Aparat do wideorozmów na Instagramie nie działa? 7 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aparat do wideorozmów na Instagramie nie działa? 7 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Aby naprawić niedziałającą kamerę do rozmów wideo na Instagramiezezwól Instagramowi na dostęp do aparatu, wyczyść pamięć podręczną aplikacji, uruchom ponownie telefon, zaktualizuj aplikację itp.

Jeśli korzystałeś z aplikacji do rozmów wideo, a teraz nie możesz rozmawiać z nikim na czacie wideo, ponieważ nie działa.

Przyczyną tego problemu może być Twoje urządzenie, aparat może być uszkodzony lub aplikacja Instagram ma usterkę.

W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić napraw aparat do rozmów wideo na Instagramie, który nie działa na telefonie i tablecie. I nie będziesz mógł prowadzić czatu wideo.

PRZECZYTAJ TEŻ: Problem z rotacją historii na Instagramie? 6 sposobów rozwiązania problemu

Co zrobić, gdy kamera do połączeń z filmami na Instagramie nie działa?

Jeśli ten problem występuje na Twoim iPhonie, Androidzie lub tablecie, musisz najpierw sprawdzić, czy inne osoby też widzą ten błąd.

Błąd oznacza, że ​​aplikacja Instagram ma usterkę, Twoje urządzenie jest problemem lub uprawnienia dostępu do aparatu są wyłączone.

Aby naprawić niedziałającą kamerę do rozmów wideo na Instagramie, wyczyść dane aplikacji, jeśli używasz urządzenia z Androidem, a w przypadku użytkowników iPhone’a odciąż aplikację.

Jeśli jest to usterka lub błąd, niewiele możesz zrobić. Musisz poczekać kilka godzin, a problem sam się rozwiąże.

Będziesz chciał zaktualizować aplikację Instagram w Apple App Store lub Google Play Store do najnowszej wersji.

Jeśli nie zezwoliłeś Instagramowi na korzystanie z aparatu, musisz to zrobić, aby móc z niego korzystać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najważniejsze informacje na Instagramie nie ładują się? 10 sposobów, aby to naprawić

Dlaczego rozmowy wideo na Instagramie nie działają?

Są różne powody dlaczego kamera do rozmów wideo na Instagramie nie działa.

Głównym powodem, dla którego kamera do rozmów wideo na Instagramie nie wyświetla się, jest usterka aplikacji lub wina aparatu urządzenia.

Może się również zdarzyć, że Instagram nie działa w Twojej lokalizacji, błąd techniczny w aplikacji z powodu nowej aktualizacji lub problem z pamięcią podręczną.

Jeśli próbujesz skorzystać z połączenia wideo na Instagramie, a kamera nie działa, oznacza to, że wystąpił problem z kamerą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Filmy na Instagramie nie są odtwarzane? 11 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Jak naprawić niedziałającą kamerę połączeń z filmami na Instagramie

Ponieważ znasz powód, dla którego kamera wideo na Instagramie nie działa na DM, możesz teraz to naprawić za pomocą tego przewodnika.

🔥 Zalecana:  Spotify wkracza do Metaverse, aby wprowadzić nowe interaktywne doświadczenia do świata muzyki

W sumie, oto poprawka, która nie działa dla kamery do czatu wideo na Instagramie.

Poprawka 1: Zezwól na dostęp do kamery

Jeśli aplikacja kamery do rozmów wideo nie działa, oznacza to, że nie zezwoliłeś na dostęp do kamery, gdy zaczynasz korzystać z aplikacji.

Aby to naprawić, musisz zezwolić aplikacji na dostęp do aparatu, aby móc używać aparatu do rozmów wideo ze znajomymi.

Aby rozwiązać problem z niedziałającą kamerą do rozmów wideo na Instagramie, musisz zezwolić na dostęp do kamery.

Otwórz ustawienia telefonu z systemem Android > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji > A następnie znajdź aplikację Instagram > Stuknij w Pozwolenie > Stuknij w Aparat > A następnie stuknij w Zezwalaj tylko podczas korzystania z tej aplikacji.

Będziesz także chciał zrobić to samo dla swojego mikrofonu w ustawieniach uprawnień aplikacji Instagram na Androida.

Otwórz Ustawienia iPhone’a> A następnie przewiń i znajdź aplikację Instagram> Stuknij ją, a następnie włącz Aparat i mikrofon.

Poprawka 2: Odśwież aplikację Instagram

Jeśli przednia kamera do rozmów wideo na Instagramie nie działa, możesz ponownie uruchomić aplikację Instagram na swoim urządzeniu, co pomoże przywrócić działanie kamery do rozmów wideo.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji, co spowoduje zatrzymanie jej działania w tle. Następnie ponownie otwórz aplikację.

Aplikacja Instagram musi być otwarta, abyś mógł nacisnąć przycisk Wymuś zatrzymanie.

Aby wymusić zatrzymanie aplikacji na Androida, otwórz telefon Ustawienia > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację Instagram > A następnie stuknij w Wymuś zatrzymanie.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Instagram na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji i stuknąć opcję Wymuś zatrzymanie.

Możesz odświeżyć aplikację Instagram na swoim iPhonie, wystarczy odświeżyć aplikację w tle.

Aby ponownie uruchomić aplikację, otwórz telefon Ustawienia> Znajdź aplikację Instagram> Stuknij w Odświeżanie aplikacji w tle> Włącz odświeżanie w tle.

PRZECZYTAJ TEŻ: Brak połączenia z Internetem na szpulach na Instagramie? 8 sposobów rozwiązania problemu

Poprawka 3: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli kamera do wideorozmów na Instagramie nie działa, a aplikacja została odświeżona, ale nie działa, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

W aplikacji może występować drobna usterka, która powoduje nieprawidłowe działanie aparatu

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aparatu do rozmów wideo na Instagramie błąd zostanie naprawiony i znów będzie można prowadzić czat wideo.

🔥 Zalecana:  Jak trwale usunąć konto na Instagramie

Ponowne uruchomienie iPhone’a lub urządzenia z Androidem może rozwiązać problem.

Dla Android: Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję restartu. Możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Dla iphone: Możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, co usunie usterki i zatrzyma działanie aplikacji w tle.

Poprawka 4: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Instagram

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązania dowolnego problemu z aplikacjami jest wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem i masz problem z jakąkolwiek aplikacją, możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Aby naprawić niedziałającą kamerę do połączeń wideo na Instagramie, musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.

Otwórz ustawienia telefonu z systemem Android > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji > A następnie znajdź aplikację Instagram > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną.

W przypadku użytkowników iPhone’a nie można bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w ustawieniach aplikacji na iPhone’a, a nawet w aplikacji Instagram.

Ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniach iPhone, jedyne, co możesz tutaj zrobić, to odciążyć aplikację z telefonu.

Ponieważ nie możesz bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Instagram ani w ustawieniach iPhone’a, musisz odciążyć aplikację.

Otwórz ustawienia iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Instagram i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

Po wyładowaniu aplikacji z iPhone’a musisz ponownie zainstalować ją z Apple App Store, dotykając ikony aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kołowrotki na Instagramie się nie ładują? 8 sposobów rozwiązania problemu

Poprawka 5: Zaktualizuj aplikację Instagram

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Instagram, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment na rozwiązanie problemów.

Stara wersja aplikacji Instagram może nie działać poprawnie, przez co aplikacja nie działa wadliwie.

Musisz zaktualizować Instagram do najnowszej wersji.

Aby zaktualizować aplikację Instagram na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu ją zaktualizować.

Poprawka 6: Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a kamera do rozmów wideo na Instagramie nadal się nie ładuje.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 3 minuty przed jej ponowną instalacją.

To rozwiąże problem z niedziałającym przednim aparatem do rozmów wideo na Instagramie w aplikacji i będziesz mógł ponownie korzystać z aplikacji.

Dla Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Instagram, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta, na Androida.

🔥 Zalecana:  Co to jest systemowy interfejs użytkownika? I dlaczego nie odpowiada?

Dla iphone: Stuknij i przytrzymaj aplikację Instagram, a następnie w małym wyskakującym menu stuknij Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać około 3 minuty, a następnie ponownie uruchomić telefon przed ponowną instalacją aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Aparat na Instagramie nie działa? 8 sposobów Naprawić to

Poprawka 7: poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli przednia kamera do rozmów wideo na Instagramie nie działa, może to być problem techniczny i nic nie można zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Jeśli występuje ten problem, może to oznaczać, że kamera Instagrama może mieć problem techniczny.

I nie będziesz w stanie nic zrobić, aby to naprawić. To, co możesz zrobić, to poczekać 24-48 godzin, w tym czasie błąd sam się naprawi.

Wniosek

Instagram ma wiele błędów i powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby je naprawić. Jeśli kamera do rozmów wideo nie działa na Instagramie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy aparat w telefonie nie jest uszkodzony. Problem może również oznaczać, że aplikacja ma problem techniczny.

I wszystko, co możesz zrobić, to poczekać kilka godzin, aż Instagram naprawi problem.

Aby naprawić niedziałającą kamerę do rozmów wideo na Instagramie problem, zezwól Instagramowi na dostęp do aparatu, wyczyść pamięć podręczną aplikacji, uruchom ponownie telefon, zaktualizuj aplikację itp.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego moja rozmowa wideo na Instagramie nie działa?

Głównym powodem, dla którego kamera do rozmów wideo na Instagramie nie wyświetla się, jest usterka aplikacji lub awaria aparatu urządzenia. Może się również zdarzyć, że Instagram ma błąd techniczny w aplikacji z powodu nowej aktualizacji lub problemu z pamięcią podręczną.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie