AirPods nie ładuje się? Zobacz, dlaczego i jak możesz to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: AirPods nie ładuje się? Zobacz, dlaczego i jak możesz to naprawić

Twoje AirPods będą działać tak długo, jak długo będą miały w sobie moc. Gdy zabraknie im mocy, możesz je naładować, aby przywrócić ich moc.

Jedyną zatwierdzoną ładowarką do ładowania słuchawek AirPods jest kabel Lightning.

Co robisz, gdy Twoje AirPods po prostu nie ładują się nawet po obróceniu i przekręceniu ładowarki? Cóż, ulega uszkodzeniu.

W tym artykule dowiesz się dlaczego Twoje AirPods się nie ładują i jak możesz to naprawić.

Dlaczego moje słuchawki AirPods się nie ładują?

Istnieją różne powody, dla których Twoje AirPods się nie ładują. Może to być od fałszywej ładowarki do samych AirPods, które mają pewne problemy.

Uszkodzona ładowarka

Twoje AirPods mogą nie ładować się z powodu używanego kabla ładującego.

Kabel może być uszkodzony wewnątrz lub na zewnątrz, fałszywy lub po prostu nie jest to odpowiedni typ ładowarki do ładowania słuchawek AirPods.

Kurz i gruz

Port Lightning (gniazdo na dole etui ładującego), w którym znajduje się system ładowania, może być wypełniony kłaczkami, kurzem i zanieczyszczeniami, co uniemożliwia prawidłowe połączenie ładowarki z płytką ładującą.

Port ładowania uszkodzony

System ładowania może być uszkodzony, co utrudnia ładowanie słuchawek AirPods. Albo styki ładowania są zepsute, albo płytka ładująca jest uszkodzona.

Uszkodzony fizycznie

Fizyczne uszkodzenie AirPods, takie jak kontakt z twardym przedmiotem przy silnym uderzeniu, jest więcej niż wystarczające, aby spowodować uszkodzenie AirPods.

Nie można stwierdzić, która część wewnętrzna została dotknięta uszkodzeniem.

Korzystanie z fałszywych słuchawek AirPods

Używanie fałszywych słuchawek AirPods z pewnością spowoduje wiele problemów, których nawet nie uwzględniasz. Niektóre z tych problemów obejmują brak możliwości ładowania słuchawek AirPods.

🔥 Zalecana:  Formatowanie postów na blogu: jak ustrukturyzować post na blogu pod kątem SEO

Jak naprawić „AirPods się nie ładują”

Jeśli słuchawki AirPods nie ładują się, zobacz, co musisz zrobić, aby rozwiązać problem.

Poprawka 1: Wyczyść port ładowania

Włókna, brud i kurz blokujące gniazdo ładowania AirPods można usunąć za pomocą wykałaczki, bawełny, alkoholu i latarki.

Świecić światłem przez gniazdo ładowania, aby zobaczyć, co robisz. Następnie zakryj końcówkę wykałaczki z bawełną i zanurz go w alkoholu.

Używaj go delikatnie oczyścić teren, uważając, aby nie zniszczyć żadnego ze styków ładowania. Kontynuuj ten proces, aż obszar będzie całkowicie czysty.

Poprawka 2: Sprawdź kable

Wyjmij kable i dokładnie obejrzyj je pod kątem oznak zużycia.

Główne obszary do sprawdzenia to miejsce, w którym porty łączą się z przewodem. Zleć ich naprawę lub wymień kupując nowy.

Rozwiązanie 3: Użyj zatwierdzonej ładowarki

Kabel Lightning jest jedyną ładowarką, którą Apple zaleca do swoich produktów, a ponieważ AirPods są produkowane przez Apple, należy je ładować tylko kablem Lightning.

Zalecamy zakup oryginalnych ładowarek Apple Lightning bezpośrednio w sklepach Apple lub u dowolnego z ich podmiotów stowarzyszonych.

Aby dowiedzieć się, czy jest oryginalny, sprawdź opakowanie pod kątem logo MFi (Made For iPhone) lub zapoznaj się z tym artykułem.

Poprawka 4: Wyczyść etui ładujące

Podstawa etui ładującego ma styki, które łączą się ze spodem słuchawek AirPods w celu ich naładowania. Pył mogą blokować połączenie i utrudniać ładowanie.

Użyj czystej, suchej szczotki z miękkim włosiem aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza etui ładującego.

Poprawka 5: Zaktualizuj oprogramowanie układowe

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods pozbędzie się błędów i usterek technicznych, które mogą uniemożliwiać ich ładowanie.

Aktualizacja wersji oprogramowania słuchawek AirPods wymaga pomocy urządzenia iPhone lub iPad.

Upewnij się, że zarówno słuchawki AirPods, jak i iPhone są w pełni naładowane > Podłącz iPhone’a do sieci Wi-Fi > Sparuj słuchawki AirPods z iPhonem i zostaw je na około godzinę. Spowoduje to automatyczną aktualizację oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods.

🔥 Zalecana:  DressX współpracuje z Bershka, aby stworzyć kolekcję cyfrową

Poprawka 6: Kup oryginalne słuchawki AirPods

Kup oryginalną i autentyczną wersję słuchawek AirPods od Apple, aby uniknąć takich problemów.

Repliki lub fałszywe wersje słuchawek AirPods nie gwarantują efektywnej funkcjonalności i za każdym razem możesz napotkać problemy.

Poprawka 7: Certyfikowany technik

Zanieś swoje AirPods do certyfikowanego serwisu urządzeń Apple, aby sprawdzić problem z nim, zwłaszcza jeśli uważasz, że jest to problem sprzętowy, a także jeśli wszystkie poprawki opisane w tym artykule nie działają.

Wniosek

Odmowa ładowania słuchawek AirPods jest powodem do niepokoju, ponieważ nie ma innego sposobu na ich zasilenie w przypadku wyczerpania baterii.

W tym artykule wyjaśniliśmy powody, dla których Twoje słuchawki AirPods mogą się nie ładować i jak je naprawić.

Często zadawane pytania dotyczące naprawy „AirPods się nie ładują”

Dalsza lektura

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie