Broker hipoteczny kontra bank: kogo wybrać?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Broker hipoteczny kontra bank: kogo wybrać?

Jeśli rozglądasz się za oprocentowaniem kredytów hipotecznych, dobrze jest wiedzieć, czego się spodziewać (lub nie oczekiwać) po kontaktach z brokerami kredytów hipotecznych lub udaniu się bezpośrednio do dużych banków.

Przed zakupem naszego pierwszego domu nie rozumiałem różnic między brokerami kredytów hipotecznych a bankami.

Po prostu założyłem, że wszyscy są równi i równiejsi.

Jednak po tym, jak zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby rozpocząć polowanie na nasz pierwszy dom, zacząłem szukać brokerów kredytów hipotecznych, oprocentowania kredytów hipotecznych, wstępnych zatwierdzeń kredytów hipotecznych i wielu innych.

Kanadyjczycy są zakochani w swoich dużych bankach.

Badanie Mortgage Professionals Canada wykazało, że tylko 36% przyszłych nabywców domów zamierzało skonsultować się z brokerem kredytów hipotecznych, podczas gdy 66% respondentów skonsultowałoby się z bankiem.

Dla jasności definiuję brokerów kredytów hipotecznych jako pośredników między pożyczkodawcami a potencjalnymi nabywcami domów (tj. kredytobiorcami).

Kupują najlepsze stawki, negocjują w Twoim imieniu, załatwiają formalności i otrzymują prowizję za swoje usługi od instytucji pożyczkowej po zakończeniu transakcji.

Większość jurysdykcji w Kanadzie wymaga, aby brokerzy kredytów hipotecznych byli licencjonowani, a akredytowani członkowie Mortgage Professionals Canada są zobowiązani do corocznego ukończenia jednostek kształcenia ustawicznego, aby zachować swoje oznaczenie.

Banki mają oficerów kredytowych, którzy współpracują z klientami w celu bezpośredniego świadczenia usług hipotecznych.

Oficerowie kredytowi współpracują z klientami, aby wybrać produkt hipoteczny oferowany wewnętrznie przez bank.

Broker kredytów hipotecznych kontra bank (plusy i minusy)

Kiedy szukasz kredytu hipotecznego, czy powinieneś udać się bezpośrednio do dużego banku, czy skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepszą możliwą ofertę?

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę – Oprocentowanie kredytów hipotecznych? Warunki kredytu hipotecznego? Oferowane usługi?

Plusy korzystania z brokera kredytów hipotecznych

1.

Bezpłatna spersonalizowana usługa: Broker kredytów hipotecznych nie obciąży Cię opłatą za zakupy w najbardziej konkurencyjnych cenach.

Kredytodawcy płacą im opłatę za znalezienie.

🔥 Zalecana:  Numery rozliczeniowe Bank of America (2023) – według stanu

Możesz oczekiwać, że pomogą Ci w wypełnieniu wniosku, doradzą, jaka dokumentacja jest potrzebna, jakie są kolejne kroki itp.

Wraz z rosnącą popularnością internetowych brokerów kredytów hipotecznych możesz prowadzić całą komunikację za pośrednictwem poczty e-mail i rozmów telefonicznych.

Brokerzy kredytów hipotecznych są zachęcani do tego, abyś był zadowolony i postarają się, aby proces był jak najbardziej bezbolesny.

2.

Oszczędzaj czas i wysiłek: Kto ma czas na badanie, negocjacje lub kontakt z 30 różnymi pożyczkodawcami podczas zakupów po konkurencyjnych cenach?

Cóż, brokerzy kredytów hipotecznych! Mogą uzyskać dostęp do wielu pożyczkodawców, w tym dużych banków, prywatnych pożyczkodawców i innych instytucji finansowych.

W przeciwieństwie do oficera kredytowego w dużym banku, nie są oni „małżeństwem” z żadnym pożyczkodawcą.

3.

Doświadczenie: Brokerzy kredytów hipotecznych dysponują ogromną wiedzą, narzędziami i opcjami kredytowymi, których używają do zabezpieczania kredytów hipotecznych o niższym oprocentowaniu.

Dla osób ze złą historią kredytową lub niskimi dochodami broker kredytów hipotecznych może być jedynym sposobem na uzyskanie kredytu hipotecznego.

4.

Kliknięcie myszką: Wraz z pojawieniem się internetowych witryn porównujących stawki, takich jak IntelliMortgage i Ratehub, możesz porównać stawki różnych pożyczkodawców, zanim wybierzesz jednego z nich.

Wady korzystania z brokera kredytów hipotecznych

1.

Prowizja Zniechęcająca: Ponieważ pożyczkodawcy płacą brokerom prowizję po zamknięciu transakcji, istnieje potencjalny konflikt interesów.

Na przykład, jeśli pożyczkodawca płaci więcej na podstawie wolumenu lub innych warunków, broker może go częściej polecać i nie wyczerpuje całego wszechświata dostępnych opcji pożyczkowych.

Jest to problem tylko wtedy, gdy zalecany pożyczkodawca nie ma najlepszej stawki dla twoich okoliczności.

Aby uniknąć tego problemu, skorzystaj z usług więcej niż jednego brokera kredytów hipotecznych i porównaj ich oferty.

2.

Regulamin: Oprócz stawek, kredyty hipoteczne mają również warunki, takie jak warunki przedpłaty, zasady przenoszenia, opcje odroczenia płatności, klauzule karne itp.

Chociaż od brokera kredytów hipotecznych oczekuje się podkreślenia tych różnic i wyjaśnienia ich, nie można na nich polegać .

🔥 Zalecana:  13 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą drona

Najniższa stawka może wiązać się z niekorzystnymi warunkami, które w dłuższej perspektywie czynią je droższymi.

Na przykład przedpłaty lub płatności ryczałtowe mogą być poważnie ograniczone.

Oznacza to, że nie możesz sobie pozwolić na pozostanie na uboczu i branie wszystkiego, co jest oferowane.

Powinieneś zadawać pytania.

3.

Dostęp do pożyczkodawców niebędących brokerami: Niektóre duże banki prowadzą własne programy z personelem wewnętrznym (specjalistami ds.

kredytów hipotecznych lub doradcami).

Jeśli nie płacą brokerom kredytów hipotecznych prowizji lub „opłaty za znalezienie”, nie mają motywacji, aby sprawdzić tych pożyczkodawców lub ich polecić.

To zasadniczo zmniejsza pulę pożyczkodawców, z którymi konsultuje się najlepsze stawki.

Plusy pracy bezpośrednio z dużym bankiem

1.

Znajomość: Jeśli masz dobre relacje z bankiem, zapoznajesz się z pracownikami banku i ich procesami oraz możesz otrzymać specjalne korzyści i konkurencyjne stawki za bycie lojalnym klientem.

Jako wieloletni klient możesz mieć pewną siłę negocjacyjną.

2.

Inne korzyści: Uzyskanie kredytu hipotecznego bezpośrednio z banku otwiera inne możliwości i korzyści, które mogą nie być dostępne podczas negocjacji za pośrednictwem brokera kredytów hipotecznych.

Obejmują one dostęp do linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC), a bank może zapłacić za wycenę domu itp.

3.

Czynnik wiarygodności: Niektórzy ludzie czują się bardziej komfortowo w tradycyjnym banku.

Duże banki są postrzegane jako „bezpieczne” i bardziej odpowiedzialne za swoje działania.

4.

Kompleksowy sklep finansowy: To jest czynnik wygody.

Wygodniejsze może być posiadanie wszystkich transakcji finansowych – oszczędności, czeków, inwestycji i kredytów hipotecznych w tej samej instytucji finansowej.

Z tego powodu niektórzy zamiast tego pójdą bezpośrednio do swojego banku, aby uzyskać kredyt hipoteczny.

Minusy Wielkiego Banku

1.

Zwykle wyższe stawki: Stawki publikowane przez główne banki są zwykle wyższe niż najniższa dostępna stawka.

🔥 Zalecana:  Jak zamknąć konto TD Bank w Kanadzie w 2023 r

Jeśli nie możesz wynegocjować zniżki, być może płacisz znacznie więcej odsetek (pomyśl kilka tysięcy dolarów więcej) przez cały okres spłaty kredytu hipotecznego.

2.

Mniej opcji: Urzędnik ds.

pożyczek bankowych weźmie pod uwagę tylko produkty wewnętrzne, oferując stawkę.

Tracisz możliwość porównywania stawek u różnych pożyczkodawców.

3.

Negocjacje: Urzędnik ds.

pożyczek bankowych nie jest zobowiązany do oferowania najlepszej zniżki od podanej przez siebie stawki.

Musisz na to zapracować.

Otrzymują prowizję od sprzedaży, a na Tobie spoczywa obowiązek wynegocjowania najlepszej możliwej oferty.

4.

Bardziej rygorystyczne warunki zatwierdzenia: Duże banki mają bardziej rygorystyczne zasady (nie bez powodu) dotyczące zatwierdzania kredytów hipotecznych.

Kupujący kredyt hipoteczny ze złą historią kredytową lub niskimi dochodami może odnieść większy sukces we współpracy z brokerem kredytów hipotecznych.

Słowo o SKOK-ach

Większość osób kupujących kredyty hipoteczne zapomina o spółdzielczych kasach oszczędnościowych, kupując konkurencyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Jednak unie kredytowe często wygrywają z bankami pod względem publikowanych stawek i nie należy ich przeoczyć.

Niektóre unie kredytowe oferują również swoim członkom dodatkowe korzyści, w tym udział w zyskach.

Wniosek

Robić zakupy! Kiedy robiliśmy zakupy hipoteczne, zaczynaliśmy od dużych banków, przeszliśmy do internetowych brokerów kredytów hipotecznych, a skończyliśmy na unii kredytowej.

Gdy uzyskasz dobrą stawkę, odrób pracę domową i sprawdź klauzule dotyczące drobnego druku i kar.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z brokerem kredytów hipotecznych, upewnij się, że sprawdzasz strony internetowe porównujące stawki, aby uzyskać ogólne pojęcie o najnowszych konkurencyjnych stawkach.

Powiązane posty:

Jakie było Twoje doświadczenie w pracy z brokerem kredytów hipotecznych lub z bankiem? Daj nam znać w komentarzach.