Blog kontra podcast (2023) – który wybrać?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Blog kontra podcast (2023) – który wybrać?

Bloguję od czterech lat, a obecnie This Online World to w zasadzie moja praca na pełny etat.

Mam też przyjaciół, którzy przez ostatnie kilka lat prowadzili różne podcasty, a nawet przemawiali w kilku programach.

Obie platformy zapewniają niesamowite możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie, powiększania grona odbiorców, a nawet rozpoczynania nowej kariery.

Jednak jeśli chodzi o debatę blog vs podcast, ustalenie, która opcja jest dla Ciebie najlepsza, może być trudne.

Dlatego w tym poście wyjaśniono różnicę między blogami a podcastami, sposób zarabiania pieniędzy na każdej platformie oraz czynniki decydujące o tym, która trasa jest dla Ciebie odpowiednia.

Weźmy się za to!

Blogowanie a podcasty – która opcja jest dla Ciebie najlepsza?

Blogi istnieją prawie od początku istnienia Internetu.

Natomiast rozpoczęcie podcastu to nowszy trend, który rozwinął się w ostatnich latach.

Co ciekawe, jeśli spojrzysz na zainteresowanie blogowaniem w porównaniu z podcastingiem w czasie, widać, że oba media mają teraz podobny poziom zainteresowania.

Krótko mówiąc, blogowanie jest obecnie nieco mniej popularne niż na początku 2000 roku. Podobnie więcej osób chce rozpocząć podcast niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne czynniki przed wyborem między założeniem bloga lub podcastu.

W końcu, jeśli chcesz, aby ta poboczna zgiełk odniosła sukces, musisz wykorzystać swoje mocne strony i wybrać odpowiednią platformę dla swojej marki i celów.

Umiejętności, których potrzebujesz

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze między podcastami a blogami są umiejętności potrzebne do uruchomienia jednego z nich.

Oczywiście zawsze możesz nauczyć się nowych umiejętności, ale blogowanie i podcasty zdecydowanie wymagają różnych rodzajów umiejętności twórczych.

Umiejętności blogowania

Bloguję od 2018 roku i powiem Wam, blogowanie zdecydowanie ma krzywą uczenia się.

Na początek uruchomienie bloga na WordPress, najlepszym systemie zarządzania treścią do blogowania, wymaga odrobiny wiedzy technicznej i cierpliwości.

Zawsze możesz zatrudnić kogoś, kto założy dla ciebie bloga poza Fiverr, ale ostatecznie WordPress to umiejętność blogowania, której nauczysz się w pewnym momencie.

Ale naprawdę, dwie główne umiejętności, których potrzebujesz, aby odnieść sukces z blogiem, to umiejętność pisania i wiedza z zakresu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO)..

Treści pisane są podstawą bloga, więc jeśli masz talent do pisania, blogowanie ma zdecydowanie większy sens niż podcasty.

Dla kontekstu, zwykle piszę 2000 słów treści dziennie dla This Online World, plus kolejne 1500 do 3000 dla niezależnych klientów piszących.

Niezła stacja robocza do pisania od kilku dni!

To prawda, umiejętność pisania i pisanie na głos to dwa mięśnie, które rozwijasz z czasem, ale zdecydowanie powinieneś czerpać przyjemność z pisania, jeśli chcesz założyć bloga.

A jeśli chodzi o naukę SEO, w Internecie jest mnóstwo zasobów, które uczą, jak znaleźć różne nisze blogowe i tematy do pisania.

Umiejętności podcastowe

Jedno podobieństwo między blogami a podcastami polega na tym, że zasadniczo opowiadasz historię za pomocą swoich treści.

Ponieważ jednak podcast zawiera dźwięk i często jest nagrywany na żywo z gośćmi, musisz mieć świetne umiejętności komunikacyjne, aby prowadzić udany podcast.

Oznacza to również umiejętność przeprowadzania wywiadów z gośćmi, zachęcania do dodatkowej dyskusji i słuchania.

I jest to zdecydowanie miękka umiejętność, którą łatwiej powiedzieć niż zrobić.

To znaczy, jeśli spojrzysz na największy podcast na świecie, podcast Joe Rogana, zobaczysz, że jest w stanie przeprowadzać wywiady z gośćmi ze wszystkich środowisk i branż.

Rogan nie jest ekspertem w wielu tematach swojego odcinka, ale jako świetny gospodarz podcastu jest w stanie stworzyć wyjątkowe i pouczające wrażenia słuchowe.

Oprócz tej umiejętności odnoszący sukcesy gospodarz podcastów wie, jak nagrywać wyraźny dźwięk.

Ponownie, jest to coś, czego możesz nauczyć się online, ale jeśli jesteś trochę audiofilem i lubisz technologię, rozpoczęcie podcastu zamiast bloga może być właściwym wyborem.

Werdykt: Potrzebujesz bardzo różnych umiejętności do blogowania i podcastingu, ale oba wymagają doskonałych umiejętności komunikacyjnych i ciężkiej pracy.

Blog a dochód z podcastów

Dobra, czas przejść do najciekawszego aspektu zakładania bloga a podcastu: potencjalnego dochodu.

Możliwe jest zarobienie milionów dolarów na blogu lub podcaście, a każdą platformę możesz zamienić w pracę na pełny etat lub przyzwoitą pasywną zgiełk.

🔥 Zalecana:  50 000 $ rocznie to ile kosztuje godzina? I czy to wystarczy, by żyć dalej?

To powiedziawszy, zarabianie pieniędzy na blogu lub podcaście jest zupełnie inne, więc podzielmy potencjalne źródła przychodów.

Dochód z blogowania

Zacząłem blogować w 2018 roku. Po pierwszym roku zarobiłem około 1700 USD przychodu.

Przewiń do przodu kilka lat i Ten internetowy świat zarobił 92 000 $ w 2021 roku.

Blogowanie ma niewiarygodnie wysoki pułap dochodów, o ile możesz zwiększyć ruch w witrynie i przyciągnąć wystarczającą liczbę czytelników (więcej na ten temat później).

Dzieje się tak głównie dlatego, że istnieje wiele różnych sposobów zarabiania na blogu:

 • Prowadzenie reklam z firmami takimi jak Mediavine i Monumetric
 • Marketing afiliacyjny
 • Sprzedaż postów sponsorowanych
 • Sprzedaż kursów online lub produktów fizycznych
 • Oferuje coaching online

W przypadku This Online World dochody z reklam Mediavine i przychody stowarzyszone stanowią większość moich dochodów.

W rzeczywistości, z samym Mediavine, This Online World może zarobić około 400 $ dziennie, a to jest w dużej mierze dochód pasywny w tym momencie!

To prawda, że ​​spełnienie wymagań Mediavine zajmuje trochę czasu, ale jest warte nagrody.

Najważniejsze jest to, że blogowanie ma tak wiele kreatywnych sposobów zarabiania pieniędzy, i jest to zdecydowanie jedna z zalet w stosunku do rozpoczynania podcastu, który zamierzamy zbadać.

Dochód z podcastów

Jedną z głównych różnic między blogami a podcastami jest to, że podcasty mają więcej ograniczeń, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy.

Podcasty zazwyczaj zarabiają na dwa sposoby:

 • Sprzedaż miejsc reklamowych podczas części odcinków
 • Marketing afiliacyjny, dając słuchaczom unikalne kody polecające do różnych produktów i usług

Głównym wyzwaniem jest to, że potrzebujesz słuchaczy, aby otrzymywać oferty reklamowe lub oferty marketingu afiliacyjnego.

W przeciwieństwie do tego, możesz zarobić 100 USD miesięcznie na blogu lub więcej, po prostu zwiększając podstawowy ruch i włączając Google AdSense.

To prawda, że ​​podcasty zwykle płacą więcej na widza niż platformy takie jak YouTube czy blogi, ponieważ słuchacze są tak oddani i mają wysoką wartość.

Kiedy jednak zaczynasz, nie oczekuj szybkiego zarobienia pieniędzy dzięki podcastowi.

To powiedziawszy, zarabianie na podcastach staje się nieco łatwiejsze, ponieważ gospodarze podcastów pomagają gospodarzom dzięki większej liczbie narzędzi do monetyzacji.

Na przykład, Buzzsproutjeden z najlepszych gospodarzy podcastów, ma bezpłatny rynek partnerski, na którym gospodarze mogą znaleźć oferty podłączenia do swojego programu.

Werdykt: Zarabianie to jedna ogromna różnica w debacie na temat blogów i podcastów, a tutaj przewagę ma blogowanie.

Koszty uruchomienia

Jeszcze jednym czynnikiem, o którym powinieneś pomyśleć, decydując się na założenie bloga lub podcastu, są koszty uruchomienia dla każdej platformy.

Na szczęście możesz uruchomić podcast lub blog bez wydawania fortuny.

Jednak nadal ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania dotyczące początkowych i bieżących wydatków biznesowych.

Koszty blogowania

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że musisz wydać tysiące dolarów, aby rozpocząć odnoszący sukcesy blog.

W rzeczywistości możesz założyć i rozwinąć bloga w biznes i wydać tylko około 150 do 250 USD.

Oto główne koszty blogowania, których należy się spodziewać na początku:

 • Nazwa domeny: Aby założyć bloga, potrzebujesz własnej nazwy domeny, ale często można znaleźć domeny za 9–20 USD rocznie.
 • Motyw WordPressa: Możesz kupić elegancki motyw WordPress z Las tematyczny za około 30 do 75 USD, w zależności od tego, jak ma wyglądać Twój blog.
 • Hosting bloga: Musisz hostować własnego bloga za pomocą WordPress i polecam SiteGround dla początkujących blogerów. Zwykle kosztuje to około 5 do 8 USD miesięcznie przez pierwszy rok i jest więcej niż wystarczające, aby przekształcić bloga w źródło dochodu.

Były to w zasadzie moje wydatki na blogowanie przez pierwszy rok lub dwa, w tym czasie This Online World rozrósł się do ponad 30 000 czytelników miesięcznie.

Po pewnym czasie zainwestowałem w przeprojektowanie bloga, a także reinwestowałem zarobki z mojego bloga w outsourcing pisania.

Jednak zasadniczo możesz założyć blog za około 150 do 250 USD.

Załóż własnego bloga z SiteGround już dziś!

Koszty podcastów

Podobnie jak w przypadku blogowania, dobrą wiadomością dotyczącą rozpoczęcia podcastu jest to, że nie trzeba wydawać tysięcy dolarów.

🔥 Zalecana:  Zmieniający reguły gry komputerowy model sztucznej inteligencji, który… – W stronę sztucznej inteligencji

Głównym bieżącym kosztem podcastu jest subskrypcja hosta podcastu.

Host podcastów pomaga hostować podcast online, podobnie jak hosting blogów. Umożliwia także wyświetlanie podcastów na popularnych platformach streamingowych, takich jak Spotify i Apple Podcasts.

Zdecydowanie potrzebujesz hosta podcastu, aby rozpocząć podcast.

Jednak nie musisz wydawać pieniędzy, gdy zaczynasz działać, ani nawet tyle miesięcznie, gdy rozwijasz swój program.

Na przykład, Buzzsprout ma bezpłatny plan, dzięki czemu możesz uruchomić swój podcast jako wersję próbną.

Następnie płatne plany Buzzsprout zaczynają się od 12 USD miesięcznie, co jest bardzo podobne do wielu planów hostingu blogów.

Ponadto Buzzsprout zapewnia nowym gospodarzom podcastów bezpłatna karta podarunkowa Amazon o wartości 20 USD po wypróbowaniu płatnego planu, który jest miłym bonusem za rejestrację.

Jeśli chodzi o inne koszty podcastów, patrzysz głównie na koszty sprzętu i technologii, aby faktycznie poprowadzić swój program.

Oto niektóre wydatki, których powinieneś się spodziewać:

Potrzebujesz także jakiegoś oprogramowania do edycji swojego programu, ale wiele osób korzysta z darmowego oprogramowania do edycji lub czegoś niedrogiego Wondershare Filmora.

Werdykt: Podcasty i blogi mają podobne koszty początkowe.

Zwiększanie liczby odbiorców

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w podziale na podcasty i blogi, jest to, jak trudno jest zwiększyć liczbę odbiorców.

Wielkość Twoich odbiorców w dużej mierze decyduje o tym, ile zarabiasz, a także jak skutecznie zarabiasz na swoich odbiorcach.

I na tym froncie uważam, że blogowanie ma kilka poważnych zalet w stosunku do podcastów, które warto zauważyć.

Rozwijanie bloga

Zwiększyłem liczbę czytelników This Online World od 0 do 400 000 czytelników miesięcznie w ciągu czterech lat.

Wymagało to wielu prób i błędów, niepowodzeń i cierpliwości. Jednak odkryłem, że rosnący ruch na blogach jest naprawdę schematyczny i jest tylko kwestią nauki SEO i tworzenia świetnych treści.

Dzieje się tak, ponieważ pisanie świetnych treści, które są kierowane na słowa kluczowe o niskiej konkurencji, jest realistycznym sposobem na budowanie grona odbiorców blogów online w czasie.

To prawda, że ​​proces ten trwa miesiące lub lata, ale jest to podejście typu „powolne i stałe wygrywa wyścig”.

I nie musisz być guru SEO, aby to rozgryźć.

Mam na myśli, że istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do badania słów kluczowych SEO. Możesz także wypróbować narzędzia premium, aby przenieść sprawy na wyższy poziom.

Jednym z narzędzi SEO, które było dla mnie ogromną różnicą, jest SEMrush.

SEMRush pomaga mi znaleźć słowa kluczowe o niskiej konkurencji, o których wiem, że mogę je pozycjonować w Google.

Tak więc zasadniczo tworzę mapę drogową treści obejmującą ponad 50-100 postów na blogu, piszę je w ciągu kilku miesięcy, a następnie promuję je w mediach społecznościowych i czekam, aż pojawi się ruch Google.

Oczywiście część pisemna nadal wymaga dużo pracy i konsekwencji. Ponadto potrzeba czasu, aby nowy blog został zauważony w Google i przyciągnął linki zwrotne z innych witryn.

Jeśli jednak lubisz schematyczne podejście do budowania biznesu online, blogowanie jest zdecydowanie dla Ciebie.

I znowu narzędzia takie jak SEMrush może radykalnie przyspieszyć twoje postępy tutaj i zdecydowanie jest to jedno narzędzie badawcze, którego chciałbym zacząć używać dużo wcześniej w mojej karierze blogera.

Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z SEMRush i czy warto, możesz również obejrzeć mój film z recenzją powyżej!

Rozwijanie podcastu

Mam kilku przyjaciół, którzy prowadzą podcasty. I niestety, wiele z ich podcastów już nie działa lub zostało odłożonych na dalszy plan w dającej się przewidzieć przyszłości.

Moim zdaniem, rozwijanie podcastu jest znacznie trudniejsze niż rozwijanie bloga.

Dzieje się tak głównie dlatego, że najlepsze podcasty z każdej niszy dominują wśród większości odbiorców; To znaczy, ile możesz mieć podcastów o historii, zanim 10 najlepszych podcastów przyciągnie uwagę wszystkich?

Wraz z rozwojem podcastu jest również znacznie mniej okazji do takich rzeczy, jak SEO lub badanie słów kluczowych.

Naprawdę udane podcasty rozwijają się dzięki przekazowi ustnemu, marketingowi w mediach społecznościowych i dzięki wspaniałym gościom, którzy dzielą się wciągającymi historiami.

🔥 Zalecana:  Badacze firmy Microsoft przedstawiają TaskMatrix.AI: nowy ekosystem sztucznej inteligencji, który łączy podstawowe modele z milionami interfejsów API w celu wykonywania zadań

Tak więc, jeśli jesteś pasjonatem określonej niszy lub masz interesującą sieć ludzi, którzy mogą być gośćmi, zdecydowanie warto rozważyć podcasting.

Ale jeśli szukasz szybkich wygranych i bardziej formalnego podejścia do rozwoju swojego programu, wiedz, że podcasting jest dość trudny.

Werdykt: Zwiększanie liczby odbiorców blogów jest łatwiejsze niż zwiększanie liczby odbiorców podcastów.

Dodatkowe czytanie – Podcast vs YouTube – Która opcja jest najlepsza?

Plusy i minusy blogów kontra podcasty

Teraz, gdy znasz już niektóre główne różnice między założeniem bloga lub podcastu, oto kilka zalet i wad każdego medium, które powinieneś rozważyć.

Blogowanie plusy i minusy

Zalety blogowania:

 • Bardzo niskie koszty uruchomienia
 • Więcej opcji zarabiania niż podcast
 • Łatwiejszy w rozwoju i publiczności niż podcast
 • Łatwiej jest sprzedać swojego bloga niż podcast

Wady blogowania:

 • WordPress ma dość stromą krzywą uczenia się
 • Musisz poradzić sobie z własnymi technologiami (takimi jak hosting blogów, bezpieczeństwo i kopie zapasowe)

Plusy i minusy podcastów

Plusy podcastów:

 • Subskrybenci podcastów to jedni z najbardziej wartościowych subskrybentów
 • Podcasty zwykle płacą najwięcej za reklamy sponsorowane
 • Możesz poszerzyć swoją profesjonalną sieć, rozmawiając z ciekawymi gośćmi

Wady podcastów:

 • Podcasty mają mniej opcji zarabiania niż blogi
 • Trudniej jest rozwijać podcast niż rozwijać bloga
 • Nauka nagrywania wyraźnego dźwięku wymaga trochę praktyki i kosztów

Która opcja jest najlepsza?

Wybór między założeniem podcastu a blogiem może być trudny, ponieważ obie platformy mają tak duży potencjał i mogą być niesamowicie przyjemne.

Myślę jednak, że ważne jest, aby wykorzystać swoje mocne strony i nie rozciągać się zbyt cienko.

Na przykład blogowałem przez około 2 lata, zanim zacząłem zarabiać na YouTube, a to dlatego, że potrzeba czasu, aby uruchomić biznes online.

Tak więc, jeśli masz ograniczoną przepustowość, sugeruję wybranie jednego lub drugiego i nie uruchamianie obu.

To mówi, oto jak możesz zdecydować, czy blogowanie czy podcasting są dla Ciebie odpowiednie:

Wybierz blogowanie, jeśli ty:

 • Ciesz się pisaniem
 • Chcesz dowiedzieć się, jak prowadzić witrynę WordPress
 • Nie boisz się wyzwań technicznych

Wybierz podcasting, jeśli tak:

 • Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i słuchać ich historii
 • Nie są zainteresowani szybkim zarabianiem pieniędzy
 • Miej interesującą sieć lub media społecznościowe, w których możesz znaleźć gości na swój program

Dodatkowe czytanie – ponad 20 najlepszych ofert pracy, które płacą 5000 $ miesięcznie.

Często Zadawane Pytania

Jaka jest różnica między podcastem a blogiem?

Podcast to program audio, w którym prowadzący omawia dany temat samodzielnie lub z gośćmi dla swoich słuchaczy. Natomiast blogowanie wykorzystuje treści pisane i wizualne do wyjaśniania pojęć lub dzielenia się historiami z czytelnikami.

Jaka jest różnica między blogiem audio a podcastem?

Blog audio polega na przekształceniu pisemnego posta na blogu w plik audio. Wielu blogerów to robi i konwertuje napisane posty na pliki MP3. Zasadniczo zmienia to post na blogu w odcinek podcastu i pozwala czytelnikom cieszyć się treścią bloga w formacie audio.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że nasz podział na blogi i podcasty pomoże ci zdecydować, która platforma internetowa jest odpowiednia dla twoich celów dochodowych i biznesu.

Ponownie, zarówno blogowanie, jak i podcasty mają niewiarygodnie wysoki potencjał dochodowy i możesz zamienić każdą platformę w poważne źródło dochodu.

Moja ostatnia rada to po prostu wykorzystać swoje mocne strony i wybrać to, co najbardziej Cię interesuje, abyś mógł pozostać podekscytowany i uniknąć wypalenia.

Powodzenia!

Uruchom swój własny podcast z Buzzsprout lub załóż bloga z SiteGround Dzisiaj!

Szukasz innych sposobów zarabiania pieniędzy? Wymeldować się: