Co oznacza niepowodzenie FaceTime podczas rozmowy z iPhonem?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza niepowodzenie FaceTime podczas rozmowy z iPhonem?

FaceTime jest fantastyczny, kiedy działa. Utrzymuje kontakt z przyjaciółmi i rodziną dzięki krystalicznie czystym filmom. Są jednak chwile, kiedy pojawia się komunikat o niepowodzeniu połączenia FaceTime i zastanawiasz się, co oznacza niepowodzenie FaceTime.

Oczywiście istnieją różne przyczyny problemu i musisz najpierw zidentyfikować przyczynę, zanim będziesz mógł go naprawić. W tym artykule omówimy, jakie mogą być różne przyczyny.

Co oznacza niepowodzenie FaceTime?

Awaria FaceTime może oznaczać brak możliwości korzystania z FaceTime w Twoim kraju, słabe połączenie internetowe lub wyłączenie FaceTime w smartfonie. Prawdopodobnie poradziłbyś sobie również z problemem awarii FaceTime, gdybyś ograniczył korzystanie z aparatu w FaceTime.

Co to znaczy, gdy mówi, że aktywacja FaceTime nie powiodła się na iPhonie?

Jeśli próbujesz aktywować FaceTime na smartfonie i wyświetla się komunikat o błędzie „FaceTime: wystąpił błąd podczas aktywacji”, występuje problem z jedną z części używanych przez FaceTime do aktywacji.

Dopóki nie rozwiążesz tych problemów, będziesz mieć trudności z aktywacją usługi na swoich urządzeniach. Najczęstszym powodem jest zmiana operatora lub aktualizacja ze starszego iPhone’a.

Jak naprawić „FaceTime nie powiodło się” – najlepsze opcje

Za każdym razem, gdy pojawi się błąd FaceTime nie powiodło się i zastanawiasz się, co oznacza niepowodzenie FaceTime, istnieje szereg logicznych kroków rozwiązywania problemów, które możesz spróbować rozwiązać.

1#. Uruchom ponownie swoje iPhone’y

Ponowne uruchomienie smartfona jest jednym z najlepszych zaleceń dotyczących rozwiązywania problemów dla dowolnego programu; to samo dotyczy sytuacji, gdy FaceTime nie działa.

2# Sprawdź swoje połączenie internetowe

Najpierw sprawdź swoje połączenie internetowe, takie jak router Wi-Fi, mobilna transmisja danych itp. FaceTime nie będzie działać, jeśli nie masz stałego połączenia internetowego; sprawdź stan swojego połączenia z Internetem.

🔥 Zalecana:  Co oznacza „ISO” na Facebooku? (Zobacz znaczenie)

3# Ustaw godzinę i datę

Interakcje FaceTime są bezpieczne, ponieważ Apple używa certyfikatu SSL/TLS.

Z drugiej strony certyfikat bezpieczeństwa wymaga, aby urządzenie miało aktualną godzinę i datę do podpisania. Sprawdź więc i upewnij się, że godzina i data na urządzeniu są aktualne. Przynajmniej upewnij się, że ma bieżący rok.

4# Zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia

FaceTime może napotkać problemy, jeśli Twój iPhone nie ma najnowszego systemu operacyjnego. Zaktualizuj urządzenie do najnowszej wersji systemu operacyjnego, aby rozwiązać ten problem. Upewnij się też, że osoba, z którą próbujesz się skontaktować, zaktualizowała swoje urządzenie.

Czy niepowodzenie Facetime oznacza, że ​​odmówili?

Nie, jeśli spróbujesz porozmawiać przez FaceTime z kimś, kto już prowadzi rozmowę FaceTime, zobaczysz powiadomienie, że ta osoba jest teraz niedostępna.

Jeśli dana osoba nie jest połączona z siecią Wi-Fi, połączenie wydaje się dzwonić w nieskończoność po Twojej stronie.

Jeśli dana osoba jest online, ale nie odbiera telefonu, dzwoni około 15 razy, zanim poinformuje Cię, że dana osoba jest niedostępna. Niepowodzenie połączenia wystąpi tylko wtedy, gdy masz słabe połączenie Wi-Fi lub problem dotyczy Twojej strony, a nie odbiorcy.

Jak długo możesz pozostać na FaceTime, zanim się rozłączy?

Teoretycznie rozmowy FaceTime trwają tak długo, jak chcesz. Jeśli nie anulujesz połączenia lub druga strona nie zakończyła połączenia, a oboje macie dobre połączenia internetowe/plany internetowe.

Skąd wiesz, czy ktoś rozłączył się z tobą na Facetime?

Gdy ktoś się rozłączy, usłyszysz trzy powtarzające się dzwonki, a Twój iPhone powróci do ekranu domyślnego.

Jak rozpoznać, że ktoś odrzuca Twoje połączenie?

Jeśli osoba, do której dzwonisz przez FaceTiming, odrzuci połączenie, system powiadomi Cię, że jest niedostępna.

Jeśli ktoś odrzuci Twoje połączenie, otrzymasz taką samą wiadomość, jak gdyby nikt nie odebrał Twojego połączenia.

🔥 Zalecana:  Po dziwnym 2022 roku Apple ma nadzieję, że rok 2023 będzie lepszym rokiem

Dlaczego mój Facetime ciągle zawodzi z jedną osobą?

Druga osoba może nie mieć włączonej funkcji FaceTime lub jej iPhone może mieć problem z oprogramowaniem. Możliwe jest również, że przyczyną problemu jest sieć, z którą próbują się połączyć. Jeśli nadal masz wątpliwości, spróbuj zadzwonić do kogoś innego na FaceTime.

Przeczytaj także: Dlaczego mój dźwięk FaceTime nie działa? – Najlepsze poprawki

Jak sprawić, by połączenie Facetime nie powiodło się celowo?

Rozwiązanie jest proste: pasek przewijania do odpowiedzi pojawia się, gdy ekran iPhone’a jest zablokowany, ale przyciski odrzucania i odbierania pojawiają się, gdy ekran jest odblokowany i otwarty.

Jednak gdy ekran jest zablokowany, nadal możesz odrzucić połączenie przychodzące — wystarczy wykonać kilka dodatkowych czynności. Jednokrotne naciśnięcie przycisku blokady spowoduje, że iPhone przestanie dzwonić lub wibrować, a drugie kliknięcie spowoduje odrzucenie połączenia.

Wniosek

Więc masz to. Następnym razem pojawi się błąd FaceTime nie powiodło się i zastanawiasz się, co oznacza niepowodzenie FaceTime. Będziesz wiedział, jak rozwiązać problem.

🔥 Zalecana:  Jak zaprojektować model przedtreningowy (TSFormer) dla szeregów czasowych? – W stronę SI