Assistantd chce korzystać z pęku kluczy logowania – najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Assistantd chce korzystać z pęku kluczy logowania – najlepsze poprawki

Dostęp do pęku kluczy mac ułatwia użytkownikom korzystanie z aplikacji bez logowania się za każdym razem, podając dane logowania w ich imieniu. Teraz wiemy, czym jest pęk kluczy, ale co powiesz na asystenta?

Kiedy na Macu pojawi się okno dialogowe „assistantd chce użyć pęku kluczy logowania”, pierwszą reakcją będzie zamieszanie, a potem jeszcze większe zamieszanie, ponieważ nie wiesz, czym jest ten asystent i dlaczego chce uzyskać dostęp do twoich informacji.

Zapewniamy ochronę, jeśli jest to problem, z którym się borykasz. W tym artykule wyjaśniono, co oznacza „asystent chce użyć pęku kluczy logowania” i jak to naprawić. Jeśli kiedykolwiek martwiłeś się o bezpieczeństwo pęku kluczy Apple, jest tu też coś dla ciebie.

Co to jest Asystent na Macu?

Asystent na MacBooku to usługa działająca w tle powiązana z Siri. Jest to związane z funkcją dyktowania, którą można aktywować, naciskając dwukrotnie klawisz „fn”. Konwertuje mowę użytkowników na tekst. Możesz go używać z dowolnym edytorem tekstu, więc nie będziesz musiał pisać.

Ta funkcja dyktowania wykorzystuje kontakty i inne poufne informacje, aby poprawić dokładność i wygodę użytkownika, dlatego potrzebuje autoryzacji z pęku kluczy logowania, aby uzyskać dostęp do potrzebnych informacji.

Assistantd chce użyć pęku kluczy logowania – co to oznacza

Okno dialogowe „assistantd chce użyć pęku kluczy logowania” pojawia się, gdy „assistantd” nie może automatycznie uzyskać dostępu do informacji potrzebnych do uruchomienia. Dlatego wymaga pęku kluczy, aby go autoryzować. Assistantd jest powiązany z agentem Siri i wykorzystuje kontakty oraz inne dane osobowe w celu zwiększenia dokładności. Dlatego aplikacja może wymagać korzystania z funkcji Siri lub funkcji dyktowania na komputerze Mac i dlatego wymaga do tego autoryzacji.

Assistantd nie byłby w stanie automatycznie uzyskać dostępu do pęku kluczy, jeśli występuje problem z pękiem kluczy lub niedawno zmieniłeś hasło logowania bez aktualizacji hasła pęku kluczy. Pamiętaj, że hasło pęku kluczy jest Twoim hasłem logowania.

Assistantd chce korzystać z pęku kluczy logowania – najlepsze poprawki

Aby rozwiązać problem „asystent chce użyć pęku kluczy logowania”, możesz spróbować zmienić lub zaktualizować hasło pęku kluczy na komputerze Mac. Hasło pęku kluczy jest takie samo jak hasło logowania. Jeśli hasło zostało zmienione, musisz je zaktualizować. Aby to zrobić:

🔥 Zalecana:  Sprzedaż materiałów do wydrukowania na Etsy: kompletny przewodnik
 1. Na komputerze Mac przejdź do Aplikacje >> Narzędzia
 2. Uruchom Dostęp do pęku kluczy aplikacja
 3. Kliknij Edytuj >> Zmień hasło z loginu pęku kluczy
 4. Wpisz swoje obecne hasło, a następnie nowe i kliknij OK
 5. Możesz również ustawić hasło pęku kluczy takie samo jak hasło logowania

Poprawka 1: Napraw pęku kluczy

W przypadku uszkodzenia pęku kluczy naprawa dostępu do pęku kluczy może rozwiązać problem. Aby naprawić dostęp do pęku kluczy:

 1. Na komputerze Mac przejdź do Aplikacje >> Narzędzia >> Dostęp do pęku kluczy >> Pierwsza pomoc w pęku kluczy
 2. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło
 3. Uzyskiwać Naprawa i wtedy Początek aby rozpocząć naprawę

Poprawka 2: Sprawdź aplikację Wiadomości

Ponieważ problem „asystent chce użyć pęku kluczy logowania” pochodzi z części agenta Siri komputera Mac, warto wypróbować starą poprawkę „WYŁĄCZ i WŁĄCZ”. Możesz wyłączyć agenta Siri na komputerze Mac i włączyć go ponownie. Aby to zrobić:

 1. Przejdź do menu Apple i stuknij Preferencje >> Siri
 2. Odznacz Włącz Siri
 3. Po wyłączeniu zamknij Preferencje systemowe, odczekaj kilka sekund i otwórz je ponownie, wykonując krok 1
 4. Sprawdzać Włącz Siri aby ponownie włączyć aplikację

Poprawka 3: Ustaw limit czasu

Gdy Mac jest nieaktywny przez jakiś czas, pęk kluczy automatycznie się blokuje. Może to być przyczyną problemu „asystent chce użyć pęku kluczy logowania”. Aby to naprawić, możesz wykonać poniższe czynności, aby ustawić okres bezczynności, przez który dostęp do pęku kluczy musi czekać, aż ponownie poprosi o hasło.

 1. Na komputerze Mac przejdź do Aplikacje >> Narzędzia
 2. Uruchom Dostęp do pęku kluczy aplikację i wybierz Zaloguj sie
 3. Kliknij Edytuj >> Zmień ustawienia dla pęku kluczy „Logowanie”
 4. Kliknij Zablokuj po pole wyboru
 5. Wprowadź dowolną liczbę minut, aby ustawić limit czasu
 6. Możesz także kliknąć Blokada podczas snu zaznacz pole wyboru, aby zezwolić na żądanie dostępu do pęku kluczy, gdy laptop jest w stanie uśpienia
 7. Uzyskiwać Ratować aby zastosować zmiany

Poprawka 4: Zresetuj pęku kluczy

Jeśli żadna z powyższych poprawek nie działa, problem może dotyczyć samego pęku kluczy. Zresetowanie go spowodowałoby zmianę nazwy bieżącego pęku kluczy (pęku kluczy logowania) i utworzenie nowego brelok do kluczy dla ciebie naprawienie problemu. Ważne jest, aby pamiętać, że zresetowanie pęku kluczy spowoduje usunięcie wszystkich zapisanych haseł i danych logowania, więc dobrze byłoby je zanotować przed wypróbowaniem tej poprawki. Zresetować:

🔥 Zalecana:  Najlepsze karty kredytowe Home Trust w Kanadzie na rok 2023
 1. Na komputerze Mac przejdź do Aplikacje >> Narzędzia >> Dostęp do pęku kluczy
 2. Wybierać Preferencje z menu i Zresetuj mój domyślny przycisk pęku kluczy od Ogólny patka
 3. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło administratora

Jeśli nie możesz zanotować swoich haseł i danych logowania przed zresetowaniem pęku kluczy, możesz spróbować wykonać poniższe czynności, aby skopiować informacje ze starego pęku kluczy do nowego.

 1. Przejdź do folderu użytkownika >> Biblioteka >> Breloki
 2. Znajdź i kliknij dwukrotnie „login_renamed_1.keychain‘ plik
 3. Zobaczysz teraz elementy z otwartego pliku na liście pęków kluczy
 4. Wybierz i skopiuj elementy z tego pęku kluczy i skopiuj je do nowego

Czy pęk kluczy Apple może zostać zhakowany?

Pęku kluczy Apple nie można zhakować, jeśli urządzenie jest zaktualizowane do najnowszej wersji systemu iOS. Można go zhakować tylko wtedy, gdy urządzenie działa na przestarzałym oprogramowaniu, celowo zainstalowano na nim nieautoryzowane lub złośliwe aplikacje lub jest po jailbreaku. Można go również zhakować za pośrednictwem witryn wyłudzających informacje lub gdy używasz iCloud na zainfekowanych komputerach lub narażasz iCloud na ataki, łącząc się z niezaszyfrowanymi publicznymi hotspotami Wi-Fi.

Złośliwe aplikacje, takie jak „KeySteal”, mogą uzyskiwać dostęp do haseł i innych poufnych informacji z pęku kluczy komputera Mac. Jednak ta aplikacja nie może uzyskać dostępu do Twoich danych, dopóki nie zostanie zainstalowana na komputerze Mac.

Możesz włączyć 2FA na swoim Apple ID lub ręcznie zablokować swój pęk kluczy, aby zapobiec włamaniom. Uniemożliwiłoby to aplikacjom automatyczny dostęp do niego i konieczne byłoby ręczne odblokowanie go za każdym razem, gdy chcesz, aby jakakolwiek aplikacja miała do niego dostęp. Aby zablokować pęk kluczy:

 1. Iść do Aplikacje >> Narzędzia >> Dostęp do pęku kluczy
 2. Uzyskiwać Zaloguj sie w prawym górnym rogu następnego ekranu
 3. Kliknij Zablokuj logowanie do pęku kluczy z listy rozwijanej

Pamiętaj, że ten krok jest zalecany tylko wtedy, gdy uważasz, że grozi ci włamanie.

Aby sprawdzić, czy funkcja 2FA jest włączona na Twoim Apple ID, przejdź do Ustawienia >>Twoje imię >> Hasło i zabezpieczeniaa następnie sprawdź Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Spowoduje to wysłanie kodu weryfikacyjnego do zaufanego urządzenia za każdym razem, gdy będziesz musiał zalogować się do swojego Apple ID.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu [iPhone & Samsung with & without Rice]

Czy powinieneś używać pęku kluczy Apple?

Tak, powinieneś używać pęku kluczy Apple na swoich urządzeniach Apple. Jest fachowo zaszyfrowany za pomocą kompleksowego szyfrowania i uwierzytelniania biometrycznego. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów ochrony i udostępniania haseł na urządzeniach Apple.

Twój pęk kluczy może zostać zhakowany tylko wtedy, gdy w jakiś sposób podasz swoje hasło, zainstalujesz złośliwe aplikacje na komputerze Mac, które mogą uzyskać do niego dostęp, lub wykonasz jailbreak urządzenia. Można go również zhakować za pośrednictwem witryn wyłudzających informacje lub gdy używasz iCloud na zainfekowanych komputerach lub narażasz iCloud na ataki, łącząc się z niezaszyfrowanymi publicznymi hotspotami Wi-Fi.

Czytaj też: Commcenter chce korzystać z pęku kluczy logowania – najlepsze poprawki

Czy pęk kluczy Apple z hasłem jest bezpieczny?

Tak, pęk kluczy z hasłami Apple jest bezpieczny. Jest fachowo zaszyfrowany za pomocą kompleksowego szyfrowania i uwierzytelniania biometrycznego. W rezultacie jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów ochrony i udostępniania haseł na urządzeniach Apple.

Twój pęk kluczy może zostać zhakowany tylko wtedy, gdy w jakiś sposób podasz swoje hasło, zainstalujesz złośliwe aplikacje na komputerze Mac, które mogą uzyskać do niego dostęp, lub wykonasz jailbreak urządzenia. Można go również zhakować za pośrednictwem witryn wyłudzających informacje lub gdy używasz iCloud na zainfekowanych komputerach lub narażasz iCloud na ataki, łącząc się z niezaszyfrowanymi publicznymi hotspotami Wi-Fi.

Wniosek

Zamiast bać się i dezorientować po wyświetleniu okna dialogowego „asystent chce użyć pęku kluczy logowania”, przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć jego znaczenie, dlaczego wyskakuje i jak to naprawić.