Co oznacza „Wysłane jako SMS przez serwer”?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza „Wysłane jako SMS przez serwer”?

Być może otrzymałeś wiadomość mówiąc Wysłano jako SMS przez serwer po wysłaniu komuś wiadomości i możesz się zastanawiać, co to znaczy.

Czasami, gdy wysyłasz komuś wiadomość, zamiast zwykłego potwierdzenia przeczytania, obok wiadomości pojawia się komunikat „Wysłano jako SMS przez serwer”.

Jeśli widzisz ten komunikat, może to oznaczać, że używasz przestarzałej aplikacji do obsługi wiadomości. Należy zaktualizować aplikację Google lub Samsung Message.

W tym artykule dowiesz się co oznacza „Wysłane jako SMS przez serwer”.. Dowiesz się również, co zrobić, gdy otrzymasz taką wiadomość.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy mój alarm włączy się w trybie Nie przeszkadzać?

Co oznacza Wysłane jako SMS przez serwer?

Wysłano jako SMS przez serwer oznacza, że ​​wiadomość została wysłana przez domyślną aplikację do obsługi wiadomości na telefonie z systemem Android, na którym włączono usługę Rich Communication Service.

Wiadomości są wysyłane przez serwer, co oznacza, że ​​mogą być wysyłane z dowolnego miejsca na świecie.

Pokazuje, że wiadomość została odebrana przez osobę, do której wysłałeś SMS-a i przechodzi przez protokół RCS.

Bogata usługa komunikacyjna (RCS) to protokół komunikacyjny w zwykłych wiadomościach SMS lub MMS, który zapewnia użytkownikom telefonów z systemem Android ulepszoną obsługę wiadomości.

Protokół został uruchomiony jako alternatywa dla protokołu SMS w większości urządzeń z systemem Android.

Dzięki usługom Rich Communication Services użytkownicy nie otrzymują już potwierdzeń wiadomości z informacją, że zostały wysłane, dostarczone lub przeczytane.

Zamiast tego otrzymują wiadomość Wysłane jako SMS przez serwer. Ta usługa jest dostępna za pomocą aplikacji Wiadomości na Androida firmy Samsung lub Google.

Dzięki RCS możesz wysyłać zdjęcia i filmy w wiadomościach tekstowych, a nawet prowadzić czaty grupowe. Otrzymujesz również wskaźniki pisania i lepsze bezpieczeństwo podczas wysyłania SMS-ów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zadzwonić do kogoś, kto zablokował Twój numer telefonu

🔥 Zalecana:  Jak skontaktować się z pomocą techniczną Snapchata 2023 (3 sposoby skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej)

Jak zatrzymać wysyłanie jako SMS przez serwer

Oto jak przestać otrzymywać wiadomość Wysłano jako SMS przez serwer za każdym razem, gdy wysyłasz do kogoś wiadomość.

Poprawka 1: Włącz opcję Pokaż po dostarczeniu

Jednym ze sposobów zatrzymania opcji Wysłane jako SMS przez serwer jest włączenie opcji Pokaż po dostarczeniu.

Ta opcja umożliwia włączenie opcji w ustawieniach telefonu, która pozwoli zobaczyć potwierdzenie Wysłane, Dostarczone lub Przeczytane zamiast Wysłane jako serwer SMS.

Aby go włączyć, wykonaj następujące kroki:

Otwórz aplikację Wiadomości na urządzeniu z systemem Android > Kliknij menu z trzema kropkami, które ładuje Ustawienia > Przejdź do Więcej lub Ustawienia zaawansowane > Włącz przycisk obok opcji Otrzymuj raporty o dostarczeniu wiadomości SMS.

Jeśli nie masz tej opcji, zaznacz opcję Pokaż po dostarczeniu i włącz ją.

Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie > Kliknij Ustawienia ogólne lub Zaawansowane (zależy to od typu posiadanego telefonu) > Przejdź do Wiadomości > Włącz opcję Raporty doręczenia wiadomości.

Możesz wysłać SMS-a do kogoś, aby sprawdzić, czy nadal masz potwierdzenie Wysłane jako SMS przez serwer.

Poprawka 2: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Wiadomości

Innym sposobem na zatrzymanie „Wyślij jako SMS przez serwer” jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Wiadomości. Wyczyszczenie pamięci podręcznej może pomóc pozbyć się błędów i usterek.

Oto jak to zrobić:

Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem> Kliknij Aplikacje> Kliknij aplikację Wiadomości na liście aplikacji> Kliknij Pamięć> Na dole dotknij Wyczyść pamięć podręczną.

Poprawka 3: Upewnij się, że oba urządzenia mają włączony RCS

Możesz zatrzymać wyświetlanie wiadomości Wysłane jako SMS przez serwer, upewniając się, że Twoje urządzenie i odbiorca mają włączoną funkcję RCS.

Aby włączyć RCS: Otwórz aplikację Wiadomości Google > Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu > Wybierz ustawienia Wiadomości > Stuknij Ogólne > Stuknij Funkcje czatu > Włącz przycisk Włącz funkcje czatu.

🔥 Zalecana:  Współzałożyciele Instagrama tworzą aplikację Artifact do czytania wiadomości opartą na sztucznej inteligencji

Gdy zobaczysz Połączono na zielono, oznacza to, że RCS został włączony.

Pamiętaj, że te kroki mogą się różnić w zależności od typu używanego telefonu. Pamiętaj też, aby zrobić to na obu urządzeniach (wysyłającym i odbierającym).

Możesz poprosić tę osobę, aby postępowała zgodnie z tym przewodnikiem, aby mogła włączyć RCS w swojej aplikacji Google Messages.

Poprawka 4: Przełącz na tryb awaryjny

W trybie awaryjnym możesz odinstalować aplikacje jeden po drugim i zobaczyć, która aplikacja powoduje problem. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z prostymi wskazówkami zawartymi w tym artykule.

Całkowicie wyłącz telefon > Naciśnij klawisz zmniejszania głośności i przytrzymaj przez kilka sekund > Funkcja trybu awaryjnego zostanie włączona i oznaczona w lewym dolnym rogu.

Możesz teraz odinstalować aplikacje jeden po drugim i sprawdzić, która aplikacja powoduje problem.

Poprawka 5: Wyczyść partycję pamięci podręcznej urządzenia

Wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej urządzenia może uniemożliwić wyświetlanie wiadomości Wysłane jako SMS przez serwer pod tekstami.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej usuwane są tylko niepotrzebne pliki. Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby wyczyścić partycję pamięci podręcznej urządzenia.

Wyłącz telefon > Naciśnij jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i zasilania, aż przejdziesz do trybu odzyskiwania > Użyj klawiszy zmniejszania głośności, aby poruszać się po menu > Wybierz opcję Wyczyść partycję pamięci podręcznej > Poczekaj na wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej > Uruchom ponownie urządzenie .

Poprawka 6: Zainstaluj wiadomość Google/Samsung

Jeśli widzisz komunikat Wysłano jako SMS przez serwer, może to oznaczać, że używasz przestarzałej aplikacji do obsługi wiadomości, która nie obsługuje RCS.

Aby ukryć ten tekst przed wyświetleniem podczas wysyłania wiadomości, należy pobrać aplikację do przesyłania wiadomości ze Sklepu Play.

Jeśli masz już zainstalowaną aplikację, powinieneś ją zaktualizować, a komunikat Wysłane jako SMS przez serwer nie pojawi się ponownie.

Wniosek

Wysłano jako SMS przez serwer oznacza, że ​​wiadomość została wysłana przez domyślną aplikację do obsługi wiadomości na telefonie z systemem Android, na którym włączono usługę Rich Communication Service.

🔥 Zalecana:  Jak używać ChatGPT jako terapeuty

Aby zatrzymać opcję Wysłane jako SMS przez serwer, upewnij się, że zarówno nadawca, jak i odbiorca mają włączone RCS.

Możesz także wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Wiadomości, aby zapobiec błędom i usterkom. Mam nadzieję, że ten przewodnik był w stanie pokazać, co oznacza Wysłane jako SMS przez serwer.

Często Zadawane Pytania

Co to jest RCS?

Usługa Rich Communication Service ma skutecznie zastąpić wiadomości SMS i MMS. Umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie czatów grupowych oraz wysyłanie i odbieranie treści multimedialnych, takich jak obrazy i filmy.

Jaka jest różnica między SMS-em a MMS-em?

SMS to skrót od Short Message Service, który służy do wysyłania wiadomości tekstowych między telefonami komórkowymi. Podczas gdy MMS oznacza usługę przesyłania wiadomości multimedialnych. Ta usługa może służyć do przesyłania treści multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy itp.

Dlaczego pojawia się komunikat wysłany jako SMS przez serwer?

Powiadomienie Wysłane jako SMS przez serwer
wynika ze zmian w wykorzystaniu technologii SMS lub systemów krótkich wiadomości tekstowych. Oznacza to, że wiadomość jest kierowana przez usługę innej firmy, a nie bezpośrednio z Twojego urządzenia

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie