Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych numerów – oto, co robię

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych numerów – oto, co robię

Podczas gdy SMS-y zachęcające do zakupu określonych produktów lub poznania nowych ludzi w mojej okolicy to coś, z czym prawie każdy z nas miał do czynienia, ostatnio zacząłem zauważać coś bardzo dziwnego. W przeciwieństwie do wiadomości spamowych, które były nieszkodliwe i które usuwam i nigdy nie muszę o nich myśleć, ciągle dostaję brudne SMS-y z losowych numerów, a to sprawia, że ​​ich blokowanie jest bezużyteczne, ponieważ zablokowanie jednego numeru nie zatrzymuje wiadomości.

Dla mnie jest to problem, ponieważ moje dzieci bawią się moim telefonem i chociaż żona zrozumie, nie wyobrażam sobie, jak to wpłynie na moje dzieci. Zrobiłem trochę badań na temat naprawienia tego, więc oto mój artykuł o tym, jak to naprawiłem w moim przypadku i jak ty też możesz.

Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych liczb, ale oto, co robię

Pierwszą rzeczą, którą chcielibyśmy powtórzyć, jest to, że są to prawdopodobnie sfałszowane liczby. Zasadniczo do wysyłania wiadomości używane jest oprogramowanie, a odbiorcy widzą losowe liczby, które w wielu przypadkach nie są w rzeczywistości obsługiwane, dlatego spamerzy mogą z łatwością wysyłać te wiadomości bez przerwy. Chociaż blokowanie może pomóc, szanse na to, że następnym razem użyją tego samego numeru, są niewielkie, więc blokowanie nie jest trwałym rozwiązaniem.

Nie klikaj żadnych linków

Jestem pewien, że ci oszuści mają sposób na śledzenie, kto klika łącza w tekstach, a tego nie chcesz robić. Wiele z nich to krótkie linki, więc po kliknięciu nie zawsze wiadomo, dokąd prowadzą. Zawsze usuwaj otrzymane SMS-y.

Nie odpowiadaj na wiadomości

Podobnie jak kliknięcia linków, odpowiadanie na wiadomości może oznaczać, że się z nimi angażujesz, w takim przypadku nadal będziesz otrzymywać brudne wiadomości tekstowe. Brak interakcji z ich wiadomością w jakikolwiek sposób może zasygnalizować im, że mają nieaktywny numer i może doprowadzić do usunięcia Cię z ich listy masowych wiadomości tekstowych.

Przeczytaj także: Message+ ciągle się zatrzymuje – rozwiązanie

Zablokuj wiadomość z nieznanych numerów

Chociaż ta konkretna poprawka może nie być najlepsza dla niektórych z was, blokowanie wiadomości z nieznanych numerów pomaga mi, gdy ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych numerów.

Jeśli używasz iPhone’a lub innego urządzenia z systemem iOS, przejdź do Ustawienia >> przewiń do Wiadomości >> przewiń w dół do Filtrowanie wiadomości >> włącz Filtruj nieznanych nadawców.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, to, co robię, gdy otrzymuję brudne teksty z losowych liczb, to otwieranie aplikacji do przesyłania wiadomości (korzystam z aplikacji do przesyłania wiadomości Google) >> Klikam trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu >> stukam Ustawienia na następnej stronie >> wtedy Aktywuj ochronę przed spamem. (Aby mieć pewność co do skuteczności tego ustawienia, zazwyczaj trzeba poczekać kilka dni)

Zasadniczo żaden niezapisany numer, którego SMS-y nie będą w stanie dostarczyć, a dla wielu z nas jest to jedna z najskuteczniejszych poprawek, gdy ciągle otrzymujemy brudne teksty z losowych numerów.

Przeczytaj także: Blokowanie wiadomości jest aktywne – co to oznacza

Zablokuj stały numer i zgłoś jako spam

Chociaż może to nie działać w 100 procentach, było to dla mnie pomocne. Po pewnym czasie sprawdź, czy numery są rozpoznawalne. Jeśli zauważysz, że kilka numerów wielokrotnie wysyła Ci brudne SMS-y, wystarczy je zablokować, dotykając i przytrzymując wiadomość, a następnie wybierz coś takiego jak „Blokuj nadawcę” “Blok” Lub “Zablokuj numer”.

Po zablokowaniu tych numerów zalecamy skontaktowanie się z operatorem w celu złożenia skargi na te numery, a także na brudne teksty z losowych numerów. Jestem pewien, że będą w stanie usprawnić pochodzenie tych wiadomości, ponieważ często bardzo niewielu złych aktorów wysyła wszystkie te wiadomości.

Użyj aplikacji antyspamowej

Chociaż zalecaliśmy ustawienie reguł, które będą blokować wszelkie SMS-y z nieznanych numerów, rozumiemy, że wielu z nas używa naszych telefonów do pracy i prawdopodobnie otrzyma SMS-y z nieznanych numerów, których potrzebujemy. I tu właśnie pojawiają się aplikacje antyspamowe.

🔥 Zalecana:  Dlaczego Twitter ciągle mnie wylogowuje? Zobacz, jak to naprawić

Te aplikacje umożliwiają ustawienie określonych reguł, w tym słów kluczowych, w nadziei na zablokowanie wszelkich wiadomości, które do nich pasują. Możesz pobrać aplikacje takie jak Truecaller, Robokiller, Nomorobo i YouMail. Dla mnie używanie aplikacji antyspamowej, gdy ciągle dostaję brudne teksty z losowych liczb, załatwia sprawę.

Przeczytaj także: Zablokowano Ci możliwość wysyłania wiadomości na ### odpowiedź – Poprawki robocze

Użyj SmartLimits (lub czegoś podobnego)

Gdybym kiedykolwiek znalazł się w sytuacji, w której ciągle otrzymuję brudne SMS-y z przypadkowych numerów, coś, co niedawno odkryłem i co pomaga, to usługa oferowana przez AT&T, nazywa się „Inteligentne limity”. Blokuje to określone numery (często numery zgłaszane przez innych użytkowników jako spam) i ogranicza dostęp do nieodpowiednich treści dla dzieci, zarówno w Internecie, jak i za pośrednictwem SMS-ów. Możesz skontaktować się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się, czy mają coś takiego.

Oznacz jako spam

Oznaczenie dowolnego numeru, który wysyła brudne wiadomości jako spam, również powinno w wielu przypadkach załatwić sprawę. Tak, to nie zatrzymuje wiadomości, ale jest to jeden mały krok w kierunku powstrzymania tej epidemii spamu.

Przeczytaj także: Jak podać numer telefonu telemarketerom

Ktoś ciągle wysyła Ci SMS-y z różnych numerów – co możesz zrobić

To bardzo irytujące, gdy ciągle otrzymujesz niechciane wiadomości od kogoś, z kim nie chcesz rozmawiać. Może to być bardziej irytujące, jeśli zwykle otrzymujesz brudne teksty z losowych liczb.

Oto kilka wskazówek, jak przestać otrzymywać te SMS-y.

Nie odpowiadaj na wiadomości

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to unikać interakcji z wiadomościami. Jeśli wiadomości zwykle zawierają linki lub załączniki, nie klikaj w nie. Łącze lub załącznik może być formą złośliwego oprogramowania, które może spowodować uszkodzenie telefonu.

Staraj się też nie odpowiadać na żadne wiadomości. Odpowiadając na wiadomości, potwierdzisz, że Twój numer jest ważny dla nadawcy wiadomości.

Jeśli nie odpowiadasz na wiadomości, nadawca może się zniechęcić i ostatecznie przestać wysyłać SMS-y.

Zablokuj numery telefonów

Zidentyfikuj i zablokuj numery telefonów, z których otrzymujesz niechciane wiadomości.

W przypadku użytkowników Androida otwórz tekst, dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Zablokuj numer” opcja.

Z drugiej strony, jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, otwórz otrzymaną wiadomość tekstową. Najpierw dotknij numeru telefonu u góry ekranu, a następnie dotknij przycisku “Informacje”.

Wybierać “Zablokuj tego dzwoniącego”, gdy zostanie wyświetlona strona informacyjna, a następnie stuknij „Zablokuj kontakt”.

Zgłoś numery telefonów

Jeśli korzystasz z usług amerykańskiego usługodawcy, możesz zgłaszać SMS-y, przekazując je na określony numer. Należy jednak zauważyć, że procedury sporządzania raportu różnią się.

Dla tych, którzy używają iPhone’a, naciśnij wiadomość. Stuknij Więcej i stuknij prawa strzałka aby przesłać go jako nowy tekst. Wyślij wiadomość tekstową na numer 7726, co oznacza SPAM.

W przypadku użytkowników Androida naciśnij wiadomość, dotknij ikony z trzema kropkami u góry i wybierz „Do przodu„. Następnie wyślij SMS-a na numer 7726, który zawiera SPAM.

Ten numer działa w sieciach AT&T, Verizon Wireless i T-Mobile. Ci operatorzy komórkowi wykorzystają te informacje do blokowania przyszłych wiadomości spamowych.

Odfiltruj wiadomości spamowe

Jeśli używasz Androida, możesz wyłączyć wszystkie potencjalne wiadomości spamowe w aplikacji Wiadomości Google. Po prostu dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu aplikacji, a następnie wybierz „Ustawienia„.

Wewnątrz “Ustawienia“, iść do “Ochrona przed spamem” i włącz go. Następnie włącz przełącznik ochrony przed spamem. Po włączeniu tej opcji telefon będzie mógł ostrzegać, jeśli wiadomość przychodząca jest spamem.

Jeśli używasz iPhone’a, możesz filtrować wiadomości od nieznanych nadawców do folderu w aplikacji Wiadomości. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia„. Następnie pod „Ustawienia“, iść do “Wiadomości„.

Stuknij w „Filtruj nieznanych nadawców”, aby włączyć filtrowanie wiadomości.

Skorzystaj z komunikatu „Błąd usługi SMS”.

Możesz użyć popularnego komunikatu „Błąd usługi SMS”, gdy ktoś nie przestaje pisać. Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć za pomocą następującej wiadomości.

🔥 Zalecana:  Wiadomość+ ciągle się zatrzymuje — rozwiązanie problemu z wiadomością plus nie działa | Verizon Message plus problemy

„SMS: BŁĄD USŁUGI 305: Dostarczenie wiadomości nie powiodło się. Kolejne wiadomości będą obciążać Twoje konto.”

Ideą tej metody jest to, że nadawca martwi się, że zostanie obciążony opłatą za wysłanie nieudanych wiadomości tekstowych.

Zmień swój numer telefonu

Może to być frustrujące, ale jeśli nadawca nie przestaje do Ciebie pisać, zmiana numeru telefonu jest ostatnią opcją.

Tylko upewnij się, że nie podajesz swojego numeru telefonu przypadkowym osobom, kiedy go zmieniasz.

Jak zgłosić nieodpowiednie wiadomości tekstowe? Opcje, które masz

Istnieje kilka sposobów zgłaszania nieodpowiednich wiadomości tekstowych.

 1. Możesz to zgłosić w aplikacji do przesyłania wiadomości, której używasz. Aby zgłosić wiadomość, po prostu poszukaj opcji zgłaszania wiadomości-śmieci lub spamu.
 2. Przekaż wiadomość na numer 7726 („SPAM”). Według Globalnego Systemu Komunikacji Mobilnej 7726 to numer do zgłaszania spamu.

Aby zgłosić wiadomość tekstową, wystarczy przesłać ją pod numer 7726.

 1. Możesz zgłosić niechciane wiadomości do FTC i FCC. The FTC jest znana jako Federalna Komisja Handlu.

Po prostu odwiedź ich stronę „Asystent reklamacji”, aby zgłosić im wiadomości. Na ich stronie kliknij „Zgłoś się teraz” i wybierz „Telefon, internet, telewizja,” opcja.

Wybierać “Usługa telefonii komórkowej lub stacjonarnej”, gdy zostanie wyświetlona nowa lista opcji. Po przejściu przez ten proces będziesz musiał odpowiedzieć na krótką ankietę dotyczącą wiadomości.

Aby zgłosić wiadomości do Federalnej Komisji Łączności (FCC), odwiedź ich „Centrum skarg konsumenckich”. Będziesz musiał wypełnić krótki formularz, podając swój adres e-mail i informacje o wiadomości.

Kiedy zgłaszasz wiadomości za pośrednictwem tych kanałów, powinny one pomóc Ci przestać dostawać brudne lub niechciane SMS-y z losowych numerów

Jak filtrować i pozbyć się spamu i brudnych niechcianych tekstów na Androida i iPhone’a?

Możesz automatycznie odfiltrować potencjalne wiadomości spamowe z ważnymi wiadomościami wysłanymi z legalnych kontaktów. Jeśli chcesz filtrować i usuwać spam, postępuj zgodnie z poniższymi procedurami.

Na telefonie z Androidem

 • KROK 1: Otwórz aplikację Wiadomości na swoim telefonie
 • KROK 2: Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu
 • KROK 3: Wybierać “Ustawienia”, a następnie przejdź do „Ochrona przed spamem
 • KROK 4: Przełącz „Włącz ochronę przed spamem” przełącznik

Na iPhonie

 • KROK 1: Otwarty “Ustawienia” na Twoim iPhonie
 • KROK 2: Przewiń do miejsca, w którym masz „Wiadomości” i dotknij go
 • KROK 3: Przełącz „Filtruj nieznanych nadawców” przełącznik

Jak blokować wiadomości z nieznanych numerów na iPhonie i Androidzie

Jednym z łatwych sposobów, aby przestać otrzymywać brudne SMS-y z losowych numerów, jest zablokowanie możliwości wysyłania wiadomości do Ciebie przez numer osoby wysyłającej SMS-a.

Aby to zrobić na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

 • KROK 1: Wybierz wiadomość z numeru, który chcesz zablokować
 • KROK 2: Stuknij numer lub zdjęcie profilowe u góry wiadomości
 • KROK 3: Wybierać “Informacje
 • KROK 4: Przewiń w dół i dotknij „Zablokuj tego rozmówcę
 • KROK 5: Wybierz Zablokuj kontakt

Aby zablokować wiadomości z nieznanych numerów na Androidzie, wykonaj następujące kroki:

 • KROK 1: Otwórz aplikację Wiadomości na swoim Androidzie
 • KROK 2: Wybierz i przytrzymaj wiadomość od osoby, którą chcesz zablokować
 • KROK 3: Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu
 • KROK 4: Wybierz “Blok” z menu

Jak zablokować numer w wiadomościach Verizon

Jeśli masz dość otrzymywania brudnych tekstów z losowych numerów w aplikacji Verizon Messages, możesz zablokować te numery. Aby to zrobić, wykonaj poniższą procedurę.

 • KROK 1: Otworzyć “Mój Verizon” aplikacja
 • KROK 2: Stuknij w „Zakładka Konto” u dołu ekranu
 • KROK 3: Znajdź numer, który chcesz zablokować, i dotknij „Zarządzaj urządzeniem” opcja poniżej
 • KROK 4: W “Preferencje”, dotknij „Blokuj połączenia i wiadomości
🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych kodów Ibotta, aby zdobyć więcej nagród (2023)

Jak zatrzymać wiadomości tekstowe e-mail

W niektórych przypadkach możesz nie otrzymywać brudnych tekstów z losowych liczb za pośrednictwem aplikacji do wysyłania SMS-ów. Zamiast zwykłych wiadomości tekstowych, niektórzy intruzi wysyłają irytujące wiadomości e-mailem.

Na szczęście istnieje sposób, aby przestać otrzymywać ich e-maile. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą.

 • KROK 1: Otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie
 • KROK 2: Otwórz wiadomość
 • KROK 3: Stuknij pionową ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu
 • KROK 4: W dostępnych opcjach dotknij „Blok [sender]”

Jak zabezpieczyć swój numer telefonu przed spamerami? – Wskazówki dotyczące pracy

Aby uniknąć otrzymywania brudnych SMS-ów z losowych numerów, możesz zabezpieczyć swój numer telefonu przed spamerami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zabezpieczyć swój numer telefonu.

 • Dowiedz się, gdzie Twoje informacje są udostępniane publicznie. Na przykład, gdy regularnie wyszukujesz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, będziesz w stanie dowiedzieć się, czy Twój numer telefonu jest gdzieś ujawniony.
 • Jeśli nie oczekujesz połączenia od niezapisanego kontaktu, pozwól, aby połączenia z nieznanych numerów trafiały do ​​poczty głosowej. Powinieneś odebrać tylko wtedy, gdy rozpoznajesz numer.
 • Nie udostępniaj swoich danych osobowych obcej osobie przez telefon.
 • Zarejestruj swój numer telefonu w rejestrze Do Not Call. Chociaż nie pomoże to w zatrzymaniu wszystkich połączeń, spowoduje to, że Twój numer nie będzie znajdował się na listach robocall.
 • Pobierz aplikację blokującą spam, taką jak RoboKiller. Aplikacje takie jak ta mogą pomóc wyposażyć Twój telefon w najnowszą ochronę przed potencjalnymi oszustwami i spamerami.

Najlepsze aplikacje do blokowania spamu i zapobiegania otrzymywaniu brudnych SMS-ów z losowych numerów

Jeśli chcesz przestać otrzymywać brudne SMS-y z losowych numerów, możesz pobrać aplikację, która pomoże Ci zablokować SMS-y będące spamem. Poniżej znajduje się lista najlepszych aplikacji, z których możesz korzystać.

 1. Blokowanie spamu dla Androida, blokowanie tekstu: ta aplikacja może pomóc Ci blokować wiadomości tekstowe z nieznanych numerów, wiadomości tekstowe z e-maili i te, które otrzymujesz przez Gmaila. Może również pomóc w blokowaniu grupowych wiadomości tekstowych.
 2. RoboKiller: Aplikacja Robokiller może automatycznie zablokować ponad 1,1 miliona telemarketerów i robocall. Nie ma znaczenia, czy podszywają się, czy zmieniają swoje numery, ponieważ aplikacja zawsze doskonale wykrywa wiadomości spamowe.
 3. TextKiller – Blokowanie spamu tekstowego: Jeśli zainstalujesz aplikację TextKiller, Twój telefon będzie natychmiast chroniony przed ponad 100 000 000 znanych oszustw telefonicznych. Jednym z powodów, dla których aplikacja jest tak dobra w tym, co robi, jest to, że jej globalna lista blokad jest aktualizowana co minutę. Ponadto TextKiller ma predykcyjny algorytm blokowania SMS-ów, który może szybko określić, czy przychodząca wiadomość jest spamem.
 1. Tarcza SMS: SMS Shield to oparty na uczeniu maszynowym bloker spamu SMS dla iPhone’ów. Jego producenci narazili go na liczne spamowe SMS-y, aby pomóc mu przyzwyczaić się do tego, jak często będą wyglądać spamowe SMS-y.