Co oznacza Abonent, do którego wybrałeś numer, nie działa w Verizon, T-Mobile, Metro Pcs, Boost Mobile lub Sprint?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co oznacza Abonent, do którego wybrałeś numer, nie działa w Verizon, T-Mobile, Metro Pcs, Boost Mobile lub Sprint?

Załóżmy, że próbujesz nawiązywać połączenia na smartfonie z Verizon, T-Mobile, Metro Pcs, Boost Mobile lub Sprint i otrzymujesz komunikat, że „abonent, którego wybrałeś, jest nieobsługiwany” i „numer wybrałeś nie działa”, co to oznacza? Dlaczego połączenie nie jest realizowane? Co możesz zrobić, aby to naprawić? Te i wiele innych zostaną omówione w tym artykule.

Przeczytaj także: Jak zapłacić rachunek Verizon innej osoby

Co powoduje komunikat „Wybrany abonent nie działa”?

Kiedy podczas próby nawiązania połączenia pojawia się komunikat „abonent, którego wybrałeś, jest niedostępny”, dzieje się tak głównie dlatego, że numer telefonu odbiorcy ma pewne problemy. Może się zdarzyć, że odbiorca nie zapłacił rachunków telefonicznych, dlatego operator telekomunikacyjny zawiesił jego konto, problem z linią lub nawet gdy klient anulował abonament. W takim przypadku każdy, kto zadzwoni pod ten numer, otrzyma komunikat „abonent, którego wybrałeś, nie działa”.

Prawdopodobnie otrzymasz komunikat o błędzie „wybrany numer nie jest w użyciu” od operatora usługi przechwytywania, maszyny lub osoby. Kiedy operator usługi Intercept wysyła Ci tę wiadomość, oznacza to, że połączenie zostało przechwycone przez działającego na żywo operatora, a wiadomość jest wysyłana do Ciebie, aby pomóc Ci rozwiązać problem. W takim przypadku oznacza to albo błędne wybranie numeru telefonu, albo inne problemy – w niektórych przypadkach po stronie dzwoniącego.

Kiedy maszyna przechwytuje tę wiadomość, wiadomość „abonent, którego wybrałeś, nie jest dostępny” prawdopodobnie będzie wcześniej nagraną wiadomością, aw większości przypadków problem leży po stronie odbiorcy.

W większości przypadków komunikat „abonent, którego wybrałeś, jest niedostępny” jest spowodowany jedną z następujących przyczyn:

  • Podany numer telefonu jest nieprawidłowy.
  • Klient zmienił swój numer na numer zastrzeżony (otrzymasz inną odpowiedź, jeśli odbiorca podał nowy numer).
  • Nie ma nowego numeru telefonu, na który można przekierować połączenie (lub operator przechwytujący nie podaje nowego numeru)
  • Odbiorca albo anulował swój plan, albo został zawieszony za nieterminową subskrypcję.
  • Powinienem również wspomnieć, że w bardzo niewielu przypadkach komunikat „abonent, którego wybrałeś, jest nieaktywny” jest spowodowany tym, że numer telefonu, na który dzwonisz, nie pozwala na odbieranie połączeń. Niektóre firmy dzwonią do ciebie z numerem telefonu, a kiedy próbujesz zadzwonić na ten numer firmy, są szanse, że nie zezwalają na połączenia przychodzące. Chcesz dotrzeć do ich stron obsługi klienta, aby zobaczyć działające numery.
🔥 Zalecana:  Zadania, które ChatGPT zastąpi i których nie zastąpi

Przeczytaj także: Blokowanie wiadomości jest aktywne – co to oznacza i jak naprawić i wyłączyć

Co oznacza „Wybrany abonent jest niedostępny”?

Komunikat „Wybrany abonent jest niedostępny”, który otrzymujesz podczas próby nawiązania połączenia, oznacza, że ​​odbiorca nie znajduje się w pobliżu żadnych masztów telefonii komórkowej należących do jego operatora. Często dzieje się tak, gdy osoba podróżuje przez góry, gdzieś daleko od miasta lub obszaru z wieloma martwymi strefami.

Komunikat „Wybrany abonent jest niedostępny” może być również wynikiem błędnych kodów wywołujących. Chcesz sprawdzić, czy masz prawidłowy numer kierunkowy kraju lub miasta, ponieważ nieprawidłowe kody połączeń spowodują wyświetlenie komunikatu „niedostępny”.

Przeczytaj także: Message+ ciągle się zatrzymuje – rozwiązanie

Możliwe, że komunikat „abonent, do którego dzwonisz, jest niedostępny”, wynika z tego, że odbiorca zablokował Twój numer, w którym to przypadku nie będziesz w stanie się z nim skontaktować, nawet jeśli znajduje się blisko wieży telefonii komórkowej.

Jeśli otrzymujesz wiadomość „niedostępny” wystarczająco długo, ogólnie sugerujemy próbę zadzwonienia pod numer telefonu z innego numeru – takiego, którego odbiorca prawdopodobnie nie ma – i to powinno powiedzieć, czy ma twój numer na liście zablokowanych.

Możesz również zobaczyć komunikat „abonent, którego wybrałeś, jest niedostępny”, jeśli odbiorca wyjmie kartę SIM, jego bateria jest rozładowana lub telefon jest wyłączony. Powinienem również dodać, że jeśli odbiorca anulował swój plan telefoniczny lub został zawieszony z powodu nieodnowienia planu, prawdopodobnie otrzymasz komunikat „niedostępny” podczas próby dodzwonienia się do niego.

Przeczytaj także: Nie pamiętam hasła do konta Apple ID i adresu e-mail