Aby rozpocząć, nie potrzebujesz produktu ani usługi
W przeciwieństwie do witryny internetowej, która koncentruje się wokół już istniejącej firmy, możesz dziś założyć bloga bez istniejącego produktu lub usługi.
Chociaż z pewnością możesz dodawać produkty i usługi w miarę upływu czasu (w miarę budowania grona odbiorców), nie potrzebujesz niczego poza swoim blogiem, aby rozpocząć budowanie grona odbiorców.
Ludzie często wybierają nazwę bloga i na początku po prostu zaczynają pisać treści o swoich pasjach. Następnie, gdy naprawdę znajdą swoich odbiorców, mogą pracować nad rozwojem produktów lub usług, które z nimi rezonują. Rzeczy, które ich czytelnicy będą chcieli kupić.
Możesz także zacząć zarabiać na blogu bez własnych produktów lub usług, ale o tym za chwilę.
Dlaczego ludzie zakładają blogi (zamiast stron internetowych)
Strony internetowe są świetne dla już istniejącej firmy.
Nie są tak dobre dla kogoś, kto dopiero zaczyna, kto nie ma jeszcze produktu lub usługi do zaoferowania (nie mówiąc już o odbiorcach, którym można sprzedawać).
Jeśli jesteś fotografem ślubnym, z pewnością możesz zacząć od statycznej strony internetowej zamiast bloga. Ale faktem jest, że masz już ugruntowaną firmę. Możesz tworzyć strony przedstawiające godziny pracy i usługi, a ostatecznie wykorzystać swoją witrynę do przyciągania nowych klientów.
Jeśli jednak nie masz produktu lub usługi, znacznie lepiej zacząć od blogowania.
Być może chcesz podzielić się swoją miłością do francuskiej kuchni ze światem. Nie masz książki kucharskiej, nie utworzyłeś (jeszcze) kursu gotowania, więc zaczynasz udostępniać wszystkie swoje ulubione przepisy, zdjęcia i rekomendacje na swoim blogu.
Moja dziewczyna Anjelica stosuje takie podejście na swoim blogu, Wegańskie Anjgdzie dzieli się treściami, na przykład swoją podróżą po kompleksowym kursie gotowania wegańskiego, przewodnikami miejskimi takimi jak ona wegańskie Chicago podsumowanie i wykazy najlepsze wegańskie restauracje w Los Angeles. Rozbudowuje swoją bazę treści, a model biznesowy rozwinie się z czasem, w miarę napływu ruchu i tworzenia nowych możliwości. Wkrótce zastosuję podobne podejście do mojego własnego bloga o jedzeniu, Wegański Stół.
Możesz przyciągnąć odbiorców za pośrednictwem sieci społecznościowych, takich jak Pinterest i zacznij gromadzić subskrybentów e-maili oraz generować stałych czytelników, od których możesz się uczyć. Dużo więcej mówię o znajdowaniu docelowych odbiorców i przyciąganiu czytelników do Twojej witryny w moim przewodniku o tym, jak promować swojego bloga oraz w moich różnych książkach o blogowaniu.
Podstawy zarabiania na blogu (vs przez stronę internetową)
A teraz przejdźmy do konkretów — jak zarabiają strony internetowe, a jak zarabiają blogi.
Jeśli masz tylko stronę internetową (bez bloga), istnieje kilka sposobów generowania dochodu ze swojej witryny.
Najczęściej — od sprzedaży fizycznych lub cyfrowych produktów i usług, które już posiadasz (do istniejącej bazy klientów) i nadziei, że więcej osób odkryje Twoją witrynę z bezpłatnych wyszukiwań lub płatnych kampanii reklamowych w wyszukiwarkach i sieciach społecznościowych.
Z drugiej strony blog może zarabiać pieniądze na wiele sposobów – w tym na powyższe metody… jednocześnie budując po drodze grupę potencjalnych klientów.
Chociaż istnieje wiele sposobów zarabiania na blogowaniu, oto pięć najprostszych:
- reklamy
- Możliwości sponsorowane
- Sprzedaż usług
- Programy partnerskie
- Produkty fizyczne i cyfrowe
reklamy
Reklamy to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki blogerzy stosunkowo wcześnie zaczynają zarabiać pieniądze.
Bariera wejścia jest bardzo niska i nie potrzebujesz ogromnego ruchu, aby wygenerować dochód (chociaż nadal będziesz odpowiedzialny za płacenie podatku dochodowego od dochodu z bloga, więc sprawdź mój przewodnik o podatkach dla blogerów)— choć bardzo mały, dopóki nie przyciągniesz setek tysięcy czytelników miesięcznie.
Biorąc to pod uwagę, jeśli generujesz duży ruch i jesteś częścią silnej sieci reklamowej, możesz zarabiać dobre pieniądze, robiąc niewiele więcej niż publikując nowe treści.
Możliwości sponsorowane
Sponsoring ma miejsce, gdy bloger współpracuje z inną firmą (za opłatą) w celu promowania swoich produktów lub usług.
Może to być jednorazowy sponsorowany post na blogu, taki jak ten sponsorowany post na blogu (lub moja kompilacja recenzji Bluehost) — lub ciągła współpraca z regularnymi promocjami przez pewien czas. Chociaż uzyskanie sponsorowanych możliwości może zająć trochę czasu, ponieważ sponsorzy chcą zwrotu z inwestycji ze swojej inwestycji, dlatego lubią widzieć rozsądne statystyki dotyczące ruchu i zaangażowania czytelników, zanim zaczną się angażować.
Sprzedaż usług
Usługi można sklasyfikować jako wszystko, od sprzedaży twojej pracy jako freelancera (za pośrednictwem tych witryn z ofertami pracy na blogach) aż po coaching ludzi na tej samej ścieżce kariery, którą zbudowałeś dla siebie.
Mówiąc prościej, w tym miejscu wymieniasz godziny na dolary – więc nie jest to najbardziej zrównoważony sposób na zbudowanie dużego biznesu z bloga na dłuższą metę.
Jednak może to być również bardzo lukratywne, zwłaszcza jeśli zbudujesz entuzjastyczną bazę fanów, a ludzie pukają do twoich drzwi, aby z tobą pracować. To może uzasadniać pobieranie premii.
Programy partnerskie
Innym bardzo łatwym sposobem na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy na swoim blogu są programy partnerskie. Istnieją programy partnerskie dla dosłownie każdej niszy blogowej, o której możesz pomyśleć – od Wtyczki do WordPressa aby ukryć sprzęt kempingowy sprzedawany na Amazon.
Podstawowa zasada marketingu afiliacyjnego polega na tym, że po prostu umieszczasz link w swoich postach na blogu odnoszący się do produktu, a kiedy ludzie kupują za pośrednictwem Twojego linku, zarabiasz prowizję (bez dodatkowych kosztów).
Większość programów partnerskich ma niski próg wejścia i często nie potrzebujesz dużego ruchu, aby zacząć.
Ale ogólnie rzecz biorąc, im większy ruch masz na swoich postach na blogu, tym więcej sprzedaży partnerskiej prawdopodobnie wygenerujesz. Oto kilka przykładów artykułów, z których korzystałem, aby zarobić znaczne prowizje partnerskie:
Produkty fizyczne i cyfrowe
Produkty, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe, to także sprytne opcje zarabiania pieniędzy za pośrednictwem nowego bloga.
Produkty cyfrowe są o wiele łatwiejsze do rozpoczęcia, ponieważ możesz je tworzyć samodzielnie (na przykład kurs blogowania online lub pisanie e-booka) i sprzedawać je czytelnikom na swoim blogu.
Produkty fizyczne wymagają trochę więcej czasu i pieniędzy, aby stworzyć zupełnie nowe.
Jednak możesz zacznij od dropshippinguw którym uruchamiasz sklep internetowy (z nowej strony na swoim blogu) i nie musisz samodzielnie utrzymywać żadnych rzeczywistych stanów magazynowych.
Możesz także współpracować z hurtownikiem, aby rozwinąć własną markę przy użyciu produktów z białą etykietą, w których po prostu umieszczasz swój branding na ich produkcie.
Co to będzie?
Chcesz założyć bloga lub stworzyć stronę internetową?
Czy masz już firmę, która wymaga większej ekspozycji… a może chcesz zbudować nową firmę, dzieląc się swoimi przemyśleniami ze światem?
Tak czy inaczej, blogowanie może znacznie pomóc w realizacji Twoich celów — zanim zaczniesz, zapoznaj się z moim zestawieniem najbardziej wpływowych wskazówek dotyczących blogowania.
Gotowy do założenia bloga?
Sprawdź mój najlepszy przewodnik Jak założyć bloga (z boku).