Co oznacza „Wyczyść pamięć podręczną” w TikTok? (Wszystko co musisz wiedzieć)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza „Wyczyść pamięć podręczną” w TikTok? (Wszystko co musisz wiedzieć)

Co oznacza „Wyczyść pamięć podręczną” na TikTok? Oznacza to, że będziesz mógł usunąć tymczasowe dane w aplikacji, co pomoże zwolnić miejsce w pamięci telefonu.

TikTok ma różne funkcje i funkcje, które sprawiają, że aplikacja jest łatwa w użyciu. Jeśli korzystasz z aplikacji i zajmuje ona dużo miejsca, możesz rozważyć wyczyszczenie części.

Jeśli rozważałeś wiele opcji, a teraz zobaczyłeś funkcję czyszczenia pamięci podręcznej w ustawieniach TikTok. Ale ty nie wiesz co oznacza wyczyść pamięć podręczną na TikTok?

W tym artykule dowiesz się co oznacza Wyczyść pamięć podręczną na TikTok. Dowiesz się również, czy po wyczyszczeniu pamięci podręcznej usunięto Twoje wersje robocze i polubione filmy z Twojego konta.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy czyszczenie danych usuwa wersje robocze na TikTok?

Co oznacza „Wyczyść pamięć podręczną” w TikTok?

Wyczyść pamięć podręczną w TikTok oznacza, że ​​będziesz mógł usunąć tymczasowe dane z aplikacji i pomóc zwolnić miejsce w pamięci telefonu.

Te dane nie są ważne w działaniu aplikacji TikTok ani nie mają wartości dla Twojego konta. Możesz więc zdecydować o wyczyszczeniu pamięci podręcznej w dowolnym momencie.

The cache to dane tymczasowe wszystkiego, co robisz w aplikacji. Przechowywał te dane, abyś mógł łatwo uzyskać dostęp do aplikacji, co zapewnia dobre wrażenia.

Wyobraź sobie więc, że po załadowaniu filmu, a następnie wyłączeniu komórkowej transmisji danych lub Wi-Fi, będziesz mógł oglądać wideo bez połączenia z Internetem.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej spowoduje usunięcie danych wstępnego ładowania i nie będzie można ponownie załadować filmu (dotyczy to tylko sytuacji, gdy nadal korzystasz z aplikacji).

A aplikacja TikTok ładuje się szybciej niż przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, wystarczy załadować zawartość na stronie Dla Ciebie i powiadomienie.

Jeśli korzystasz z aplikacji TikTok przez długi czas bez czyszczenia pamięci podręcznej, pamięć podręczna powiększy się i może zająć część Twojej przestrzeni dyskowej.

Jeśli przejdziesz na stronę Wyczyść pamięć podręczną, zobaczysz rozmiar pamięci podręcznej aplikacji TikTok. Im częściej korzystasz z aplikacji, tym więcej miejsca zajmuje.

A kiedy wyczyścisz pamięć podręczną, rozmiar pamięci podręcznej będzie wolny w pamięci telefonu. Dane z pamięci podręcznej nie mają znaczenia.

Możesz więc zdecydować się na czyszczenie go codziennie, aby upewnić się, że zwolnisz trochę miejsca.

Ale będzie to strata czasu, jeśli będziesz codziennie usuwać 1 MB lub mniej. Poczekaj, aż osiągnie pokaźną liczbę, zanim wyczyścisz pamięć podręczną TikTok.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy wyładowanie TikTok usuwa twoje wersje robocze?

Co się stanie, gdy wyczyścisz pamięć podręczną na TikTok?

Jest nic do stracenia po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w aplikacji TikTok. Jedyne, czego doświadczysz na początku, to to, że aplikacja TikTok będzie wolniejsza.

A gdy zaczniesz korzystać z aplikacji, ponownie zbuduje pamięć podręczną i będziesz mieć płynne działanie.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej TikTok nastąpi wylogowanie z konta. Musisz ponownie zalogować się na swoje konto.

Kiedy wyczyścisz pamięć podręczną TikTok, której nie czyściłeś przez długi czas, będziesz mieć więcej miejsca na swoim urządzeniu.

🔥 Zalecana:  Południowokoreańska giełda UPbit zostaje sponsorem SSC Napoli

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej TikTok usuwa moje wersje robocze?

Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej na TikTok usuwa moje wersje robocze?

Nie, wyczyszczenie pamięci podręcznej na TikTok nie spowoduje usunięcia wersji roboczych z Twojego konta. Wyczyść pamięć podręczną usuwa tylko tymczasowe dane w aplikacji.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej aplikacji TikTok na telefonie wszystkie wersje robocze nie zostaną usunięte.

Spowoduje to usunięcie tylko tymczasowych danych przechowywanych przez aplikację.

Gdy wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji TikTok, dane i pliki aplikacji nie zostaną usunięte. Z wyjątkiem przechowywanych danych tymczasowych.

A kiedy zalogujesz się z powrotem na swoje konto TikTok, zobaczysz, że Wersje robocze będą dostępne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak usunąć historię na TikTok 2022 (najłatwiejszy sposób)

Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej na TikTok usuwa moje polubione filmy?

Nie, wyczyszczenie pamięci podręcznej na TikTok nie spowoduje usunięcia polubionych filmów z Twojego konta. Wyczyść pamięć podręczną usuwa tylko tymczasowe dane w aplikacji.

Nawet jeśli usuniesz aplikację TikTok z telefonu lub wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji TikTok, nadal nie będziesz mógł usunąć polubionych filmów.

Dzieje się tak, ponieważ Twoje polubione filmy nie są przechowywane w pamięci lokalnej Twojego urządzenia. Jest przechowywany na serwerach TikTok.

Możesz zalogować się na swoje konto z dowolnego urządzenia, a polubione filmy nadal będą widoczne.

Więc Twoje polubione filmy nie zostaną usunięte po wyczyszczeniu pamięci podręcznej na TikTok.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zapisywać wersje robocze TikTok w galerii telefonu

Jeśli wyczyszczę pamięć podręczną na TikTok, czy usunie moje filmy?

Nie, wyczyszczenie pamięci podręcznej na TikTok nie spowoduje usunięcia filmów z Twojego konta. Wyczyść pamięć podręczną usuwa tylko tymczasowe dane w aplikacji.

Nawet jeśli usuniesz aplikację TikTok z telefonu lub wyczyścisz pamięć podręczną, nadal nie będziesz mógł usunąć filmów ze swojego konta.

Dzieje się tak, ponieważ Twoje filmy nie są przechowywane w lokalnej pamięci telefonu. Jest przechowywany na serwerach TikTok.

Możesz zarejestrować swoje konto z dowolnego urządzenia i nadal będziesz widzieć filmy. Twoje filmy nie zostaną usunięte po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w TikTok.

Aby usunąć swój film, musisz to zrobić ręcznie ze swojego konta TikTok.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oznacza tymczasowy zakaz publikowania na TikTok (jak uniknąć bana)

Jak wyczyścić pamięć podręczną na TikTok?

Jeśli chcesz uzyskać trochę miejsca na urządzeniu z Androidem, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w aplikacji TikTok dane logowania do konta zostaną usunięte, a wersje robocze nie zostaną usunięte. Dane tymczasowe zostaną usunięte.

Wyczyścić pamięć podręczną w aplikacji TikTok?

Czyszczenie pamięci podręcznej w aplikacji TikTok jest łatwe zarówno na urządzeniach iPhone, jak i urządzeniach z Androidem.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do ustawień aplikacji TikTok i wyczyścić pamięć podręczną. Na początek otwórz aplikację.

Otwórz TikTok > Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu > Stuknij w trzy linie w prawym górnym rogu > Stuknij w Ustawienia i prywatność > Przewiń do Pamięć podręczna i dane komórkowei stuknij w Zwolnij miejsce > Stuknij w Wyczyść, aby usunąć pamięć podręczną TikTok.

🔥 Zalecana:  Vogue i Snapchat na nowo definiują modę dzięki wystawie Augmented Reality w Londynie

Krok 1: Otwórz aplikację TikTok

Otwórz aplikację TikTok na swoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem, a następnie stuknij w Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Stuknij w tam linie

Na stronie profilu dotknij trzech poziomych linii w prawym górnym rogu ekranu.

Zobaczysz małe wyskakujące menu na dole strony, a następnie dotknij Ustawienia i prywatność.

Krok 3: Stuknij w Zwolnij miejsce

Na stronie Ustawienia przewiń w dół do Pamięć podręczna i dane komórkowe sekcję i stuknij w Zwolnij miejsce.

Na następnej stronie dotknij Wyczyść w sekcji Pamięć podręczna.

Gdzie jest napisane „Wyczyść pamięć podręczną, aby zwolnić miejsce. Nie wpłynie to na Twoje wrażenia z TikToka”.

Wyczyścić pamięć podręczną na Androidzie?

W systemie Android możesz też wyczyścić pamięć podręczną dowolnej aplikacji, którą chcesz zainstalować, oraz tej, która jest preinstalowana na telefonie. Aby rozpocząć, przejdź do ustawień Androida.

Otwórz Ustawienia Androida> Stuknij w Aplikacje i powiadomienia> Stuknij w Informacje o aplikacji> A następnie znajdź aplikację TikTok> Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna> Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

Krok 1: Przejdź do ustawień Androida

Na urządzeniu z Androidem otwórz aplikację Ustawienia, a następnie dotknij Aplikacje i powiadomienia. Zobaczysz ustawienia aplikacji dla swojego urządzenia.

Na niektórych urządzeniach z Androidem zobaczysz opcje „Aplikacje” lub „Aplikacje i informacje”

Krok 2: Stuknij w Informacje o aplikacji

Na stronie Aplikacje i powiadomienia zobaczysz różne opcje. Stuknij w Informacje o aplikacji.

Czasami zobaczysz listę aplikacji, które były ostatnio otwierane na Twoim urządzeniu. A następnie stuknij Widzieć wszystko [num] opcję aplikacji na dole listy.

Krok 3: Znajdź aplikację TikTok

Na stronie Informacje o aplikacji zobaczysz wszystkie aplikacje innych firm, które zainstalowałeś na swoim urządzeniu, a także aplikacje systemowe.

Lista aplikacji jest ułożona w porządku alfabetycznym, wystarczy przewinąć do sekcji „T”.

Przewiń różne aplikacje na liście, a gdy zobaczysz aplikację TikTok, dotknij jej, aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji TikTok, wyszukaj ją, dotykając ikony wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 4: Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna

Po dotknięciu aplikacji TikTok z listy aplikacji zobaczysz opcje, takie jak Odinstaluj, Wymuś zatrzymanie i Pozwolenie. Stuknij w opcję Pamięć i pamięć podręczna.

Na następnej stronie zobaczysz opcje Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną.

Krok 5: Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną

Wyczyść pamięć reprezentuje Twoje dane użytkownika, a Wyczyść pamięć podręczną reprezentuje pamięć podręczną. Pokazuje ilość miejsca zajmowanego przez aplikację w pamięci lokalnej.

Stuknij opcję Wyczyść pamięć podręczną, aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji TikTok z urządzenia.

Jeśli wyczyścisz pamięć podręczną w ustawieniach aplikacji na Androida zamiast w aplikacji, nie nastąpi wylogowanie z konta.

Możesz także uzyskać dostęp do aplikacji z poziomu ustawień Android Storage. Otwórz Ustawienia> Pamięć> Inne aplikacje lub Aplikacje> Stuknij w TikTok> Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna> Stuknij Wyczyść pamięć podręczną.

Wniosek

Czyszczenie pamięci podręcznej na TikTok pomaga zrobić dwie rzeczy. Zobaczysz trochę wolnego miejsca na swoim urządzeniu, a funkcja pomoże wyczyścić dane tymczasowe.

Jeśli korzystasz z aplikacji przez długi czas bez czyszczenia i buforowania, oznacza to, że będziesz mieć ponad 100 MB danych w pamięci podręcznej.

🔥 Zalecana:  Balmain i Space Runners przedstawiają kolekcję Unicorn Phygital Wearable

I nie martw się, wyczyszczenie pamięci podręcznej nie zaszkodzi Twojemu kontu ani publikowanym treściom. A także twoje wersje robocze nie zostaną usunięte.

Większość aplikacji ma teraz opcję wyczyszczenia pamięci podręcznej w aplikacji, w przypadku systemu Android można wyczyścić pamięć podręczną w ustawieniach urządzenia z systemem Android.

jeśli używasz iPhone’a, nie ma sposobu, aby to zrobić, z wyjątkiem tego, że aplikacja ma narzędzie do czyszczenia pamięci podręcznej w aplikacji, które jest teraz dostarczane z większością aplikacji.

Jeśli więc kończy Ci się miejsce na urządzeniu, najlepszym rozwiązaniem, aby zwolnić trochę miejsca bez usuwania wersji roboczych lub aplikacji, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca?

Bo codziennie korzystasz z aplikacji. Jeśli codziennie korzystasz z aplikacji TikTok do oglądania filmów oraz nagrywania i zapisywania wersji roboczych, rozmiar pamięci podręcznej rośnie. I efekty, które pobrałeś. Spowoduje to, że aplikacja zajmie dużo miejsca. Najgorzej mają użytkownicy iPhone’ów.

Co się stanie, jeśli wyczyszczę swoje dane na TikTok?

Kiedy wyczyścisz dane w TikTok, Twoje wersje robocze filmów zostaną usunięte. I nie będziesz mógł go odzyskać. Wszystkie Twoje konta zostaną wylogowane z ich kont. A otrzymasz bezpłatne miejsce do przechowywania.

Co się stanie, jeśli wyłączę TikTok na moim iPhonie?

Jeśli odciążysz aplikację TikTok na swoim iPhonie, Twoje wersje robocze nie zostaną usunięte. Otrzymasz trochę darmowego miejsca, a aplikacja nie będzie dostępna na ekranie głównym.

Jeśli usunę TikTok, czy usunie on moje wersje robocze?

Tak, jeśli usuniesz TikTok, twoje wersje robocze zostaną usunięte i nie będziesz mógł ich odzyskać. Usuwanie TikTok usuwa filmy z wersjami roboczymi.

Jak wyczyścić TikTok bez usuwania wersji roboczych?

Jeśli chcesz wyczyścić TikTok bez usuwania wersji roboczych, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji TikTok. Możesz to zrobić w Ustawieniach konta lub w Ustawieniach telefonu, jeśli używasz Androida.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie