Co mogę zastawić za 500 $? 15 najlepszych przedmiotów do zastawienia w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co mogę zastawić za 500 $? 15 najlepszych przedmiotów do zastawienia w 2023 r

Czy znasz zasady działania lombardów? Wiedza może się przydać. Kiedy potrzebujesz szybkiej gotówki i jesteś w posiadaniu stosunkowo drogiego przedmiotu, możesz się zastanawiać: „Co mogę zastawić za 500 $?”

Większość ludzi odczuwa pilną potrzebę zarobienia pieniędzy poprzez uzyskanie krótkoterminowych pożyczek.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić szybko i prosto, jest zastawienie kosztowności w lokalnym lombardzie. Należy jednak pamiętać, że zastawianie przedmiotów to świetna opcja i mądry wybór, jeśli chcesz mieć możliwość ponownego zakupu przedmiotu w przyszłości.

Teraz, bez zbędnych ceregieli, omówmy najlepsze rzeczy, które możesz zastawić za 500 dolarów, jeśli potrzebujesz pieniędzy. Czytaj.

15 przedmiotów do zastawienia o wartości 500 $

Kiedy przedstawisz przedmiot jako zabezpieczenie w lombardzie, właściciel sklepu go wyceni, udzieli pożyczki zależnej od jego wartości, wystawi kwit lombardowy i przechowa przedmiot, dopóki nie spłacisz kwoty. To sposób na uzyskanie pożyczki osobistej bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Właściciele lombardów muszą wziąć pod uwagę wiele czynników przy obliczaniu wartości, ponieważ regularnie mają do czynienia z szeroką gamą używanych przedmiotów. O szacowanej wartości zabezpieczenia decyduje stan przedmiotu, a czasami sytuacja sprzedającego.

Znalezienie rzeczy o większej wartości czasami wymaga trochę wyobraźni lub kreatywności.

Oto 15 przedmiotów, które możesz zastawić za 500 $, aby ułatwić sobie życie:

1. Biżuteria

Większość lombardów koncentruje się głównie na biżuterii, takiej jak platynowe, złote i srebrne pierścionki, łańcuszki, kolczyki, obrączki, bransoletki, diamenty i inne cenne kamienie szlachetne. Ze względu na ich niewielki rozmiar i fakt, że większość ludzi może się bez nich obejść przez jakiś czas, biżuteria jest najczęstszym przedmiotem zastawu.

Większość lombardów ma wewnętrznych specjalistów, którzy mogą oceniać klejnoty. Możesz spodziewać się co najmniej 500 $ za zastawienie prawdziwej, wysokiej jakości biżuterii.

2. Elektronika

W lombardzie często można zastawić wszelkiego rodzaju elektronikę. Elektronika z bardziej popularnymi markami (np. Apple) i nowszymi modelami będzie kosztować więcej.

Wśród często zastawionych urządzeń elektronicznych są:

 • Tabletki
 • Systemy gier
 • telewizory
 • Komputery
 • Aparaty cyfrowe

3. Zabytkowe naczynia kuchenne

Kilka historycznych projektów naczyń kuchennych jest bardzo drogich. Na przykład możesz zastawić pełny zestaw starych zapiekanek Le Creuset za ponad 500 USD.

Zapiekanki Vintage Corning Ware z lat 70. i 80. XX wieku, których cena waha się od 15 do 100 USD, mogą przynieść kolekcjonerom nawet 10 000 USD.

4. Kolekcjonerskie komiksy

Wielu dorosłych nadal posiada swoje kolekcje komiksów z dzieciństwa.

Jak widać w reality show „Gwiazdy lombardu”, możesz zastawić kolekcję za 500 dolarów, jeśli zawiera ona co najmniej kilka wydań kolekcjonerskich, takich jak Giant Size X-Men #1 z 1975 roku lub „A New Peanuts Book Featuring Snoopy”, opublikowana w 1958.

🔥 Zalecana:  21 najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowym Brunszwiku w 2023 roku

5. Elektronarzędzia

Przedmioty często zastawiane obejmują elektronarzędzia. Aby osiągnąć 500 USD, może potrzebować kilku elektronarzędzi. Zastaw narzędzie o najwyższej wartości, aby otrzymać największą sumę pożyczki.

Oto kilka bardziej wartościowych marek:

 • Ryobi
 • Narzędzie Milwaukee
 • Dewalt
 • Sztywny
 • Rzemieślnik
 • Narzędzia Kleina

6. Podręczniki

Każdy podręcznik może kosztować do 200 dolarów. Prawdopodobnie masz wystarczająco dużo, aby osiągnąć 500 USD, mimo że lombard może je wycenić tylko na około 50 USD za sztukę.

7. Meble

Meble z zastawu to dobry pomysł.

Jednak niektóre meble są warte więcej niż inne, więc szukaj droższych elementów do zastawienia, takich jak zabytkowe krzesła, designerskie lampy lub meble z litego drewna od ekskluzywnych producentów. Jest mało prawdopodobne, że jeden mebel dostanie 500 dolarów.

8. PlayStation 5

PS5 wciąż trudno znaleźć. Można go było swobodnie przyjąć jako przedmiot zastawny w wielu lombardach za 500 dolarów.

PlayStation 5 kosztuje około 1000 USD i może osiągać jeszcze wyższe ceny przy odsprzedaży ze względu na popyt.

9. Designerskie torby

Od czasu do czasu możesz zastawić markowe torebki za 500 $. Wartość luksusowych marek, takich jak Dior, Louis Vuitton i Hermes, przekroczy 500 USD, najprawdopodobniej jeśli będą dostarczane z oryginalnym opakowaniem.

10. Instrument Zespołu Szkolnego

Instrumenty z licealnych zespołów doskonale nadają się do zastawiania. Kiedy są w dobrym stanie, nawet stare instrumenty zespołu mogą zostać zastawione za 500 USD.

Na przykład saksofony i flety często są przedmiotem zastawu za 500 USD lub więcej.

11. Sprzęt do ćwiczeń

W porównaniu z wieloma innymi towarami sprzęt do ćwiczeń lepiej zachowuje swoją wartość. W zależności od marki, wieku i stanu, możesz otrzymać od 30% do 75% pierwotnej wartości sprzętu do ćwiczeń.

W lombardzie bardzo cenione są bieżnie i orbitreki.

12. Zabawki z dzieciństwa

Jeśli masz trzydzieści lat lub więcej, Twoje zabawki z dzieciństwa mogą być teraz warte znacznie więcej jako przedmioty kolekcjonerskie. Na przykład niektóre figurki akcji z lat 80., takie jak Teenage Mutant Ninja Turtles, są warte ponad 500 dolarów.

13. Buty z limitowanej edycji

Najbardziej limitowane edycje butów mogą kosztować setki dolarów. Możesz zastawić Air Jordan III OG i Nike Dunk Low Pro SB Pigeon za 500 USD, jeśli masz je w idealnym stanie.

14. Kije golfowe

Niektóre marki klubów golfowych można zastawić za 500 USD lub więcej. Otrzymasz najlepszą ofertę, jeśli znajdziesz zabytkowe kije golfowe renomowanych producentów, takich jak MacGregor, Spalding i Tom Stewart.

15. Luksusowe zegarki

Wiele lombardów nie przyjmuje zegarków, chyba że są one bardzo drogie, oryginalne i pochodzą od znanej marki. Popularne marki to Omega, Rolex, Cartier, Breitling i Chanel. W lombardzie ceny takich zegarków zaczynają się od 500 dolarów.

🔥 Zalecana:  Jak natychmiast zdobyć darmowe 20 USD – 15 najlepszych metod na 2023 rok!

Aby uzyskać za nie wyższą cenę, upewnij się, że zegarek działa. Jeśli na przykład bateria się wyczerpie, wyszukaj a wymiana baterii w zegarku aby go naprawić przed wizytą w lombardzie.

3 najbardziej poszukiwane przedmioty do lombardu

1. Biżuteria

Biżuteria jest często jednym z pierwszych przedmiotów branych pod uwagę do zastawienia. Jest stale poszukiwany w lombardach, zwłaszcza jeśli biżuteria jest wykonana z metali szlachetnych. Cena lombardowa złotej biżuterii i pierścionków z brylantami będzie oparta na wadze metali w gramach i jakości w karatach.

Lombardy zapłacą od 25% do 100% wartości przedmiotu.

2. Elektronika

Drugą najczęstszą kategorią jest elektronika. Telewizory, smartfony, komputery, konsole do gier wideo i aparaty cyfrowe należą do tej kategorii.

Obiekt musi być aktualny i w dobrym stanie. Gadżety mogą wynosić od 200 do 1000 USD.

3. Instrumenty muzyczne

Jeśli jesteś uzdolniony muzycznie, twój instrument może być przedłużeniem tego, kim jesteś. Mógł również gromadzić kurz w szafie, ponieważ byłeś zbyt zajęty, aby się nim bawić. W takim przypadku możesz zarobić kilkaset dolarów w lombardzie, sprzedając gitary, wiolonczele i inne instrumenty o wartości co najmniej 1000 USD.

Możesz mieć profesjonalne mikrofony lub głośniki, jeśli grałeś jako DJ, grałeś w zespole lub eksperymentowałeś z nagrywaniem muzyki, podcastów i filmów w YouTube; w ten sposób możesz uzyskać więcej.

Innym powszechnym elementem pionka ludzi są wzmacniacze.

Jak zdobyć najwięcej pieniędzy w lombardzie

2 czynniki mogą zapewnić Ci najwięcej pieniędzy w lombardzie:

Twój związek z właścicielem lombardu

Ogólnie rzecz biorąc, lombardy wolą pożyczać większe sumy lojalnym klientom, z którymi mają pozytywne relacje. Zwiększa to ich ryzyko, jeśli uważają, że nie spłacisz pożyczki.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że spłacisz dług za coś, co stoi w garażu od lat? Lombard może również wahać się, czy dać ci za to dużą ilość gotówki, jeśli sprzedaż zajmie trochę czasu.

Wartość rynkowa i popularność przedmiotu, który chcesz zastawić

Lombardy biorą pod uwagę szeroki zakres zmiennych. Na przykład, jeśli nie ma wielu potencjalnych nabywców wartościowego przedmiotu, przyjęcie go jako zabezpieczenia pożyczki może być niebezpieczne.

Większość lombardów zbada również swoje zapasy, historyczną sprzedaż porównywalnych przedmiotów oraz czas potrzebny na tę sprzedaż.

Często zadawane pytania (FAQ) – Co mogę zastawić za 500 USD?

Co najlepiej zastawić w lombardzie?

Ponieważ pragną produktów o wysokiej wartości, które są łatwe do utrzymania i odsprzedaży, jeśli nie spłacisz pożyczki, lombardy często zastawiają ten sam rodzaj towarów.

Oto kilka najlepszych przedmiotów do zastawienia: rzadkie ćwiartkizłote monety, konsole, pojazdy, motocykle, samochody, broń palna, antyki, modna odzież, torebki, biżuteria, zegarki, drogi sprzęt sportowy, narzędzia i gadżety elektroniczne oraz metale szlachetne.

🔥 Zalecana:  Zapanowanie nad dryfem danych i modeli dzięki usłudze Azure Machine Learning — w kierunku sztucznej inteligencji

Czy dostaniesz więcej pieniędzy, jeśli zastawisz lub sprzedasz?

Jeśli sprzedasz swój przedmiot do sklepu zamiast zastawić go, sklepikarze zazwyczaj dadzą ci więcej pieniędzy, w zależności od kilku zmiennych podczas oceny.

The właściciel lombardu prawdopodobnie da ci większą sumę, jeśli sprzedasz coś, na co jest duży popyt, na przykład złoto, diamenty lub wysokiej jakości zegarek.

Ile powinienem poprosić w lombardzie?

Około 80% ceny stanowi rozsądny punkt wyjścia. Możesz również zapytać o najniższą cenę, jaką zaakceptują za niektóre produkty, zwłaszcza jeśli mają dużą ilość tych produktów w magazynie.

Prawdopodobnie posiadasz wiele przedmiotów, które możesz zastawić za 500 USD i szybko zarobić pieniądze. Nawet jeśli tego nie zrobisz, nadal możesz znaleźć przedmioty na wyprzedażach stoczni, wyprzedażach nieruchomości i witrynach aukcyjnych online, które są warte zastawienia.

Prawdopodobnie możesz zastawiać przedmioty za około jedną trzecią ich wartości.

Wniosek – co mogę zastawić za 500 $?

Aby uzyskać natychmiastową gotówkę, wiele osób zwykle udaje się do lokalnych lombardów, gdy są w potrzebie, zwłaszcza jeśli planują później odkupić zastawione przedmioty. Rozejrzenie się po domu może ujawnić niektóre nadające się do zastawienia (lub niechciane) przedmioty o wartości co najmniej 500 $, ale pamiętaj, że lombardy zazwyczaj dają od 25% do 60% wartości odsprzedaży przedmiotu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci określić, które przedmioty są uważane za najcenniejsze przez lombardy. Jeśli nie posiadasz przedmiotu o wartości 500 $, który można zastawić, możesz zastawić kilka tańszych przedmiotów lub sprzedać przedmiot, aby zmaksymalizować otrzymane pieniądze.

Znajdź przedmiot, który można zastawić, przeprowadź badania i zdobądź tę szybką gotówkę już teraz!

Powiązane lektury: