Co oznacza niebieska kropka obok kontaktów na urządzeniach z Androidem i iPhone’ach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza niebieska kropka obok kontaktów na urządzeniach z Androidem i iPhone’ach

Użytkownicy Samsunga mogą się z tym szczególnie utożsamiać. Czasami na ikonie obok imienia osoby w aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych pojawia się niebieska kropka i zastanawiasz się, co to znaczy.

Często oznacza to, że możesz korzystać z funkcji czatu z tą osobą. Prawdopodobnie jego operator we współpracy z Google wdrożył uniwersalny profil RCS. Niezależnie od używanego telefonu, jeśli ktoś z Twojej listy kontaktów ma włączony RCS, obok kontaktu pojawi się niebieska kropka.

Niebieska kropka obok kontaktów na Androidzie? Co to znaczy

Szczególnie odczuwają to użytkownicy Samsunga. Najprościej rzecz ujmując, niebieska kropka obok kontaktów informuje, że druga osoba korzysta z telefonu obsługującego RCS. Jeśli Twój telefon działa w infrastrukturze sieciowej RCS, a telefon drugiej osoby też, kontakt tej osoby będzie oznaczony niebieską kropką.

Aplikacja do przesyłania wiadomości skanuje Twoje kontakty, aby wykryć, które z nich używają telefonów zgodnych z RCS i oznacza je niebieską kropką.

Oznacza to, że możesz wysyłać i odbierać wiadomości w trybie czatu z tym kontaktem. Możesz także wysyłać i odbierać duże pliki graficzne w pełnej rozdzielczości. Twój limit liczby znaków powinien wzrosnąć i powinieneś być w stanie wysyłać nieskompresowane pliki wideo do kontaktów z niebieską kropką.

Kiedy więc znajdziesz niebieską kropkę obok kontaktów na telefonie Samsung lub innym urządzeniu z Androidem, wiedz, że możesz zrobić więcej niż tylko wysyłać i odbierać SMS-y w standardowym formacie wiadomości. Na przykład, jeśli druga osoba ma telefon Samsung, tak jak ty, może to oznaczać, że udostępnianie profilu jest aktywne, a kropka pokazuje aktualizacje online dla was obojga. W ten sposób możesz zobaczyć, kiedy teksty są czytane lub kiedy druga osoba pisze.

🔥 Zalecana:  Jak założyć bloga na medium: Ekskluzywny przewodnik dla freelancerów w 10 krokach

Jeśli nie jest aktywna na Twoim urządzeniu, możesz wykonać te czynności:

 • Iść do Wiadomości
 • Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu
 • Uzyskiwać Ustawienia
 • Kliknij Ustawienia czatu Lub Funkcje czatu
 • Przełącznik “Włącz funkcje czatu” NA

Jeśli ta funkcja jest WŁĄCZONA, będziesz mógł wysyłać wiadomości przez Wi-Fi i komórkową transmisję danych. Będziesz także wiedzieć, kiedy inni piszą, dodawać osoby do rozmów grupowych, informować innych, że przeczytałeś ich wiadomości i udostępniać wysokiej jakości zdjęcia.

Funkcje czatu są dostępne tylko dla określonych urządzeń, usługodawców i operatorów, w tym Jibe Mobile od Google’a.

Jak usunąć niebieską kropkę z kontaktu

Możesz usunąć niebieską kropkę na ikonie kontaktów na swoim urządzeniu Samsung. Otwórz aplikację do obsługi wiadomości tekstowych i kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij zaawansowane wiadomości i wyłącz je. Zanim się WYŁĄCZY, powiadomi Cię o zaletach i wadach wyłączenia tej funkcji. Po wyłączeniu niebieska kropka obok kontaktów zniknie.

Lub wykonaj poniższe czynności:

 • Iść do Wiadomości
 • Stuknij 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu
 • Kliknij Ustawienia
 • Stuknij w ustawienia czatu
 • Wyłączyć coś Funkcje czatu
 • Następnie przewiń w dół i kliknij Domyślny typ wiadomości
 • Wybierz Tekst lub Multimedia

Następnie niebieska kropka powinna zniknąć, ponieważ wyłączyłeś zaawansowane wiadomości.

Przeczytaj także: Zastosuj aktualizację z ADB – co to jest i jak działa

Dlaczego niektóre wiadomości tekstowe są zielone, a niektóre niebieskie na Androidzie?

Zielone wiadomości tekstowe to konwencjonalne wiadomości tekstowe, które nie wymagają połączenia z Internetem. Z drugiej strony niebieskie wiadomości to wiadomości na czacie; i aby z tego korzystać, potrzebujesz połączenia z Internetem.

Co to znaczy, gdy masz niebieską kropkę obok wiadomości tekstowej na iPhonie

Może to oznaczać, że wiadomość tekstowa jest nieprzeczytana lub oznaczona jako ważna.

🔥 Zalecana:  Co oznacza „YH” na Snapchacie? (Zobacz znaczenie)

W telefonach Samsung pojawiają się jako zielone i niebieskie bąbelki. Niebieskie wiadomości tekstowe działają jak iMessaging firmy Apple.

Kiedy kogoś blokujesz, czy Twoje wiadomości zmieniają kolor na zielony?

Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z Androidem, czy Apple, zablokowanie kogoś nie zmieni koloru Twoich wiadomości na zielony. Zablokowana osoba nie otrzyma żadnych wiadomości od Ciebie, ani Ty nie znajdziesz jej w swoim dzienniku wiadomości.

Jeśli spróbujesz wysłać wiadomość, będzie ona wyświetlana na zielono, jak każda inna zwykła wiadomość, ale nie zostanie wysłana.

Na iPhonie, gdy ktoś Cię zablokuje, każda wiadomość, którą do niego wyślesz, zachowa niebieski kolor i nie zmieni koloru na zielony. Pozostanie niebieski bez powiadomienia „przeczytane” lub „dostarczone”.