Amazon Flex vs DoorDash – który koncert jest najlepszy do zarabiania pieniędzy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Amazon Flex vs DoorDash – który koncert jest najlepszy do zarabiania pieniędzy?

Jeśli chodzi o aplikacje, które płacą za jazdę, Amazon Flex i DoorDash to dwa najbardziej lukratywne i popularne koncerty.

Ale podczas gdy obie prace polegają na dostarczaniu rzeczy za pieniądze, to, co dostarczasz i jak wygląda dzień w pracy, są bardzo różne.

Ponadto istnieją pewne istotne różnice w wynagrodzeniach, wymaganiach i harmonogramach Amazon Flex i DoorDash.

Właśnie dlatego nasz przewodnik Amazon Flex vs DoorDash zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tych dwóch aplikacjach koncertowych.

Pod koniec tego posta dowiesz się, która usługa dostawy jest dla Ciebie odpowiednia, ile możesz zarobić i jak zacząć.

O Amazon Flexie

Jako kierowca Amazon Flex otrzymujesz wynagrodzenie za dostarczanie paczek z magazynów Amazon do klientów. W ten sposób Amazon może tak szybko dostarczać paczki i dlatego ma tak rozbudowaną sieć kurierów.

Możesz zarejestrować się w Amazon Flex w USA, jeśli masz 21 lat lub więcej, i jest on dostępny w setkach miast w Stanach Zjednoczonych i kilku innych krajach na całym świecie.

Gdy jesteś aktywnym kierowcą, planujesz realizację bloków dostaw, które zwykle obejmują 3-6 godzinne zmiany. Wiesz również dokładnie, ile zarabiasz na bloku.

Istnieje również kilka rodzajów dostaw Amazon Flex, które możesz wykonać:

 • Pakiety Amazon.com: Odbieraj zwykłe paczki i dostarczaj je.
 • Pakiety Prime Now: Odbierz artykuły gospodarstwa domowego i dostarcz je.
 • Amazonka świeża: Odbiór artykułów spożywczych i dostarczanie ich.
 • Zamówienia w sklepie: Odbiór zamówień z lokalnych sklepów i dostarczanie ich.
 • Natychmiastowe oferty: Są to dostawy rozpoczynające się w pobliżu Twojej lokalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Amazon Flex ma znacznie sztywniejszą strukturę niż DoorDash. Ale kompromis polega na tym, że wiesz, ile zarabiasz na bloku.

O DoorDash

DoorDash oferuje lokalną dostawę na żądanie i odbiór ze sklepów spożywczych, sklepów wielobranżowych, restauracji i nie tylko.

Dysponując ponad 300 000 lokalnymi i krajowymi ulubionymi lokalizacjami, oferuje szeroką gamę artykułów do dostaw, a kierowcy, znani również jako Dashers, dostarczają te zamówienia prosto do drzwi klientów.

DoorDash jest w rzeczywistości wiodącą usługą dostarczania żywności w Ameryce Północnej pod względem udziału w rynku. Na marginesie, jest o wiele bardziej elastyczny niż Amazon Flex, co może, ale nie musi, być dla ciebie zawodowcem (co omówię poniżej).

Możesz zarejestruj się w DoorDash jeśli masz co najmniej 18 lat i jest dostępny w ponad 7000 miastach w Ameryce Północnej, Kanadzie, a teraz także w Australii.

Amazon Flex kontra DoorDash

Teraz, gdy wiesz już trochę o każdym dostawie, nadszedł czas, aby porównać niektóre z najważniejszych funkcji i czynników między Amazon Flex i DoorDash.

Amazon Flex kontra DoorDash Pay

Podczas gdy obie te usługi mogą się dobrze opłacać, Amazon Flex płaci stałą stawkę za blok dostawy, podczas gdy opłata DoorDash zależy od zaakceptowanych zamówień, napiwków i bieżących promocji.

 • Amazon Flex Driver Pay: Według Amazon Flex, większość kierowców zarabia od 18 do 25 USD za godzinę. Zarobki mogą zależeć od tego, gdzie mieszka kierowca i jak długo trwają dostawy. Wskazówki dotyczące zarobków mogą również zwiększyć stawkę godzinową.
 • Płaca kierowcy DoorDash: Pensja podstawowa Dasher zależy od czasu realizacji zamówienia, a także od odległości. Kierowcy mogą zarobić więcej, jeśli otrzymają napiwki od klientów. Dostępne są również specjalne promocje, wynagrodzenie w godzinach szczytu (w godzinach szczytu) i wyzwania, które mogą zwiększyć zarobki kierowcy. Ogólnie rzecz biorąc, twój rynek i inne czynniki mają duży wpływ na to, ile zarabiasz.
Przykład bloków Amazon Flex.

Jeśli lubisz stałe płatności, Amazon Flex jest lepszy niż DoorDash, ponieważ dokładnie wiesz, ile zarabiasz na zmianę.

🔥 Zalecana:  9 szybkich sposobów zarabiania na CDL

Jednak napiwki są bardziej powszechne w przypadku DoorDash niż Amazon Flex, więc może to mieć ogromny wpływ na Twoje codzienne zarobki.

Zwycięzca: Amazon Flex zwykle płaci więcej za godzinę, ale możesz przyjąć znacznie więcej zamówień za pomocą DoorDash i ogólnie zarobić więcej pieniędzy, ponieważ nie musisz planować bloków.

Planowanie i otrzymywanie dostaw

Zarówno Amazon Flex, jak i DoorDash mają różne sposoby planowania dostaw. W zależności od harmonogramu jeden system może być lepszy od drugiego:

 • Harmonogram Amazon Flex: Kierowcy Amazon Flex muszą zgłaszać bloki dostawy, które zwykle trwają od 3 do 6 godzin. Możesz dostarczać tylko wtedy, gdy masz blokadę, a bloki są przydzielane na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. W rzeczywistości trudno jest zdobyć wystarczającą liczbę bloków Amazon Flex, a niektórzy kierowcy używają nawet botów, aby pokonać konkurencję.
 • Harmonogram DoorDash: Dashers mogą przejść do trybu online w dowolnym momencie, o ile ich strefa jest wystarczająco zajęta. Alternatywnie możesz zarezerwować Dash z kilkudniowym wyprzedzeniem, jeśli chcesz mieć gwarantowane godziny. Możesz także odrzucić dowolną liczbę zamówień, ponieważ Twój wskaźnik akceptacji nie ma znaczenia, więc jest bardzo elastyczny.

Jeśli masz tylko kilka godzin tygodniowo na dodatkowe zajęcia, system planowania Amazon Flex może być tym, czego szukasz.

Jeśli jednak chcesz pracować, kiedy chcesz i jak najwięcej, DoorDash jest lepszy niż Amazon Flex.

Zwycięzca: Zarabianie pieniędzy z DoorDash jest znacznie łatwiejsze, ponieważ możesz przejść do trybu online w dowolnym momencie i nie musisz walczyć o bloki.

Wymagania dotyczące kierowców i pojazdów

Kolejną ogromną różnicą między DoorDash a Amazon Flex są wymagania dotyczące sterowników.

Na początek kandydaci zazwyczaj potrzebują czystego rekordu jazdy i możliwości przejścia kontroli przeszłości zarówno dla Amazon Flex, jak i DoorDash. Musisz także mieć odpowiednie ubezpieczenie dla stanu/kraju, w którym pracujesz.

W przypadku Amazon Flex vs DoorDash przedstawiłem dodatkowe wymagania poniżej:

 • Wymagania dotyczące sterownika Amazon Flex: Aby zarejestrować się w Amazon Flex, kierowcy muszą mieć ukończone 21 lat. Musisz także posiadać numer ubezpieczenia społecznego i ważne prawo jazdy. Potrzebujesz również średniej wielkości 4-drzwiowego sedana, większego SUV-a, ciężarówki lub furgonetki.
 • Wymagania sterownika DoorDash: Musisz mieć ukończone 18 lat dostarczyć dla DoorDash. Ale masz więcej opcji dostawy niż Amazon Flex, jeśli chodzi o pojazdy. DoorDash może być dostarczony dowolnym rowerem, skuterem lub samochodem, w zależności od obszaru usług. Pojazdy nie muszą mieć określonej liczby drzwi i mogą być nowszymi lub starszymi modelami.

Proces rejestracji w DoorDash jest również nieco szybszy niż w Amazon Flex, więc miej to na uwadze.

Zwycięzca: Wymagania dotyczące sterowników są podobne, ale łatwiej zostać kierowcą DoorDash niż kierowcą Amazon Flex.

Dostępne miasta

Jednym z czynników, który może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze usługi dostawy, jest położenie geograficzne. Chociaż usługi te szybko się rozwijają i regularnie dodawane są nowe lokalizacje, nie każda usługa jest dostępna na każdym obszarze.

 • Dostępność Amazon Flex: Amazon Flex jest obecnie dostępny w około 50 miast w całym kraju. Chociaż regularnie dodaje nowe lokalizacje, obecnie kierowcy są ograniczeni do tych obszarów. Zawsze możesz zarejestrować się w Amazon Flex, a zostaniesz umieszczony na liście oczekujących, jeśli nie ma żadnych wolnych miejsc lub nie jest dostępny w Twojej okolicy.
 • Dostępność DoorDash: DoorDash jest dostępny w ponad 7000 miastach w całej Ameryce Północnej i praktycznie zawsze poszukuje nowych kierowców. Nadal możesz zostać umieszczony na liście oczekujących DoorDash, ale nie jest to tak powszechne jak Amazon Flex.
🔥 Zalecana:  Co to jest obligacja i jak działają obligacje?

Pamiętaj tylko, że Amazon Flex jest dostępny w kilku krajach poza Stanami Zjednoczonymi, podczas gdy DoorDash jest dostępny w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych.

Zwycięzca: Amazon Flex jest bardziej globalny, ale DoorDash ma więcej otwarć w Stanach Zjednoczonych.

Zarabianie

Ponieważ poboczny zgiełk dotyczy pieniędzy, oto jak działają płatności w przypadku tych dwóch popularnych usług dostawy.

 • Płatności Amazon Flex: Kierowcy otrzymują wynagrodzenie we wtorki i piątki za pośrednictwem bezpośredniego przelewu bankowego. Płatności zazwyczaj pojawiają się na kontach bankowych następnego dnia, ale czasami mogą być opóźnione z powodu świąt państwowych.
 • Płatności DoorDash: Kierowcy otrzymują cotygodniowe wypłaty za pośrednictwem bezpośredniego przelewu bankowego lub bezpłatnych codziennych depozytów za pośrednictwem DasherDirect (dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych). United States Dashers mogą raz dziennie wypłacić swoje kolczyki za pomocą Fast Pay, jeśli zapłacą opłatę w wysokości 1,99 USD za przelew.

Jak widać, zarówno DoorDash, jak i Amazon Flex płacą co tydzień, więc każdy koncert zapewnia szybki sposób na zwiększenie dochodów.

Zwycięzca: Amazon Flex płaci kierowcom bardziej regularnie niż DoorDash, chociaż nie ma płatnej metody natychmiastowej wypłaty.

Zużycie gazu

Ponieważ występy kierowców są uważane za niezależne stanowiska wykonawców, musisz zapłacić za własne paliwo. A biorąc pod uwagę ostatnio ceny gazu, może to poważnie obniżyć twoje dochody.

Amazon Flex nie płaci za gaz, podobnie jak DoorDash. I w przeciwieństwie do zawodów takich jak Instacart, gdzie spędzasz dużo czasu w sklepie, a nie w samochodzie, zarówno Amazon, jak i DoorDash pokonują dużo kilometrów.

Biorąc to pod uwagę, w tej chwili DoorDash oferuje Dashers dodatkowe zachęty, aby pomóc zrekompensować koszty paliwa i zachować ich potencjał zarobkowy. Dashers, którzy kwalifikują się do tych nagród, mogą otrzymać od 1,65 do 2,00 USD za galon, aby pomóc zrekompensować cenę benzyny.

Kryteria kwalifikujące do tych premii paliwowych DoorDash obejmują korzystanie z przedpłaconej karty DoorDash na paliwo i dostarczanie minimalnej liczby mil tygodniowo. Dowiedz się więcej o Program nagród gazowych DoorDash.

Zwycięzca: Oba koncerty powodują podobny przebieg pojazdu, ale DoorDash ma nowy program zachęt do benzyny, który pomaga obniżyć koszty.

profesjonalna wskazówka: Możesz także skorzystać z aplikacji Upside, aby zaoszczędzić do 0,25 USD na galonie!

Podobieństwa Amazon Flex i DoorDash

Obie te usługi dostawy oferują kierowcom elastyczność i możliwość bycia własnym szefem. Jako kierowca możesz ustawić własny harmonogram. Oznacza to pracę tak mało lub tyle, ile chcesz.

Kiedy pracujesz dla Amazon Flex lub DoorDash, jesteś także niezależnym wykonawcą. Oznacza to, że jesteś odpowiedzialny za zgłaszanie swoich dochodów, a żadna firma nie odprowadza podatków od zatrudnienia. Jesteś również odpowiedzialny za swoje wydatki, takie jak paliwo i naprawy pojazdów.

Nie potrzebujesz dyplomu ani do jazdy konnej, ani nawet wcześniejszego doświadczenia w dostarczaniu. Dlatego oba koncerty są popularnymi sposobami zarabiania szybkich pieniędzy, jeśli masz dostęp do pojazdu.

Różnice Amazon Flex i DoorDash

Oprócz kilku wymagań dotyczących kierowców, o których również wspomniano w tym poście, istnieje kilka różnic w sposobie planowania zmian dla tych dwóch usług dostawy.

 • Oczekiwania dotyczące dostawy: DoorDash i Amazon Flex mają różne oczekiwania wobec swoich kierowców. Kierowcy Amazon Flex muszą dostarczać dużą liczbę paczek na zmianę i zwracać niedoręczone paczki do magazynu przed końcem dnia. Natomiast kierowcy DoorDash wybierają zamówienia, które przyjmują, i zwykle jest to jedno zamówienie na raz.
 • Planowanie: Kierowcy Amazon Flex mogą planować swoje zmiany z wyprzedzeniem, ale może być trudno ubiegać się o bloki, ponieważ obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Natomiast kierowcy DoorDash mogą pędzić w dowolnym momencie, o ile jest wystarczająco zajęty, lub zaplanować Dash z kilkudniowym wyprzedzeniem.
 • Rodzaje dostaw: Sterowniki dla Amazon Flex zazwyczaj dostarczają paczki (z wyjątkiem Amazon Restaurant), podczas gdy DoorDash koncentruje się na jedzeniu.
 • Kwalifikujące się pojazdy: Potrzebujesz średniej wielkości lub większego pojazdu, aby dostarczyć dla Amazon Flex. Natomiast DoorDash umożliwia dostawę samochodem, rowerem, skuterem, a nawet pieszo na niektórych rynkach.
 • Wymóg wieku: Musisz mieć co najmniej 21 lat, aby dostarczać produkty dla Amazon Flex, ale tylko co najmniej 18 lat, aby dostarczać produkty dla DoorDash.
🔥 Zalecana:  Zarabiaj, aby uczyć online (gdy w klasie jest po prostu za dużo)

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 500 $ tygodniowo dzięki DoorDash.

Plusy i minusy Amazon Flex

Zalety:

 • Płaci wysoką stałą stawkę, więc wiesz, ile zarabiasz na zmianę, w przeciwieństwie do DoorDash
 • Możesz zaakceptować różne rodzaje blokad dostawy
 • Amazon Flex jest dostępny w większej liczbie krajów niż DoorDash

Cons:

 • Nie możesz dostarczyć rowerem lub skuterem w przeciwieństwie do DoorDash
 • Kierowcy Amazon Flex na ogół otrzymują mniej napiwków niż inni dostawcy
 • Wiele miast ma długie listy oczekujących

Plusy i minusy DoorDash

Zalety:

 • Możesz rozpocząć pracę w dowolnym momencie i nie musisz planować zmian w przeciwieństwie do Amazon Flex
 • Kierowcy DoorDash częściej otrzymują napiwki
 • Nie ma tak wielu list oczekujących z DoorDash vs Amazon Flex
 • DoorDash umożliwia dostawę rowerem, samochodem i skuterem

Cons:

 • Niektóre zamówienia i zmiany DoorDash płacą znacznie mniej niż Amazon Flex, jeśli masz pecha
 • DoorDash nie jest dostępny w tylu krajach, co Amazon Flex

Czy powinieneś pracować dla Amazon Flex lub DoorDash?

Moim zdaniem, DrzwiDash jest lepszy niż Amazon Flex, jeśli chcesz być jak najbardziej elastyczny. Ma również łatwiejsze wymagania dotyczące rejestracji, umożliwia dostawę rowerem i jest dostępny w większej liczbie miast niż Amazon Flex.

Jednakże, Amazon Flex może zapłacić nieco więcej za godzinę, jeśli otrzymasz dobre bloki. Ale główna trudność polega na tym, że zdobycie wielu bloków jest trudne, ponieważ konkurencja między kierowcami jest intensywna.

Jeśli już, możesz użyć DoorDash jako głównej aplikacji do dostarczania i uzupełnić ją o inne usługi dostarczania, takie jak Amazon Flex, takie jak Uber Eats lub Instakart.

Nadal musisz wydajnie pracować z obiema aplikacjami koncertowymi. Ale możesz zarobić świetne pieniądze na boku, jeśli włożysz pracę i będziesz pracować mądrze!

Dodatkowe czytanie – jak zrobić DoorDash po raz pierwszy.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że ten przewodnik na temat DoorDash i Amazon Flex pomoże ci zrozumieć różnice między tymi dwoma koncertami i wybrać odpowiedni dla ciebie.

Ponownie, wielu pracowników koncertowych korzysta z wielu aplikacji i dostarcza je na obie platformy. Możesz spróbować ubieganie się o DoorDash I Amazon Flex aby sprawdzić, czy w Twojej okolicy w ogóle przyjmują nowych kierowców.

I, jak wspomniano, nie bój się rozgałęziać się na jeszcze więcej koncertów dostawczych, takich jak DoorDash lub Amazon Flex, aby mieć otwarte opcje!

Szukasz więcej świetnych pomysłów na poboczne zgiełki? Wymeldować się: