Brak MFC140U.Dll na komputerze? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Brak MFC140U.Dll na komputerze? Najlepsze poprawki

Częstym problemem napotykanym przez użytkowników systemów Windows 7, 8 i 10 jest „brak pliku mfc140ou.dll na komputerze”. Zwykle dzieje się tak podczas próby zainstalowania aplikacji intensywnie korzystających z grafiki, takich jak Corel Draw, AutoCAD, Photoshop lub innych profesjonalnych programów. Ten „mały” problem może dużo kosztować, zwłaszcza gdy trzeba ukończyć projekt z najwyższej półki.

Możesz się zastanawiać, dlaczego nazwałem brak MFC140U.DLL na komputerze „małym” problemem, mimo że może on zatrzymać duże projekty. Powodem jest to, że można to naprawić i możesz to zrobić samodzielnie. Jednak zanim przejdziemy do naprawy brakującego MFC140U.DLL na komputerze, fajnie będzie dowiedzieć się, co oznacza MFC140U.DLL.

Co to jest MFC140U.DLL?

MFC140U.DLL to plik Dynamic Link Library (DLL) zawarty w plikach systemu operacyjnego Windows. Zawiera kilka funkcji sterownika i zestaw zaprogramowanych poleceń, które pomagają komputerowi instalować i uruchamiać programy intensywnie korzystające z grafiki, takie jak AutoCAD i Corel Draw. Został opracowany przez Microsoft i jest zwykle kojarzony z Microsoft Visual Studio 2015.

W pracy MFC140U.DLL ułatwia płynne działanie programów Windows. Ale jeśli na komputerze brakuje pliku MFC140U.DLL, oprogramowanie związane z grafiką na komputerze może nie działać prawidłowo. Oprócz negatywnego wpływu na oprogramowanie robocze, dotyczy to również zapalonych graczy, ponieważ większość gier o wysokiej grafice przestanie działać. Komunikat o błędzie może nie zawsze wyglądać jako „Brak MFC140U.DLL na komputerze” ponieważ istnieją inne odmiany wiadomości, takie jak „Awaria MFC140U.DLL”Błąd ładowania MFC140U.DLL”nie można znaleźć MFC140U.DLL”i tak dalej.

Najważniejsze jest to, że wszystkie oznaczają to samo, bez względu na to, jaką formę przybiera wiadomość i jak długo widzisz MFC140U.DLL zawarte w komunikacie o błędzie.

🔥 Zalecana:  Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac (i naprawić, jeśli nie działa)

Zastanawiasz się, dlaczego widzisz ten komunikat o błędzie na swoim komputerze? Właśnie temu się teraz przyjrzymy.

Brak MFC140U.DLL na komputerze? Powoduje

Przypominamy, że pliki DLL, takie jak MFC140U.DLL, zawierają informacje, którym muszą towarzyszyć pliki EXE (np. Setup.exe), zanim będą mogły zostać uruchomione na komputerze. Te pliki systemu Windows zostały utworzone, aby wiele zaawansowanych programów mogło je udostępniać. Ponieważ pliki DLL są udostępniane, oszczędzają pamięć i sprawiają, że komputer działa płynnie.

Jednak to samo, co sprawia, że ​​MFC140U.DLL jest wydajne, czyni go również podatnym na wirusy. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z poniższych sytuacji przy następnej próbie uruchomienia oprogramowania udostępniającego pliki DLL zostanie wyświetlony komunikat o błędzie „Brak pliku MFC140U.DLL na komputerze”.

Przeczytaj także: Ethernet nie ma prawidłowej konfiguracji IP? – Poprawki robocze

Edycja lub niezamierzone usunięcie

Jako rozszerzenie pliku komputerowego musi pozostać w trybie domyślnym, aby nadal obsługiwał różne operacje komputera. Jeśli jednak z ciekawości wyszukasz MFC140U.DLL na swoim komputerze i zdecydujesz się edytować lub przypadkowo usunąć plik, MFC140U.DLL zniknie z twojego komputera.

Uszkodzenie pliku

Zaleca się przeprowadzanie głębokiego skanowania komputera raz w miesiącu, aby upewnić się, że jest on wolny od wirusów. Jeśli program Windows Defender nie zostanie zaktualizowany i nie zostanie przeprowadzone skanowanie, przydatne pliki (takie jak MFC140U.DLL) na komputerze zostaną zainfekowane. Po uszkodzeniu albo przestanie działać, albo zniknie z komputera.

Przeczytaj także: Laptop do telewizora Brak sygnału HDMI – co robić

Nagła przerwa w zasilaniu podczas ładowania

Pakiet CyberLink Media Suite należy pozostawić do załadowania bez przerwy w zasilaniu. Jeśli ten proces zostanie przerwany, ten udostępniony plik ulegnie awarii, a następnym razem, gdy spróbujesz załadować oprogramowanie, które opiera się na udostępnionym pliku DLL, takim jak MFC140U.DLL, po prostu wyświetli się komunikat o błędzie „Brak MFC140U.DLL na komputerze”.

🔥 Zalecana:  Czy 10 000 dolarów to dużo pieniędzy? (+ 11 wskazówek, co z tym zrobić)

Uszkodzony dysk twardy

Oprócz infekcji złośliwym oprogramowaniem inne rzeczy mogą uszkodzić dysk twardy komputera. Takie rzeczy obejmują uszkodzenia spowodowane przez wodę, ciepło, skoki napięcia i awarie sprzętu. Jeśli którykolwiek z tych elementów uszkodzi dysk twardy, plik MFC140U.DLL komputera z pewnością zniknie.

Inne czynniki mogą mieć wpływ na rozszerzenie MFC140U.DLL na komputerze. Należą do nich problemy z rejestrem systemu Windows, złośliwe oprogramowanie, wadliwe aplikacje i tak dalej.

Przeczytaj także: Kod zatrzymania: wyjątek wątku systemowego nie został obsłużony w systemie Windows 10 — poprawki robocze

Brak MFC140U.DLL na komputerze? Najlepsze poprawki

Odinstaluj i ponownie zainstaluj program. Jeśli na przykład próbujesz uruchomić program Corel Draw i pojawia się komunikat „MFC140U.DLL brakuje na komputerze”, należy odinstalować program Corel Draw z komputera i zainstalować go ponownie. Uruchom oprogramowanie ponownie i sprawdź, czy teraz działa dobrze.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, wypróbuj następną poprawkę.

Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Za pomocą programu Windows Defender przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i natychmiast je usuń. Powinieneś mieć Windows Defender na swoim komputerze, ale jeśli z jakiegoś powodu go nie masz, zainstaluj niezawodny program antywirusowy, aby usunąć wirusa. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i spróbuj uruchomić program.

Przeczytaj także: Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10

Zaktualizuj brakujące sterowniki

Jeden lub więcej sterowników może utracić ważność lub może ich brakować, co wpływa na rozszerzenie pliku MFC140U.DLL na komputerze. Możesz zaktualizować te sterowniki automatycznie (za pomocą narzędzia do aktualizacji sterowników) lub ręcznie (niezależne pobranie i zainstalowanie ich na komputerze w razie potrzeby).

Aby uzyskać automatyczne aktualizacje, pobierz i zainstaluj niezawodny program do aktualizacji sterowników. Po pobraniu uruchom aplikację i przeskanuj swój komputer. Po wyświetleniu listy brakujących sterowników kliknij aktualizację.

🔥 Zalecana:  Wiadomości masowe telegramu

Ręcznie ponownie pobierz plik MFC140U.DLL

Jeśli na twoim komputerze brakuje pliku MFC140U.DLL, możesz to zrobić pobierać inny, aby go zastąpić. Pamiętaj tylko, aby pobrać wersję zgodną z Twoim komputerem. Na przykład, jeśli komputer jest 32-bitowy, pobierz 32-bitowy plik MFC140U.DLL, a jeśli komputer jest 64-bitowy, pobierz 64-bitowy plik MFC140U.DLL. Po ponownym pobraniu możesz ponownie uruchomić komputer, aby zakończyć proces.

Przeczytaj także: Poprawki robocze dla „Origin nie otwiera się na MacBooku i Windows 10”