Co oznacza „Nie znaleziono lokalizacji” na iPhone’ach?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza „Nie znaleziono lokalizacji” na iPhone’ach?

Na przykład dzięki aplikacji Find My Apple oferuje aplikację, za pomocą której można znaleźć iPhone’a, słuchawki AirPods i inne urządzenia powiązane z Apple ID. Przydaje się również do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi i rodziną dzięki ich usługom lokalizacyjnym. Jednak w niektórych przypadkach próba zlokalizowania członka rodziny często kończy się daremnie, a aplikacja Find My wyświetla komunikat „Nie znaleziono lokalizacji”.

Jeśli kiedykolwiek napotkałeś ten błąd, możesz zgodzić się ze mną, że jest to jeden z najbardziej irytujących błędów lub problemów usługi lokalizacyjnej dla użytkowników iPhone’a. Niestety nie można tego zawęzić do jednej konkretnej przyczyny. Problem może wynikać z różnych przyczyn. Dzięki wskazówkom zawartym w tym artykule możesz rozwiązać problem i ponownie znaleźć swoje urządzenie lub znajomych.

Przeczytaj także: Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Co oznacza „Nie znaleziono lokalizacji” na iPhone’ach?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć ten problem. Oto, co to oznacza w większości przypadków:

1. Rozładowała się bateria drugiej osoby/telefonu

Jeśli osoba, którą próbujesz zlokalizować po drugiej stronie, ma telefon z nagle rozładowaną baterią, po Twojej stronie może pojawić się błąd „Nie znaleziono lokalizacji”.

2. Usługi lokalizacyjne nie są włączone

Przyczyną może być również to, że usługi lokalizacyjne nie są włączone w Ustawieniach. Aby więc znaleźć znajomych w Find My, musisz udostępniać swoją lokalizację i włączyć usługi lokalizacyjne.

3. Musisz zaakceptować nowe Warunki korzystania z usługi iCloud

Jeśli masz nowe warunki korzystania z usługi iCloud, które musisz przeczytać i zaakceptować, ale jeszcze tego nie zrobiłeś, aplikacja może zablokować dostęp do niektórych funkcji, dopóki tego nie zrobisz.

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja jest błędna na moim telefonie z Androidem?

4. Twój telefon ma włączony tryb samolotowy

Twoje usługi lokalizacyjne działają w aplikacji Find My, gdy usługa internetowa jest włączona. Gdy tryb samolotowy jest włączony, Wi-Fi lub usługa internetowa jest wyłączona, a aplikacje współpracujące z usługami lokalizacyjnymi nie będą działać prawidłowo.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć czyjś tiktok po numerze telefonu

5. Problemy systemowe

Znalazłem raporty o niektórych użytkownikach iPhone’a, którzy udostępniali swoją lokalizację tym samym znajomym, ale nagle zaczęli mieć problem z brakiem lokalizacji. Mogli zobaczyć tylko lokalizację swojego znajomego, z wyjątkiem tego, że mieli otwartą aplikację. Potwierdzono, że przyczyną tego problemu jest nieaktualna wersja systemu iOS.

6. Niska prędkość sieci

Wielu użytkowników iPhone’a również zgłasza ten problem, gdy są poza domem. Ale kiedy wracają do domu i korzystają z usługi Wi-Fi, mogą znowu widzieć swoich znajomych online. Jest to spowodowane niską szybkością sieci lub dużym ruchem sieciowym.

Przeczytaj także: Jak przestać udostępniać lokalizację komuś bez jego wiedzy

6 wskazówek, jak naprawić „Nie znaleziono lokalizacji” na iPhone’ach

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak rozwiązać problem raz na zawsze:

1. Uruchom ponownie telefon

Jak zawsze mówię, ponowne uruchomienie telefonu jest jednym z pierwszych połączeń w przypadku problemu przed rozpoczęciem właściwego rozwiązywania problemów. Wiele osób było w stanie rozwiązać problem, ponownie uruchamiając swoje urządzenia. Możesz także wylogować się i zalogować do iCloud za pomocą swojego Apple ID i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

2. Zaktualizuj iOS

Kilku użytkowników Find My rozwiązało problem, aktualizując swoje urządzenia do najnowszej wersji iOS. Możesz dokonać aktualizacji ręcznie, jeśli przegapiłeś aktualizację lub nie miałeś iPhone’a w dłoni przez długi czas.

 1. Zacząć od tworzenie kopii zapasowych swój telefon z iCloud, aby w razie problemów z nową aktualizacją iOS można było wrócić do obecnego systemu iOS.
 2. Przejdź do ustawień telefonu i dotknij Ogólny.
 3. Przewiń w dół i dotknij Aktualizacja oprogramowania.
 4. Jeśli dostępna jest aktualizacja, stuknij Ściągnij i zainstaluj aby go pobrać.

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja sama się wyłącza i włącza na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem?

 1. Jeśli dostępna jest aktualizacja, stuknij Ściągnij i zainstaluj aby go pobrać.
🔥 Zalecana:  Google pracuje nad nowym narzędziem do tłumaczenia obrazów
 • Następnie dotknij Zainstaluj teraz i wprowadź swój kod zabezpieczający.

Porady

 • Domyślnie aktualizacje są pobierane automatycznie. Ale jeśli Twój iPhone nie aktualizuje się domyślnie, możesz to zmienić w iTunes i sklep z aplikacjami ustawienia. Po prostu włącz Automatyczne pobieranie Do Aktualizacje w tej kategorii.
 • Aby sprawdzić, czy korzystasz z najnowszej wersji systemu iOS, przejdź do Ustawień na iPhonie lub iPadzie, przełącz się na Ogólny, i wtedy O. w Wersja możesz sprawdzić, która wersja systemu iOS jest zainstalowana na Twoim urządzeniu.

3. Włącz usługi lokalizacyjne

Aby aplikacje lokalizacyjne działały poprawnie na iPhonie, musisz włączyć usługi lokalizacyjne dla Find My lub dowolnej innej aplikacji, z której chcesz korzystać. Wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Ustawienia na iPhonie
 2. Uzyskiwać Prywatność w ustawieniach iOS.
 3. Idź do Usługi lokalizacyjne Sekcja.
 4. Włącz Usługi lokalizacyjne
 5. Przewiń w dół, aż zobaczysz aplikację (tj. Find My lub jakąkolwiek inną aplikację)
 6. W Zezwalaj na dostęp do lokalizacji stuknij Zapytaj następnym razem Lub Podczas korzystania z aplikacji.

4. Włącz usługę internetową lub sieć Wi-Fi

Ponownie, aby urządzenie mogło udostępnić lokalizację, wymagane jest połączenie z Internetem. Dlatego udostępnianie lokalizacji może działać tylko w obszarach o dobrym zasięgu sieci. Na przykład możesz napotkać problemy z łącznością w lesie, wieżowcach lub w pomieszczeniach z grubymi izolowanymi ścianami. Jeśli usługa internetowa jest włączona, ale zasięg jest słaby, możesz zamiast tego połączyć się z siecią Wi-Fi.

5. Ustaw datę i godzinę

Nieprawidłowo ustawiona data i godzina z powodu słabego połączenia sieciowego może spowodować, że aplikacje lokalizacyjne iPhone’a wyświetlają błąd „Nie znaleziono lokalizacji”.

Więc zresetuj datę i godzinę, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> Data i godzina. Następnie dotknij Ustaw automatycznie Lub Czas 24-godzinny. Polecam Ustaw automatycznie, ponieważ telefon może automatycznie aktualizować datę i godzinę przez sieć.

6. Włącz opcję Udostępnij lokalizację w aplikacji

Jeśli nie możesz zobaczyć lokalizacji znajomych lub członków rodziny w aplikacji Find My, być może musisz włączyć opcję Udostępnij lokalizację. Wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Znajdź mój na telefonie iPhone, iPadzie lub komputerze Mac
 2. Stuknij w Ludzie patka
 3. Stuknij w nazwisko członka rodziny
 4. Uzyskiwać Udostępnij moją lokalizację
🔥 Zalecana:  „Bańka NFT pękła, ale nie ma to nic wspólnego z technologiami blockchain” — Giovanni Petrantoni, dyrektor generalny i założyciel Fragnova

Czy brak lokalizacji oznacza, że ​​przestali udostępniać?

Odpowiedź brzmi: tak i nie. Po pierwsze, możesz otrzymać błąd „Nie znaleziono lokalizacji”, jeśli znajomy przestanie udostępniać swoją lokalizację. Istnieje jednak kilka innych powodów, dla których Twój telefon może wyświetlić ten błąd. Więc nie powinieneś zakładać. Może się na przykład zdarzyć, że druga osoba wyłączyła swoją lokalizację, usługę sieciową lub telefon (albo wyczerpała się bateria).

Wniosek

Jeśli chcesz zlokalizować rodzinę lub znajomego i uzyskać lokalizację za pomocą usług lokalizacyjnych, włącz opcję Udostępnij lokalizację w aplikacji, znajdź się w obszarze o dobrym zasięgu sieci lub skorzystaj z usługi Wi-Fi. Ponadto iPhone powinien działać z aktualną wersją iOS, aby uniknąć błędów. Upewnij się również, że iPhone automatycznie określa strefę czasową i lokalizację kraju.