Co to jest Asystent Google i wszystko, co musisz wiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest Asystent Google i wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli chodzi o super-inteligentnego Asystenta głosowego, Asystent Google, Amazon Alexa, Microsoft Cortana i Apple Siri to inteligentni Asystenci. Od premiery w 2016 roku są nieprzerwanym ulepszeniem Asystenta Google i wiem, dlaczego działa z większością dostępnego sprzętu i oprogramowania. Dzięki Asystentowi możesz zbudować połączony dom.

Asystent Google preinstalowany we wszystkich smartfonach z Androidem, który zajmuje ważne miejsce w urządzeniu, dzięki AI Assistant możesz zrobić więcej ze swoim smartfonem, od odtwarzania muzyki po wykonywanie połączeń telefonicznych i czytanie wiadomości.

Asystent może też pomóc Ci w podróży, a także pomóc w sterowaniu innymi inteligentnymi urządzeniami. Od głośników po smartwatche, zestawy słuchawkowe, a nawet telewizor.

Android ma wstępnie zainstalowanego Asystenta, do którego można łatwo uzyskać dostęp, przytrzymując przycisk „Dom” lub używając przycisku Asystenta z boku urządzenia (jeśli urządzenie go obsługuje).

Korzyści płynące z inteligentnych asystentów stają się coraz bardziej istotne, dzięki możliwości pomocy w kontrolowaniu domu, a także sprawdzaniu, co dzieje się wokół ciebie.

Jeśli planujesz wakacje lub próbujesz włączyć dźwięk, lub po prostu chcesz otrzymywać najświeższe wiadomości, a nawet przetłumaczyć język — oto jak możesz używać Asystenta Google do pracy, używając poleceń głosowych.

Asystent działa na telefonach i tabletach z usługami Google Play i Androidem 5.0 lub nowszym. Asystent korzysta z połączenia internetowego telefonu. Bez połączenia z internetem nie możesz używać Asystenta. Włącz połączenie mobilne lub połącz się z Wi-Fi.

Co to jest Asystent Google?

Asystent Google to inteligentny Asystent, który jest używany zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i inteligentnych, wirtualny asystent opracowany przez Google. Asystent konkuruje z innymi inteligentnymi asystentami głosowymi, takimi jak Alexa, Cortana i Siri.

Asystent ewoluuje z funkcji Androida znanej jako Google Now, chociaż Asystent już nie pozostaje. Obsługuje wszystkie inteligentne urządzenia OS i urządzenia do noszenia.

Większość urządzeń z Androidem jest teraz dostarczana z Asystentem Google, jak opisałem wcześniej, że Asystent jest zwykle wbudowany. Możesz powiedzieć „OK lub Hej Google”. Asystent może nawet nie rozpoznać Twojego głosu lub nawet nie jest włączony, bo jeszcze go nie skonfigurowałeś. Najszybszym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon ma Asystenta, jest przytrzymanie przycisku „Dom — przycisk”, a Asystent wyskoczy z prośbą o powiedzenie czegoś.

Możesz też użyć aplikacji Google, aby szybko sprawdzić, czy Asystent jest dostępny na Twoim urządzeniu. Otwórz aplikację Google, a następnie kliknij Migawkę, co spowoduje przejście do strony Asystenta. Teraz masz Asystenta, skonfigurujmy go.

Jak skonfigurować i używać Asystenta Google

Nawet jeśli wiesz, że Asystent jest dostępny na Twoim urządzeniu, nadal musisz go skonfigurować — ponieważ tylko w ten sposób możesz korzystać z Asystenta. Krok do skonfigurowania jest prosty, nie musisz skakać, po prostu wyluzuj i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

🔥 Zalecana:  Program Instacart Cart Star Rewards: co to jest i korzyści dla kupujących

Jak włączyć Asystenta

 1. Uruchom aplikację Google.
 2. Stuknij obraz konta w prawym górnym rogu ekranu, aby wybrać konto Google, którego chcesz użyć.
 3. Kliknij Więcej w prawym dolnym rogu ekranu.
 4. Wybierać Ustawienia.
 5. Stuknij w Głos, i skonfiguruj głos mecz dla Asystenta

Po skonfigurowaniu Asystenta możesz zacząć używać poleceń głosowych do sterowania urządzeniem. Możesz obudzić Asystenta, mówiąc „OK, Google” lub „Hej, Google”, a następnie upuścić polecenie, które ma wykonać Asystent. Na przykład możesz powiedzieć „Hej, Google, graj [artist] Piosenka Justina Biebera”.

Jeśli nadal masz trudności z nakłonieniem Asystenta do wykonywania poleceń, oto kilka sposobów przywoływania Asystenta.

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego na urządzeniu i poczekaj, aż pojawi się Asystent (Android 10 i starsze).
 • Jeśli korzystasz z nawigacji za pomocą gestów Androida 10 a później bez przycisku strony głównej będziesz musiał przesunąć palcem w górę od lewego dolnego lub prawego rogu do środka.
 • Niektóre marki telefonów, takie jak Nokia, są również wyposażone w dedykowany przycisk Asystenta.

Asystent nie zawsze jest poleceniem głosowym, możesz także pisać, pisać do Asystenta tak, jakbyś z kimś rozmawiał, a Asystent przenosi odpowiedzi na tekst. To prosty sposób na przywołanie Asystenta i rozpoczęcie wydawania poleceń za pomocą tekstu.

Asystent Google na iPhone’a

Użytkownicy iPhone’a, którzy chcą pobrać aplikację Asystent Google, mogą ją pobrać ze strony Sklep z aplikacjami Apple. Aby użyć Asystenta, musisz otworzyć aplikację, aby wydać polecenie. Możesz użyć aktywacji słowa kluczowego głosowego dla iPhone’a, takiego jak Android „OK Google”. Ale najpierw upewnij się, że Twoje urządzenie ma system iOS 12 lub nowszy.

Pobierz najnowszą aktualizację Asystenta z App Store, otwórz aplikację Asystent i dotknij przycisku w prawym dolnym rogu, zobaczysz opcję dodania Asystenta Google do Siri.

Stuknij w „Dodaj do Siri”, a pojawi się monit o nagranie polecenia głosowego, możesz użyć sugerowanego polecenia „OK Google” lub dowolnego innego polecenia i gotowe. Potwierdź, że działa, wypowiadając wybrane polecenie głosowe.

Asystent Google dla Map

Asystent Google może współpracować z Mapami Google, by poprowadzić Cię przez różne miejsca za pomocą poleceń głosowych.

Możesz poprosić Asystenta, aby sprawdzał aktualizacje ruchu i wiedział, czy droga jest zamknięta za pomocą poleceń głosowych, możesz poprosić Asystenta Google o pomoc w znalezieniu najlepszej trasy do domu (działa to tylko wtedy, gdy oznaczysz miejsce jako dom na Google Map), po prostu powiedz słowo kluczowe „zabierz mnie do domu” do Asystenta, a on pobierze informacje z Map Google, aby pokazać Ci najlepszą trasę w oparciu o Twoją aktualną lokalizację.

Rezerwuj hotele i loty z Asystentem Google

Planując wakacje podczas następnej podróży, możesz skorzystać z Asystenta, aby zarezerwować hotel. Ponadto, aby zarezerwować hotel z Asystentem, musisz zastosować określone polecenia, aby instrukcja zadziałała. Aby zarezerwować hotel, użyj poleceń typu „zarezerwuj pokój w [hotel name] Na [location]” lub „zarezerwuj pokój w [hotel name] Na [location] Do [travel date]”.

🔥 Zalecana:  Luksusowa marka modowa Hermes, aby wejść do metaverse, planuje wypuścić NFT

Możesz poprosić Asystenta o wskazówki i cenę, lub zapytać o „rzeczy do zrobienia w Londynie” i na przykład „ile kosztuje lot do Berlina?”

Przeczytaj także

Jak przeliczać waluty i tłumaczyć język

Podróżowałeś do innego kraju, a waluta jest inna niż Twoja i nie masz pewności, ile funtów dostajesz za dolara amerykańskiego, możesz poprosić Asystenta o kurs wymiany, a przeliczenie zostanie podane.

Chociaż nie znasz nawet określonego języka, możesz poprosić Asystenta o podanie włoskiego słowa oznaczającego „cześć”, a otrzymasz tłumaczenie. Po prostu powiedz „Jakie jest włoskie słowo oznaczające cześć”, a Asystent odpowie na Twoje pytanie odpowiedzią „Ciao”.

Asystent Google i inteligentne urządzenia

Good Assistant współpracuje z większością dostępnych obecnie inteligentnych urządzeń, od smartfonów po aparaty i zegarki. Możesz nakazać Asystentowi wykonanie określonych czynności w domu i po prostu się zrelaksować. Asystent współpracuje z inteligentnymi urządzeniami, ale oto jak to działa.

Asystent jest wbudowany w urządzenia takie jak smartfony, inteligentne głośniki, inteligentne wyświetlacze i inteligentne telewizory. Te urządzenia mają już wbudowanych asystentów. Przykładem będzie Inteligentny głośnik, ten Głośnik służy do sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami za pomocą poleceń głosowych.

Urządzenia z wbudowanym Asystentem Google

 • Smartfony: Asystent jest dostępny na wszystkie urządzenia z AndroidemSAndroid 5 i nowsze, żeby być precyzyjnym.
 • Inteligentne głośniki: Inteligentny głośnik może odtwarzać muzykę, odpowiadać na pytania i sterować innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.
 • Inteligentny wyświetlacz: A inteligentny wyświetlacz robi to samo, co inteligentny głośnik, tylko że ma ekran i umożliwia oglądanie filmów na YouTube, prowadzenie rozmów wideo i korzystanie z niego jako wyświetlacz inteligentnej kamery bezpieczeństwa.
 • Chromebooki: Asystent jest dostępny na Chromebooku, systemie operacyjnym dla laptopów należącym do Google.
 • Telewizory i urządzenia do przesyłania strumieniowego: Asystent działa na Google TV, Android TV, i pudełka, takie jak Nvidia Shield TV i Xiaomi Mi Box. Asystent jest teraz dostępny także na Samsung Smart TV.
 • Inteligentne kamery bezpieczeństwa: Dzięki inteligentnym kamerom bezpieczeństwa możesz obserwować swoje drzwi wejściowe z dowolnego miejsca. Niektóre inteligentne aparaty mają wbudowanego Asystenta, a inne działają najlepiej w połączeniu ze smartfonami lub inteligentnymi urządzeniami wyświetlającymi.

Urządzenia współpracujące z Asystentem Google

 • Inteligentne żarówki: Zdobycie żarówek lub baranków współpracujących z Asystentem to sprytne posunięcie, które umożliwiło włączanie i wyłączanie świateł za pomocą poleceń głosowych.
 • Słuchawki: Możesz przywołać Asystenta, dotykając przycisku na słuchawkach i kazać mu pominąć utwór lub zwiększyć głośność.
 • Smartwatche: Smartwatche z systemem Google Wear OS współpracują z Asystentem.
🔥 Zalecana:  Mirror wprowadza pisanie NFT | Post Metaverse

Inne popularne urządzenia mają wbudowanego Asystenta lub współpracują z nim, na przykład inteligentne wtyczki i piloty do bram garażowych.

Co może zrobić Asystent Google?

Asystent Google to inteligentny głos, który oferuje różne funkcje i łączy się z wieloma innymi inteligentnymi urządzeniami. Asystent daje dostęp do wielu rzeczy, o które możesz po prostu zapytać za pomocą poleceń głosowych. Dzięki Asystentowi Google możesz sterować telewizorem, smartfonem, wykonywać zadania w Twoim imieniu, zamawiać książki i nie tylko, mówiąc „Hej Google”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co potrafi Asystent Google, odwiedź stronę Asystent Ucz się strona.

 • Zarządzaj zadaniami
 • Wysłać wiadomość,
 • Ustaw przypomnienia
 • Włącz oszczędzanie baterii i natychmiast sprawdzaj wiadomości e-mail.
 • Zaplanuj swój dzień
 • Sprawdź swój status lotu
 • Dokonaj rezerwacji kolacji,
 • Sprawdź, kiedy zaczyna się Twój film
 • Znajdź przystanek na kawę na swojej trasie.
 • Kontroluj muzykę w YouTube Music
 • Możesz także wznowić swoje ulubione podcasty od miejsca, w którym je przerwałeś, dzięki Asystentowi w Google Home.
 • Asystent sprawia, że ​​znajdowanie zdjęć — i robienie ich — jest niezwykle proste.
 • Jak powiedzieć po hiszpańsku jedną kawę proszę? (Ty)
 • Un Café Por Favor (asystent)
 • Ile dolarów to 3 euro? (Ty)
 • Trzy euro to około 3,18 USD (asystent)
 • Uzyskaj odpowiedzi w czasie rzeczywistym, w tym najnowsze informacje o pogodzie, ruchu drogowym, finansach lub sporcie.
 • Szybko znajduj tłumaczenia podczas podróży.
 • Czy światło w kuchni jest włączone? (Ty)
 • Światła są wyłączone w kuchni (asystent)
 • Zmniejsz temperaturę (Ty)
 • W porządku, obniżam temperaturę (asystent)
 • Dostosuj temperaturę, oświetlenie i więcej,
 • Znajdź telefony z Asystentem Google i nie tylko,
 • Znajdź telefony z Asystentem Google

Polecenia asystenta według kategorii

Zapytania ogólne

 • “Dzień dobry”
 • „Obudź mnie o…”
 • “Otwarty …”
 • „Ustaw przypomnienie dla…”
 • „Ustaw minutnik na…”
 • „Włącz Bluetooth”
 • „Dodaj… do mojej listy zakupów”

Muzyka

 • „Graj muzykę klasyczną”
 • „Odtwórz… radio”
 • „Pomiń piosenkę”
 • “Co jest grane?”
 • “Podgłośnij to”

Zdjęcia i wideo

 • „Pokaż moje zdjęcia…”
 • „Graj… w telewizji”
 • „Strumień… z YouTube”
 • „Włącz napisy”

Wskazówki, sztuczki i zabawa

 • “Znajdź mój telefon”
 • Sprawdź godziny seansów filmowych
 • „Beatbox!”
 • Nastroić instrument
 • “Opowiedz mi dowcip”
 • „Wyrecytuj wiersz”
 • „Lubisz Star Trek czy Gwiezdne Wojny?”

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie