AirPods łączą się w przypadku? 12 najlepszych sposobów naprawy (ROZWIĄZANE)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: AirPods łączą się w przypadku? 12 najlepszych sposobów naprawy (ROZWIĄZANE)

Wiesz już, czym są AirPods, więc nie będę cię zanudzać wstępem. Jeśli używasz AirPods lub AirPod Pro, możesz napotkać problemy, takie jak AirPods łączą się na wszelki wypadek.

Wynika to z kilku czynników, wybranego oprogramowania lub ustawień. A po użyciu słuchawek AirPods umieszczasz je z powrotem w etui AirPods Pro będą się łączyć, gdy będą w etui.

To frustrujące, po prostu kończę słuchać muzyki, dlaczego tak jest AirPods łączą się na wszelki wypadek? Ten problem pozostanie, dopóki go nie naprawisz, lepiej zrób to teraz niż później.

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić połączenie AirPods i AirPods Pro, gdy są w etuiI dlaczego AirPods łączą się, gdy są w środku walizka.

Dlaczego słuchawki AirPods łączą się na wszelki wypadek

Jeśli występuje ten problem, a słuchawki AirPods łączą się, gdy są nadal w etui, być może tak jest różne przyczyny, które na to wpływają.

Jeden mógłby być Automatyczne wykrywanie uszu wyłączone, tak nie powinno być, ale problem dotyczy oprogramowania, a Apple niewiele z tym zrobił.

Podczas gdy Twoje AirPods powinny się rozłączyć i rozpocząć ładowanie po umieszczeniu ich w etui, nadal się łączą, co może wyczerpać baterię AirPods, zanim będziesz miał szansę jej użyć.

1. Automatyczne wykrywanie uszu jest wyłączone

Jednym z powodów, dla których widzisz, że Twoje AirPods nadal się łączą, gdy są w etui, jest to, że automatyczne wykrywanie uszu jest wyłączone.

To może nie być problemem, ale jest to po prostu coś, co się do tego przyczynia.

Gdy automatyczne wykrywanie uszu jest wyłączonesłuchawki AirPods pomyślą, że wciąż masz je w uszach, i spróbują połączyć się z dowolnym z Twoich urządzeń lub z ostatnim.

2. AirPods nadal są podłączone do Bluetooth

Jeśli AirPods są nadal połączone z twoim Bluetoothem, AirPods nadal będą łączyć się z twoim urządzeniem.

Chociaż ma to automatycznie rozłączyć się i rozpocząć ładowanie natychmiast, tak nie jest, i błagamy, dlaczego tak jest, nic od Apple.

Ale normalne powinno być, gdy skończysz używać AirPod dobrze, aby wyłączyć Bluetooth, jest to również sposób na ochronę urządzenia.

3. Obudowa słuchawek AirPods jest otwarta

Problemy z oprogramowaniem są szerokie i mogą powodować miesiące frustracji, jeśli firma nie naprawi problemu.

Dlatego przed czekaniem na poprawkę produktu należy najpierw wypróbować prostą poprawkę.

Jeśli Twoje AirPods są w etui i jest otwarte, może to również spowodować, że AirPods połączą się z Twoim iPhonem.

Aby tego uniknąć, upewnij się, że całkowicie zakryłeś obudowę.

4. AirPods nie ładuje się

Jeśli Twoje AirPods się nie ładują, może to oznaczać problem techniczny, który może również powodować ciągłe łączenie iPhone’a z AirPods.

Może to być również spowodowane sposobem, w jaki trzymałeś etui, nieumieszczenie go w czystym miejscu może spowodować przedostanie się brudu do portu ładowania, co może uniemożliwić jego ładowanie.

Port ładowania może być po prostu uszkodzony, więc sprawdź go, aby potwierdzić.

Jeśli nie można naładować telefonu, należy to naprawić, ponieważ będzie on nadal łączył się, z wyjątkiem tego, że Bluetooth wszystkich podłączonych urządzeń jest wyłączony.

5. AirPods jest w pełni naładowany

Czasami Twoje AirPods mogą łączyć się z jednym z wcześniej połączonych urządzeń w pobliżu, jeśli AirPods są w pełni naładowane.

🔥 Zalecana:  Cozomo de 'Medici ogłosił nową platformę NFT

To nie jest normalne i może być spowodowane problemem z oprogramowaniem

6. AirPod lub iPhone ma problem z oprogramowaniem

AirPods łączące się w etui z iPhonem może być spowodowane problemem z oprogramowaniem, przyczyną może być błąd AirPods, aby połączyć się z dowolnym wcześniej podłączonym urządzeniem raz na wszelki wypadek.

Aby usunąć błąd i powstrzymać lotnisko przed dalszym łączeniem, musisz naprawić AirPods, korzystając z poniższych instrukcji.

Aby odłączyć AirPods od iPhone’a, musisz użyć jednego z 12 poprawek w tym przewodniku.

Zwykły AirPods: Jeśli już połączyłeś swoje urządzenie ze słuchawkami AirPods, a następnie skończyłeś słuchać muzyki, wkładasz AirPods z powrotem do etui, które automatycznie rozłącza się i rozpoczyna ładowanie.

Jeśli wyjmiesz AirPods z etui, zostaniesz automatycznie połączony z urządzeniem. Poza tym AirPods ma problem, a oto jak go rozwiązać

Jak naprawić połączenie Airpods w przypadku

Istnieje kilka sposobów naprawy słuchawek AirPods i AirPods Pro, jeśli łączą się one w etui z telefonem iPhone po zakończeniu słuchania muzyki.

Różne rzeczy powodują losowe łączenie AirPods na wszelki wypadek, a my napisaliśmy różne rozwiązania, abyś mógł z nich korzystać naprawić problem.

Jeżeli twój AirPods pro łączą sięS będąc w oke, możesz usunąć te 10 poprawek.

Poprawka 1: włączono ustawienie automatycznego wykrywania uszu w słuchawkach AirPods

Jak opisałem powyżej jeden z problemów dotykających Słuchawki AirPods podłączone, gdy są w etui ma Automatyczne wykrywanie uszu wyłączony.

Aby rozwiązać problem z połączeniem, musisz to zrobić włączyć AED z ustawień Bluetooth iPhone’a.

Jeśli automatyczne wykrywanie uszu jest włączone, wykryje, czy AirPods są w twoich uszach, czy nie.

Jeśli AirPods nie są w twoich uszach, zostaną odłączone od twojego iPhone’a po włożeniu go do etui.

To sprawi, że AirPods będą działać poprawnie, a użytkownicy powiedzieli, że to rozwiązanie rozwiązuje problem i powinno naprawić twój.

Aby włączyć automatyczne wykrywanie uszu: Najpierw załóż słuchawki AirPods i upewnij się, że są połączone z urządzeniem.

Na swoim iPhonie Ustawienia > Idź do Bluetooth > Znajdź AirPodsy > Dotknij zakreślonej ikony „i” pod ikoną Moje urządzenia. Następnie wyłącz przełącznik obok opcji Automatyczne wykrywanie uszu.

Poprawka 2: Wyłącz urządzenie Bluetooth

Jeśli Twoje AirPods łączą się na wszelki wypadek, możesz to naprawić po prostu wyłączenie połączenia Bluetooth.

To najszybszy i najłatwiejszy sposób na uniknięcie problemu. Powinieneś także wyłączyć połączenie Bluetooth po zakończeniu korzystania z niego.

Gdy go wyłączysz, uniemożliwi to połączenie AirPods z iPhonem.

Poprawka 3: Zapomnij o słuchawkach AirPods i połącz się ponownie później

Innym rozwiązaniem problemu AirPods jest usuń sparowanie z iPhone’a.

To działa i uniemożliwi połączenie urządzenia z AirPods na wszelki wypadek.

Błąd może powodować, że słuchawki AirPods nadal się łączą, gdy jest to konieczne.

Możesz rozparować AirPods, przechodząc do ustawień iPhone’a. I dotknij Bluetooth i znajdź podłączone AirPods pod Moje urządzenia.

Następnie dotknij zakreślonej ikony „i” w kółku obok słuchawek AirPods. Następnie dotknij Zapomnij to urządzenie. Potwierdź swoje działanie, naciskając Zapomnij urządzenie.

AirPodsy będą usunięte i rozparuj z urządzeniem.

Po pewnym czasie po pełnym naładowaniu ponownie sparuj słuchawki AirPods z urządzeniem i sprawdź, czy problem zniknął.

Jeśli nie, kontynuuj czytanie, mamy dla Ciebie więcej rozwiązań.

Poprawka 4: zamknij obudowę AirPods

Jeśli masz otwartą obudowę słuchawek AirPods i próbuje ona połączyć się z telefonem iPhone lub innymi urządzeniami, które możesz mieć w pobliżu, możesz to zamknąć.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych sposobów na zarobienie pieniędzy, jeśli jutro potrzebujesz pieniędzy na czynsz

Spowoduje to jednak próbę powstrzymania połączenia urządzenia z powodu ładowania.

Podczas ładowania AirPods każde połączenie ma zostać zatrzymane i aby je naładować, należy zamknąć etui.

Poprawka 5: Usuń brud z portu ładowania

Jeśli Twoja obudowa AirPods ma niski poziom naładowania baterii i nie ładuje się po podłączeniu ładowarki, może to również sygnalizować urządzeniu, aby kontynuowało połączenie.

Ponieważ AirPods nie ładują się, może to być spowodowane niektórymi brud w porcie ładowanialub port został uszkodzony.

Możesz użyć czegoś takiego jak pędzel lub igła, aby usunąć drobinki brudu z portu.

Poprawka 6: Zresetuj ustawienia sieciowe urządzenia

Jeśli nadal masz problem, możesz zresetuj ustawienia sieciowe na Twoim urządzeniu. Pomaga to rozwiązać problemy z łącznością w telefonie.

Jeśli Twoje AirPods nadal się łączą, zresetuj ustawienia sieci iPhone’a, spowoduje to zresetowanie ustawień Bluetooth, ustawień Wi-Fi i ustawień sieci komórkowej.

Zresetowanie ustawień sieciowych może pomóc w rozwiązaniu problemów z brakiem ładowania filmów, które są przyczyną problemów.

Aby zresetować ustawienia sieciowe na iPhonie, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieciowe.

Po zresetowaniu ustawień sieciowych możesz podłączyć iPhone’a i słuchawki AirPods, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Niektórym użytkownikom udało się to osiągnąć.

Poprawka 7: Zresetuj AirPods

Aby rozwiązać problem z połączeniem AirPods, musisz to zrobić przywróć ustawienia fabryczne AirPods z powrotem do ich domyślnych ustawień.

Wszystko będzie tak samo, jak przy pierwszym zakupie przedmiotu, a jeśli są jakieś błędy w oprogramowaniu, powinno to zostać usunięte.

Aby zresetować słuchawki AirPods do ustawień fabrycznych: naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji na etui ładującym, a gdy lampka stanu zaświeci się na pomarańczowo i zacznie migać na biało, zdejmij rękę z przycisku.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych na słuchawkach AirPods możesz spróbować połączyć je ze swoim urządzeniem i sprawdzić, czy będzie się łączyć, gdy jest na wszelki wypadek.

Poprawka 8: Uruchom ponownie iPhone’a

Ponowne uruchomienie iPhone’a odświeży urządzenie i wyczyści wszystkie uruchomione aplikacje, więc jeśli jest jakiś mały błąd, który nie chce, aby AirPods rozłączyły się po umieszczeniu go w etui, może zostać usunięty przez ponowne uruchomienie iPhone’a.

Poprawka 9: Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a

Jeśli ponowne uruchomienie iPhone’a nie rozwiąże problemu z AirPods i nadal łączy się z iPhone’em, będziesz musiał wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a.

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a, aby wyłączyć sprzęt i oprogramowanie.

Wymuszone ponowne uruchomienie urządzenia może rozwiązać problem, ponieważ kilku użytkowników używa go do usuwania błędów ze swojego urządzenia.

iPhone 6s i starszeiPad lub iPod touch: naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk boczny (uśpienia/budzenia) i przycisk Początek, aż zobaczysz logo Apple.

iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus: naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski boczne i zmniejszania głośności, aż zobaczysz logo Apple.

iPhone 8 lub nowsze modele iPhone’a: naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności oraz naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny (uśpienia/budzenia), aż pojawi się logo Apple.

iPad Pro 11 cali lub iPad Pro 12,9 cala: naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności i naciśnij / zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk strony głównej, aż zobaczysz logo Apple.

Poprawka 10: Zaktualizuj wersję swojego iPhone’a

Jeśli wypróbowałeś różne metody naprawiania połączenia AirPods w etui i nadal nie ma rezultatów, musisz zaktualizować wersję swojego iPhone’a do najnowszej.

🔥 Zalecana:  13 najlepszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia na Wyspie Księcia Edwarda w 2023 roku

Pomoże to usunąć błędy i usterki z iPhone’a i sprawi, że wszystko będzie działać płynniej.

To rozwiązanie działa dla niektórych użytkowników, powinieneś też spróbować.

Aby zaktualizować iPhone’a do najnowszej wersji, przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij Ogólne > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj, jeśli dostępna jest nowa aktualizacja.

Wniosek

Nie ma tu wiele do powiedzenia, ale mogę ci powiedzieć, że jeśli twoje AirPods nadal się łączą, możesz po prostu wyłączyć Bluetooth.

Innym rozwiązaniem, które okazało się rozwiązaniem problemu, jest automatyczne wykrywanie uszu. Po włączeniu tej funkcji w słuchawkach AirPods nie będziesz już mieć problemu.

Więc zanim obwiniasz, że poprawka nie zadziałała, wypróbuj każdy z kroków pojedynczo.

Każde rozwiązanie tutaj może nie działać na wszystkich urządzeniach, znajdź to, które działa, aby naprawić połączenie AirPods na wszelki wypadek.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego mój Airpod Pro ciągle się łączy, na wszelki wypadek?

Powodem, dla którego AirPods Pro łączy się w etui, jest to, że automatyczne wykrywanie uszu jest wyłączone. Jest to również spowodowane błędami i drobnymi problemami na Twoim iPhonie. Możesz skorzystać z naszego rozwiązania, aby rozwiązać problem.

Czy AirPods połączą się, jeśli są w etui?

AirPods nie powinny się łączyć, gdy są w etui, jeśli tak się stanie, oznacza to, że są to problemy, z którymi boryka się Twoje urządzenie. Może to być błąd lub masz wyłączone automatyczne wykrywanie uszu.

Co zrobić, gdy „Automatyczne wykrywanie uszu” przestanie działać?

Jeśli przełącznik automatycznego wykrywania uszu jest włączony, ale nie działa, możesz spróbować wyczyścić słuchawki AirPods. Jeżeli czujniki zbliżeniowe zostaną zabrudzone, nie będą działać prawidłowo. Miękką szmatką delikatnie wytrzyj brud i sprawdź, czy działa prawidłowo.

Jak powstrzymać AirPods przed łączeniem się na wszelki wypadek?

Aby uniemożliwić AirPods łączenie się na wszelki wypadek, musisz włączyć automatyczne wykrywanie uszu. Umożliwi to działanie słuchawek AirPods, gdy są w uszach, a kiedy je wyjmiesz, będzie grał głośnik telefonu. Możesz także wyłączyć połączenie Bluetooth. To naprawi połączenie AirPods na wszelki wypadek.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie