Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana? Zobacz, jak to naprawić

Czy widziałeś słowo „Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana” na ekranie telewizora i chcesz wiedzieć, co to znaczy i jak to naprawić, trafiłeś we właściwe miejsce.

Rozdzielczość w tym kontekście odnosi się do liczby pikseli użytych do utworzenia obrazu. Jeśli telewizor nie obsługuje rozdzielczości obrazu, nie będzie mógł go wyświetlić.

Jeśli na ekranie telewizora wyświetla się komunikat o błędzie „Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana”, ten przewodnik wyjaśni, co dokładnie oznacza i jak można to naprawić.

W tym artykule dowiesz się co oznacza „bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana”.. Dowiesz się również, jak rozwiązać bieżący problem z rozdzielczością na telewizorze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jasny punkt w telewizji? Zobacz, dlaczego i jak to naprawić

Co oznacza „Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana”?

Bieżąca rozdzielczość nieobsługiwana oznacza, że ​​telewizor nie może wyświetlić określonego obrazu z powodu rozmiar obrazu.

Rozdzielczość to liczba pikseli w poziomie i pionie w telewizorze. Piksele to małe kropki, które łączą się, tworząc obraz na ekranie telewizora. Więcej pikseli to ostrzejszy obraz i dokładniejsze szczegóły.

Piksele składają się na obrazy wyświetlane na ekranie telewizora. Rozdzielczość jest opisana liczbą, która opisuje liczbę linii poziomych, które może pomieścić twój ekran, po której następuje „p” lub „i”.

Jakość obrazu zależy jednak nie tylko od rozdzielczości, ale jest również bardzo istotna, ponieważ jest bardzo zauważalna.

I większość ludzi może łatwo odróżnić telewizor o wysokiej rozdzielczości od telewizora o niskiej rozdzielczości, ale różnice są łatwiejsze do odróżnienia, jeśli siedzisz blisko telewizora.

Telewizor o wysokiej rozdzielczości oznacza, że ​​na ekranie można zobaczyć dokładniejsze szczegóły obrazu, podczas gdy niższa rozdzielczość oznacza mniej szczegółów. Telewizory HD obsługują rozdzielczości 480p, 720i, 720p, 1080i i 1080p.

🔥 Zalecana:  Innowacyjne trendy w branży Metal & Mining Technology w 2022 roku

1080p ma ponad dwa razy więcej pikseli niż ekran telewizora 720p i od jakiegoś czasu jest najwyższą rozdzielczością.

Telewizor o rozdzielczości 720p ma 1280 kolumn i 720 rzędów pikseli, co jest minimalną rozdzielczością dla wysokiej rozdzielczości.

Więc kiedy widzisz Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwanakomunikat o błędzie ma tylko na celu poinformowanie Cię o dostosowaniu rozdzielczości obrazu źródłowego z odtwarzacza DVD, konsoli Xbox lub dekodera telewizji kablowej, tak aby zmieścił się na telewizorze.

Telewizor może mieć niższą rozdzielczość niż komputer lub Xbox, do którego jest podłączony i nie może wyświetlić obrazu.

Telewizor i podłączone do niego urządzenie powinny mieć tę samą rozdzielczość, aby wyświetlanie wideo było płynne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego mój telewizor YouTube jest niewyraźny? Zobacz, jak to naprawić

Jak naprawić bieżącą rozdzielczość nie jest obsługiwana

Gdy na ekranie telewizora pojawi się komunikat „Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana”, należy zmienić lub dostosować rozdzielczość, aby obraz mógł być wyświetlany na telewizorze. Włącz telewizor i steruj nim za pomocą pilota.

Pamiętaj, że niektóre opcje menu i przyciski mogą nie być takie same na wszystkich telewizorach, ale czynności są takie same. Wykonaj poniższe czynności, aby dostosować rozdzielczość telewizora:

Krok 1: Wybierz Ustawienia

Na pilocie telewizora naciśnij przycisk Początek i wybierz przycisk Ustawienia lub Menu

Krok 2: Wybierz rozdzielczość

Po kliknięciu przycisku Ustawienia na ekranie telewizora zostanie wyświetlone menu. Wybierz Rozdzielczość lub Rozdzielczość wyjściowa.

Należy pamiętać, że może ona również znajdować się w menu Wyświetlanie, Konfiguracja, Współczynnik proporcji lub Tryb obrazu, więc sprawdź tam, jeśli nie możesz łatwo zlokalizować opcji Rozdzielczość lub Rozdzielczość wyjściowa.

Krok 3: Wybierz wybraną przez siebie rozdzielczość

Pod Rezolucja Lub Rozdzielczość wyjściowapowinna zostać wyświetlona lista różnych rozdzielczości oferowanych przez telewizor takie jak 720p, 1080p i 480p.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć następne akcje memów, w które można zainwestować: przewodnik dla zwyrodniałych hazardzistów

Wybierz wybraną rozdzielczość. Zwykle najlepszą rozdzielczością do wyboru jest najwyższa dostępna rozdzielczość.

Aby potwierdzić wybór, kliknij Tak, gdy wyskakujące okienko zapyta, czy jesteś pewien swojego wyboru.

Krok 4: Wyjdź z ustawień

Wyjdź z menu ustawień. Telewizor ponownie dostosuje rozdzielczość automatycznie lub po wyjściu. Zawsze możesz wrócić i ponownie dostosować rozdzielczość w zależności od urządzenia podłączonego do telewizora.

Wniosek

Jeśli na ekranie Twojego telewizora zobaczysz komunikat Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana, nie martw się. W tym przewodniku szczegółowo opisano, co to oznacza i jak to naprawić, aby zapewnić płynne wyświetlanie obrazu.

Musisz upewnić się, że urządzenie, do którego jest podłączony telewizor, i telewizor mają tę samą rozdzielczość, aby wyjście wideo było dobre.

PRZECZYTAJ TEŻ: Element Roku TV czarny czy przyciemniony? Zobacz, jak to naprawić

Często Zadawane Pytania

Co oznacza brak obsługi bieżącej rozdzielczości?

Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana, co oznacza, że ​​telewizor nie może wyświetlić obrazu, który próbujesz umieścić na ekranie telewizora.

Co to jest rozdzielczość 1080p?

Telewizor High Definition o rozdzielczości 1080p składa się z dwóch milionów pikseli (1920 x 1080).

Czy rozmiar ekranu telewizora jest taki sam jak rozdzielczość?

Rozmiar ekranu telewizora to fizyczny pomiar przekątnej ekranu. Zwykle jest mierzony w calach, podczas gdy liczba pikseli rozdzielczości w poziomie i pionie w telewizorze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie