Bluehost vs Wix: Porównanie i recenzja Który hosting najlepiej wybrać na początek w 2022 roku?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Bluehost vs Wix: Porównanie i recenzja Który hosting najlepiej wybrać na początek w 2022 roku?

Kiedy tworzysz swoją pierwszą witrynę internetową, może być naprawdę trudno zdecydować, którego hosta witryny lub nawet jakiego narzędzia do tworzenia witryn chcesz użyć. Być może zastanawiasz się co jest lepsze między Bluehost a Wix.

Istnieją dziesiątki opcji — i możesz usłyszeć wiele różnych rad od różnych osób.

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się dwóm opcjom, które możesz rozważyć: Bluehost vs Wix. Wyjaśnię, co oferują oba, zagłębię się we wszystkie kluczowe funkcje, o których musisz wiedzieć, i dam ci znać, który z nich polecam.

Oto, co zamierzamy omówić. Możesz kliknąć szybkie linki, aby przejść bezpośrednio do różnych części tego artykułu.

Bluehost vs Wix: Który hosting jest najlepszy (porównanie i recenzja) w 2022 roku

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków to linki afiliacyjne, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).

Ważne wyróżnienie

Zanim posuniemy się za daleko, muszę wyjaśnić bardzo ważną różnicę między Bluehost I Wix. Jest to coś, co często dezorientuje nowych właścicieli witryn, więc podzielę to tak jasno, jak to możliwe.

Bluehost to usługa hostingowa. Oznacza to, że możesz go używać do tworzenia różnego rodzaju witryn internetowych.

Skupimy się na wykorzystaniu Bluehost do stworzenia witryny WordPress (ponieważ jest to najpopularniejsza opcja) — ale kluczową rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że Bluehost nie dyktuje Jak budujesz swoją stronę internetową. Zapewniają hosting — przestrzeń internetową — której potrzebuje Twoja witryna, aby istnieć.

Istnieje specjalny kreator stron internetowych Bluehost dla WordPress, ale nie musisz go używać, chyba że chcesz. Kreator stron Bluehost jest tylko dla Twojej wygody.

Wix jest zupełnie inny. Oferuje pełny, kompleksowy program do tworzenia witryn internetowych (oprogramowanie Wix). Czy Wix jest dostawcą usług hostingowych?

Chociaż oferują hosting stron internetowych, ta funkcja jest zintegrowana z całym pakietem produktów. Może się to wydawać naprawdę atrakcyjne, gdy dopiero zaczynasz, ponieważ większość pracy jest wykonywana za Ciebie.

Ale wiąże się to również z poważnymi ograniczeniami – i na dłuższą metę może okazać się zaskakująco drogie.

Dlaczego polecam Bluehost

Są szanse, że najlepszym wyborem dla ciebie będzie Bluehost … nie Wix.

Dzięki Bluehost możesz skonfigurować swoją witrynę za pomocą samoobsługowego WordPressa: złotego standardu oprogramowania do tworzenia witryn.

WordPress jest używany przez oszałamiające 42% sieci (a liczba ta rośnie z roku na rok).

Jest odpowiedni dla małych i dużych stron internetowych i ma ogromną społeczność fanów i programistów, którzy tworzą „wtyczki” (dodatkowe funkcje oprogramowania), które można łatwo dodać do swojej witryny WordPress.

Ułatwia to zarabianie pieniędzy na Twojej stronie w miarę upływu czasu.

Dzięki Wix jesteś zamknięty w ich kreatorze stron internetowych — i jest on o wiele bardziej ograniczony niż WordPress. Teraz, Wix Móc być dobrą opcją.

Jeśli prowadzisz działalność offline (taką jak restauracja lub sklep stacjonarny) lub po prostu chcesz, aby dom online prezentował Twoją pracę (może jesteś projektantem), witryna Wix może mieć dla Ciebie sens. Konfiguracja może być nieco szybsza i łatwiejsza niż witryna WordPress na Bluehost.

Kolejną ważną kwestią do rozważenia są koszty blogowania. Aby uzyskać porównywalne funkcje na Wix jak na standardowym WordPressie, potrzebujesz płatnego planu od 14 USD miesięcznie wzwyż.

🔥 Zalecana:  Zdrowy rozsądek w sprawie funduszy inwestycyjnych: nowe imperatywy dla inteligentnego inwestora: recenzja książki

Jest to o wiele droższe niż Bluehost, który oferuje plany, które działają za mniej niż 3 USD miesięcznie.

Tak więc dla większości ludzi Bluehost jest najlepszym wyborem. Ale jeśli jesteś wyjątkiem od reguły lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, zebrałem wszystko, co musisz wiedzieć.

Cechy

Rzućmy okiem na kluczowe funkcje oferowane przez Wix i Bluehost.

Rodzaj hostingu

Zarówno z Bluehost, jak i Wix otrzymujesz współdzielony hosting. Oznacza to, że Twoja witryna jest przechowywana wraz z witrynami innych osób na dużym serwerze internetowym.

Serwer jest podłączony do Internetu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu dostęp do Twojej witryny jest możliwy o każdej porze z dowolnego miejsca na świecie.

Bluehost umożliwia uaktualnienie do hostingu dedykowanego, jeśli chcesz. Jest to dobra opcja, jeśli Twoja witryna zaczyna się bardzo rozrastać. Hosting witryny Wix jest zawsze udostępniany.

Zwycięzca: Bluehost

Nazwa domeny

Adres Twojej witryny to nazwa domeny, np ryrob.com. Bluehost zapewnia bezpłatną nazwę domeny wraz z hostingiem.

Jeśli kupiłeś już nazwę domeny w innym miejscu, możesz jej używać z planem Bluehost bez dodatkowych kosztów.

W przypadku Wix musisz przejść na płatny plan (od 14 USD miesięcznie), aby podłączyć niestandardową domenę. Jednak z tym planem otrzymujesz bezpłatną domenę.

Zwycięzca: Bluehost

Liczba stron internetowych

Bluehost ogranicza cię do jednej strony internetowej w swoim najtańszym abonamencie. Możesz zapłacić nieco więcej, aby mieć nieograniczoną liczbę witryn — ale jesteś ograniczony do jednej bezpłatnej nazwy domeny.

Wix umożliwia tworzenie dowolnej liczby stron internetowych na jednym koncie. Będziesz jednak musiał zapłacić za plan premium dla każdej witryny, dla której chcesz mieć funkcje premium.

Zwycięzca: Bluehost

Przestrzeń magazynowa

Każda strona w Twojej witrynie zajmuje trochę miejsca, podobnie jak obrazy i pliki w telefonie lub komputerze.

Jeśli Twoja witryna powiększy się do setek stron i wielu dużych obrazów, będzie potrzebować więcej miejsca. Jeśli masz tylko kilka stron i obrazów, nie potrzebujesz wiele.

Najtańszy plan na Bluehost oferuje 50 GB przestrzeni dyskowej. To prawdopodobnie więcej, niż Twoja witryna będzie potrzebować w nadchodzących miesiącach lub latach.

Wix oferuje tylko 3 GB w najtańszym abonamencie, co nie jest dużo — możesz bardzo szybko przekroczyć ten limit.

Darmowe witryny Wix mają tylko 500 MB przestrzeni dyskowej. (Jest to odpowiednik 0,5 GB).

Zwycięzca: Bluehost

Przepustowość łącza

Przepustowość mierzy, ile danych jest przesyłanych z serwera Twojej witryny do komputerów lub urządzeń mobilnych użytkowników.

Oznacza to, że jeśli masz wielu odwiedzających witrynę (lub wszyscy przeglądają wiele stron w Twojej witrynie), będziesz zużywać dużo przepustowości.

Bluehost oferuje nieograniczoną przepustowość, chociaż obowiązuje plan uczciwego użytkowania. (Prawdopodobnie nie będziesz mieć z tym żadnych problemów, chyba że Twoja witryna korzysta z dużo większej przepustowości niż większość witryn).

Najtańszy płatny plan na Wix oferuje tylko 2 GB przepustowości. Jeśli w Twojej witrynie nastąpi nagły wzrost ruchu, możesz bardzo szybko go przekroczyć. Jeśli masz darmowy plan Wix, przepustowość jest ograniczona do 500 MB.

Zwycięzca: Bluehost

Panel sterowania

Wszyscy dostawcy usług hostingowych mają panel kontrolny: pulpit nawigacyjny online, w którym można wprowadzać zmiany w ustawieniach usług hostingowych.

Bluehost używa cPanel, który jest standardem w branży hostingowej. Możesz znaleźć wiele samouczków online, które pomogą Ci nauczyć się go używać.

Wix ma niestandardowe ustawienia konta, które umożliwiają wprowadzanie zmian, takich jak uaktualnienie płatnego planu. Nie oferuje wszystkich opcji dostępnych w przypadku pełnego hostingu, jak w przypadku Bluehost.

Zwycięzca: Bluehost

Certyfikat SSL

Wszystkie nowoczesne strony internetowe powinny posiadać certyfikat SSL. Dzięki temu Twoja witryna może nawiązać bezpieczne połączenie przez HTTPS zamiast HTTP.

Chociaż kiedyś było to postrzegane jako ważne tylko w przypadku sklepów internetowych i banków, teraz użytkownicy oczekują, że prawie wszystkie witryny będą używać protokołu HTTPS — a Google nadaje priorytet bezpiecznym witrynom w wynikach wyszukiwania.

🔥 Zalecana:  Jak zainwestować 200 000 – 9 realistycznych metod do wypróbowania

Wszystkie strony internetowe Wix automatycznie zawierają aktywny certyfikat SSL, nawet w darmowym abonamencie. Bluehost zapewnia również bezpłatny certyfikat SSL od najtańszego planu wzwyż: instalacja jest tak prosta, jak kliknięcie przycisku.

Zwycięzca: Krawat

CDN (sieć dostarczania treści)

Sieć dostarczania treści sprawia, że ​​Twoja witryna jest szybsza. Ma kilka różnych serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, automatycznie uzyskuje do niej dostęp z serwera znajdującego się najbliżej niego.

Zarówno z Bluehost, jak i Wix otrzymujesz darmowy, wbudowany CDN.

Zwycięzca: Krawat

Oto porównanie, przy użyciu najtańszego planu Bluehost i najtańszego planu Wix:

Wydajność

Wydajność Twojej witryny mierzy jej szybkość (szybkość witryny) i to, czy użytkownicy w ogóle mają do niej dostęp (czas działania witryny).

Chcesz, aby Twój dostawca usług hostingowych miał bardzo długi czas działania — jeśli Twoja witryna jest niedostępna, stracisz potencjalnych klientów, potencjalnych klientów i stałych gości.

Bluehost ma czas pracy około 99,98% (oznacza to, że Twoja witryna byłaby niedostępna przez około 1 godzinę i 45 minut każdego roku).

Czas działania Wix jest również bardzo dobry, z czasem działania wynoszącym ok 99,99% w ciągu ostatniego roku (oznacza to, że Twoja witryna byłaby niedostępna przez około 50 minut każdego roku).

Jeśli chodzi o szybkość, prędkość ładowania Bluehost wynosi 0,72 sekundy — naprawdę szybko! Szybkość ładowania Wix może być tak niska, jak 1,03 sekundy. Wix poda również zalecenia dotyczące przyspieszenia Twojej witryny.

Zwycięzca: Krawat

Doświadczenie użytkownika

Rejestracja na hosting w Bluehost jest bardzo łatwa. Będziesz musiał zainstalować WordPressa, ale to tylko kwestia kliknięcia opcji, aby to zrobić: Bluehost wykonuje całą ciężką pracę za Ciebie.

Bluehost ma wiele dodatków do wyboru. Mają tendencję do sprzedawania ci kilku dodatków.

Dobrze jest trzymać się niezbędnego minimum, zwłaszcza jeśli masz napięty budżet. Zawsze możesz dodać więcej opcji, a nawet przejść na bardziej wydajny plan hostingowy na późniejszym etapie.

Ponieważ Wix oferuje kompleksowe rozwiązanie, które łączy hosting z narzędziem do tworzenia witryn, bardzo łatwo jest zacząć.

Niektórzy uważają, że jest prostszy niż WordPress, ponieważ nie oferuje tak wielu opcji, ale może to być również bardzo ograniczające.

Możesz bezpłatnie prowadzić sklep internetowy z WordPressem (korzystając z darmowej wtyczki WooCommerce). W Wix musisz zapłacić od 23 USD miesięcznie, aby stworzyć sklep internetowy.

Możesz także zapłacić za inne dodatki, takie jak premium motywy WordPress do wykorzystania w swojej witrynie WordPress lub szablony premium Wix do wykorzystania w Twojej witrynie Wix. Są one dostępne u sprzedawców zewnętrznych.

Ostatecznie zarówno Bluehost, jak i Wix oferują doskonałe wrażenia użytkownika. To, co jest „lepsze”, zależy tylko od tego, czego oczekujesz od swojej witryny.

Dzięki Bluehost zyskujesz znacznie większą elastyczność (za znacznie niższą cenę). Dzięki Wix możesz bardzo szybko i łatwo stworzyć swoją stronę internetową, ale nie masz takiej samej kontroli.

Zwycięzca: Krawat

Obsługa klienta

Zespół obsługi klienta Bluehost jest wyjątkowy. Zawsze chętnie pomogą Ci w kwestiach związanych z WordPress, a także wszelkich trudnościach, które masz z samym Bluehost.

Jeśli więc napotkasz jakieś wyzwania lub potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu witryny, możesz się z nimi skontaktować.

Co niezwykłe dla hosta internetowego, Bluehost oferuje wsparcie telefoniczne oraz czat na żywo, więc jeśli wolisz rozmawiać niż pisać, możesz.

Zespół jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc łatwo jest uzyskać pomoc, nawet jeśli pracujesz nad swoją stroną internetową późno w nocy lub wcześnie rano.

🔥 Zalecana:  Zdalny wolumin Roku nie działa? Najlepsze poprawki

„Obsługa klienta” Wix pozwala przesłać zgłoszenie lub poprosić o oddzwonienie (dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w języku angielskim). Nie możesz jednak sam zadzwonić do nich przez telefon. Oferują czat na żywo w niektórych lokalizacjach, ale nie we wszystkich.

Zwycięzca: Bluehost

cennik

Rozpakowanie kosztów hostingu może być naprawdę trudne, więc przeprowadzę Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, porównując Wix z Bluehost.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest hosty internetowe zazwyczaj podają ceny za miesiąc … nawet jeśli płacisz z góry za rok (lub więcej).

Większość hostów internetowych nie oferuje prawdziwego planu miesięcznego, chociaż Wix tak. Zapłacisz za to więcej (18 USD miesięcznie w porównaniu z 14 USD miesięcznie płatnych za rok z góry) i nie otrzymasz darmowej nazwy domeny.

Notatka: Wix oferuje również bezpłatny plan, ale jest on naprawdę dość ograniczony. Tutaj porównujemy cenę ich najtańszego planu („Combo”) z ceną najtańszego planu Bluehost.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że Bluehost oferuje niższą cenę za pierwszy „okres” (rok, dwa lata lub trzy lata, w zależności od tego, na co się zapiszesz). Potem będziesz płacić ich standardowe ceny.

Może to być prawdziwy bonus, gdy dopiero zaczynasz, ponieważ prawdopodobnie masz napięty budżet. Jednak może to być również szok po pierwszym roku (lub dwóch lub trzech), jeśli nie jesteś na to przygotowany.

Z Wix płacisz tę samą roczną subskrypcję rok po roku. Nie rośnie po pierwszym roku. Jednak tylko nazwę domeny otrzymujesz za darmo przez rok. Następnie musisz zapłacić za rejestrację domeny.

Oto porównanie kosztów:

To znaczy że:

  • Wix jest lepszą opcją, jeśli chcesz mieć prawdziwy plan miesięczny (ale jeśli wolisz uruchamiać WordPress i mieć znacznie tańszy plan miesięczny, zamiast tego wybierz Dreamhost)
  • Bluehost działa znacznie taniej niż Wix. Najtańsza premia Wix, jaką możesz uzyskać, to 14 USD miesięcznie, ale dzięki WordPress możesz zapłacić tylko 2,95 USD miesięcznie, jeśli płacisz z góry za 3 lata.

Warto tutaj ponownie zauważyć, że Wix ma podstawowy bezpłatny plan. Jeśli po prostu chcesz spróbować stworzyć stronę internetową bez płacenia, to może być dobry sposób na rozpoczęcie.

Bluehost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli zmienisz zdanie. Z Wix otrzymujesz tylko 14-dniowy okres zwrotu pieniędzy (możesz poprosić o zwrot pieniędzy po tym czasie, ale nie ma gwarancji, że go otrzymasz).

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs Wix: Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie

Dla większości właścicieli witryn Bluehost (z samoobsługowym WordPressem) będzie najlepszą opcją. Jest tani, bardzo szybki, bardzo niezawodny i zapewnia dużą elastyczność w miarę rozwoju witryny. Ponadto ich zespół obsługi klienta jest wspaniały.

W kilku przypadkach Wix może być dla Ciebie odpowiednią opcją. Jeśli nie masz pewności co do technologii, utworzenie darmowej strony internetowej z Wix może być dla ciebie uspokajające, aby zobaczyć, jak działa ten proces.

Jeśli w przeszłości próbowałeś WordPressa i nie dbałeś o niego, możesz również preferować narzędzie do tworzenia witryn Wix.

Jeśli jednak chcesz prowadzić sklep internetowy, a nawet sprzedawać cyfrowe pliki do pobrania ze swojej witryny, naprawdę powinieneś skorzystać Bluehost. O wiele łatwiej (i taniej) jest zarabiać na swojej witrynie, jeśli korzystasz z Bluehost vs Wix.