Co dalej w życiu po spłacie kredytu hipotecznego?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co dalej w życiu po spłacie kredytu hipotecznego?

Dążenie do wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego to wielki osobisty cel finansowy, który może wiązać się z kilkoma pytaniami! Całkowite opłacenie domu wymaga czasu, ale jest to coś, na co warto czekać.

Twój miesięczny budżet zostanie znacznie zmniejszony, a Ty będziesz mieć spokój ducha, który towarzyszy świadomości, że masz wolny i czysty dom!

Zaufaj mi, życie po spłacie kredytu hipotecznego jest o wiele lepsze i mniej stresujące.

Zauważysz zdecydowaną różnicę między spłatą kredytu hipotecznego na czas i zgodnie z harmonogramem a wcześniejszą spłatą.

Aby być uczciwym, istnieją sprzeczne opinie na temat tego, czy powinieneś spłacić kredyt hipoteczny wcześniej, ale podobnie jak w przypadku większości decyzji finansowych, każda sytuacja jest inna i osobista.

Ale tak czy inaczej, jeśli jesteś na dobrej drodze do bycia wolnym od kredytu hipotecznego, oto, czego możesz się spodziewać po spłaceniu domu, w tym niektóre korzyści z opłaconego domu!

Co się stanie, gdy Twój kredyt hipoteczny zostanie spłacony?

Kiedy spłaciłeś kredyt hipoteczny, twoje życie jest o wiele mniej stresujące.

Zamiast co miesiąc przelewać dużo pieniędzy do swojego banku, możesz cieszyć się swoim domem, wiedząc, że wszystko jest twoje.

W szczególności, jeśli zbliżasz się do emerytury, może to być świetna sytuacja, aby się znaleźć.

To dlatego, że mieszkanie jest zazwyczaj największym miesięcznym wydatkiem, Twój budżet emerytalny może być znacznie bardziej osiągalny bez spłaty kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że po spłacie kredytu hipotecznego nadal będziesz potrzebować ubezpieczenia domu.

A kiedy nadejdzie czas na dokonanie ostatniej płatności, będziesz musiał oddać swoje obsługujący kredyt wezwanie do wyceny wypłaty.

Największym dreszczykiem emocji związanym ze spłatą kredytu hipotecznego jest świadomość, że ty i tylko ty jesteś właścicielem swojego domu! Zanim jednak staniesz się zbyt podekscytowany, będziesz musiał wykonać kilka kroków, aby upewnić się, że masz całą potrzebną dokumentację.

Pamiętaj, aby komunikować się ze swoim serwisantem przez cały proces.

Po otrzymaniu wyceny wypłaty i listu będziesz mieć lepsze wyobrażenie o tym, co musisz zrobić, aby zakończyć cały proces.

Pamiętaj, że w przypadku wielu wypłat pożyczkodawca będzie wymagał zapłaty przelewem bankowym lub podobnymi środkami.

Oznacza to, że będziesz musiał anulować płatność automatyczną, jeśli masz taką konfigurację, i poczynić inne ustalenia dotyczące płatności końcowej.

Ponadto nie zapominaj, że w twoim życiu po spłaceniu kredytu hipotecznego mogą pojawić się opłaty związane ze spłatą, które będziesz chciał przejrzeć ze swoim serwisantem.

Będziesz także musiał udać się do lokalnego urzędu rządowego, który zajmuje się nagraniami i poprosić ich o złożenie wniosku o wypłatę.

Jest to z pewnością dokument, który będziesz chciał przechowywać w bezpiecznym miejscu! I oczywiście to biuro może również pobrać opłatę za zaktualizowane zgłoszenie.

Więcej na ten temat poniżej.

Co zrobić po spłaceniu domu?

Po spłaceniu domu należy wykonać kilka kroków.

Gdybym był na twoim miejscu, pierwszą rzeczą, którą bym zrobił, było otwarcie butelki szampana!

Ale po świętowaniu będziesz musiał podjąć kilka kroków, aby sfinalizować ten proces i przygotować wszystko na swoją przyszłość.

Te kroki obejmują planowanie z wyprzedzeniem i sprawdzanie, czy masz potrzebną ochronę.

1.

Przyjrzyj się uważnie swoim finansom

Gdy spojrzysz na ścieżkę swojego życia po zaciągnięciu kredytu hipotecznego, będziesz chciał dokładnie sprawdzić swój raport kredytowy raczej wcześniej niż później.

Chociaż Twój wynik może się nie zmienić, o ile nie spłaciłeś kredytu hipotecznego ogromną opłatą ryczałtową, będziesz chciał sprawdzić, czy pokazuje, że dług został spłacony.

To także dobry moment, aby przyjrzeć się swojej ogólnej sytuacji finansowej. Jakie zmiany chciałbyś wprowadzić teraz, gdy masz zwiększone miesięczne przepływy pieniężne? Czy nadszedł czas, aby przyjrzeć się zmianom, które musisz wprowadzić, aby zapewnić sobie wygodną emeryturę? To tylko niektóre z pytań do rozważenia.

2.

Współpracuj ze swoim prawnikiem i księgowym w zakresie planowania spadkowego

Prawdopodobnie Twój dom jest Twoim największym aktywem finansowym.

Dlatego sensowna jest współpraca ze specjalistami od finansów i podatków, aby zapewnić ochronę tego składnika aktywów.

Planowanie nieruchomości będzie również konieczne, aby zapewnić, że dom zostanie przekazany w możliwie najbardziej korzystny finansowo sposób.

Niektórzy ludzie lubią przenosić swoje domy do funduszu powierniczego lub innego instrumentu finansowego, aby pomóc zmniejszyć obciążenia podatkowe ich spadkobierców, ale znowu każda sytuacja jest inna! Jeśli nie masz obecnie pracującego doradcy finansowego lub księgowego, będziesz chciał zacząć go szukać na kilka miesięcy przed wypłatą.

Nawet jeśli nie uważasz się za bogatego ani bogatego, nadal możesz skorzystać z tych profesjonalnych usług.

Przekonałem się, że rekomendacje od przyjaciół i rodziny to świetny sposób na znalezienie odpowiednich partnerów finansowych.

Powiązany: 17 genialnych cytatów dotyczących planowania finansowego, które zainspirują Twoje pieniądze

3.

Przejrzyj swoją aktualną polisę ubezpieczeniową domu

Jak wspomniałem powyżej, nadal będziesz potrzebować ubezpieczenia.

Chociaż będziesz teraz mógł zmieniać zakres ubezpieczenia w zależności od tego, czego wymagał twój pożyczkodawca, posiadanie solidnej polisy jest zawsze świetnym pomysłem.

Upewnij się, że usiądziesz ze swoim agentem ubezpieczeniowym i przeanalizujesz swoje obecne potrzeby oraz to, jak Twoja polisa będzie musiała zostać dostosowana, aby je odzwierciedlić.

Twój pożyczkodawca może być wymieniony na twojej polisie.

Upewnij się, że masz czas, aby je usunąć.

I pamiętaj, ponownie, będziesz musiał skonfigurować własne płatności za te koszty, które wcześniej były obsługiwane przez twojego pracownika obsługi pożyczki.

4.

Zaktualizuj swoje płatności automatyczne

Życie po spłacie kredytu hipotecznego wymaga szybkiego znalezienia czasu na anulowanie tych automatycznych płatności! Niezależnie od tego, czy zapłaciłeś podatki i ubezpieczenie wraz z hipoteką, czy osobno, płatności te będą musiały zostać zaktualizowane.

Twój serwisant wcześniej opłacił Twoje płatności Escrow, a teraz będziesz musiał je skonfigurować, aby zapłacić samemu.

Może to zająć trochę czasu, więc pamiętaj, aby zacząć analizować wszystkie te kroki na tygodnie lub miesiąc przed spodziewaną wypłatą.

Pomocne może być utworzenie listy kontrolnej, aby śledzić wszystkie rachunki związane z kredytem hipotecznym, zmiany, które będziesz musiał wprowadzić, oraz późniejszą dokumentację! Chociaż nie będzie to tak dużo pracy i pogoni za papierami, z którymi musiałeś sobie poradzić przy zakupie domu, to wciąż dużo.

5.

Powiadom lokalnego poborcę podatkowego

Twój status podatkowy lub płatność mogą się nie zmienić, ale Twój poborca ​​podatkowy będzie teraz musiał przesłać rachunek bezpośrednio do Ciebie.

Jest to coś, czym będziesz chciał się zająć od razu, ponieważ pomoże ci to uniknąć problemów z płatnościami lub terminami.

Poinformuj ich, że mogą usunąć osobę obsługującą pożyczkę z twojego pliku i że wyślą ci rachunki podatkowe bezpośrednio.

To wszystko może się zdarzyć, gdy zamkniesz rachunek powierniczy lub może wymagać załatwienia sprawy bezpośrednio z urzędem skarbowym.

Tak czy inaczej, pamiętaj o dalszych działaniach i upewnij się, że wszystko jest w porządku i gotowe przed następną płatnością.

6.

Zdecyduj, czy zachować ubezpieczenie tytułu własności

Wiele osób decyduje się na anulowanie ubezpieczenia, które noszą w swoim życiu po spłacie kredytu hipotecznego, tylko dlatego, że wymaga tego ich pożyczkodawca.

Może to być trochę krótkowzroczne i nie jest zalecane.

Tylko dlatego, że spłaciłeś kredyt hipoteczny, nie oznacza, że ​​​​problem z tytułem nie może pojawić się kiedyś w przyszłości.

Myślę, że to świetny pomysł, aby przez jakiś czas zachować wszystkie ubezpieczenia i podejmować te decyzje w przemyślany sposób.

Nie ma powodu, aby anulować wszystko, czego wymaga pożyczkodawca i iść z absolutnym minimum.

Twój agent ubezpieczeniowy będzie w stanie pomóc Ci przejść przez ten proces i pomóc w znalezieniu rodzajów polis i poziomów ochrony, które są odpowiednie dla Twojej nowej sytuacji.

Jakie dokumenty otrzymam przy spłacie kredytu hipotecznego?

Otrzymasz wiele dokumentów od swojego pracownika obsługi kredytu hipotecznego, gdy Twój dom zostanie opłacony.

Nawet jeśli nie masz pewności, czy któryś z dokumentów będzie Ci potrzebny w przyszłości, warto je zachować.

Ponownie, tutaj lista kontrolna może okazać się nieoceniona.

Będziesz mieć wiele dokumentów do śledzenia podczas tego procesu i bardzo ważne jest, aby wszystkie kroki zostały wykonane i masz wszystko, czego potrzebujesz na przyszłe potrzeby.

 • Anulowany weksel – Twoja notatka jest jednym z wielu dokumentów, które podpisałeś przy zamknięciu.

  Ponieważ nie jesteś już zobowiązany wobec swojego pożyczkodawcy, notatka jest uważana za zapłaconą i anulowaną.

 • Certyfikat satysfakcji – jest to dokument, który z pewnością będziesz chciał śledzić i mieć w swoich aktach.

  Można go uzyskać w urzędzie lokalnym, prawdopodobnie w urzędzie hrabstwa lub w biurze akt.

  Pamiętaj, że za złożenie tego dokumentu może obowiązywać symboliczna opłata, powiedzmy około 25 USD.

  Sprawdź dokładnie swoje zestawienie wypłaty, ponieważ ta opłata mogła być tam uwzględniona.

  Nie chcesz płacić dwa razy!

 • Czyn – skontaktuj się ze swoim serwisantem, ponieważ myślisz, że wyślą ten dokument bezpośrednio do Ciebie.

  Czasami jednak wyślą go do Twojego urzędu samorządowego, podobnie jak w powyższym scenariuszu.

  Twój urzędnik ds.

  kredytów hipotecznych lub ktoś w twoim banku powinien być w stanie pomóc ci go wyśledzić, jeśli masz problemy z połączeniem się z usługodawcą.

 • Ostateczne zestawienie hipoteki – to jest twój dowód wpłaty w całości, więc zdecydowanie chcesz mieć ten dokument w aktach! Powinien pochodzić od Twojego dostawcy usług, a nawet możesz pobrać go bezpośrednio z jego witryny.

  Za ten formularz nigdy nie powinno być pobierana opłata.

 • Pismo o spłacie pożyczki – jest to sytuacja typu „pas i szelki”, w której tak naprawdę nie potrzebujesz tego dokumentu.

  Jeśli Twój serwisant prześle Ci go, śmiało i zachowaj go razem z innymi dokumentami.

  To nie może boleć.

Osoba obsługująca pożyczkę będzie Twoim głównym punktem kontaktowym podczas tego procesu, ale nie będzie jedyną osobą, z którą będziesz się kontaktować.

Poznasz także swojego rejestratora hrabstwa i asesora podatkowego, żeby wymienić dwóch nowych przyjaciół, z którymi możesz skończyć!

Ponieważ serwisanci często przebywają poza miastem i obsługują wiele różnych kont, dotarcie do nich może być trudne.

Jeśli okaże się, że Twój serwisant nie odpowiada, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do swojego banku lub oficera kredytowego.

Mogą pomóc w uruchomieniu piłki i zachęcić serwisanta do, miejmy nadzieję, uzyskania potrzebnych informacji i dokumentacji.

Jak uzyskać akta własności po spłacie kredytu hipotecznego?

Osoba obsługująca kredyty w Twoim banku jest obecnie w posiadaniu aktu własności Twojej nieruchomości.

Po wypełnieniu zobowiązania finansowego powinieneś otrzymać akt wraz z wieloma innymi dokumentami i formularzami.

Jeśli tak się nie stanie, natychmiast skontaktuj się ze swoim urzędnikiem hipotecznym, jeśli nie możesz połączyć się z serwisantem.

Możliwe, że gdy już trafisz na swoje życie po zaciągnięciu kredytu hipotecznego, serwisant wyśle ​​akt do urzędu rządowego, w którym został po raz pierwszy zarejestrowany.

Jest to dokument, który jest wart biurokracji, czasu i irytacji w śledzeniu.

Nie wystarczy zadzwonić i zapomnieć o sprawie.

Musisz mieć ten ważny dokument w swoich aktach!

Czy otrzymujesz zwrot pieniędzy po spłacie kredytu hipotecznego?

Zazwyczaj jedynym momentem, w którym otrzymasz zwrot pieniędzy od pożyczkodawcy, jest czas.

Na przykład, jeśli dokonasz końcowej płatności wcześniej, możesz otrzymać niewielką płatność ze względu na sposób naliczania odsetek.

Może się to również zdarzyć, gdy otrzymasz zwrot nadpłaty.

Ponieważ będziesz musiał poprosić o wycenę wypłaty od swojego pracownika obsługującego pożyczkę, nie jest wysoce prawdopodobne, że otrzymasz zwrot pieniędzy, chyba że nadpłaciłeś wymaganą kwotę.

Podobnie będziesz mógł otrzymać środki z depozytu.

Naprawdę nie uważam tego za „zdobywanie pieniędzy”, ponieważ fundusz składa się z pieniędzy, które płacisz co miesiąc.

Jeśli po regularnych płatnościach pojawi się nadwyżka, otrzymasz czek na tę kwotę.

Jest to krok, który może spaść przez pęknięcia, więc pamiętaj, aby kontynuować!

Jakie są psychologiczne korzyści ze spłaty kredytu hipotecznego?

Korzyści ze spłaconego domu są niezliczone – w końcu istnieje powód, dla którego praca nad uwolnieniem się od długów jest jedną z głównych wskazówek finansowych dnia (tygodnia lub roku), które często słyszysz.

Główną zaletą jest nadwyżka dochodów w miesięcznych przepływach pieniężnych.

Nawet jeśli nie uda ci się spłacić domu przed 45 rokiem życia, posiadanie wolnego i czystego domu jest wielkim dobrodziejstwem psychologicznym, bez względu na wiek!

 • Zmniejszony stres związany z brakiem długów – Być może z powodu naszych purytańskich korzeni panuje powszechne przekonanie, że dług jest „zły” i że należy go unikać.

  Chociaż może to być prawda lub nie, prawdopodobnie poczujesz ulgę i satysfakcję po spłaceniu kredytu hipotecznego.

  W rzeczywistości możesz nawet czuć się trochę zadowolony z siebie!

 • Duma własności – Teraz, gdy Twój dom jest Twój i tylko Twój, możesz spodziewać się większej pewności siebie i silniejszego poczucia dumy ze swojego domu.

  Może to pomóc w utrzymaniu domu w dobrym stanie.

 • Poczucie zaangażowania w lepsze nawyki – Kiedy już poznasz radość płynącą ze spłacania znacznego długu, znajdziesz się w sytuacji, w której zdasz sobie sprawę, że naprawdę możesz wdrożyć lepsze nawyki finansowe w swoim życiu.

  Na przykład możesz nagle zobaczyć, jak możliwe jest lepsze zachowanie związane z wydatkami i dążenie do tego wolność finansowa.

 • Poczucie wolności – Fakt, że masz teraz dużą część każdej wypłaty do wydania na inne rzeczy, to wspaniałe uczucie.

  Jasne, może to być spłata innych długów, ale możesz też wydać je na siebie, na przykład na wymarzone wakacje, na które czekałeś, lub na coś innego, o czym marzysz – nawet jeśli to dopiero początek.

  ten cieknący prysznic w końcu naprawiony!

 • Dostępne są nowe opcje — Wiele osób utknęło w sytuacjach, w których nie chcą się znaleźć, ponieważ utrzymują ich zobowiązania finansowe.

  Zdecydowanie obejmuje to spłatę kredytu hipotecznego, ponieważ na przykład trudno jest rzucić pracę, której nie lubisz, gdy masz nad głową spłatę domu.

  Jednak w życiu po spłacie kredytu hipotecznego nagle stajesz się o wiele bardziej wolny.

  Nie chcę już pracować? A może chcesz się uczyć na nową ścieżkę kariery, a nawet założyć własną firmę? Teraz jest o wiele bardziej prawdopodobne, że możesz żyć bez dotychczasowej pracy!

 • Zadowolenie ze swojego osiągnięcia – Nie ma co do tego wątpliwości: jedną z głównych zalet spłaconego domu jest fakt, że to zrobiłeś! Masz pełne prawo do życia po spłacie kredytu hipotecznego, aby być zadowolonym z siebie, ponieważ jest to naprawdę duże osiągnięcie.

  I masz pełne prawo, aby ta satysfakcja w sobie świeciła!

Czy są jakieś wady spłacania kredytu hipotecznego?

Jeśli chodzi o spłatę kredytu hipotecznego w stosunku do zaplanowanej tabeli amortyzacji, to naprawdę nie ma problemu.

Musisz dokonać płatności zgodnie z ustaleniami.

Jednak niektórzy ludzie lubią płacić dodatkowo co miesiąc w nadziei na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że a numer doradców uważa, że ​​wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego nie jest idealnym osobistym planem finansowym.

Dlatego:

 • To niepłynna inwestycja – Jeśli masz fundusz na deszczowe dni, który włożyłeś, zamiast płacić dodatkowo za kredyt hipoteczny, będziesz w lepszej sytuacji finansowej, jeśli pojawi się sytuacja awaryjna.

  Uzyskanie dostępu do kapitału własnego w domu może zająć tygodnie, jeśli nie miesiące, a refinansowanie domu, za który już zapłacono, może wiązać się ze znacznymi opłatami i kosztami.

 • Odsetki od kredytu hipotecznego to dla wielu osób znaczna ulga podatkowa – Bez miesięcznej spłaty odsetek od kredytu hipotecznego większość ludzi będzie kwalifikować się do standardowego odliczenia tylko wtedy, gdy nadejdzie czas na złożenie zeznań podatkowych.

  Z tego powodu będziesz płacić wyższe podatki podczas najlepszych lat zarobkowych.

  Twój doradca podatkowy może pomóc Ci przeprowadzić obliczenia, które pomogą Ci określić, czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest właściwym krokiem w Twojej sytuacji.

 • Inwestowanie na giełdzie lub w fundusz emerytalny może przynieść większy zwrot – Posiadanie domu to świetne zabezpieczenie przed inflacją, ale zazwyczaj nie jest to inwestycja, która zapewnia znaczący zwrot.

  Być może lepiej będzie, jeśli co miesiąc odłożysz nadwyżkę gotówki na portfel akcji lub fundusz emerytalny.

Ponownie, sytuacja każdego jest inna, zwłaszcza jeśli chodzi o twoje życie po spłacie kredytu hipotecznego, a jeśli wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest czymś, co chcesz zrobić, to w porządku.

Będziesz musiał skierować swojego pracownika obsługi, aby zastosował wszelkie nadwyżki płatności wobec swojego zleceniodawcy.

Dobrym pomysłem jest również dwukrotne sprawdzenie miesięcznych wyciągów i upewnienie się, że nadwyżki środków trafiają tam, gdzie chcesz.

Tak więc, na pewno jest kilka rzeczy do rozważenia, gdy zbliżasz się do życia po spłacie kredytu hipotecznego.

Ale jeśli jesteś w stanie tylko pomyśleć o zrobieniu tego, gratulacje – to duże osiągnięcie finansowe, bez względu na to, jak zdecydujesz się kontynuować!

🔥 Zalecana:  Warunki kredytu hipotecznego, które musisz znać przed zakupem domu w Kanadzie