Co to jest aplikacja Quickstep? – Kompletny przegląd

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest aplikacja Quickstep? – Kompletny przegląd

Znam wiele aplikacji w Internecie o nazwie QuickStep, nawet te zmodyfikowane jako Quick Step lub Quick-Step. Oczywiście żadna nie jest tak popularna jak inne najlepsze aplikacje narzędziowe, takie jak Klok lub co tam masz. Ale ci, którzy natknęli się na nie, mieli powody, by myśleć o nich jako o aplikacjach szpiegowskich lub innym irytującym oprogramowaniu.

Tak, niektórzy użytkownicy nie potrafią po prostu powiedzieć, jak dostali się do swojego telefonu. To sprawia, że ​​​​jest to przerażająca myśl dla tych, którzy wiedzą, jak działa oprogramowanie szpiegujące. Dzisiaj opowiem o aplikacji Quickstep by Sonata Technology i tej destrukcyjnej, która działa jak program uruchamiający i być może szpieguje cię lub włamuje się do twojego telefonu.

Co to jest aplikacja QuickStep? – Kompletny przegląd

Czym jest aplikacja QuickStep? Tutaj mam na myśli tę opracowaną przez Sonata Technology, przeglądarkę dokumentów przeznaczoną dla tych, którzy muszą udostępniać instrukcje serwisowe wielu osobom. Mogą to być na przykład technicy produktów lub uczestnicy programów konferencyjnych.

Można go również używać do dystrybucji materiałów do czytania lub podręczników wśród uczniów i innych odbiorców.

Ta aplikacja została zaprojektowana z myślą o łatwym dostępie do odbiorców za pomocą popularnych urządzeń. Po pierwsze, jest dostępny dla użytkowników Androida na smartfonach i sklep Google Play. Wtedy był dostępny dla użytkowników iOS.

Aplikacja działa na Androida 4.1 i nowszych.

Ta aplikacja została wydana po raz pierwszy 12 marca 2017 r., ale ostatnio została zaktualizowana w celu naprawienia niektórych błędów 19 września 2017 r., co oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nierozwiązanych problemów z aplikacją. Jednak podczas tej ostatniej aktualizacji firma Sonata Technology Solutions była w stanie naprawić błędy, które uniemożliwiają instalację pakietów w urządzeniach, które nie mają kart SD.

🔥 Zalecana:  Znakomita recenzja: czy to najlepsze narzędzie do pisania AI, którego możesz użyć?

Ta aplikacja nie ma dostępu do Twoich wiadomości ani kontaktów w telefonie. Wymaga to jednak dostępu do aparatu, pamięci masowej i połączeń sieciowych. Jeśli jej nie ufasz, możesz ograniczyć jej transmisję danych, nie przyznawać uprawnień do korzystania z aparatu ani dostępu do udostępnionej pamięci.

Po instalacji i zanim zaczniesz używać lub uzyskać dostęp do funkcji, pojawi się komunikat podobny do poniższego z prośbą o „Zezwól Quickstep na dostęp do zdjęć, multimediów i plików na twoim urządzeniu”.

Musisz dotknąć „Zezwól”, aby upewnić się, że aplikacja działa tak, jak powinna.

Jeśli klikniesz „Odmów”, a następnie „Odmów i nie pytaj ponownie”, nie będziesz mógł korzystać z aplikacji. Wtedy lepiej odinstalować aplikację.

Ale jeśli zaakceptujesz pozwolenie na dostęp do plików multimedialnych, jest to jedyny sposób, w jaki aplikacja będzie mogła załadować pliki multimedialne do wyświetlenia.

Dzięki funkcji Skanuj aplikacja współpracuje z aparatem w celu zeskanowania dowolnego kodu w celu uzyskania dokumentów, które chcesz wyświetlić. Oczywiście potrzebujesz pozwolenia na dostęp do aparatu, aby aplikacja mogła robić zdjęcia dowolnego dokumentu, którego kod chcesz zeskanować.

Za pomocą kodu możesz wprowadzić dowolny podany kod, a aplikacja doda treść dostarczoną przez wydawcę treści w Quickstep.

Możesz dotknąć Przeglądaj, aby uzyskać dostęp do dostępnych pakietów, jeśli są dostępne publicznie. Jeśli nie, będziesz musiał wprowadzić kod, aby pobrać pakiet.

Czy potrzebuję aplikacji Quickstep?

Załóżmy, że jesteś wydawcą pakietów, nauczycielem lub innym edukatorem, który musi dystrybuować pliki multimedialne z instrukcjami technicznymi lub sprzętowymi wśród techników, praktykantów lub studentów. W takim przypadku ta aplikacja może ci się przydać.

Zaletą QuickStep jest to, że jest to szybki sposób dostarczania zestawu instrukcji PDF (i innych dokumentów), filmów, obrazów lub dowolnych multimediów w sposób wygodny dla użytkowników.

🔥 Zalecana:  Jak włączyć głośniki monitora

Czy aplikacja Quickstep jest aplikacją szpiegowską?

Nie, Quickstep by Sonata nie jest aplikacją szpiegowską i nie działa jak ona. Ale widziałem, jak niektórzy frajerzy narzekają na inną aplikację Quickstep, która w tajemniczy sposób pojawia się na ich telefonach bez instalacji.

Czym jest ta tajemnicza aplikacja Quickstep?

To szalone, gdy zwalniasz miejsce w ten czy inny sposób. Możesz przejść do innych aplikacji w ustawieniach telefonu, a następnie zobaczyć ikonę Quickstep, jeśli jej nie pobrałeś. Na powyższym obrazku widać, że ta ikona różni się od tej, którą właśnie sprawdziłem.

Może to być program uruchamiający telefon lub interfejs wizualny telefonu (prawdopodobnie szuflada aplikacji lub główny ekran główny).

Ale nie wykluczaj spyware. Niektórzy odkryli, że może to być oprogramowanie szpiegujące zainstalowane przez hakera lub przebiegłego sąsiada za pośrednictwem otwartego hotspotu Wi-Fi.

Niektórzy znaleźli tę ikonę na swoim telefonie po skorzystaniu z hotspotu sąsiada. W przypadku niektórych okazało się, że brakuje im telefonu, a kiedy go zobaczyli, oznaczało to, że muszą go zresetować.

Ci, którzy zgłosili ten problem, wspominają, że fałszywa aplikacja lub ikona Quickstep zużywa więcej energii baterii. Potem gry zaczynają się opóźniać, a telefony zaczynają się nagrzewać.

Może to być sposób, w jaki szpieg monitoruje Ciebie, cel zdalnie lub ma dostęp do Twoich prywatnych informacji. Dlatego nie powinieneś wskakiwać na żaden otwarty hotspot Wi-Fi, który widzisz w domu lub w miejscach publicznych.

Ale ten problem z bezpieczeństwem nie jest w żaden sposób powiązany z aplikacją QuickStep do udostępniania i przeglądania dokumentów.

Przeczytaj także: Co oznacza rysowanie na innych aplikacjach?

Jak odinstalować aplikację Quickstep?

Jeśli QuickStep, który masz w telefonie, to swego rodzaju program uruchamiający lub domowa ikona i podejrzewasz, że jest to dzieło hakera, lepiej go jak najszybciej wyłączyć.

🔥 Zalecana:  Jak utworzyć menu spisu treści WordPress (bez wtyczki) Samouczek krok po kroku, jak utworzyć menu, które można kliknąć w WordPress (edytory Gutenberg i Classic)

Musisz jednak pamiętać, że w tym przypadku szpieg robi narzędzie do fałszowania Quickstep jako program uruchamiający w telefonie. Dlatego przed wyłączeniem musisz zainstalować inny program uruchamiający na swoim telefonie i włączyć go, ponieważ nie możesz używać Androida bez zainstalowanego programu uruchamiającego.

  1. Zacznij od zainstalowania programu uruchamiającego innej firmy. Najlepszy program uruchamiający Androida tego typu i do tego celu byłby Nova Launcher. Jest to darmowy program uruchamiający i możesz go zainstalować w mgnieniu oka.
  2. Po zainstalowaniu otwórz go i ustaw swoje preferencje.
  3. Naciśnij przycisk strony głównej, aby od dołu pojawił się monit w programach uruchamiających. Jeśli nie możesz uruchomić programów uruchamiających przy użyciu tej metody, przejdź do ustawień i wyszukaj Domyślne aplikacje domowe Lub Aplikacje domowe.
  4. Zostanie wyświetlona lista programów uruchamiających. Wybierz nowo zainstalowany program uruchamiający, aby włączyć go jako domyślny program uruchamiający.
  5. Po włączeniu nowego programu uruchamiającego wróć do sekcji Inne aplikacje i przewiń w górę do miejsca, w którym można znaleźć ikonę QuickStep.
  6. Chociaż możesz nie być w stanie go odinstalować, możesz go wyłączyć. Stuknij więc ikonę, wybierz Wymuś zatrzymanie, a następnie Wyłącz aplikację.