AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Czy Twoje AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane i szukasz szybkiej naprawy? Krótka odpowiedź brzmi: AirPods mogą potrzebować trochę mocy, muszą zostać zresetowane i ponownie sparowane, a łączność telefonu może być winowajcą.

Jako najlepiej sprzedające się bezprzewodowe słuchawki douszne, AirPods pozostawiają bardzo niewiele miejsca na skargi użytkowników. Jednak mieli mnóstwo problemów pochodzących od użytkowników, w tym szybkie rozładowanie baterii, irytujący problem z niedziałającymi lewymi lub prawymi AirPods oraz ciągły problem z synchronizacją AirPods.

Więc tak, jeśli stwierdzisz, że jeden z twoich AirPods nie działa lub nie łączy się, kilka prostych kroków, które ci pokażę, da ci trwałe rozwiązanie problemu. Ale najpierw zobaczmy, jak działa synchronizacja AirPods i dlaczego Twoje AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane.

Jak AirPods utrzymują synchronizację?

Oba AirPods są zsynchronizowane dzięki niezależnym kanałom Bluetooth. Układ W1 obsługuje automatyczną synchronizację zapewniającą niezawodną łączność bezprzewodową między każdym urządzeniem.

Właśnie dlatego AirPods zwykle nie potrzebują zewnętrznego urządzenia Bluetooth do synchronizacji. Potrzebujesz tylko iPhone’a, iPada, Maca lub innego urządzenia Bluetooth, aby sparować ze słuchawkami AirPods i wysyłać dane audio.

AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane? Powoduje

AirPods nie są naładowane? Być może zostawiłeś AirPods w etui, gdy są one nadal podłączone do twojego urządzenia. Jeśli jedna z wkładek dousznych nie jest naładowana, nie sparuje się z drugą. Rozwiązaniem jest więc ładowanie słuchawek przez etui.

Właśnie wymieniłeś jedną ze słuchawek AirPods

Być może jeden z twoich AirPods został uszkodzony i właśnie go wymieniłeś. Stary może nie łączyć się automatycznie z nowym znajomym. Możesz przytrzymać przycisk konfiguracji na etui do ładowania przez maksymalnie 10 sekund, a oba urządzenia powinny wejść w tryb parowania z migającym białym wskaźnikiem.

Przed sparowaniem wkładek dousznych z telefonem upewnij się, że Zapominać poprzednie połączenie i ponownie sparuj słuchawki AirPods.

🔥 Zalecana:  Tangerine Mortgage Rates Review 2023: Czy stawki są dobre?

Problemy z Bluetooth w Twoim urządzeniu

Problem może nie pochodzić z wkładek dousznych, ale z telefonu – w szczególności z połączenia Bluetooth. Możesz po prostu WYŁĄCZYĆ łączność Bluetooth w telefonie i włączyć ją ponownie po około minucie.

AirPods nie są ze sobą zsynchronizowane? Najlepsze poprawki

Na forach wsparcia Apple natknąłem się na kilka zgłoszeń dotyczących tego problemu, które wskazują, że nie jest to odosobniony przypadek, ale raczej mniej lub bardziej powszechny problem. Co możesz zrobić w takich przypadkach?

Poprawka 1: Upewnij się, że AirPods są naładowane

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli baterie AirPods są wyczerpane lub wyczerpane, mogą się nie połączyć lub przejść w tryb parowania. Trzeba więc ładować urządzenia.

Na szczęście obudowa AirPods firmy Apple działa jak mobilny power bank i umożliwia mobilne użytkowanie przez wiele dni.

Aby naładować słuchawki AirPods, po prostu włóż je do etui i możesz z nich korzystać przez dwie godziny rozmów telefonicznych lub trzy godziny muzyki po zaledwie 15 minutach ładowania.

Jeśli etui ładujące i słuchawki AirPods nie mają już energii, możesz naładować słuchawki AirPods, umieszczając etui ładujące na ładowarce.

Upewnij się, że wskaźnik stanu jest skierowany do góry i że pokrywa jest zamknięta. Wyświetlacz stanu w ciągu kilku sekund poinformuje Cię o aktualnym stanie naładowania.

W międzyczasie, jeśli masz słuchawki AirPods Pro, stuknij etui ładujące, gdy znajduje się ono na macie ładującej, aby sprawdzić, czy słuchawki AirPods się ładują. Urządzenie będzie świecić bursztynowym światłem podczas ładowania i zielonym światłem, gdy będzie w pełni naładowane.

Jeśli nie masz pod ręką maty ładującej, to etui można łatwo naładować przez złącze Lightning, jak opisano powyżej.

Poprawka 2: Zresetuj i sparuj ponownie

Rozparowanie, zresetowanie i ponowne sparowanie słuchawek AirPods może rozwiązać wiele problemów, w tym problem z synchronizacją. Oto jak to się robi:

  1. Na iPhonie przejdź do Ustawienie >> Bluetooth >> AirPodsy.
  2. Na tym ekranie kliknij „I” znak, a następnie na „Zapomnij o tym urządzeniu
  3. Następnie wykonaj twardy reset słuchawek AirPods, po prostu naciskając i przytrzymując przycisk parowania. Musisz przytrzymać go przez co najmniej 15 sekund, a zobaczysz, że światło zmieni kolor na bursztynowy, a następnie biały.
  4. Teraz musisz ponownie sparować z Ustawienia >> Bluetooth. Zobaczysz je pod „Inne urządzenialista.
🔥 Zalecana:  43 najlepsze rękodzieła do zrobienia i sprzedaży za więcej pieniędzy w 2023 roku

Poprawka 3: Wykonaj nieco bardziej „twardy” reset

Jeśli to, co wyjaśniłem powyżej, nie działa dla Ciebie, nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego. Naciśnij przycisk parowania znajdujący się na pudełku przez co najmniej 40 sekund.

Gdy to zrobisz, zobaczysz, że światło na pudełku miga od bursztynowego do białego przez kilka cykli.

Gdy to zrobisz, nadszedł czas, aby ponownie sparować urządzenia z Ustawienia >> Bluetooth.

Poprawka 3: Zresetuj swoje sieci

Jeśli nadal nie możesz uruchomić obu słuchawek AirPods, czas zresetować sieci. Oto inna metoda, która może zadziałać.

Iść do Ustawienia >> Ogólny >> Resetowanie >> Zrestartować ustawienia siecii ponownie sparuj słuchawki AirPods, przechodząc do Ustawienia >> Bluetooth.

Poprawka 4: napraw lub skontaktuj się ze Wsparciem Apple

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody, które obejmują ładowanie i ponowne parowanie na różne sposoby, i działa tylko jeden AirPods, oddaj AirPods do naprawy.

Zanieś go do sklepu Apple Store lub skonsultuj się z serwisem technicznym Apple z jego oficjalnej aplikacji lub jej strona internetowa.

Przeczytaj także: Airpody łączą się w przypadku? – Najlepsze poprawki

Inne powiązane pytania

Dlaczego moje AirPods nie są zsynchronizowane z TikTokiem?

Problem może wynikać z błędów aplikacji TikTok. Aby usunąć błąd, uruchom ponownie aplikację i powinieneś być w stanie ponownie połączyć się ze słuchawkami AirPods. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj zaktualizować TikTok.

Dlaczego moje słuchawki AirPods nie są zsynchronizowane z YouTube?

Ten problem może pojawić się, gdy masz słuchawki douszne Apple podłączone do Apple TV. Wiele osób zgłosiło również problem podczas korzystania z iPhone’a i iPada Pro. Myślę, że to błąd YouTube, ponieważ inne platformy, takie jak między innymi Netflix, Plex, nie mają tego problemu.

Dlaczego moje słuchawki AirPods nie są zsynchronizowane z Apple TV?

Wydaje się, że problemem jest nowe oprogramowanie układowe Apple TV. Spróbuj zaktualizować oprogramowanie układowe i WYŁĄCZ dźwięk przestrzenny, a problem powinien zostać rozwiązany.

🔥 Zalecana:  Mercari vs OfferUp — co jest najlepsze dla sprzedawców?

Czy AirPods powinien mieć opóźnienie dźwięku?

AirPods przesyłają sygnały przy użyciu krótkich fal. Im dalej urządzenie oddala się od słuchawek AirPods, tym gorsze będzie opóźnienie dźwięku.

Jak duże opóźnienie mają AirPods?

Pierwsza generacja AirPods korzystających z układu W1 ma opóźnienie około 274 ms. Nowsze AirPods z chipami H1 mają opóźnienie około 178 ms, podczas gdy AirPods Pro ma opóźnienie zaledwie 144 ms.

Jak zatrzymać opóźnienie Bluetooth na moim iPhonie?

Aby zatrzymać opóźnienie Bluetooth, włóż słuchawki AirPods z powrotem do etui ładującego, odczekaj około 30 sekund, podnieś je i kontynuuj korzystanie z nich.