Co oznacza zatrzymanie siły? – Jak cofnąć wymuszone zatrzymanie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza zatrzymanie siły? – Jak cofnąć wymuszone zatrzymanie?

Gdy próbujesz wymusić zatrzymanie aplikacji, zazwyczaj pojawia się komunikat o treści: „Wymuszone zatrzymanie aplikacji może spowodować jej nieprawidłowe działanie”. Jest to interesujące, ponieważ wymusiłeś zamknięcie programu, ponieważ działał, ale oprogramowanie systemowe nic nie zrobiło.

Co oznacza zatrzymanie siłowe? Co się dzieje później? Czy ma to jakiś wpływ na działanie aplikacji? Odpowiemy na wszystkie te i więcej w poniższych sekcjach.

Co oznacza zatrzymanie siłowe?

Funkcja wymuszonego zatrzymania w systemie Android to wygodny sposób na zatrzymanie działającej aplikacji na Androida, jeśli nie działa ona poprawnie. Ciąg kodu uruchomionego programu jest przerywany, gdy wymuszasz jego zatrzymanie, co pozwala na wymazanie go z pamięci telefonu. Następnie czyści pamięć podręczną aplikacji i umożliwia ponowne uruchomienie programu.

Pamiętasz, kiedy skończyłeś z aplikacją w telefonie i ją zamknąłeś? Nie oznacza to, że jest całkowicie zamknięty. Jeśli aplikacja ma jakiś niedokończony proces, taki jak trwające pobieranie, może pozostać aktywna w tle przez kilka minut po jej zamknięciu, aż do zakończenia procesu.

Niektóre aplikacje nigdy nie zamykają się całkowicie i nadal aktywnie aktualizują i wysyłają powiadomienia, nawet gdy je zamkniesz. Wymuszone zatrzymanie źle działającej aplikacji jest przydatne, ponieważ zatrzymuje wszystkie aktualnie wykonywane procesy aplikacji.

Uniemożliwia to aplikacji dostęp do plików pamięci podręcznej. Aplikacja przestaje reagować, ponieważ nie może już komunikować się z zasobami na Twoim urządzeniu.

Gdy wymusisz zatrzymanie aplikacji, zatrzyma ona wszystkie procesy w tle, uniemożliwiając jej działanie w tle.

Na przykład, jeśli wymusisz zatrzymanie WhatsApp lub innych programów do czatowania, nie będziesz już otrzymywać powiadomień o wiadomościach.

Jak wymusić zatrzymanie aplikacji na Androidzie i iPhone’ach

Na urządzeniu z systemem iOS wymuszone zatrzymanie aplikacji jest tak proste, jak przesunięcie aplikacji w górę w przełączniku aplikacji iOS.

🔥 Zalecana:  40 najlepszych czcionek blogowych (które świetnie wyglądają i szybko się ładują)

Aby wymusić zatrzymanie aplikacji na urządzeniu z Androidem, przejdź do Ustawienia > Aplikacje i powiadomienia > Szczegóły aplikacji > wybierz aplikację i naciśnij opcję Wymuś zatrzymanie. Alternatywnie możesz użyć funkcji przełączania zadań w telefonie z Androidem.

Gdy przycisk „Wymuś zatrzymanie” działa, przycisk „Odinstaluj” (lub „Usuń”) jest wyszarzony; jednak po zatrzymaniu aplikacji za pomocą „ Wymuś zatrzymanie „, ta ostatnia staje się aktywna. Nawiasem mówiąc, jeśli obie ikony są wyszarzone, wiesz, że jest to aplikacja systemowa, której nie można odinstalować.

Jak cofnąć wymuszone zatrzymanie?

Wymuszone zatrzymanie aplikacji nie może zostać cofnięte po jego wykonaniu. Jeśli nie zrestartujesz ręcznie programu, pozostanie on zamknięty. Ponowne otwarcie aplikacji jest praktycznie jedyną opcją cofnięcia wymuszonego zatrzymania.

Możesz także odinstalować aplikację i pobrać ją ponownie ze sklepu z aplikacjami na iOS lub Androida. Spowoduje to automatyczne cofnięcie wymuszonego zatrzymania, ale użycie tej opcji może spowodować utratę niektórych danych.

Czy warto wymusić zatrzymanie aplikacji?

Cóż, zwykle zależy to od tego, dlaczego lub kiedy wymuszasz zamknięcie aplikacji. Ale w większości wymuszenie zamknięcia aplikacji to świetny pomysł.

Wymuszanie zatrzymania aplikacji jest pomocne tylko wtedy, gdy działa nieprawidłowo, na przykład gdy się zawiesza lub niektóre jej funkcje nie działają. Wymuszone zatrzymanie błędnej aplikacji ma duże szanse na rozwiązanie problemów, które doprowadziły do ​​jej awarii.

Ponadto po ponownym otwarciu aplikacji może ona działać lepiej, a nawet szybciej i rzadko jest wolniejsza.

Podobnie, jeśli wymusisz zatrzymanie aplikacji (szczególnie takiej, która zużywa dużo procesora i pamięci RAM) i pozostanie ona zamknięta, inne aplikacje mogą działać lepiej i szybciej. Dzieje się tak, ponieważ wymuszenie zamknięcia aplikacji zwalnia pamięć dla niektórych innych aplikacji.

Jednak korzystanie z funkcji wymuszonego zatrzymania w aplikacji, niezależnie od tego, czy działa poprawnie, czy nie, jest z drugiej strony nieco ryzykowne. Wynika to z ryzyka utraty danych, które nie zostały zapisane. Omówimy to bardziej szczegółowo w następnej sekcji.

🔥 Zalecana:  12 najlepszych sposobów na natychmiastowe otrzymanie 10 USD darmowych pieniędzy PayPal

Czy wymuszenie zatrzymania usuwa dane?

Tak, wymuszenie zatrzymania czasami powoduje usunięcie danych. Jeśli aplikacja działa dziwnie, zatrzymanie jej na siłę często rozwiązuje problem. Powinieneś jednak dwa razy pomyśleć o zastosowaniu zatrzymania siłowego. Prawie na pewno stracisz niezapisane dane, jeśli wykonasz coś ważnego w oprogramowaniu.

Jeśli piszesz w oprogramowaniu do robienia notatek, które nie zapisuje wiadomości automatycznie, wymuszenie zamknięcia programu zniszczy niezapisany tekst.

Alternatywnie możesz grać w grę, gdy program się zawiesza. Przycisk Force Stop służy do zakończenia programu. Możliwe, że postępy w grze dokonane na krótko przed zamknięciem programu zostaną utracone, ponieważ nie można ich zapisać w katalogu gry ani plikach pamięci podręcznej.

Podobnie wymuszone zatrzymanie aplikacji podczas przesyłania danych lub pobierania danych na urządzenie w tle może przerwać ten proces i spowodować uszkodzenie danych.

Przeczytaj także: Jak usunąć połączenie alarmowe z ekranu blokady na Androidzie i iPhonie

Czy lepiej jest wyłączyć lub wymusić zatrzymanie aplikacji?

Lepiej jest wymusić zatrzymanie aplikacji na telefonie komórkowym niż ją wyłączyć, ponieważ wyłączenie aplikacji jest podobne do usunięcia jej z telefonu, podczas gdy wymuszone zatrzymanie po prostu zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Gdy wyłączasz aplikację w telefonie, skutecznie ją wyłączasz. Znika z ekranu głównego i szuflady aplikacji, a aby z niego korzystać, musisz go ponownie włączyć w ustawieniach aplikacji.

Po wyłączeniu aplikacji wszystkie jej dane są usuwane z pamięci podręcznej i pamięci RAM, a jej aktualizacje są zwykle również odinstalowywane. W rezultacie na urządzeniu pozostaje zainstalowana tylko oryginalna wersja aplikacji, co uniemożliwia prawidłowe działanie programu.

Gdy wyłączysz aplikację, nie będzie ona już otrzymywać żadnych aktualizacji z preferowanego sklepu z aplikacjami. Ponieważ większość z Was nie korzysta z wielu preinstalowanych aplikacji na swoich nowych telefonach, zalecamy ich usunięcie lub przynajmniej wyłączenie zamiast marnowania cennej mocy obliczeniowej i spowalniania telefonu.

🔥 Zalecana:  Jak ubiegać się o kartę kredytową w Kanadzie: co musisz wiedzieć

Jednak nie zaleca się wyłączania aplikacji, chyba że istnieje ku temu dobry powód.