Brak wiadomości tematycznych na Samsungu? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Brak wiadomości tematycznych na Samsungu? Zobacz, jak to naprawić

Czy otrzymywałeś brak tematycznych wiadomości tekstowych często jako użytkownik Samsunga i nie wiesz jak to naprawić?

Dzieje się tak w przypadku większości użytkowników Androida, zwłaszcza użytkowników Samsunga. Możesz otrzymać ostrzeżenie tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że jest to wiadomość bez tematu, która nie zawiera żadnych informacji.

Może to być bardzo denerwujące i wielu użytkowników Samsunga skarżyło się na to, szukając informacji, jak pozbyć się tego problemu.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego w Samsungu nie ma wiadomości tematycznych. Ty też się nauczysz jak rozwiązać problem w telefonie Samsung.

PRZECZYTAJ TEŻ: Połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru? Zobacz, jak to naprawić

Co to jest brak wiadomości tematycznej w Samsungu?

Chociaż Samsung nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu wyjaśniającego, co oznacza „wiadomość bez tematu”, możemy wywnioskować znaczenie, jak sugeruje nazwa, „wiadomości bez tematu”.

Oznacza to, że w Twojej wiadomości nie ma wiersza tematu. Czyli jest brak wiadomości w tym, co zostało do Ciebie wysłane. Dlatego albo wiadomość została usunięta, albo została uszkodzona.

Dzięki temu nie będziesz mógł załadować wiadomości, która wydaje się być pustą wiadomością.

Samsunga nie ma oficjalnie wyjaśnił to, ale znaczenie komunikatu No Subject Message na Samsungu nie powinno być sprzeczne z tym.

PRZECZYTAJ TEŻ: Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego mój telefon nie wyświetla żadnych wiadomości tematycznych?

Czy chcesz wiedzieć, dlaczego regularnie otrzymujesz wiadomości bez tematu na telefonie Samsung? Powód jest dość prosty.

To jest błąd po stronie operatora telefonu lub Ustawienia APN nie zostały poprawnie skonfigurowane.

Może to też być wina Samsunga stockowa aplikacja Wiadomościdlatego otrzymujesz ten błąd na swoim urządzeniu Samsung.

🔥 Zalecana:  Drony robiące dostawy artykułów spożywczych w zanieczyszczonym powietrzu w Delhi? Czego oczekiwać?

Przyczyny są różne dla każdej osoby, niektórzy twierdzą, że problem może być spowodowany przez Blokowanie dostępu do Wi-Fi do serwera przewoźnika.

Jak naprawić brak wiadomości tematycznych w Samsungu

Jeśli na urządzeniu Samsung pojawia się komunikat o braku tematu, może to oznaczać, że tak się dzieje.

Ponieważ nie możesz go pobrać i zobaczyć treści wiadomości, oto, co musisz zrobić, aby rozwiązać problem na telefonie Samsung.

Poprawka 1: Skonfiguruj ustawienia APN na Samsungu

Konfiguracja nazwy punktu dostępu musi być odpowiednio skonfigurowana, aby nie powodowała problemów, takich jak komunikat o błędzie braku tematu.

Powinieneś być w stanie upewnić się, że nie ma luki w ustawieniach konfiguracji APN, aby uniknąć tego błędu.

Wyszukaj ustawienia APN swojego operatora sieci, które pozwolą Ci wysyłać i odbierać wiadomości MMS na urządzeniu Samsung.

Przejdź do Ustawienia> Wybierz połączenia> Wybierz sieć komórkową> Stuknij w Nazwy punktów dostępu> Dodaj nowy APN i zapisz.

Poprawka 2: Skonfiguruj automatyczne pobieranie MMS-ów

Nie będziesz mieć możliwości odbierania wiadomości z czatów grupowych, jeśli wiadomości MMS nie zostaną automatycznie pobrane.

Dlatego należy włączyć funkcję automatycznego pobierania wiadomości MMS, aby pobierać wiadomości, które nie mają tematów.

Aby włączyć tę funkcję, musisz upewnić się, że mobilna transmisja danych może obsłużyć odbieranie wiadomości, mimo że takie wiadomości nie przekraczają 1 KB.

Przejdź do Ustawień na urządzeniu Samsung > Przejdź do Optymalizatora > Wybierz dane mobilne > Wybierz aplikacje sieciowe > Wybierz aplikacje systemowe > Sprawdź, czy komórkowa transmisja danych została włączona.

Aby skonfigurować MMS w telefonie Samsung, postępuj zgodnie z tym prostym przewodnikiem.

Przejdź do Ustawienia > Wybierz połączenia > Wybierz sieć komórkową > Przełącz wiadomość MMS [send and receive when mobile data is off].

Poprawka 3: Usuń inne aplikacje do przesyłania wiadomości

Jeśli masz inne aplikacje do przesyłania wiadomości na urządzeniu Samsung, musisz je usunąć, aby aplikacja do obsługi wiadomości w telefonie mogła odbierać tylko aplikację Samsung Messages.

🔥 Zalecana:  Kioski wymiany kart podarunkowych: jak uzyskać szybką gotówkę (dzisiaj!)

Te aplikacje do przesyłania wiadomości mają kontrolę nad Twoimi wiadomościami SMS i MMS i jeśli o to chodzi, powinieneś uniemożliwić im ten dostęp.

Przejdź do Ustawień w telefonie Samsung > Przewiń w dół do aplikacji lub Zarządzaj aplikacjami > Stuknij w Zarządzaj aplikacjami > Wyszukaj aplikacje do przesyłania wiadomości innych firm > Wybierz Odinstaluj.

Poprawka 4: Uruchom ponownie urządzenie z Androidem

Możesz ponownie uruchomić urządzenie Samsung, jeśli problem nadal występuje. Umożliwi to ponowne uruchomienie urządzenia i zresetowanie wszystkich usterek.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania > Wybierz opcję Uruchom ponownie > Poczekaj chwilę, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

Poprawka 5: Odłącz się od Wi-Fi

Jeśli Twój telefon jest podłączony do sieci Wi-Fi, nie będziesz mieć możliwości pobierania żadnych wiadomości tematycznych.

Dlatego powinieneś upewnić się, że mobilna transmisja danych jest włączona, aby pobierać wiadomości zamiast podłączonego Wi-Fi.

Przejdź do Ustawień w telefonie Samsung > Przejdź do Połączenia > Wybierz Wi-Fi > Wyłącz Wi-Fi > Wróć do Połączenia > Wybierz dane mobilne.

Poprawka 6: Zresetuj ustawienia wiadomości

Być może w ustawieniach MMS-ów i SMS-ów wprowadzono pewne zmiany, które należy sprawdzić, aby uniemożliwić urządzeniu odbieranie wiadomości od firmy Samsung bez tematu.

Możesz nie być w stanie znać dokładnego ustawienia, które zostało zmienione, więc zresetowanie ustawień wiadomości jest najlepszą opcją.

Przejdź do domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości > Przejdź do Ustawień > Wybierz Resetuj wszystkie ustawienia.

Poprawka 7: zainstaluj wiadomość Google

Jeśli Twoja aplikacja Samsung Message nadal nie pozwala zobaczyć tematu wiadomości po wszystkich wypróbowanych poprawkach, w tym włączeniu wiadomości MMS w ustawieniach sieciowych.

Musisz zainstalować aplikację Wiadomości Google ze Sklepu Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji do obsługi wiadomości będziesz mógł przeglądać wiadomości tematyczne i pobierać zdjęcia na swoje urządzenie.

Poprawka 8: Włącz opcje programisty

Konieczne jest włączenie opcji programisty na urządzeniu Samsung, aby umożliwić im skonfigurowanie problemów występujących w systemie, a także błędów profilu i aplikacji. Aby rozwiązać problem, musisz włączyć opcje programisty.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać pieniądze jako dziecko w 2023 r. (45 łatwych i szybkich sposobów)

Przejdź do Ustawień na urządzeniu Samsung > Przewiń w dół do Informacje o telefonie > Wybierz Informacje o telefonie > Wybierz Informacje o oprogramowaniu > Stale stuknij opcje programisty > Wyłącz animację, animację przejścia i przełącz czas trwania animacji.

Wniosek

Jako użytkownik Samsunga, jeśli ciągle otrzymujesz wiadomość bez tematu na swój telefon, powinieneś wiedzieć, że może to być spowodowane przez twoje urządzenie lub operatora sieci.

Firma Samsung nie wyjaśniła, co oznaczają komunikaty o braku tematu w Samsungu, ale w tym artykule pokazano, dlaczego pojawia się błąd i jak go naprawić.

Możesz skonfigurować ustawienia APN na swoim urządzeniu, aby rozwiązać problem wiadomości bez tematu na Samsungu. Możesz także zresetować ustawienia wiadomości, aby przywrócić wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych.

Innym sposobem rozwiązania tego problemu jest odłączenie urządzenia od bieżącego połączenia Wi-Fi i użycie danych do ładowania wiadomości.

Możesz włączyć w swojej sieci komórkowej akceptację wiadomości MMS, gdy mobilna transmisja danych jest wyłączona, lub możesz zainstalować aplikację Wiadomości Google.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie