Co się dzieje, gdy ktoś dzwoni do Ciebie w trybie samolotowym na Androidzie i iPhone’ach?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co się dzieje, gdy ktoś dzwoni do Ciebie w trybie samolotowym na Androidzie i iPhone’ach?

Każdy chce odpocząć od stresujących harmonogramów lub bardzo męczącego dnia. Przełączenie telefonu w tryb samolotowy zapewnia potrzebny odpoczynek od niekończącego się cyklu brzęczących alarmów i ciągłych rozmów. Zaleca się również korzystanie z tej funkcji podczas lotów, aby sygnały wywoławcze nie zakłócały działania systemu sterowania samolotu.

Jednak funkcja trybu samolotowego na Androidzie i iPhone’ach obejmuje inne rzeczy oprócz połączeń.

Dlatego zanim włączysz tryb samolotowy, aby zrobić sobie przerwę lub z innego powodu, warto wiedzieć, co się stanie, gdy ktoś zadzwoni do Ciebie w trybie samolotowym, czy to na urządzeniu z Androidem, czy na iPhonie.

Co się dzieje, gdy ktoś dzwoni do Ciebie w trybie samolotowym na Androida i iPhone’a?

Gdy ktoś dzwoni do Ciebie w trybie samolotowym na telefonie iPhone lub telefonie z Androidem, po prostu mówi, że linia jest nieosiągalna lub niedostępna. Sytuacja wyglądałaby tak, jakby Twój telefon był WYŁĄCZONY lub użytkownik znajdował się w obszarze o słabym połączeniu. Dlatego jest to przydatne narzędzie, gdy szukasz odrobiny relaksu bez zakłóceń z telefonu.

Z drugiej strony nadal możesz ręcznie włączyć Wi-Fi i Bluetooth, nawet gdy włączony jest tryb samolotowy, więc jeśli połączenia są prowadzone przez Internet, takie jak połączenia Facetime lub WhatsApp, będą mogły przejść dzięki połączeniu Wi-Fi .

Czy otrzymam powiadomienie, jeśli ktoś do mnie zadzwoni, gdy mój telefon będzie w trybie samolotowym?

Nie otrzymasz powiadomienia, jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni, gdy Twój telefon jest w trybie samolotowym. Dzieje się tak, ponieważ tryb samolotowy, który jest tym samym, co tryb samolotowy, blokuje sygnały transmisji z twojego urządzenia, a dana osoba nie będzie mogła się z tobą skontaktować.

Czy tryb samolotowy zatrzymuje połączenia przychodzące?

Tak, tryb samolotowy zatrzymuje połączenia przychodzące. Po włączeniu trybu samolotowego sieć komórkowa, Wi-Fi i usługi Bluetooth są WYŁĄCZONE. Ale chociaż nadal możesz ręcznie włączyć Wi-Fi i Bluetooth, to nie jest to samo dla twojej sieci komórkowej. Dlatego jeśli ktoś spróbuje zadzwonić na Twój numer telefonu komórkowego, nie przejdzie.

Opcje wykonywania połączeń, gdy telefon jest w trybie samolotowym

Podczas gdy tryb samolotowy ogranicza połączenia przez sieć komórkową, istnieją inne opcje, których możesz użyć, jeśli nadal chcesz wykonywać połączenia w trybie samolotowym. Oto niektóre z nich, które będą działać podczas korzystania z połączenia Wi-Fi.

 • Możesz wykonywać połączenia Facetime w trybie samolotowym. Chociaż działa to tylko na urządzeniach iPhone.
 • Możesz wykonywać połączenia przez Internet za pomocą WhatsApp w trybie samolotowym, ale z połączeniem Wi-Fi.
 • Możesz także wykonywać połączenia za pomocą aplikacji Messenger w trybie samolotowym, ale z Wi-Fi.
🔥 Zalecana:  Innowacje w zakresie sztucznej inteligencji staną się najlepszą technologią na świecie

Rzeczy, które możesz, a których nie możesz robić, gdy telefon jest w trybie samolotowym

Oto kilka rzeczy, których nie możesz robić, gdy telefon jest w trybie samolotowym:

 • Gdy telefon jest w trybie samolotowym, nie możesz nawiązywać ani odbierać połączeń przez sieć komórkową.
 • W trybie samolotowym nie można wysyłać ani odbierać wiadomości tekstowych przez sieć komórkową.
 • Nie można przeglądać stron internetowych przy użyciu danych komórkowych, gdy telefon jest w trybie samolotowym.

Z drugiej strony, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy telefon jest w trybie samolotowym.

 • Możesz włączyć Bluetooth i Wi-Fi, gdy telefon jest w trybie samolotowym.
 • Możesz podłączyć Bluetooth do zewnętrznego głośnika i słuchać utworów.
 • Możesz odbierać wiadomości i połączenia z aplikacji korzystających z połączenia Wi-Fi. Te aplikacje obejmują WhatsApp, iMessage, wiadomości na Facebooku, Instagram itp.
 • Możesz także grać w gry na telefonie, gdy włączony jest tryb samolotowy (jeśli jest to gra online, możesz potrzebować Wi-Fi).

Jeśli włączę telefon w trybie samolotowym, czy otrzymam wiadomości SMS, które zostały do ​​mnie wysłane, gdy go ponownie wyłączę?

Jeśli włączysz tryb samolotowy, urządzenie nie będzie odbierać połączeń ani wiadomości z sieci komórkowej. Jednak po wyłączeniu trybu samolotowego w telefonie nie otrzymasz żadnego powiadomienia o połączeniach. Jednak w przypadku wiadomości wysyłanych przez sieć komórkową, niezależnie od tego, nadal będą dostarczane na Twój telefon.

Tryb samolotowy pomaga również szybko ładować telefon i oszczędzać energię baterii. Dzieje się tak, ponieważ funkcja trybu samolotowego zatrzymała już wszystkie energochłonne działania telefonu.

Dlaczego widzisz nieodebrane SMS-y, ale nie nieodebrane połączenia, gdy telefon był wyłączony?

Gdy telefon jest wyłączony, wysyłane wiadomości tekstowe nie są dostarczane. Zamiast tego są one przechowywane na serwerze wiadomości tekstowych, a po ponownym włączeniu telefonu wiadomość jest pobierana i wysyłana z powrotem do zamierzonego odbiorcy. Inaczej jest w przypadku nieodebranych połączeń. Podczas wykonywania połączeń przez sieć komórkową łączy się z osobą, do której dzwonisz w przewidywanym czasie. Jeśli ta osoba ma tryb samolotowy lub jej telefony są wyłączone, nie ma raportu o tym, że kiedykolwiek doszło do połączenia.

🔥 Zalecana:  Badacze AWS opracowują „TabTransformer”, aby wykorzystać moc głębokiego uczenia się danych w tabelach

Czy tryb samolotowy to to samo, co tryb Nie przeszkadzać?

Nie, tryb samolotowy to nie to samo, co tryb „nie przeszkadzać”. Chociaż oba służą temu samemu celowi, pozwalając ci odpocząć od połączeń, wiadomości tekstowych i Internetu, wykonują następujące czynności przy użyciu zupełnie innych metod. Poniżej wymieniono różnice między trybem samolotowym a trybem „nie przeszkadzać”:

 • W trybie samolotowym połączenia są ograniczone. W przypadku trybu Nie przeszkadzać połączenia są rejestrowane w telefonie, ale nie dzwonią.
 • W trybie samolotowym wiadomości tekstowe są ograniczone, ale pojawiają się, gdy tryb jest wyłączony. W trybie Nie przeszkadzać na telefonie pojawiają się wiadomości tekstowe, ale dźwięki powiadomień są wyciszone.
 • W trybie samolotowym transmisja danych komórkowych jest WYŁĄCZONA, więc nie można korzystać z Internetu. Z kolei w trybie Nie przeszkadzać można korzystać z internetu.
 • Możesz dostosować efekty Nie przeszkadzać. Jednak w przypadku Trybu samolotowego po kliknięciu na ikonę nie ma możliwości personalizacji funkcji.
 • Zarówno tryb samolotowy, jak i tryb Nie przeszkadzać nie wpływają na alarmy.

Przeczytaj także: Dlaczego mój telefon mówi LTE zamiast 4G lub 5G?

Jak włączyć tryb samolotowy na iPhonie i Androidzie

Aby WŁĄCZYĆ tryb samolotowy w systemie Android, możesz dotknąć ikony samolotu w rozwijanym menu na ekranie głównym, aby aktywować tryb samolotowy lub wyszukać go w ustawieniach i kliknąć go. Oba sposoby aktywowałyby tryb samolotowy na urządzeniu z Androidem.

W przypadku iPhone’a musisz rozwinąć menu u dołu ekranu. Ikona samolotu byłaby obecna obok funkcji Wi-Fi, Bluetooth i danych komórkowych. Stuknij ikonę samolotu, a zmieni kolor na pomarańczowy. Spowoduje to aktywację trybu samolotowego.

Jak włączyć opcję Nie przeszkadzać na Androidzie i iPhonie

Aby aktywować funkcję Nie przeszkadzać w systemie Android, kliknij centrum sterowania na ekranie głównym. Pojawi się ikona z tagiem „Nie przeszkadzać”. Stuknij ikonę, a uruchomi się funkcja Nie przeszkadzać. Inną metodą byłoby kliknięcie Ustawienia a potem dalej Dźwięk. Wyświetliłoby się menu Nie przeszkadzać jako jedna z opcji. Kliknij go, aby aktywować funkcję.

Aby zrobić to samo na iPhonie, wykonaj następujące kroki

 • Rozwiń menu centrum sterowania.
 • Kliknij Fokus
 • Kliknij Nie przeszkadzać.
🔥 Zalecana:  Jak naprawić „Nie wyświetlają się znajomi w pobliżu” na Facebooku [Solved]

Bezpośrednio w ustawieniach kliknij Centrum a następnie wybrać Nie przeszkadzać.

Często Zadawane Pytania

Co się dzieje, gdy ktoś dzwoni do Ciebie w trybie Nie przeszkadzać?

Gdy ktoś zadzwoni do Ciebie w trybie Nie przeszkadzać, dzwonek połączenia zostanie wyciszony, więc osoba ta nie zostanie powiadomiona, czy dzwoniłeś, czy nie. Funkcja Nie przeszkadzać jest ustawiona, aby wyciszyć wszystkie rodzaje powiadomień powiązanych z telefonem i pozwolić Ci odpocząć bez budzenia przez połączenia, SMS-y lub głośne alarmy. Po wyłączeniu DND nadal możesz zanotować, kto skontaktował się z Tobą przez telefon lub SMS-a.

Co słyszysz, gdy dzwonisz do kogoś w trybie samolotowym?

Kiedy dzwonisz do kogoś w trybie samolotowym, nagranie mówi: „abonent, do którego dzwonisz, jest niedostępny” lub „telefon jest WYŁĄCZONY”. Reakcje te naśladują wyłączenie telefonu, co jest efektem działania trybu samolotowego na połączenia przychodzące.

Wniosek

Teraz, gdy ktoś zadzwoni na Twój telefon w trybie samolotowym, wiesz, czego się spodziewać. Tryb samolotowy i funkcja Nie przeszkadzać odgrywają rolę w blokowaniu zakłóceń pochodzących z urządzeń obsługujących, które są zawsze aktywne przez większą część dnia. We wszystkich tych dwóch opcjach zapewnia również bardzo potrzebny limit czasu z Internetu.