Co oznacza awaria karty SIM? Niektóre objawy złej karty SIM

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza awaria karty SIM? Niektóre objawy złej karty SIM

Czy natknąłeś się na komunikat o błędzie „Błąd karty SIM” w telefonie? Jest to dość mylące, ponieważ przez cały czas karta SIM była w telefonie i nigdy nie została usunięta. Cóż, nie jesteś sam! Wielu użytkowników telefonów otrzymuje ten komunikat o błędzie od czasu do czasu i tak jak Ty, chcą poznać jego przyczynę.

Co oznacza awaria karty SIM? Jak zawsze, przedstawiamy artykuł, który nie tylko wyjaśnia, co to oznacza, ale także jak temu zapobiec. Na koniec sprawdzimy, co zrobić, jeśli kiedykolwiek otrzymasz tę wiadomość.

Co oznacza awaria karty SIM?

Brak karty SIM, nieprawidłowa karta SIM lub awaria karty SIM oznaczają luźne połączenie między kartą SIM a tacką SIM, karta SIM jest uszkodzona lub uszkodzone jest gniazdo karty SIM w telefonie. Po wyświetleniu komunikatu o błędzie karty SIM nie można nawiązywać połączeń wychodzących, odbierać połączeń przychodzących ani korzystać z internetu, chyba że masz połączenie z siecią Wi-Fi.

Najpierw przyjrzyjmy się kilku rzeczom, na które warto zwrócić uwagę, jeśli kiedykolwiek wystąpi awaria karty SIM i niektóre złe objawy karty SIM, które ostrzegają o potencjalnych zagrożeniach dla karty SIM.

Poprawka 1: Wypróbuj tryb samolotowy

Włączanie i wyłączanie trybu samolotowego jest często pierwszą rzeczą do zrobienia w przypadku problemów z połączeniem, ponieważ szybko resetuje każdą bieżącą operację sieciową.

Poprawka 2: Wyczyść układ SIM

Być może wypróbowałeś pierwszą opcję bez żadnego przełomu, wystarczy zdobyć kartę SIM i wyczyścić chip. Zwilżona alkoholem, czysta i sucha szmatka załatwi sprawę. Brud może spowodować luźne połączenie między kartą SIM a tacką.

Poprawka 3: Wysuń i ponownie włóż kartę SIM

Czasami problem może wynikać z tego, że taca karty SIM nieznacznie przesunęła się z pierwotnej pozycji. Co zrobić, jeśli taca karty SIM jest zepsuta? Jeśli warto, wyjmij kartę SIM i sprawdź, czy nie ma żadnych nieprawidłowości. Jeśli znajdziesz coś dziwnego, możesz spróbować naprawić lub skontaktować się z technikiem telefonicznym w celu uzyskania profesjonalnej pomocy.

🔥 Zalecana:  Najlepsze promocje transferu salda karty kredytowej w Kanadzie w 2023 r

Przeczytaj także: Dlaczego moja karta SIM nie działa?

Poprawka 4: Wymień złą kartę SIM

Jeśli po wszystkich badaniach nadal nie możesz wskazać, na czym polega problem, a komunikat o błędzie karty SIM nadal się pojawia, być może karta SIM jest uszkodzona. W tym momencie jedyną realną opcją będzie zakup nowej karty SIM. Najpierw spróbuj włożyć kartę SIM do innego telefonu i włóż inną kartę SIM do wspomnianego telefonu i sprawdź, czy wszystko działa. Ogólnie rzecz biorąc, zmiana kart SIM i telefonów pomaga dowiedzieć się, czy karta SIM jest wadliwa, czy telefon.

Niektóre objawy złej karty SIM

Jeśli w telefonie komórkowym wystąpi którykolwiek z tych objawów, istnieje duża szansa, że ​​już wkrótce pojawi się komunikat o błędzie karty SIM:

Częściowe wyświetlanie kontaktów SIM

W książce telefonicznej wyświetlane są tylko numery telefonów zapisanych kontaktów, ale nie nazwa, pod którą zapisane zostały kontakty. – Ale mimo to wczoraj wybrałem ten numer? Cóż, to jeden z objawów złej karty SIM. Chociaż niektórzy mogą to zignorować, ponieważ po pewnym czasie nazwa pojawia się ponownie, teraz wiesz, co to znaczy.

Przeczytaj także: Jeśli włożę kartę SIM do innego telefonu, co się stanie?

Telefon wchodzi w tryb offline bez monitu

Jeśli Twój telefon przechodzi w tryb offline bez Twojej inicjacji, możliwe do zweryfikowania badania potwierdziły, że jest to problem z kartą SIM. W większości przypadków tryb offline ostatecznie powraca do trybu online. Ale jeśli zdarzy się to kilka razy w ciągu tego samego tygodnia, powinieneś się martwić.

Poza zasięgiem sieci

Taca SIM może wykryć kartę SIM, ale karta SIM niestety nie tylko działa. Dla przeciętnego użytkownika telefonu jest to problem z operatorem komórkowym, ale w rzeczywistości jest to bardzo prawdopodobne, że jest to wynikiem wadliwej karty SIM. Możesz przetestować ten telefon z inną kartą SIM tego samego operatora komórkowego, aby to potwierdzić.

🔥 Zalecana:  Nowa funkcja WhatsApp pozwala ukryć się w pokoju i potajemnie rozmawiać!

Karta SIM niegotowa

Dzieje się tak, gdy telefon jest włączony. Zwykle telefon potrzebuje trochę czasu, aby się uruchomić, ale po pewnym czasie pojawiają się paski SIM. W przypadku telefonów ze złym objawem karty SIM telefon pokazuje, że karta SIM nie jest gotowa i pozostaje w tym trybie przez dłuższy czas. W takim przypadku przygotuj się na zmianę karty SIM, ponieważ aktualna karta SIM może być uszkodzona.

Przeczytaj także: Czy karta SIM może się zepsuć?