Ceny systemów POS w restauracjach – ile przeznaczyć na budżet na system POS w restauracji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ceny systemów POS w restauracjach – ile przeznaczyć na budżet na system POS w restauracji

Systemy punktów sprzedaży w restauracjach (lub POS) są na innym poziomie niż przed laty. I są one o wiele bardziej rozpowszechnione w dzisiejszych czasach. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą restaurację typu fast food, zwykły bar sportowy, czy ekskluzywną restaurację, systemy POS w restauracjach są ważniejsze niż drogie luksusy.

Wybór odpowiedniego restauracyjnego systemu POS do zakupu dla Twojej restauracji nie jest trywialną decyzją. Powinien obejmować staranne badania przed złożeniem zamówienia.

Restauracyjne systemy POS składają się z elementów sprzętowych i programowych i są dostępne w szerokim zakresie cenowym. Ceny te są określane na podstawie szeregu funkcji, które każdy system oferuje kierownikowi restauracji.

Różne systemy sprawdzają się lepiej w różnych typach restauracji, więc Twój wybór powinien zależeć od tego, co najlepiej pasuje do Twojej restauracji. Wydawanie pieniędzy na drogi system POS, gdy prowadzisz kawiarnię na rogu, może nie być mądrą decyzją finansową.

Funkcje systemu POS w restauracji

Nie można przecenić wpływu wydajnego systemu POS w restauracji na pomoc w prowadzeniu sprawnego biznesu. Nie wszystkie systemy są na tym samym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, łączą się one, aby ułatwić zarządzanie klientami operacyjnymi, zapasami, sprzedażą i zapasami.

Oto niektóre funkcje, które określą, ile należy przeznaczyć na system POS w restauracji.

  1. Elastyczne przetwarzanie płatności
  2. Zarządzanie zapasami
  3. Zarządzanie pracownikami
  4. Zarządzanie stolikami i rezerwacje
  5. Zamawianie przy stole
  6. Interfejs użytkownika
  7. Łatwość użycia
  8. Analityka i raportowanie
  9. Obsługa klienta

Cechy tych oferowanych funkcji, wraz z liczbą potrzebnych funkcji, wpłyną na ceny systemu POS restauracji opcji, które będą dobrze pasować do Twojej restauracji.

Przeczytaj także: Jak śledzić transakcje POS

Ceny systemów POS w restauracjach

Po zapoznaniu się z czynnikami, które określą koszt systemu POS w Twojej restauracji, zastanówmy się, jaki budżet powinieneś na to przeznaczyć, w oparciu o Twoje preferencje.

🔥 Zalecana:  Julia Tuple i Słownik – W stronę sztucznej inteligencji

Sprzęt POS dla restauracji

System sprzętowy POS w restauracji obejmuje monitory z ekranem dotykowym i/lub tablety lub telefony komórkowe, drukarki paragonów, drukarki kuchenne i czytniki kart.

1. Monitor/tablet

Monitory z ekranem dotykowym są zwykle stacjonarne i mogą kosztować od 800 do 2000 USD za monitor. Ceny zależą od marki, modelu lub roku wydania.

iPad jest standardem i może kosztować od 250 do 1600 USD. Tablety z systemem Android i Windows również mogą wykonać zadanie i mieścić się gdzieś w tym zakresie.

2. Drukarka pokwitowań

Między 200 a 300 dolarów

3. Drukarka kuchenna

Od 300 do 375 USD

4. Czytnik kart kredytowych

Prosty czytnik kart z paskiem magnetycznym kosztuje od 15 do 50 USD. Bardziej złożone systemy z paskiem magnetycznym, podkładką pinową i czytnikiem EMV mogą kosztować od 100 do 300 USD.

5. Skaner kodów kreskowych

Od 30 do 200 dolarów

Niektórzy dostawcy sprzętu oferują pakiety, które mogą pomóc zrekompensować koszt zakupu każdego elementu osobno.

Oprogramowanie POS dla restauracji

Podczas gdy ceny sprzętu dla systemów POS w restauracjach są zazwyczaj jednorazowe, to samo rzadko dotyczy oprogramowania. O ile nie zdecydujesz się na bezpłatne oprogramowanie typu open source, będziesz musiał płacić bieżące opłaty abonamentowe, rozliczane okresowo, aby nadal korzystać z oprogramowania w swojej firmie.

Oprogramowanie POS zapewnia główną funkcjonalność systemu. Będziesz potrzebować szybkiego oprogramowania, które łączy w sobie funkcje potrzebne w zależności od wielkości Twojej restauracji oraz takie, które jest dostarczane z aktualizacjami i wsparciem.

Oprogramowanie POS dla restauracji może być oparte na chmurze lub starszej wersji. Te oparte na chmurze są hostowane na serwerach dostawcy i można uzyskać do nich dostęp w Internecie lub offline. W zależności od dostawcy, funkcji i planu mogą kosztować od 50 do 200 USD miesięcznie. Zwykle są wybierane przed starszym oprogramowaniem.

🔥 Zalecana:  Oto dlaczego Twoje Spotify ciągle się zatrzymuje – i jak to naprawić

Z drugiej strony starsze oprogramowanie jest instalowane na sprzęcie i działa w zamkniętej sieci wewnętrznej. Zwykle mają wyższe koszty początkowe i wymagają miesięcznych opłat za utrzymanie.

Przeczytaj także: Najlepsze bezpłatne oprogramowanie POS online i offline do pobrania dla restauracji i małych firm

Opłaty za przetwarzanie płatności

Chociaż technicznie nie jest to element systemu POS w restauracji, opłaty manipulacyjne muszą być uwzględnione w budżecie. Gdy klient płaci za posiłek lub produkt, płatność jest przetwarzana, a Ty zostajesz obciążony tą płatnością.

Niektórzy dostawcy POS pozwalają na współpracę z zewnętrznym procesorem kart kredytowych, podczas gdy inni oferują własne usługi przetwarzania płatności. Opłaty obejmują zryczałtowaną stawkę od 0,05 do 0,3 USD oraz procent od każdej transakcji, od 1,5 do 3,5 procent, w zależności od rodzaju karty kredytowej.

Koszty instalacji i szkolenia

Ostatnim składnikiem Twojego budżetu jest koszt instalacji, konfiguracji i szkolenia pracowników z obsługi systemu POS w restauracji. Ta usługa może nie być oferowana przez sprzedawcę POS, któremu zdecydujesz się patronować, więc to Ty będziesz musiał zapłacić za ekspertów, którzy zajmą się tym aspektem.

W zależności od liczby i rodzaju terminali, liczby pracowników oraz poziomu wiedzy lub prestiżu firmy, opłaty tutaj będą się znacznie różnić. Może to być również opłata blokowa lub będziesz musiał zapłacić za godzinę.

Przeczytaj także: Maszyna OPay POS: jak ją szybko zdobyć